E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

Adnan Küçük

İYİ PARTİNİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI?
10 Kasım 2021 Çarşamba

 

 

Ülkemizde faaliyet yapan siyasi partilerin, tüzük ve programlarıyla, mensuplarının söylem ve fiilleriyle tutarlılık içinde ortaya konulan birer kimlikleri mevcuttur. 
Genellikle söylem ve fiiller, bu kimlikle uyumlu olur.  Bu kimlikle uyumlu olmayan fiil ve söylemler, genel olarak kamuoyunda garipsenir, parti tabanında da tepkiye sebep olur.
Mesela CHP’nin Kemalizm ve militan laiklikle şekillenen bir kimliği var. Bu kimlik, HDP ve PKK’ya mesafe konulmayarak, Atatürk’ün CHP’ye verdiği kimlikten uzaklaşmıştır. 
CHP’nin, HDP ile yakınlaşması ile şekillenen bu kimlik, geçmişte SHP (Sosyal Demokrat Halkçı)’de de mevcuttu. 1991 TBMM seçimlerinde, SHP, şimdiki HDP’nin selefi olan HEP ile ittifak yaptı ve HEP’li 22 milletvekili bu ittifak sayesinde Meclise girdi.
Burada ülkemizde faaliyet gösteren bütün siyasî partinin kimlik taramasını yapmak istemiyorum. CHP’ninkini misal kabilinden belirttim.
Partilerin tüzük ve programlarında ifadesini bulan ve kamuoyunda belirgin olarak bilinen kimliği ile partililerin söylem ve fiilleri genellikle uyumlu olur. Partililerin, partisinin kimliği ile uyumsuz fiil ya da söylemleri, ya tashih edilir veya toplum ikna edilecek şekilde gerekçesi açıklanır veya özür dilenir ya da fiil ya da söylem sahibi yaptırıma maruz bırakılır.
Bütün bunlar yapılmıyorsa, parti kimliği ile uyumsuzluk sorunu ortaya çıkar ya da satırlarda yazılan kimlikle fiiliyata yansıyan ve birbirleri ile çelişen kimlik arasında uyumsuzluklar ortaya çıkar. Bu uyumsuzluk, kimliksizlik olgusunu ortaya çıkarır. 
Bazen bir parti içinde yapılan ve parti kimliğini zedelemeyen çelişkili ifadeler, parti içi demokrasi kapsamında hoş görülebilir. 
Ama bir partinin kimliğini belirsizleştirerek yok edecek düzeyde birbirleri ile yüzde yüz çelişen açıklamalar yapılması ve bu açıklamaların tashih edilmemesinin, parti içi demokrasi ile geçiştirilmek istenmesi, partinin kimliğinin tahrip olmasını engelleyemez. 
Bu yazımızın asıl konusuna gelmek istiyorum.
İyi Parti’nin net, belirgin, güven veren bir kimliği mevcut mudur?
Bu soruyu sormamın sebebini, bu parti aidiyeti altında birbirleri ile çelişen fiil ve açıklamalar teşkil etmektedir.
Kimlik Belirsizliklerine Sebep olan Bazı Sorular Sormak İstiyorum:
(1) İyi Parti’nin milliyetçi bir kimliği mevcut mudur?
(2) PKK’nın siyasi kanadını teşkil eden HDP ile ilişkileri İyi Parti’nin kimliğinde ne kadar belirleyicidir?
(3) İyi Parti’nin FETÖ İhanet yapılanması ile ilişkileri ne kadar net ve belirgindir?
(4) CHP’nin, PKK’nın siyasi kanadını teşkil eden HDP ile olan doğrudan ilişkileri, büyük ölçüde PKK’nın fiili güdümünde olan HDP’nin meşrulaştırılması yönünde işlev görmektedir. Bu CHP-HDP ittifakını İyi Partinin hoş görmesi; bu aleni ilişkilere rağmen İyi Parti’nin CHP ile aynı ittifakta yer alması, İyi Parti’nin kimliğinde nereye oturuyor.
