E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

Adnan Küçük

MİLLET İTTİFAKININ PKK GÜDÜMLÜ HDP’YE MAHKÛMİYETİ
13 Nisan 2023 Perşembe

Millet İttifakı bileşenleri, 14 Mayıs 2023 seçimlerini kazanabilmek için kendisini HDP’ye mahkûm hale getirdi.

Peki, HDP nasıl bir parti ya da hakikaten demokratik bir siyasî parti midir?

Önce bu sorunun cevabı ile meseleye başlamak istiyorum.

HDP, ülkemizde 40.000’den fazla masum sivil insanlarımızı ve askerlerimizi şehid eden, yüz binden fazla kişinin de yaralanmasına, yüz milyarlarca dolar ekonomik kaybımıza sebep olan PKK’nın mutlak kontrolü altında olan, meşru siyasi parti görünümlü bir yapıdır.

Maalesef bazı çevreler, yasal ve anayasal olduğunu söyledikleri bu siyasî yapının, gayet masum, demokrat, insancıl bir parti olduğu yönünde bir profil çizmeye çalışıyorlar.

Oysa bu siyasi yapı, hala PKK’nın dili ile konuşuyor.

Mesela hiç çekinmeden, sakınmadan özyönetim getireceğiz diyorlar. Aynı vaadi, Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu ve diğer CHP’liler de savunuyor.

Oysa 2015 Haziran seçimleri öncesinde de bu partinin, masum, çevreci, insan haklarını savunan, demokrat bir parti olduğu izlenimi verildi ve bu seçimlerde, verilen bu imajı sayesinde oldukça yüksek oranlarda oy da aldı.

Seçimlerden sonra istikrarlı bir sonuç ortaya çıkmayınca, bu siyasi yapı ve arkasındaki PKK, tam bir dayanışma içinde, ülkemizin muhtelif bölgelerinde ÖZYÖNETİM ilan ediyoruz diyerek terör eylemleri gerçekleştirdiler. Onlarca masum insan ve askerlerimiz şehit edildi.

Aslında, hendek eylemleri, ÖZYÖNETİM adı altında PKK-HDP mutlak ortaklığı ve dayanışması neticesinde gerçekleştirilen ülkemizin bölünmesi operasyonu idi. Ama devletimiz buna izin vermedi. Fakat, bu hadiselerin ülkemize ödettiği bedeller çok ağır oldu.

Aslında, 14 Mayıs sonrası için de benzer planlar yapılıyor.

14 Mayıs sonrası yaşanacakları, HDP bağıra bağıra, kulakları sağır edercesine haykırıyor.

Peki, bu bağlamda HDP ve PKK’lı yöneticiler neler söylüyorlar? biraz daha bakalım.

Onbinlerce masum insanımızı katleden eli kanlı terör örgütü PKK’nın mahkûm lideri Apo serbest bırakılacak diyorlar.

Benzer şekilde, içeride tutuklu ve hükümlü olan bütün PKK’lı TUTSAKLAR serbest bırakılacak diyorlar. Dikkat edelim, hükümlü ve tutuklu demiyorlar, TUTSAK yani ESİR diyorlar. Tutsak ya da esir, bir ülkenin savaş sebebiyle, diğer ülkelerin insanlarını alıkoyması, cezaevinde ya da başka yerde tutmasıdır. Yani HDP, PKK ile mutlak dayanışma içinde, kendilerini Türkiye Cumhuriyeti Devleti haricinde bir devlet olarak görüyorlar.

Eh ne diyelim, kendilerini milliyetçi, ulusalcı, muhafazakâr, vatanperver bilenler, bunu görmüyorlarsa, demek ki basiretleri bağlanmıştır. Ya da bütün bu olan ve bitenleri gördükleri halde, görmezden geliyorlar.

Bunun iki sebebi olabilir.

Birincisi, iktidar olma hırsı, her şeyi örttüğü, her şeyin önüne geçtiği için, Millet İttifakı bileşenleri kör ebe oyunu oynuyorlar.

İkincisi, küresel efendileri böyle istedikleri için, böyle davranıyorlar.

Bütün bunlar, PKK’nın mutlak güdümündeki siyasî yapının gerçek kimliğini örtbas etmesi noktasından, aynı derecede yanıltıcı ve ülkenin kaderini yok edici mahiyettedir.

