E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

Adnan Küçük

PKK DİYE MÜSTAKİL BİR TERÖR ÖRGÜTÜ YOKTUR: “NOKTA”
17 Kasım 2022 Perşembe

Batıya Yönelik Ezberler

Türkiye’de ve Batı dışı bazı ülkelerde, Amerika da dâhil olmak üzere Batılı ülkelere yönelik bazı EZBERLER mevcuttur; bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

“Batılı ülkeler, çağdaşlığı, medeniyeti, insancıllığı (hümanizm) temsil ediyorlar”.

“İnsan hakları, Batılı ülkelerde en üst düzeyde mevcuttur; insanlar, haklarıyla bütünlük içinde çok değerlidirler; bu ülkelerde insanlar tam bir hukukî/kurumsal koruma altındadırlar”.

“Hukuk devleti, hukukun üstünlüğü, demokrasi deyince ilk ve tek akla gelen Batılı ülkelerdir; bu ülkelere, anayasal devlet ve anayasal demokrasi de denmektedir”.

“Batılı ülkeler haricinde kalan diğer ülkeler, geri, gerici, gelişmemiş, vahşi, insanların değersiz olduğu, baskıcı, otoriter ya da totaliter devletlerdir”.

“Kısaca insanlar, sadece Batılı ülkelerde hür ve değerlidirler, insan hakları en üst düzeyde sadece bu ülkelerde koruma altındadır”.

“Batılı ülkelerin resmi söylemlerine göre, terör örgütleri ve eylemleri, insanlığa karşı işlenen cinayetlerdir; bu sebepledir ki terör örgütlerini desteklemek insanlığın inkârıdır”.

Batılı Devletlerin Kirli Yüzü

Batılı ülkelerle alakalı bazı belirlemeler daha yapacağım.

Bilim ve teknolojinin en çok geliştiği ülkeler arasında Batılı ülkeler yer almaktadır.

Her türlü medya unsurlarının en etkin şekilde kullanıldığı ülkeler Batılı ülkelerdir.

Batılı ülkeler, kendi ülkelerinde ve diğer ülkelerde medya üzerinden oluşturdukları algılar yoluyla en üst düzeyde etkili olmaktadırlar. Hem iç hem de dış kamuoyunu meydana getirdikleri algılarla yönlendirmeye çalışıyorlar. Bunda çoğu kereler başarılı da oluyorlar.

Menfaatlerine dokunmadığı ölçüde, çoğulculuğun olduğu da söylenir, bu ülkelerde.

Bu ülkelerde, GÜVENLİK en üst düzeyde önceliklidir; ama dış ve iç kamuoyuna algısal olarak tam hürriyetçi ve serbestîyetçi bir görüntü verirler.

Oysa bu ülkelerde, “İYİ GÜN” yönetimleri söz konusudur.

Dünya genelinde meydana gelen terör eylemlerinin ve mevcut terör örgütlerinin birçoğunu kendileri yönettikleri için, bu ülkelerde (Batı) terör eylemleri pek meydana gelmez.

Kazara bir terör eylemi gerçekleşecek olsa, bu devletler derhal güçlü yumruklarını vururlar. İnsan hakları, hukuk devleti, insancıllık, orantılı güç kullanımı vb. derhal tatile çıkarılır. Ayrıca, terörü desteklemeyi kendileri için HAK bilen Batılılar, çuvaldız kendilerine battığında derhal kabadayılaşırlar. Nitekim 11 Eylül 2001 sonrasında ABD Başkanı George Walker Bush, terörü destekleyen herkesi ABD düşmanı listesine eklediğini açıklamıştır.

Benzer şekilde Fransa’da geçmiş yıllarda 2 terör eylemi gerçekleşti; 2 yıl süreyle olağanüstü hal ilan edildi. Ama ezberciler, bu ülke hakkında hiçbir eleştiri getirmediler.

ABD’de, 11 Eylül 2001’de İkiz Kulelere yönelik uçakla yapılan terör eylemlerinden sonra bu ülke hala olağanüstü hal rejimi ile yönetilmekte. Ezberciler, bunları da görmüyorlar.

ABD’de Guatanamo kampında yıllarca, bir kısmının masum olduğu bizzat kendileri tarafından itiraf edilen insanlara en ağır işkenceler uygulanıyor. Ama bizdeki ezberciler, bu vahşete yönelik de tek kelam etmiyorlar.