(5) İyi Partililerin, bu partinin kimliğini şekillendiren bazı konularda birbirleri ile yüzde yüz çelişen açıklamalar yapmaları, bu partinin kimliği ile nasıl uyuşuyor. 
Aşağıdaki vereceğim bazı misallerle bu sorulara cevap bulmaya çalışacağım.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Çatalca ziyareti esnasında sırtını sıvazladığı kişi Bylock üyeliği sebebiyle polislikten ihraç edilmiş olan bir FETÖ'cü çıktı. 
Meral Akşener'in danışmanı Mİ’nin Twitter'dan yaptığı paylaşımlarla FETÖ’cülere ve 15 Temmuz ihanet kalkışmasına güçlü bir şekilde destek verdiği ortaya çıktı.
15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında ilan edilen OHAL dönemi uygulamalarının 3 yıl daha uzatılmasını öngören kanun teklifine İyi Parti’liler karşı çıktı.
Bilecik’te Valilik tarafından kurulan 15 Temmuz Planlama Komisyonu’nda belediyeyi temsilen bulunan İyi Partili Belediye Başkan Yardımcısı AG, 15 Temmuz Şehitler Parkında yapılacak olan anma töreninin programdan çıkartılmasını istedi. AG, hızını alamayarak “ileride hükümet değişirse, orada (15 Temmuz Şehitler Parkı) fotoğraf çektirenler yargılanır” diyerek vatandaşları tehdit etti. Bu kişi hakkında İyi Parti’de hiçbir işlem yapılmadı.
Her ne kadar İyi Parti lideri Meral Akşener, FETÖ ile alakalarının mevcut olmadığını söylese de, bu yaşananlar, Akşener’in söylemi ile çelişmektedir.
Diğer yandan Türkiye’de FETÖ’nün birinci derecede hamisi pozisyonunda olan CHP ile aynı ittifak içinde yer alması, FETÖ-İyi Parti ilişkisini daha da bulanıklaştırıyor.
İyi Parti’nin milliyetçi kimliği var mı? sorusu kapsamında da bazı örnekler vereceğim.
Türkiye’de milliyetçilik kimliğinin en bariz göstergelerinden biri, kanlı terör örgütü PKK’ya ve onun siyasî uzantılarına mutlak karşı olmaktır.
Diyarbakır’da PKK’lılar tarafından HDP’li yöneticiler vasıtasıyla dağa kaldırılan evlatları için yaklaşık iki yıldır nöbet tutan Diyarbakır anneleri İyi Parti’lilerin hiç ilgisini çekmiyor. Oysa, PKK’ya karşı en büyük sivil direnişi sergileyen bu bağrı yanık, gözleri yaşlı anneleri ziyaret etmek, onların gönlünü almak, onlara gönülden destek vermek, PKK’ya karşı duruşun ve milliyetçiliğin en büyük göstergesidir. İyi Partide bu yönde bir ilgi yoktur.
CHP’deki görevinden istifa edip, İyi Parti’nin kurucuları arasında yer alan ve Meral Akşener’in de danışmanı unvanını taşıyan Aytun Çıray, “HDP’yi PKK üzerinden şeytanlaştırdılar” açıklaması yaptı.
Bu açıklama İyi Parti tarafından tashih edilmeyerek, zımnen kabul edilmiş oldu. 
Şimdi, her ne kadar, Akşener, “HDP, PKK’nın uzantısıdır”, “HDP’yi PKK’nın yanına, onun uzantısı olarak konumlandırıyoruz” dese de, Çıray’ın bu açıklamalarının tashih edilmemesi, reddolunmaması, parti içinde çelişki teşkil ediyor. Bu çelişki, İyi Parti’nin PKK ve onun siyasi uzantısı olan HDP ile olan ilişkilerine ilişkin kimliğini bulanıklaştırıyor, belirsizleştiriyor, anlamsızlaştırıyor. 