PKK’nın bilinen bilinmeyen bütün üst düzey unsurları, HDP-Millet İttifakı dayanışmasının zorunlu gerekliliği üzerinde methiyeler düzüyorlar, bu ittifakın gerekliliği vurgusu yapıyorlar.

Bu siyasi yapının önderleri, artık “silahlar susacak” söylemi altında, PKK’ya yönelik her türlü operasyonların durdurulacağını ilan ediyorlar. 14 Mayıs sonrası, bu işleri Millet İttifakı ile dayanışma içinde yapacaklarını ima ediyorlar.

Belki yapmayı vaad ettiklerini Millet İttifakı ile birlikte yapacaklarını açıkça söylemiyorlar. Ama HDP ile Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı seçimleri özelinde ittifak anlaşması yaptılar. Bu ittifak görüşmelerini kapalı kapılar ardında yaptılar. Zaten kendilerinin ayrı bir Cumhurbaşkanı adayları yoktur. Yani bu işleri, 14 Mayıs sonrasında yapacağız demek, Millet İttifakı ile birlikte mutlak bir ittifak halindeyiz, bunu birlikte yapacağız demektir. Bunu anlamamak için, KÖR, SAĞIR ve anlayış yeteneği SIFIR olmak demektir.

İyi Parti’nin PKK’lı HDP ile Olan İTTİFAKI

Lafı eveleyip gevelemeden, kitabın ortasından yazmak istiyorum.

Bal gibi, HDP-İyi Parti ittifakı söz konusudur.

İyi Partili yöneticilerin “efendim HDP masada yoktur; ben HDP ile aynı masaya oturmam, HDP benim kırmızı çizgimdir” şeklindeki sözlerin, bu ittifak karşısında hiçbir anlamı yoktur. Her ne kadar TBMM seçimlerinde HDP ile Millet İttifakı arasında resmi bir ittifak yok ise de, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tam bir ittifak vardır. Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı bünyesinde yer alan CHP ve İyi Parti’nin ortak adayıdır. HDP, bu kişiyi, resmi olarak aday göstermese de, Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı sıfatıyla Kılıçdaroğlu ile görüştü ve “biz ayrı bir aday göstermiyoruz, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seni destekliyoruz, sana oy vereceğiz” dediler. Bunun adı, CHP ve İyi Parti’nin içinde yer aldığı Millet İttifakı ile HDP arasında kurulan bir İTTİFAKTIR; aksi yöndeki bir iddia, GÜNEŞİN BALÇIKLA SIVANMASI, ÖRTÜLMESİ ÇABASINDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR.

Bir diğer ifadeyle, İyi Parti-HDP /PKK arasında hiçbir şekilde İTTİFAK yok demek, göz göre göre, ELMAYA TAŞ, MAYMUNA İNSAN demek gibi bir şeydir.

Bu sebepledir ki, İyi Parti’li yöneticilerin HDP ile alakalı her türlü dışlayıcı sözünün hiçbir kıymeti ve anlamı yoktur.

Millet İttifakı’nın HDP ve PKK’ya Mahkûmiyeti

Şayet 14 Mayıs’ta Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı seçilecek olursa, hem kendisi, HDP ve PKK’ya rağmen bir iş yapamaz, hem de TBMM’de HDP ve PKK’nın istemediği hiçbir kanun çıkmaz. Bunun iki sebebi vardır.

Birincisi, KÜRESEL güçler, HDP ile Millet İttifakı bileşenlerinin mutlak ittifak içinde politikalar uygulamalarını istiyorlar. Bu kapsamda kuşatıcı ve gerçekleri örtücü şekilde yürütülen politikalarla ulaşılmak istenen en büyük amaç, HDP’nin arkasında yer alan PKK’yı masum bir yapıya dönüştürmek, bu yönde algılar oluşturmaktır. Zaten bu siyasi yapının çoğu vaadlerini Kılıçdaroğlu ve diğer CHP’li yöneticiler de dillendiriyorlar. Bu sebepledir ki, CHP-HDP ortak vaadleri muhtemelen tahakkuk edecek, Millet İttifakı’nın diğer ortakları da bunları seyretmekle yetineceklerdir.