Gelelim Batı’nın Terör Besleyici Yüzüne

Yukarıda ezbercilerin bir ezberinden söz etmiştik; o da şu şekildedir:

“Batılı ülkelerin resmi söylemlerine göre, terör örgütleri ve eylemleri, insanlığa karşı işlenen cinayetlerdir; bu sebeple terör örgütlerini desteklemek insanlığın inkârıdır”.

Peki, fiili pratikler ve hakikatler bu belirleme ile ne kadar uyumludur?

Cevap veriyorum, Batılı ülkelere ilişkin bu belirlemeler yüzde yüz YANLIŞTIR.

Batılı ülkeler, insanlık tarihi boyunca, hiçbir emsaline rastlanmayacak şekilde, teröre karşı ikiyüzlü politikalar uyguluyorlar ve söylemler dile getiriyorlar.

Noam Chomsky, terör konusunda ABD’nin ikiyüzlülüğünü şu şekilde ifade etmiştir:

“Geçerli terör tanımının, ABD siyasetini belirleyen kişilerin bakış açısına göre yapılması gerekmektedir. Terör, onu bize (Amerika) karşı uyguluyorsanız standart anlamda terördür, ancak onu biz (Amerika) size karşı uyguluyorsak, iyi huyludur, insanî müdahaledir, iyi niyetle yapılmaktadır. Fiilen kullanılan tanım budur”.

Noam Chomsky, Edward S. Herman, O’sullivan Gerry ve Alexander George’a göre:

“Devlet terörünün boyutları devasadır ve bunun başlıca failleri, ABD, Batı ve onların destekçileridir”.

Esasen yapılan bu izahatlar, hem Amerika’nın hem de diğer Batılı ülkelerin teröre ilişkin ikiyüzlü, vahşi ve benmerkezci yaklaşımlarını çok net bir şekilde yansıtmaktadır.

Terörü Kuran, Koruyan, Besleyen Batılı Ülkeler

Bu işin lamı cimi yoktur; PKK’yı Türkiye’ye karşı kuran, organize eden, her türlü lojistik desteği veren ülke ABD’dır. Benzer şekilde, PKK’nın doğrudan Suriye’deki uzantısı olan PYD/YPG’ye, içerisinde kimi NATO üyesi ülkelerde bile olmayan silahların olduğu 1205 TIR dolusu askeri malzemeyi yollayan, askeri eğitim veren; biraz sonra bahsini edeceğim İstiklal Caddesindeki bombayı patlatan teröristi eğiterek Türkiye’ye yollayan, bu saldırıyı düzenleme emrini veren terör grubunu mutlak olarak yönlendiren Amerika’dır.

Diğer Batılı ülkeler de, ABD’yi bu politikalarından dolayı tam desteklemektedirler.

Mesela, Fransa Dışişleri Bakanı Catherine  Colonna’nın 3 Ağustos 2022 günü Suriye’deki PKK uzantısı terör unsurları için “Kürt savaşçıları unutmayacağız” demesi, 102 Fransız Parlamenterin, Suriye’deki PYD/YPG terör örgütü militanlarını “barışı tesis ediyorlar” diyerek kutsaması; Fransız Lafarge’ın PKK ve uzantılarına, Türkiye’ye yönelik terör eylemlerini gerçekleştirmek üzere sığınak ve tünel yapabilmeleri için özel beton sağlaması, Fransızların, ABD’nin PKK ve uzantılarına yönelik kurucu, yönlendirici, organize edici ve koruyucu fiillerini destekleyici yöndeki söylemlerin bazılarıdır.

Fransa adına yapılanlar, diğer Batılı ülkelerin Amerika’nın PKK ve uzantılarına yönelik politikalarına verdikleri desteğe ilişkin sadece bir örnektir. Diğer Batılı ülkeler de benzer yönde tutumlar sergilemektedirler.

Benzer şekilde, Batılı ülkelerdeki medyanın, resmi politikaları tamamlayıcı şekilde, PKK’yı bir terör örgütü olarak değil, “özgürlük savaşçıları”, “aktivist” vb. isimlerle nitelemeleri, terör örgütü yöneticilerini televizyonlarda misafir olarak kabul etmeleri, PKK’nın meşru organizasyon olduğu yönünde gerçekleştirdikleri bir algı operasyonudur.