Her ne kadar İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HDP’yi PKK’nın yanına konuşlandırdığını söylese de, CHP ve PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP ile bir araya gelerek HDP’nin taleplerine uygun bir Anayasa çalışması yapıyor. Sonra bu yöndeki gizli çalışma ortaya çıkınca, Akşener, bu çalışmayı red yoluna gidiyor; hem de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, bu çalışmalarla alakalı açıklamalarını yalanlatarak bu reddiyeciliği yapıyor. Ama, toplantı hakkında raporu tanzim edenlerden CHP’li İbrahim Kaboğlu’nun net açıklamaları, Akşener’i yalanlıyor. 
Bu gizli kapaklılıkla İyi Parti’nin, HDP ile olan ilişkilerinin ve bu bağlamda şekillenen kimliğinin üstünü örtmeye çalışmasıyla, HDP ile olan ilişkilere ilişkin kimliği belirsizleşiyor. 
Lütfi Türkkan Olayı
İyi Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, geçenlerde Bingöl’de şehit yakını olan Tahir Gümren’e çok iğrenç şekilde küfürler etti.
Türkkan, önce küfür ettiği yönündeki haberleri inkâr ettiyse de kameralara yansıyan küfür sözleri Türkkan’ın inkârını yalanladı.  
Bunun üzerine, Türkkan, “…hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım, hakaret etmişim, kötü sözler söylemişim” şeklinde bir açıklama yaparak, itirafta bulundu.
Kamuoyundan gelen yoğun tepkiler üzerine Türkkan, Twitter’de “Milletimize arzımdır” mesajıyla bir özür dileme videosu yayınlayarak şu açıklamayı yaptı: 
“Bunlar, hiç doğru olmayan, bana yakışmayan ifadeler. Bunun farkındayım. Ben o yüzden, başta bütün milletimizden, bir kadın olması hasebiyle Sayın Genel Başkanımız başta olmak üzere tüm kadınlardan, partililerimizden, arkadaşlarımdan özür diliyorum”.
Şimdi bu özürde, kendisine hakaret ve küfür edilen şehit yakını yoktur. 
Oysa ki, hakaret ve küfür kime yapılmışsa ondan özür dilenir. 
Sanki Türk milletine ve İyi Parti’lilere hakaret etmiş de onlardan özür diliyor. 
Bu özrün manası şudur: “Türkkan, her ne kadar açıklamalarında hata yaptığını, yaptığının doğru bir şey olmadığını söylese de, küfrettiği şehit yakınından özür dilemeyerek, hata yaptığı yönündeki itirafı ile çelişmektedir”. 
Bu özrün aslında fiili gerçeklik bağlamında hiçbir manası yoktur.
Ali’ye küfredip, Veli’den özür dilemek ne ise, Türkkan’ın yaptığı da böyle bir şeydir.
Sonra Türkkan Partideki Grup Başkanlığı görevinden uzaklaştırıldı.
İyi Parti Genel Başkanı, Türkkan’ın yaptığının hata olduğunu ifade ettiyse de, bu açıklama ile yetinmedi. 
Akşener, 9 Kasım 2021 günü yaptığı Grup toplantısında şu vahim açıklamayı yaptı:
“Her dükkanın içinde A Haber'inize provokasyon yaptırabilirsiniz, her dükkanın kapısında porno sitesi gezenlere yavşak yavşak konuşanlara provokasyon yaptırabilirsiniz. Biz gezmeye, milletimizin sesi olmaya devam edeceğiz”.
Akşener, sonra şu açıklamayı yapıyor: 
Şehit yakını ile Türkkan arasında yaşananlar AK Parti’nin bir provokasyonudur. 
Bütün bu yaşananlar ve söylenenler ciddi manada sorunludur.
Yüreği yanan bir şehit yakınının, İyi Parti’nin HDP ile olan ilişkilerine yönelik tepkisini (ölçüsüz bir tepki olabilir, bunların tasvibi mümkün değil), AK Parti’nin provokasyonu olarak değerlendirmek, şehit yakınının tepkisini saptırmaktır. Şehidin hatırasına ve şehit yakınına hakarettir. 