İkincisi, Millet İttifakına üye olan partilerin HDP olmaksızın Mecliste çoğunluğu sağlamaları şu şartlarda imkânsız görünüyor. Yani mevcut şartlarda, 14 Mayıs sonrasında Millet İttifakı üyesi partiler her bir kanunun çıkarılmasında HDP’nin de olurunu almak zorunda kalacaktır. Bu da, HDP’ye rağmen hiçbir kanunun çıkarılamaması demektir.

Bu, sadece kanunlar açısından değil, Kılıçdaroğlu’nun yürütme olarak uygulayacağı politikalar yönünden de söz konusu olacaktır.

Konuyu biraz daha açmak ve somutlaştırmak gerekirse; yürütme olarak artık PKK’ya yönelik operasyonlar tarihe karışacaktır.

Türkiye Suriye’nin Kuzey’inden çekilecek, önce orada Amerika’nın kurdurduğu PKK terör örgütü iyice kalıcı hale gelecek, daha sonra da Türkiye’de ilan edilecek ÖZYÖNETİM adı altında, PKK devletinin Türkiye ayağı hayata geçirilecektir. Nitekim HDP’li yöneticiler zaten bu yöndeki vaadleri aleni olarak yapıyorlar.

Peki, terör yapısı unsurları bütün bu işleri nasıl yapıyorlar; söyleyelim:

HDP’li Sırrı Sakık,  “Biz üç-beş bakanlık pazarlığı peşinde değiliz. Biz bu sistemi değiştireceğiz. Bizim küçük hesaplarımız yok, 100 yıllık Cumhuriyet’i değiştireceğiz” diyor.

PKK elebaşı Duran Kalkan, “Altılı Masa, bir iç karışıklık yaşadı. Onlara birliklerini güçlendirecekler inancındayız. Daha da büyütebilirler. Önleri açıktır” dedi.

PKK elebaşısı Murat Karayılan, Altılı Masa’ya destek vererek, “Önder Apo'nun özgür olma vakti geldi”, “14 Mayıs’ta sadece Cumhurbaşkanı değil, sistem de değişecek” dedi.

Benze yöndeki açıklamaları, PKK terör örgütünün eli kanlı üst düzey yöneticilerinden Mustafa Karasu, Bese Hozat, Cemil Bayık ve diğerleri de yaptılar.

HDP eş başkanı Pervin Buldan, “Kürtler Suriye’de demokratik haklarına kavuştu (devletleşti). Çok yakında burada da Kürtler demokratik özgürlüğe kavuşacak, Sayın Öcalan’ın üzerindeki ağırlaştırılmış tecridin bir an önce kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

PKK’nin mutlak güdümündeki HDP’li yöneticilerle PKK’lı terörist başları tam ittifak ve söz birliği halinde bunları söylüyorlar, İyi Partili, CHP’li, Gelecek Partili, Deva Partili, Saadet Partili yöneticiler de, HDP+PKK ile tam ittifak halinde seçimlere giriyorlar.

Millet İttifakı, hem uygulanacak politikalarda hem de çıkarılacak kanunlarda, HDP+PKK’ya kendilerini mahkûm ettiler.

Her ne kadar bu mahkûmiyetin, küresel güçlerin koordinasyonu altında gerçekleştiği söylense de, hiçbir siyasi parti, bu koordinasyon içinde yer almaya mahkûm değildir.

Bir siyasi parti bu koordinasyon içinde yer alıyorsa, iradi olarak yer alıyor demektir. Yani küresel güçler, bu partilerin başına silah dayayarak bu işi yapmıyorlar. “Alan razı veren razı” sözünde olduğu gibi, Millet İttifakı bileşenleri, küresel operasyon sürecine bilerek ve isteyerek dâhil oluyorlar ve bu süreçte de ülkemizin bölünmesi ile neticelenebilecek vahim hadiselere ortak oluyorlar.

Özetle belirtmek gerekirse, küresel güçler, mutlaka Tayyip Erdoğan’ın indirilmesini istiyorlar. Bunu kendi işgalci politikaları için mutlak zorunluluk olarak görüyorlar.

Küresel güçler, Türkiye ve bölgedeki diğer ülkelere yönelik bölücü politikalarını hayata geçirebilmek için, PKK ve uzantılarının mutlak olarak masum ve demokratik yapı oldukları yönünde algı oluşturmak istiyor. Bunu yapmalarının temel amacı, demokratik PKK görüntüsü altında, belli aşamalardan sonra Türkiye’yi parçalamaktır. Kısaca, Suriye’de, Irak’ta yaptıklarının, İran’da yapmak istediklerinin bir benzerini Türkiye’de yapmaktır. Zaten HDP ve PKK’lı yöneticiler de bunu çok açık ve net bir şekilde ifade ediyorlar.