Aslında, bu ülkelerin resmî metinlerinde, PKK’nın terör örgütü olduğundan söz edilir.

Ama bu resmî söylemler, sadece dünya kamuoyuna yönelik, “terör örgütü karşıtlığı” görüntüsü ve algısı oluşturmak amaçlıdır.

Batılı ülkeler, resmiyette terör örgütü olduğunu ilan ettikleri PKK’ya karşı gerçek yüzlerini, bu örgütü mutlak olarak destekleyerek göstermektedirler.

İstiklal Caddesindeki Patlama

13.11.2022 günü saat 16:20 sıralarında, İstanbul’da İstiklal Caddesinde, Amerika’nın mutlak olarak kontrolünde olan Kobani’deki terör elebaşılarından alına emir ve talimatla kanlı bir terör eylemi gerçekleştirildi. Bombacı terörist Ahlam Albashir kısa süre içinde yakalandı.

Bu hain kanlı terör eyleminde, 6 masum vatandaşımız hayatını kaybederek şehit oldu, 81 vatandaşımız da yaralandı. Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin yaralılara şifalar versin.

İçişleri Bakanımız Sayın Soylu bu hain terör eyleminin gerçekleştirilmesi talimatının Kobani’deki PYG’li terörist elebaşılar tarafından verildiği bilgisine sahip olduklarını belirtti.

Gerçek yüzlerini gizlemek isteyen terör organizatörü Batılı ülkeler, derhal, bu eylem sebebiyle Türkiye’ye taziye yarışına giriştiler.

ABD Beyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean-Pierre ve Ankara Büyükelçisi Amerika adına taziye açıklamaları yaptılar.

Diğer Batılı ülkeler de aynı şekilde, Türkiye’ye taziyelerde bulundular.

Amerika’nın bu canavarca terörist (devlet terörü) yüzünü gizlemek için yaptığı taziye açıklamaları ile alakalı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu şu resmî tepkiyi vermiştir:

Amerikan büyükelçiliğinin taziye dilemesini kabul etmiyoruz, reddediyoruz. Kobani gibi terör bölgelerini besleyen, oradan Türkiye’nin huzurunu bozmaya çalışan bu anlayışa kendi Senato’larından para gönderen bir devletle bizim müttefikliğimiz elbette ki tartışılmalıdır. Bu kadar açık ve net. PYD’yi orada kim besliyorsa, PKK’ya kim iç istihbarat sağlamaya çalışıyorsa fail odur”. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, bu açıklamayı tamamlayıcı mahiyette şu sözü söylemiştir: “Terör örgütüne destek verenler dökülen her kana ortaktır”

Aslında bu resmi açıklamalar, yazımızın başlığının muhtevasını ortaya koymaktadır.

Güya sözüm ona Amerika’nın hürriyetçi, demokrat, dürüst(!?!?) görünümlü küresel algı operatörlerinden New York Times, bu kanlı terör eylemini şu şekilde duyurdu:

“Her yıl dünyanın dört bir yanından Türkiye'yi ziyaret eden on milyonlarca turistin çoğu, Pazar günkü bombalamanın gerçekleştiği bölgede vakit geçiriyor”.

New York Times, ayrıca ABD’nin resmi söylem düzeyinde terör örgütü olduğunu söylediği PKK hakkında sürekli “rebels (isyancılar)”, “Kurdish rebel group (âsî Kürt grubu)” nitelemeleri yapmaktadır. PKK, ABD ya da bir başka Batılı ülke aleyhine, Türkiye’de yaptığı katliamların, terör eylemlerinin binde birisini yapsaydı, New York Times’ın yayınları mutlaka burada belirtilenlerden yüzde yüz farklı olurdu.

Bu yayın organının bu haber ve söylemlerle amacının, bir yandan İstanbul’daki turizm hareketliliğini vurmak, diğer yandan da, küresel kamuoyunda PKK’nın bir terör örgütü olmaktan çıkarılarak, “basit bir isyancı grup” olduğu yönünde algı oluşturmaktır. Aslında bu yayın organının daha başka amaçları da var, ama şimdilik bu kadarla yetiniyorum.