Şimdi toparlayalım.
İyi Parti’nin FETÖ ihanet yapılanması ile alakalı kimliği ile alakalı, çelişkili, bulanık, belirsiz bir sayfa ortaya çıkıyor.
İyi Parti’nin HDP ile olan ilişkileri ciddi manada bulanık ve belirsizdir. 
İyi Parti’nin şehit yakınları ile olan ilişkilerine ilişkin kimliği aynı şekilde bulanıktır.
İyi Parti’nin milliyetçilik kimliği büyük ölçüde bulanık ve belirsizdir.
Daha kapsayıcı bir belirleme yapayım:
İyi Parti’nin, tüzük ve programları, söylem ve eylemlerle bütünlük içinde belirgin, net, anlaşılabilir, tutarlı bir kimliği yoktur. 
İyi Parti’nin kimliğini şekillendirecek en kritik noktalar, belirsiz, şüphe içeren, çelişkili tutumlar içeriyor. 
Bu kimlik belirsizliği, topluma güven vermiyor. Bu belirsizliğe sebep olan çelişkiler daha da gün yüzüne çıktıkça, tabanında ciddi aşınmalara sebep olabilir. Belki de, bütün bu belirsizlikler bilinçli bir politikadır. Eh! bu politikanın da muhtemelen bir bedeli olacaktır. 

 

E-posta   Facebook   Twitter     Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
Bu yazı 29744 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ANAYASADAKİ DEĞİŞTİRİLMESİ YASAK HÜKÜMLERİN VESAYETÇİ TEMELİ
11/3/2021
İŞKENCE YAPMAK, DEMOKRATİK(!?) ABD İÇİN MEŞRU, TÜRKİYE İÇİN SUÇ!
10/27/2021
ÇAĞDAŞ UYGARLIK KAVRAMININ ANAYASADA NE İŞİ OLABİLİR Kİ?
10/20/2021
“YÜCE DEVLET”TEN GÜÇLÜ DEVLETE
10/13/2021
1982 ANAYASASININ İLK DÖRT MADDESİ DEĞİŞMELİ MİDİR?
10/7/2021
KASETÇİ DÜKKÂNININ ÜSTÜNDEKİ MAHKEMELERDEN YENİ YARGITAY BİNASINA
9/28/2021
YENİ BİR 367 ÖZLEMİ: RECEP TAYYİP ERDOĞAN 2023’DE ADAY OLAMAZ
9/19/2021
YENİ YARGITAY BİNASINDA DUA EDİLDİ, LAİKLİK ELDEN GİTTİ(!!!)
9/10/2021
YÜZDE ON MİLLİ SEÇİM BARAJI NE OLMALI?
9/1/2021
28 ŞUBATIN KUDRETLİ(!) PAŞALARI LAYIK OLDUKLARI YERE MARŞ MARŞ
8/23/2021
FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI HANGİ PARTİLER ACABA?
8/9/2021
TUNUS’TA CUMHURBAŞKANLIĞI DARBESİ
7/29/2021
ÇANAKKALE’DEN 15 TEMMUZA: KAHRAMAN HALKIMIZIN VATAN SAVUNMASI
7/15/2021
TÜRKİYE’DE YAKIN GELECEKTE ERKEN SEÇİM OLABİLİR Mİ?
7/8/2021
BİZ DE BAŞÖRTÜSÜ HUSUMETİ BİTTİ ZANNEDİYORDUK; MEĞERSE…
6/28/2021
BAŞKANLIK SİSTEMİ ŞAHANE, “TROLLÜK” YAFTALARI GERİ İADE!
6/19/2021
HDP, KAPATILMALI MI; KAPATILABİLİR Mİ?
6/8/2021
KORSAN İSRAİL DEVLETİNİN ZULMÜNE UĞRAYAN MAZLUM FİLİSTİN HALKI
5/23/2021
TÜRKİYE’DE PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI: ÇOK KÖTÜ BİR ŞEY Mİ?