Küreselci güçlerin ülkemizi parçalamak için piyon olarak kullandıkları PKK ve onun siyasi temsilcisi HDP, şu an Millet İttifakını esir almış durumdadır. Ya da bir diğer ifadeyle, Millet İttifakı sırf siyasi iktidar ve ikbal uğruna ya da sömürgeci Küresel güçlerin politikaları ile uyumlu şekilde gönüllü olarak bu esareti kabul etmiş görünüyorlar.

Şayet, Kılıçdaroğlu kazanacak olursa, yaşanacakları özet olarak sıralayalım:

(1) Yerel Yönetimler için Özerklik kabul edilecektir. Bu yolla, ülkemizin bölünmesi ile neticelenmesi amaçlanan, harici müstemleke (sömürgeci) küresel güçlerin PKK ve HDP vasıtasıyla tahakkuk etmesini istedikleri özyönetim ilanının yolu açılacaktır. 

(2) Güya sözüm ona silahların susması adı altında Türk askerleri Suriye ve Irak’ın Kuzey’inden çekilecek; PKK’ya yönelik her türlü operasyonlar durdurulacaktır. PKK’nın istediği kıvama gelindiğinde, ülkenin bölünmesi ile neticelenecek ÖZYÖNETİM ilanları yapılacak, PKK ve HDP’ye mahkûm olan siyasi iktidar, bu gelişmeleri seyretmekle yetinecektir. Milletin galeyana gelmesi halinde, siyasi iktidar kendisini bir şeyler yapmak mecburiyetinde hissetmesi halinde, artık atı alan Üsküdar’ı geçmiş olacak; Özyönetim ilanı yoluyla bağımsızlığını ilan edenler, Küresel güçleri davet edeceklerdir. Amerika da zaten böyle bir şartın tahakkuk etmesini bekliyor; salyalarını akıtarak gelecek, Suriye’de, Irakta yaptığı işgallerin bir benzerini tahakkuk ettirmek için bölgeye yerleşecektir. Bu olabilecekleri görmemek için, ya siyasi hırsın ülkenin bölünmesini göze alacak kadar üste çıkmış olması veya bildiğin KÖR olmak veyahut da bilerek ve isteyerek bu projede rol almak demektir.

(3) Küresel müstemleke güçlerinin baskılaması altında PKK ve HDP’nin istedikleri kanunlar birer birer Mecliste kabul edilecek ya da Millet İttifakı bileşenleri çıkarılmasını istedikleri hiçbir kanunu çıkaramayacaktır. İstediği kanunları çıkaramayan siyasi iktidarın icraat yapması mümkün değildir. Kısaca, siyasi iktidar, muhtaç olduğu kanunları, mutlak olarak HDP ve PKK’nın olurunu alarak yapmak durumunda kalacaktır. Zaten, küresel müstemleke güçleri ile PKK ve HDP’nin de istediği tam da böyle bir şeydir.

(4) Bu söylediklerim bir senaryo değildir. Hem PKK ve HDP’li yöneticilerin söylemleri, hem harici müstemleke güçlerinin açıklamaları, hem de Haziran 2015 seçimleri öncesinde ve sonrasında yaşananlar, bu belirlemelerimizin gerçekçi olduğunu teyid ediyor.

14 Mayıs’ta bu gerçeklikler görülmeksizin oy vermenin ülkemize ödeteceği bedellerin telafisinin imkânsıza yakın derecede zor olduğunu öngörü olarak belirtmek istiyorum. Bu yaşanabilecekleri görmemenin, Türkiye’ye çok ağır bedelleri olabilir.

Özellikle gençlerin bu konuda daha duyarlı olmalarını arzu ediyorum. Çünkü gençlerin büyük ekseriyeti, PKK ve uzantılarının geçmişte ülkemize yaşattıkları felaketlerin çoğundan habersizler ve demokrasi ve hürriyet söylemleri bu kesime rahatlıkla cazip gelebilmektedir. Unutulmasın ki, Batılı müstemleke/sömürgeci güçler, ülkeleri demokrasi ve hürriyet getirmek bahanesi ile işgal etmektedirler. İşgal gerçekleşince de pişmanlık bir işe yaramamaktadır.