DEAŞ, İŞİD, PKK/PYD/YPG, FETÖ, El-kaide diye müstakil terör örgütleri yoktur.

Müstemleke (emperyal, sömürgeci) ülkeler, önce bu örgütleri kuruyorlar.

Daha sonra adını terör örgütü olarak koyuyorlar.

Bir müddet sonra da bunların terör listesinde olduğunu ilan ediyorlar.

Bu örgütlerden bir kısmını da “hürriyet savaşçısı” olarak ilan ederek, terör örgütü olmadıklarını söylüyorlar. PYD/YPG buna misal teşkil etmektedir.

Batılı ülkeler, terör örgütlerinden bir kısmını, işgal etmek istedikleri ülkelerde önce kuruyorlar. Sonra, ilgili ülkeyi bu örgütün işgalinden kurtaracağı iddiası ile bu ülkeye giriyorlar. İşgal işi tamamlandıktan sonra, bir başka işgali meşrulaştırmak için söz konusu terör örgütünü unutturuyorlar. Bunun en bariz misali de, DEAŞ/İŞİD’dir.

Chomsky’nin ifadesiyle, El-kaide, 1980’li yıllarda, Afganistan’da Rus işgaline aracılık eden Necibullah rejimini yıkmak maksadıyla, Ruslara karşı kendi çıkarlarını korumak için, ABD tarafından kuruldu. Maksat hâsıl olduktan sonra, bu örgüt uyutuldu. 11 Eylül 2001 tarihi geldiğinde, bu örgüt tekrardan sahneye sürüldü. Hem de ABD’nin bu örgüte mutlak karşı olduğu izlenimi verilmek ve bu algıyı güçlendirmek için, daha başka amaçlara ulaşmak maksadıyla, İkiz Kuleler bu örgüte vurduruldu. Ya da bu örgütün vurduğu söylendi. Sovyet Rejiminin dağılması sonrasında İslam’ın düşman ilan edilmesi yönündeki politikalara bu eylemle giriş yapıldı. Bu eylemle, İslam karşıtlığının meşrulaştırılması amaçlanmıştır.

Özetle belirtmek gerekirse; PKK ve PKK’nın mutlak uzantısı PYD/YPG, DEAŞ/İŞİD, El-kaide ve FETÖ, bağımsız müstakil terör örgütleri değildirler. Bunlar, müstemleke güçlerin mutlak olarak yönettikleri terör eylemcileridir. Batılı müstemleke güçlerinin nizami askerleri ne ise bu terör örgütlerinin militanları da odur. Yani ABD ordusundaki askerlerle PKK militanları aynı düzeydedir. Bu militanlar, ABD adına savaşan terörist görünümlü askerlerdir.

Bu sebepledir ki, müstakil amaçları olan terör örgütleri yoktur; “devlet terörü” vardır. Amerika ve İsrail terör örgütleri vasıtasıyla en çok “devlet terörü” gerçekleştiren iki ülkedir.

Diğer Batılı ülkeler de, bu terör örgütlerini değişen ölçülerde destekleyerek, himaye ederek, “devlet terörü” gerçekleştiren ülkeler listesine dâhil olmaktadırlar.

Batılı ülkelerin sosyal Darwinist politikalar yoluyla uyguladıkları terörist politikalar, onların gerçek kimliklerini ve yüzlerini net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Ama hâkim oldukları küresel medya tahakkümü yoluyla, bu şeytani terörist yüzlerini, melek görünümlü göstererek, bu yönde güçlü algılar oluşturarak gizlemektedirler.

Bu gizleme işinde de oldukça maharetlidirler.

Benim gibi bazı BASİRETLİ kişiler hariç, bu kirli şeytani yüzlerini, dünyadaki insanların büyük çoğunluğuna karşı, bu münafıkane algılarla gizlemeyi başarmaktadırlar.

Ülkemizdeki bazı BATI TAPICILAR da, sırf İslam’a karşı düşmanlıkları veya Batıya karşı saflıkları ya da safdiriklikleri sebebiyle bu politikalara ve algılara kanmaktadırlar.