5/10/2021
DÜNYANIN EN BÜYÜK KORSAN DEVLETİN BAŞI: ERMENİ SOYKIRIMI DEDİ
4/30/2021
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: FİKRÎ İKTİDARIMIZI HÂLÂ TESİS EDEMEDİK
4/21/2021
VESAYETÇİLERLE DEMOKRASİ YANLILARI İÇİN TURNUSOL KÂĞIDI: 104 AMİRALİN E-BİLDİRİSİ
4/11/2021
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN FESHEDİLMESİ KARARI İPTAL EDİLEBİLİR Mİ?
4/2/2021
TÜRKİYE’NİN İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN ÇEKİLMESİNE NİÇİN BU KADAR SERT TEPKİ VERİLİYOR?
3/24/2021
TAKLİTCİ DEĞİL TÜRKİYE’NİN GERÇEKLERİNE UYGUN BİR ANAYASANIN YAPILMASI
3/15/2021
1000 YIL SÜRECEK DENİLEN 28 ŞUBAT’IN TAHRİBATLARI VE TAMİRATLAR
3/6/2021
YENİ ANAYASA: BAŞKANLIK SİSTEMİ Mİ GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM Mİ (2)?
2/25/2021
YENİ ANAYASA: BAŞKANLIK SİSTEMİ Mİ GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM Mİ (1)?
2/16/2021
CUNTA ANAYASASINDAN DEMOKRATİK SİVİL ANAYASAYA: TAŞLI YOLLAR
2/7/2021
YARATILIŞ MODELİ KONGRESİ EVRİMCİLERİ NİÇİN RAHATSIZ ETTİ?
1/29/2021
VESAYETÇİ ZİHNİYETE GÖRE ÖZDE CUMHURBAŞKANI(!?) NASIL SEÇİLİR?
1/20/2021
BAŞÖRTÜLÜ HÂKİMLER Mİ BAŞI AÇIK HÂKİMLER Mİ TARAFSIZ KARAR VERİR?
1/11/2021
1876 KÂNÛN-I ESÂSÎ’DE ÇEVİRİ HATALARI: TBMM BAŞKANINA ÇAĞRIMDIR
1/2/2021
HARF DEVRİMİNİN TÜRK DİLİNDE MEYDANA GETİRDİĞİ SONUÇLAR
12/23/2020
TÜRKİYE’DE BAŞKANLIK SİSTEMİNİN FİKİR BABASI: PROF. DR. BURHAN KUZU
12/14/2020
FRANSA’DA ÇOĞULCULUK VE HOŞGÖRÜ YERİNİ FAŞİZME Mİ BIRAKIYOR?
12/5/2020
CHP, HDP, SP VE İYİ PARTİ ANAYASASI İNKÂR EDİLDİ, İYİ PARTİ’DE NELER OLUYOR?
11/26/2020
HANGİ CUMHURİYET YAŞASIN?
11/17/2020
ABD’DEKİ SEÇİMLER Mİ, YOKSA VENEZUELA’DAKİ SEÇİMLER Mİ DAHA AZ HİLELİ?
11/8/2020
İZMİR DEPREMİ VE HÜKÜMETE BİR ÖNERİ
10/31/2020
Tarikatlar Atatürk’ün 1924 Anayasası’nda teminat altında idi
10/24/2020
ENİS BERBEROĞLU MİLLETVEKİLLİĞİNE GERİ DÖNEBİLİR Mİ?
10/14/2020
CHP’NİN SÖZÜNÜ ETTİĞİ “GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM” MÜMKÜN MÜDÜR?
10/4/2020
RECEP TAYYİP ERDOĞAN 2023 SEÇİMLERİNDE CUMHURBAŞKANLIĞINA ADAY OLABİLİR Mİ?
9/23/2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE GÖRE, DEVLET KADINA YÖNELİK 'ALKOL TEMELLİ ŞİDDETLE' MÜCADELE ETMEMELİ Mİ?
9/13/2020
TÜRK TOPLUMUNUN TEMELİ OLAN AİLEDE “ALARM ZİLLERİ” ÇALIYOR?