E-posta   Facebook   Twitter     Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
Bu yazı 17317 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
14 MAYIS SEÇİMLERİ: İYİCE PRESLENEN İYİ PARTİ İLE HDP İTTİFAKI
4/1/2023
KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ: BİRİNDEN NUR AKAR, BİRİNDEN KİR (3)
3/15/2023
KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ: BİRİNDEN NUR AKAR, BİRİNDEN KİR (2)
3/4/2023
KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ: BİRİNDEN NUR AKAR, BİRİNDEN KİR (1)
2/21/2023
VAKİT, KİN VE HUSUMET DEĞİL, DUA VE VEFA VAKTİDİR
2/10/2023
BAŞÖRTÜSÜNE ANAYASAL GÜVENCE SAĞLANMASINA GEREK VARMI?
1/27/2023
6’LI MASANIN 6+1 FORMÜLÜ YÖNETİMDE NE KADAR İŞLEVSEL OLABİLİR?
1/12/2023
İMAMOĞLU, MENDERES VE ERDOĞAN’IN MAHKÛMİYETLERİ: HANGİSİ MAĞDUR?
12/25/2022
CHP GAYRI MİLLÎ BİR PARTİ MİDİR?
12/12/2022
SAHİPSİZ KÖPEKLERE BARINAK YAPMAYAN BELEDİYE BAŞKANLARININ GÖREVLERİNE SON VERİLMELİ
11/28/2022
PKK DİYE MÜSTAKİL BİR TERÖR ÖRGÜTÜ YOKTUR: “NOKTA”
11/17/2022
AB ÜYESİ ÜLKELERİN POLİTİKA ÜRETME YETERSİZLİĞİNİN AĞIR BEDELLERİ
11/8/2022
AİLENİN SAPKINLIK VE SALDIRILARA KARŞI KORUNMASI: 30 EKİM YÜRÜYÜŞÜ
10/28/2022
AVRUPA ADALET DİVANI: SEVSİNLER SİZİN ÇOĞULCULUK ANLAYIŞINIZI
10/16/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (6)
10/5/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (5)
9/25/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (4)
9/14/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (3)
9/4/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (2)
8/24/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (1)
8/13/2022
NATO’NUN KURULUŞ AMACI VE TERÖRİZMLE İMTİHANI (5)
8/2/2022
NATO’NUN KURULUŞ AMACI VE TERÖRİZMLE İMTİHANI (4)
7/23/2022
NATO’NUN KURULUŞ AMACI VE TERÖRİZMLE İMTİHANI (3)
7/13/2022
NATO’NUN KURULUŞ AMACI VE TERÖRLE İMTİHANI (2)
7/3/2022
NATO’NUN KURULUŞ AMACI VE TERÖRLE İMTİHANI (1)
6/22/2022
AMERİKADA BİR CİNSEL SAPIK DAHA “VAHŞİCE” İDAM EDİLDİ(!?!?)
6/10/2022
II. ABDÜLHAMİD: MUTLAK İSTİBDADÇI, KIZIL SULTAN MI?
6/2/2022
EVLADLARINI BU VATAN UĞRUNA ŞEHİD VERENLER İÇİN EN ACI OLAN…
5/26/2022
DEMOKRATİK YOLLARLA DEMOKRASİYE GEÇİŞ: 14 MAYIS 1950
5/17/2022
İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİN FESHİ KARARININ İPTALİ: YENİ BİR 367 VAKASI OLUR
5/7/2022
VAAAYYY BEEEE OSMAN KAVALA MELEKMİŞ(!?!?)
4/27/2022
PAÇALARI KANLA KİRLİ BİR ÜLKE “TÜRKİYENİN SİCİLİ BOZUK” DEMİŞ
4/20/2022