Batılı terörist devletler ne yaparlarsa yapsınlar, necip Türk milleti, bu kandırmacalara karşı tek yürek-tek bilek olacak; Batının bu oyunlarını görmeyenlere, görmek istemeyenlere, Batılıların iç ajanı olarak hareket edenlere layık oldukları cevabı en üst perdeden verecektir.

PKK-YPG/PYD-HDP ittifakına, bu ittifak yapısı ile örtülü ya da açık ittifak kuranlara, bunlarla yaptıkları ittifakları gizlemeye çalışanlara da bu millet, yeri ve zamanı geldiğinde layık oldukları şamarı vuracaktır. Bundan hiç kuşkum yoktur. Biraz sabır gerekiyor.

“Gelecek yüz yıl Türkiye yüzyılı” olacaktır. Bu amaç gerçekleştiğinde, Türkiye’ye karşı teröristlik yapan ülkelerle uşaklarının Ülkemize karşı kıyama kalkacakları günler çok uzak değildir. Yeter ki buna inanalım. Ben inanıyorum, bu millet de inancını yakın gelecekte en kararlı şekilde bütün dünyaya karşı ortaya koyacaktır.

Son sözüm şudur: “Şu istikbal inkılabatı içerisinde en yüksek gür sada (ses) Türkiye’nin olacaktır”. NOKTA.