8/27/2020
15 YAŞ ALTI KIZLARLA İMAM NİKÂHI İLE EVLİLİK SUÇ MU, DEĞİL Mİ?
8/16/2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ: “BAL”IN İÇİNE ZEHİR KATILARAK SERVİS EDİLMESİ
8/5/2020
ZİNCİRLERİNİ KIRAN AYASOFYA-İ KEBİR CAMİ-İ ŞERİF’İNDE İLK CUMA NAMAZI
7/25/2020
15 TEMMUZ BENZERİ YENİ BİR İHANET KALKIŞMASI YAŞANABİLİR Mİ?
7/15/2020
27 MAYIS ASKERİ DARBESİNİN YASSIADA CİNAYET MAHKEMESİ İLGA EDİLDİ
7/6/2020
FETH-İ MÜBİN’İN SEMBOLÜ AYASOFYA SAN’AT VE İMAJA FEDA EDİLEMEZ
6/20/2020
AYASOFYA’YA DANIŞTAY KARARIYLA CAMİ STATÜSÜ KAZANDIRILMASI
6/9/2020
TÜRKİYE’DE ASKERÎ DARBELERİN ANASI: 27 MAYIS 1960
5/31/2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ: AİLE VE KADINLAR KORUNUYOR MU TAHRİP Mİ EDİLİYOR?
5/18/2020
ALİ ERBAŞ’IN ŞAHSINDA HUTBELERE LGBTİ+ AYARI MI ÇEKİLMEK İSTENİYOR?
5/5/2020
CORONA SÜRECİNDE YAŞANAN KÜRESEL EKONOMİK SAVAŞLARIN GALİBİ KİM OLACAK?
4/24/2020
CORONA VİRÜSÜ KÜRESEL OPERASYONA MI DÖNÜŞÜYOR?
4/13/2020
CORONA VİRÜSÜNE KARŞI “DUA İLE MÜCADELE” ÇOK MU SAÇMA?
4/1/2020
CORONA VİRÜSÜNE KARŞI HANGİ ÜLKELER BAŞARILI, HANGİLERİ BAŞARISIZ?
3/21/2020
İDLİB’DE NE İŞİMİZ Mİ VAR? ŞEHİTLİK TEPESİ BOŞ MU KALMALI?
3/10/2020
28 ŞUBAT, RAND CORPORATİON: YENİ BİR DARBE Mİ GELİYOR?
2/29/2020
SORUYORUM: FETÖ İHANET ÖRGÜTÜ’NÜN SİYASİ AYAĞI KİMLER OLABİLİR?
2/18/2020
ANAYASA MAHKEMESİ KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ ÇABALARINI SABOTE Mİ ETTİ?
2/9/2020
ELAZIĞ VE MALATYA DEPREMİ SONRASI SKANDAL MAÇ ERTELEME KARARI
1/28/2020
HAKİKATEN TÜRK ASKERİ’NİN LİBYA’DA NE İŞİ Mİ VAR?
1/18/2020
İNSANCIL(!) BATIDA FAŞİST BİRİNE VERİLEN NOBEL ÖDÜLÜ
1/8/2020
KANAL İSTANBUL KAMPLAŞMASI: YENİ GEZİ EYLEMLERİ HAZIRLIĞI MI YAPILIYOR?
12/30/2019
YENİ PARTİLERİN TOPLUMDA KARŞILIĞI VAR MIDIR?
12/24/2019
YORUMLAR
Toplam 1 yorum var, 1 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Aykut 11 Kasım 2021 Perşembe 07:16

parti içinde yapılan ve parti kimliğini zedeleyen ifadeler, parti içi demokrasi kapsamında hoş görülmemelidir derhal müdahale edilip partinin imajına uygun hareket edilmelidir

Yorumu oyla      39      39  
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
dolar
Sağlık
İlker İnanoğlu
Okan Buruk
pkk
Çanakkale Savaşı
TBMM
Resmi
temmuz