MANSUR SAVAŞ’IN CUMHURBAŞKANLIĞINA ADAY OLABİLME İHTİMALİ VAR MI?
4/12/2022
PAKİSTAN’DA NELER OLUYOR?
4/5/2022
GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM: SİSTEMİN “FİŞ”LE CİHAZA BAĞLANMASI
3/27/2022
AYM’NİN MEVCUT HÜKÜMET SİSTEMİNİ KİTLEYEN KARARI
3/19/2022
UKRAYNA: BÜYÜKLER TEPİŞİR, OLAN KÜÇÜKLERE OLUR!
3/11/2022
GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM AÇIKLAMASI: BOOOOM
3/4/2022
TÜRKİYE’DE MUHALEFET NEDEN İKTİDAR OLAMIYOR?
2/25/2022
HDP AYM TARAFINDAN KAPATILMAZSA NE OLUR?
2/17/2022
İNSAN HAKLARI AVRUPA SINIRLARINDAN İÇERİ GİREMİYOR!!!
2/9/2022
DEMOKRASİ NEREDEN GEÇER; DİYARBAKIRDAN MI YOKSA…?
2/2/2022
İNANANLARIN İNANCINI YARALAYAN SERÇE (!?!?)
1/26/2022
ENES KARA İNTİHAR ETTİ, CEMAAT VE TARİKAT DÜŞMANLIĞI DEPREŞTİ
1/19/2022
TÜRKİYE’DE BAŞKANLIK (CUMHURBAŞKANLIĞI) SİSTEMİ NEDEN YERLEŞEMEDİ?
1/12/2022
CHP, HALA DİNDARLAR İÇİN KORKUTUCU VE ÜRKÜTÜCÜ
1/5/2022
CHP’NİN “FETÖCÜLERLE DE HELALLEŞMEK” POLİTİKASI
12/29/2021
TÜRKİYE’DE İTTİFAKLAR VE MİLLET İTTİFAKI-HDP İLİŞKİSİ
12/22/2021
QUEBEC’DE BAŞÖRTÜSÜ TAHAMMÜLSÜZLÜĞÜ VE İSLAMA YÖNELİK FARKLI UYGULAMALAR
12/15/2021
OKUL ÖNCESİ ÖĞRETİMDE DİN EĞİTİMİ VE LAİKLİK TARTIŞMALARI
12/8/2021
28 ŞUBAT ZİHNİYETİ “CELLADINA ÂŞIK” BAZI MAĞDURLARINDA DEVAM EDİYOR
12/1/2021
CHP’DEN HDP’YE “PKK İLE İLİŞKİLERİNİ MİNİMİZE ETME” ÖNERİSİ
11/24/2021
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE %50+1 ÇOĞUNLUK DEĞİŞMELİ Mİ?
11/17/2021
İYİ PARTİNİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI?
11/10/2021
ANAYASADAKİ DEĞİŞTİRİLMESİ YASAK HÜKÜMLERİN VESAYETÇİ TEMELİ
11/3/2021
İŞKENCE YAPMAK, DEMOKRATİK(!?) ABD İÇİN MEŞRU, TÜRKİYE İÇİN SUÇ!
10/27/2021
ÇAĞDAŞ UYGARLIK KAVRAMININ ANAYASADA NE İŞİ OLABİLİR Kİ?
10/20/2021
“YÜCE DEVLET”TEN GÜÇLÜ DEVLETE
10/13/2021
1982 ANAYASASININ İLK DÖRT MADDESİ DEĞİŞMELİ MİDİR?
10/7/2021
KASETÇİ DÜKKÂNININ ÜSTÜNDEKİ MAHKEMELERDEN YENİ YARGITAY BİNASINA
9/28/2021
YENİ BİR 367 ÖZLEMİ: RECEP TAYYİP ERDOĞAN 2023’DE ADAY OLAMAZ
9/19/2021
YENİ YARGITAY BİNASINDA DUA EDİLDİ, LAİKLİK ELDEN GİTTİ(!!!)
9/10/2021
YÜZDE ON MİLLİ SEÇİM BARAJI NE OLMALI?
9/1/2021
28 ŞUBATIN KUDRETLİ(!) PAŞALARI LAYIK OLDUKLARI YERE MARŞ MARŞ
8/23/2021
FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI HANGİ PARTİLER ACABA?
8/9/2021
TUNUS’TA CUMHURBAŞKANLIĞI DARBESİ
7/29/2021
ÇANAKKALE’DEN 15 TEMMUZA: KAHRAMAN HALKIMIZIN VATAN SAVUNMASI
7/15/2021
TÜRKİYE’DE YAKIN GELECEKTE ERKEN SEÇİM OLABİLİR Mİ?
7/8/2021