E-posta   Facebook   Twitter     Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
Bu yazı 30099 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AB ÜYESİ ÜLKELERİN POLİTİKA ÜRETME YETERSİZLİĞİNİN AĞIR BEDELLERİ
11/8/2022
AİLENİN SAPKINLIK VE SALDIRILARA KARŞI KORUNMASI: 30 EKİM YÜRÜYÜŞÜ
10/28/2022
AVRUPA ADALET DİVANI: SEVSİNLER SİZİN ÇOĞULCULUK ANLAYIŞINIZI
10/16/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (6)
10/5/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (5)
9/25/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (4)
9/14/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (3)
9/4/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (2)
8/24/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (1)
8/13/2022
NATO’NUN KURULUŞ AMACI VE TERÖRİZMLE İMTİHANI (5)
8/2/2022
NATO’NUN KURULUŞ AMACI VE TERÖRİZMLE İMTİHANI (4)
7/23/2022
NATO’NUN KURULUŞ AMACI VE TERÖRİZMLE İMTİHANI (3)
7/13/2022
NATO’NUN KURULUŞ AMACI VE TERÖRLE İMTİHANI (2)
7/3/2022
NATO’NUN KURULUŞ AMACI VE TERÖRLE İMTİHANI (1)
6/22/2022
AMERİKADA BİR CİNSEL SAPIK DAHA “VAHŞİCE” İDAM EDİLDİ(!?!?)
6/10/2022
II. ABDÜLHAMİD: MUTLAK İSTİBDADÇI, KIZIL SULTAN MI?
6/2/2022
EVLADLARINI BU VATAN UĞRUNA ŞEHİD VERENLER İÇİN EN ACI OLAN…
5/26/2022
DEMOKRATİK YOLLARLA DEMOKRASİYE GEÇİŞ: 14 MAYIS 1950
5/17/2022
İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİN FESHİ KARARININ İPTALİ: YENİ BİR 367 VAKASI OLUR
5/7/2022
VAAAYYY BEEEE OSMAN KAVALA MELEKMİŞ(!?!?)
4/27/2022
PAÇALARI KANLA KİRLİ BİR ÜLKE “TÜRKİYENİN SİCİLİ BOZUK” DEMİŞ
4/20/2022
MANSUR SAVAŞ’IN CUMHURBAŞKANLIĞINA ADAY OLABİLME İHTİMALİ VAR MI?
4/12/2022
PAKİSTAN’DA NELER OLUYOR?
4/5/2022
GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM: SİSTEMİN “FİŞ”LE CİHAZA BAĞLANMASI
3/27/2022
AYM’NİN MEVCUT HÜKÜMET SİSTEMİNİ KİTLEYEN KARARI
3/19/2022
UKRAYNA: BÜYÜKLER TEPİŞİR, OLAN KÜÇÜKLERE OLUR!
3/11/2022
GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM AÇIKLAMASI: BOOOOM
3/4/2022
TÜRKİYE’DE MUHALEFET NEDEN İKTİDAR OLAMIYOR?
2/25/2022
HDP AYM TARAFINDAN KAPATILMAZSA NE OLUR?
2/17/2022
İNSAN HAKLARI AVRUPA SINIRLARINDAN İÇERİ GİREMİYOR!!!
2/9/2022
DEMOKRASİ NEREDEN GEÇER; DİYARBAKIRDAN MI YOKSA…?
2/2/2022
İNANANLARIN İNANCINI YARALAYAN SERÇE (!?!?)
1/26/2022
ENES KARA İNTİHAR ETTİ, CEMAAT VE TARİKAT DÜŞMANLIĞI DEPREŞTİ
1/19/2022
TÜRKİYE’DE BAŞKANLIK (CUMHURBAŞKANLIĞI) SİSTEMİ NEDEN YERLEŞEMEDİ?
1/12/2022
CHP, HALA DİNDARLAR İÇİN KORKUTUCU VE ÜRKÜTÜCÜ
1/5/2022
CHP’NİN “FETÖCÜLERLE DE HELALLEŞMEK” POLİTİKASI
12/29/2021
TÜRKİYE’DE İTTİFAKLAR VE MİLLET İTTİFAKI-HDP İLİŞKİSİ
12/22/2021
QUEBEC’DE BAŞÖRTÜSÜ TAHAMMÜLSÜZLÜĞÜ VE İSLAMA YÖNELİK FARKLI UYGULAMALAR
12/15/2021
OKUL ÖNCESİ ÖĞRETİMDE DİN EĞİTİMİ VE LAİKLİK TARTIŞMALARI
12/8/2021
28 ŞUBAT ZİHNİYETİ “CELLADINA ÂŞIK” BAZI MAĞDURLARINDA DEVAM EDİYOR
12/1/2021
CHP’DEN HDP’YE “PKK İLE İLİŞKİLERİNİ MİNİMİZE ETME” ÖNERİSİ
11/24/2021
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE %50+1 ÇOĞUNLUK DEĞİŞMELİ Mİ?