BİZ DE BAŞÖRTÜSÜ HUSUMETİ BİTTİ ZANNEDİYORDUK; MEĞERSE…
6/28/2021
BAŞKANLIK SİSTEMİ ŞAHANE, “TROLLÜK” YAFTALARI GERİ İADE!
6/19/2021
HDP, KAPATILMALI MI; KAPATILABİLİR Mİ?
6/8/2021
KORSAN İSRAİL DEVLETİNİN ZULMÜNE UĞRAYAN MAZLUM FİLİSTİN HALKI
5/23/2021
TÜRKİYE’DE PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI: ÇOK KÖTÜ BİR ŞEY Mİ?
5/10/2021
DÜNYANIN EN BÜYÜK KORSAN DEVLETİN BAŞI: ERMENİ SOYKIRIMI DEDİ
4/30/2021
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: FİKRÎ İKTİDARIMIZI HÂLÂ TESİS EDEMEDİK
4/21/2021
VESAYETÇİLERLE DEMOKRASİ YANLILARI İÇİN TURNUSOL KÂĞIDI: 104 AMİRALİN E-BİLDİRİSİ
4/11/2021
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN FESHEDİLMESİ KARARI İPTAL EDİLEBİLİR Mİ?
4/2/2021
TÜRKİYE’NİN İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN ÇEKİLMESİNE NİÇİN BU KADAR SERT TEPKİ VERİLİYOR?
3/24/2021
TAKLİTCİ DEĞİL TÜRKİYE’NİN GERÇEKLERİNE UYGUN BİR ANAYASANIN YAPILMASI
3/15/2021
1000 YIL SÜRECEK DENİLEN 28 ŞUBAT’IN TAHRİBATLARI VE TAMİRATLAR
3/6/2021
YENİ ANAYASA: BAŞKANLIK SİSTEMİ Mİ GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM Mİ (2)?
2/25/2021
YENİ ANAYASA: BAŞKANLIK SİSTEMİ Mİ GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM Mİ (1)?
2/16/2021
CUNTA ANAYASASINDAN DEMOKRATİK SİVİL ANAYASAYA: TAŞLI YOLLAR
2/7/2021
YARATILIŞ MODELİ KONGRESİ EVRİMCİLERİ NİÇİN RAHATSIZ ETTİ?
1/29/2021
VESAYETÇİ ZİHNİYETE GÖRE ÖZDE CUMHURBAŞKANI(!?) NASIL SEÇİLİR?
1/20/2021
BAŞÖRTÜLÜ HÂKİMLER Mİ BAŞI AÇIK HÂKİMLER Mİ TARAFSIZ KARAR VERİR?
1/11/2021
1876 KÂNÛN-I ESÂSÎ’DE ÇEVİRİ HATALARI: TBMM BAŞKANINA ÇAĞRIMDIR
1/2/2021
HARF DEVRİMİNİN TÜRK DİLİNDE MEYDANA GETİRDİĞİ SONUÇLAR
12/23/2020
TÜRKİYE’DE BAŞKANLIK SİSTEMİNİN FİKİR BABASI: PROF. DR. BURHAN KUZU
12/14/2020
FRANSA’DA ÇOĞULCULUK VE HOŞGÖRÜ YERİNİ FAŞİZME Mİ BIRAKIYOR?
12/5/2020
CHP, HDP, SP VE İYİ PARTİ ANAYASASI İNKÂR EDİLDİ, İYİ PARTİ’DE NELER OLUYOR?
11/26/2020
HANGİ CUMHURİYET YAŞASIN?
11/17/2020
ABD’DEKİ SEÇİMLER Mİ, YOKSA VENEZUELA’DAKİ SEÇİMLER Mİ DAHA AZ HİLELİ?
11/8/2020
İZMİR DEPREMİ VE HÜKÜMETE BİR ÖNERİ
10/31/2020
Tarikatlar Atatürk’ün 1924 Anayasası’nda teminat altında idi
10/24/2020
ENİS BERBEROĞLU MİLLETVEKİLLİĞİNE GERİ DÖNEBİLİR Mİ?
10/14/2020
CHP’NİN SÖZÜNÜ ETTİĞİ “GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM” MÜMKÜN MÜDÜR?
10/4/2020
RECEP TAYYİP ERDOĞAN 2023 SEÇİMLERİNDE CUMHURBAŞKANLIĞINA ADAY OLABİLİR Mİ?
9/23/2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE GÖRE, DEVLET KADINA YÖNELİK 'ALKOL TEMELLİ ŞİDDETLE' MÜCADELE ETMEMELİ Mİ?
9/13/2020
TÜRK TOPLUMUNUN TEMELİ OLAN AİLEDE “ALARM ZİLLERİ” ÇALIYOR?
8/27/2020
15 YAŞ ALTI KIZLARLA İMAM NİKÂHI İLE EVLİLİK SUÇ MU, DEĞİL Mİ?
8/16/2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ: “BAL”IN İÇİNE ZEHİR KATILARAK SERVİS EDİLMESİ
8/5/2020
ZİNCİRLERİNİ KIRAN AYASOFYA-İ KEBİR CAMİ-İ ŞERİF’İNDE İLK CUMA NAMAZI
7/25/2020
15 TEMMUZ BENZERİ YENİ BİR İHANET KALKIŞMASI YAŞANABİLİR Mİ?
7/15/2020
27 MAYIS ASKERİ DARBESİNİN YASSIADA CİNAYET MAHKEMESİ İLGA EDİLDİ
7/6/2020
FETH-İ MÜBİN’İN SEMBOLÜ AYASOFYA SAN’AT VE İMAJA FEDA EDİLEMEZ
6/20/2020
AYASOFYA’YA DANIŞTAY KARARIYLA CAMİ STATÜSÜ KAZANDIRILMASI
6/9/2020
TÜRKİYE’DE ASKERÎ DARBELERİN ANASI: 27 MAYIS 1960
5/31/2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ: AİLE VE KADINLAR KORUNUYOR MU TAHRİP Mİ EDİLİYOR?
5/18/2020
ALİ ERBAŞ’IN ŞAHSINDA HUTBELERE LGBTİ+ AYARI MI ÇEKİLMEK İSTENİYOR?
5/5/2020
CORONA SÜRECİNDE YAŞANAN KÜRESEL EKONOMİK SAVAŞLARIN GALİBİ KİM OLACAK?
4/24/2020
CORONA VİRÜSÜ KÜRESEL OPERASYONA MI DÖNÜŞÜYOR?
4/13/2020
CORONA VİRÜSÜNE KARŞI “DUA İLE MÜCADELE” ÇOK MU SAÇMA?
4/1/2020
CORONA VİRÜSÜNE KARŞI HANGİ ÜLKELER BAŞARILI, HANGİLERİ BAŞARISIZ?
3/21/2020
İDLİB’DE NE İŞİMİZ Mİ VAR? ŞEHİTLİK TEPESİ BOŞ MU KALMALI?
3/10/2020
28 ŞUBAT, RAND CORPORATİON: YENİ BİR DARBE Mİ GELİYOR?
2/29/2020
SORUYORUM: FETÖ İHANET ÖRGÜTÜ’NÜN SİYASİ AYAĞI KİMLER OLABİLİR?
2/18/2020
ANAYASA MAHKEMESİ KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ ÇABALARINI SABOTE Mİ ETTİ?
2/9/2020
ELAZIĞ VE MALATYA DEPREMİ SONRASI SKANDAL MAÇ ERTELEME KARARI
1/28/2020
HAKİKATEN TÜRK ASKERİ’NİN LİBYA’DA NE İŞİ Mİ VAR?
1/18/2020
İNSANCIL(!) BATIDA FAŞİST BİRİNE VERİLEN NOBEL ÖDÜLÜ
1/8/2020
KANAL İSTANBUL KAMPLAŞMASI: YENİ GEZİ EYLEMLERİ HAZIRLIĞI MI YAPILIYOR?
12/30/2019
YENİ PARTİLERİN TOPLUMDA KARŞILIĞI VAR MIDIR?
12/24/2019
YORUMLAR
Toplam 1 yorum var, 1 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Mehmet Güçlü 8 Mayıs 2023 Pazartesi 11:37

Derinden ve apaçık hakikatleri ile hikmetli bir yazı gönlüne sağlık Adnan Bey emeğine sağlık Allah ebeden razı olsun Rabbim ülkemizi muhafaza etsin ümmeti ve milletimizi birlikte ve şuurda daim eylesin

Yorumu oyla      0      0  
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
süper lig
bist
borsa istanbul
fransa
Türkmenistan
passolig
Mesut Bakkal
Devlet Bahçeli
Duygun Yarsuvat