11/17/2021
İYİ PARTİNİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI?
11/10/2021
ANAYASADAKİ DEĞİŞTİRİLMESİ YASAK HÜKÜMLERİN VESAYETÇİ TEMELİ
11/3/2021
İŞKENCE YAPMAK, DEMOKRATİK(!?) ABD İÇİN MEŞRU, TÜRKİYE İÇİN SUÇ!
10/27/2021
ÇAĞDAŞ UYGARLIK KAVRAMININ ANAYASADA NE İŞİ OLABİLİR Kİ?
10/20/2021
“YÜCE DEVLET”TEN GÜÇLÜ DEVLETE
10/13/2021
1982 ANAYASASININ İLK DÖRT MADDESİ DEĞİŞMELİ MİDİR?
10/7/2021
KASETÇİ DÜKKÂNININ ÜSTÜNDEKİ MAHKEMELERDEN YENİ YARGITAY BİNASINA
9/28/2021
YENİ BİR 367 ÖZLEMİ: RECEP TAYYİP ERDOĞAN 2023’DE ADAY OLAMAZ
9/19/2021
YENİ YARGITAY BİNASINDA DUA EDİLDİ, LAİKLİK ELDEN GİTTİ(!!!)
9/10/2021
YÜZDE ON MİLLİ SEÇİM BARAJI NE OLMALI?
9/1/2021
28 ŞUBATIN KUDRETLİ(!) PAŞALARI LAYIK OLDUKLARI YERE MARŞ MARŞ
8/23/2021
FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI HANGİ PARTİLER ACABA?
8/9/2021
TUNUS’TA CUMHURBAŞKANLIĞI DARBESİ
7/29/2021
ÇANAKKALE’DEN 15 TEMMUZA: KAHRAMAN HALKIMIZIN VATAN SAVUNMASI
7/15/2021
TÜRKİYE’DE YAKIN GELECEKTE ERKEN SEÇİM OLABİLİR Mİ?
7/8/2021
BİZ DE BAŞÖRTÜSÜ HUSUMETİ BİTTİ ZANNEDİYORDUK; MEĞERSE…
6/28/2021
BAŞKANLIK SİSTEMİ ŞAHANE, “TROLLÜK” YAFTALARI GERİ İADE!
6/19/2021
HDP, KAPATILMALI MI; KAPATILABİLİR Mİ?
6/8/2021
KORSAN İSRAİL DEVLETİNİN ZULMÜNE UĞRAYAN MAZLUM FİLİSTİN HALKI
5/23/2021
TÜRKİYE’DE PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI: ÇOK KÖTÜ BİR ŞEY Mİ?
5/10/2021
DÜNYANIN EN BÜYÜK KORSAN DEVLETİN BAŞI: ERMENİ SOYKIRIMI DEDİ
4/30/2021
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: FİKRÎ İKTİDARIMIZI HÂLÂ TESİS EDEMEDİK
4/21/2021
VESAYETÇİLERLE DEMOKRASİ YANLILARI İÇİN TURNUSOL KÂĞIDI: 104 AMİRALİN E-BİLDİRİSİ
4/11/2021
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN FESHEDİLMESİ KARARI İPTAL EDİLEBİLİR Mİ?
4/2/2021
TÜRKİYE’NİN İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN ÇEKİLMESİNE NİÇİN BU KADAR SERT TEPKİ VERİLİYOR?
3/24/2021
TAKLİTCİ DEĞİL TÜRKİYE’NİN GERÇEKLERİNE UYGUN BİR ANAYASANIN YAPILMASI
3/15/2021
1000 YIL SÜRECEK DENİLEN 28 ŞUBAT’IN TAHRİBATLARI VE TAMİRATLAR
3/6/2021
YENİ ANAYASA: BAŞKANLIK SİSTEMİ Mİ GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM Mİ (2)?
2/25/2021
YENİ ANAYASA: BAŞKANLIK SİSTEMİ Mİ GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM Mİ (1)?
2/16/2021
CUNTA ANAYASASINDAN DEMOKRATİK SİVİL ANAYASAYA: TAŞLI YOLLAR
2/7/2021
YARATILIŞ MODELİ KONGRESİ EVRİMCİLERİ NİÇİN RAHATSIZ ETTİ?
1/29/2021
VESAYETÇİ ZİHNİYETE GÖRE ÖZDE CUMHURBAŞKANI(!?) NASIL SEÇİLİR?
1/20/2021
BAŞÖRTÜLÜ HÂKİMLER Mİ BAŞI AÇIK HÂKİMLER Mİ TARAFSIZ KARAR VERİR?
1/11/2021
1876 KÂNÛN-I ESÂSÎ’DE ÇEVİRİ HATALARI: TBMM BAŞKANINA ÇAĞRIMDIR
1/2/2021
HARF DEVRİMİNİN TÜRK DİLİNDE MEYDANA GETİRDİĞİ SONUÇLAR
12/23/2020
TÜRKİYE’DE BAŞKANLIK SİSTEMİNİN FİKİR BABASI: PROF. DR. BURHAN KUZU
12/14/2020
FRANSA’DA ÇOĞULCULUK VE HOŞGÖRÜ YERİNİ FAŞİZME Mİ BIRAKIYOR?
12/5/2020
CHP, HDP, SP VE İYİ PARTİ ANAYASASI İNKÂR EDİLDİ, İYİ PARTİ’DE NELER OLUYOR?
11/26/2020
HANGİ CUMHURİYET YAŞASIN?
11/17/2020
ABD’DEKİ SEÇİMLER Mİ, YOKSA VENEZUELA’DAKİ SEÇİMLER Mİ DAHA AZ HİLELİ?
11/8/2020
İZMİR DEPREMİ VE HÜKÜMETE BİR ÖNERİ
10/31/2020
Tarikatlar Atatürk’ün 1924 Anayasası’nda teminat altında idi
10/24/2020
ENİS BERBEROĞLU MİLLETVEKİLLİĞİNE GERİ DÖNEBİLİR Mİ?
10/14/2020
CHP’NİN SÖZÜNÜ ETTİĞİ “GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM” MÜMKÜN MÜDÜR?
10/4/2020
RECEP TAYYİP ERDOĞAN 2023 SEÇİMLERİNDE CUMHURBAŞKANLIĞINA ADAY OLABİLİR Mİ?
9/23/2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE GÖRE, DEVLET KADINA YÖNELİK 'ALKOL TEMELLİ ŞİDDETLE' MÜCADELE ETMEMELİ Mİ?
9/13/2020
TÜRK TOPLUMUNUN TEMELİ OLAN AİLEDE “ALARM ZİLLERİ” ÇALIYOR?
8/27/2020
15 YAŞ ALTI KIZLARLA İMAM NİKÂHI İLE EVLİLİK SUÇ MU, DEĞİL Mİ?
8/16/2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ: “BAL”IN İÇİNE ZEHİR KATILARAK SERVİS EDİLMESİ
8/5/2020
ZİNCİRLERİNİ KIRAN AYASOFYA-İ KEBİR CAMİ-İ ŞERİF’İNDE İLK CUMA NAMAZI
7/25/2020
15 TEMMUZ BENZERİ YENİ BİR İHANET KALKIŞMASI YAŞANABİLİR Mİ?
7/15/2020
27 MAYIS ASKERİ DARBESİNİN YASSIADA CİNAYET MAHKEMESİ İLGA EDİLDİ
7/6/2020
FETH-İ MÜBİN’İN SEMBOLÜ AYASOFYA SAN’AT VE İMAJA FEDA EDİLEMEZ
6/20/2020
AYASOFYA’YA DANIŞTAY KARARIYLA CAMİ STATÜSÜ KAZANDIRILMASI
6/9/2020
TÜRKİYE’DE ASKERÎ DARBELERİN ANASI: 27 MAYIS 1960
5/31/2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ: AİLE VE KADINLAR KORUNUYOR MU TAHRİP Mİ EDİLİYOR?
5/18/2020
ALİ ERBAŞ’IN ŞAHSINDA HUTBELERE LGBTİ+ AYARI MI ÇEKİLMEK İSTENİYOR?
5/5/2020
CORONA SÜRECİNDE YAŞANAN KÜRESEL EKONOMİK SAVAŞLARIN GALİBİ KİM OLACAK?
4/24/2020
CORONA VİRÜSÜ KÜRESEL OPERASYONA MI DÖNÜŞÜYOR?
4/13/2020
CORONA VİRÜSÜNE KARŞI “DUA İLE MÜCADELE” ÇOK MU SAÇMA?
4/1/2020
CORONA VİRÜSÜNE KARŞI HANGİ ÜLKELER BAŞARILI, HANGİLERİ BAŞARISIZ?
3/21/2020
İDLİB’DE NE İŞİMİZ Mİ VAR? ŞEHİTLİK TEPESİ BOŞ MU KALMALI?
3/10/2020
28 ŞUBAT, RAND CORPORATİON: YENİ BİR DARBE Mİ GELİYOR?
2/29/2020
SORUYORUM: FETÖ İHANET ÖRGÜTÜ’NÜN SİYASİ AYAĞI KİMLER OLABİLİR?
2/18/2020
ANAYASA MAHKEMESİ KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ ÇABALARINI SABOTE Mİ ETTİ?
2/9/2020
ELAZIĞ VE MALATYA DEPREMİ SONRASI SKANDAL MAÇ ERTELEME KARARI
1/28/2020
HAKİKATEN TÜRK ASKERİ’NİN LİBYA’DA NE İŞİ Mİ VAR?
1/18/2020
İNSANCIL(!) BATIDA FAŞİST BİRİNE VERİLEN NOBEL ÖDÜLÜ
1/8/2020
KANAL İSTANBUL KAMPLAŞMASI: YENİ GEZİ EYLEMLERİ HAZIRLIĞI MI YAPILIYOR?
12/30/2019
YENİ PARTİLERİN TOPLUMDA KARŞILIĞI VAR MIDIR?
12/24/2019
YORUMLAR
Toplam 1 yorum var, 1 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
ADNAN METİN 17 Kasım 2022 Perşembe 21:48

YÜREĞİNİZE SAĞLIK SAYIN HOCAM TAMDA ÇOK ÇOK DOĞRU BİR TESPİTLE YORUMLAMIŞSINIZ KOLAY GELSİN CUMANIZ MÜBAREK OLSUN İNŞAALLAH AMİN. SELAMÜNALEYKÜM.

Yorumu oyla      0      0  
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
Serdar Ortaç
CEV Şampiyonlar Ligi
Ayşe Ersöz
Almazbek Atambayev
Devlet Bahçeli
iflas
Güney Osetya
Kırıkkale
Sırrı Süreyya Önder