E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

Talat Atilla

Ankara'da Büyük Bir Fay Kırılması Var...
4 Kasım 2011 Cuma

KCK soruşturmasında devlet ve hükümet organlarının yaklaşımında gözle görülür bir farklılık gözleniyor.

Büşra Ersanlı ve Rakıp Zarakoğlu’nun KCK soruşturması çerçevesinde tutuklanmaları sonrası başlayan bu kırılma medya savaşı üzerinden kendini gösteriyor.

Hükümete yakın olarak tanımlanan medyada ilginç ve öngörülmeyen biçimde Ersanlı ve Zarakoğlu’nu savunan asimetrik yazılar çıkmaya başladı. 

Ondan fazla köşe yazarı aynı anda, aynı noktadan savunma hattına geçerek tutuklamaları eleştirmeye başladılar. 

Bu ilginç durum, Başbakan Erdoğan’ın yurt dışı gezisi sırasında Genel Yayın Yönetmenleri’ne söylediği sözlerle çok daha sisli bir hal aldı.  Çünkü Erdoğan’ın sözlerindeki hedef direkt olarak Ersanlı’yı savunan hükümete yakın gazeteler ve gazetecilerdi.

Okuyalım: “Şunu çok açık söyleyeyim: KCK'ya sahip çıkan arkadaşların kendilerini gözden geçirmeleri lazım…Yazar arkadaşlarımızın, bu konuyu yazarken, ‘Biz filancayı tanıyoruz; bu dava bizi kuşkulandırıyor’ gibi yaklaşımlar sergilemeleri uygun değildir.

Erdoğan’ın, “arkadaşlarımız” kelimesinin altını çizmek gerekiyor.  Erdoğan hiçbir zaman muhalefet medyası olarak adlandırılan medya için, “Arkadaşlar” ifadesini kullanmadı, kullanmaz.

Daha da ötesi; Hükümete yakın medyada yazan onlarca yazarın KCK’yı savunan yazıları zaten ortada.

Erdoğan ve hükümete yakın medya ilk defa ters düşünce,  olayın perde arkası daha ilginç hale geldi.  Aldığım  bilgilere göre  Ankara’daki Fay Kırılması sanıldığından daha büyük.

Ersanlı&Zarakoğlu’nun KCK üyeliğinden tutuklanmalarında hükümete yakın medyada görülen beklenmedik tutumun arkasında, önemli bir müsteşar ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın olduğu yönünde güçlü bilgiler var.

Açılım Süreci’nin iki mimarından Beşir Atalay’ın  geçmişten bu yana KCK operasyonlarının yanlış olduğunu savunduğu biliniyor.  Profesör seviyesinde tutuklama sonrası Atalay ve önemli müsteşarın,  KCK Soruşturmasının artık durdurulması için yoğun kulis yaptıkları bilgisine sahibim. Erdoğan’ın sözleri sonrası açığa düşen gazetecilerin bu nedenle hayli öfkeli olduklarını öğrendim.  Başbakan Yardımcısı’nın  yaptığı telkinin, Başbakan’ın görüşü olarak algılanması nedeniyle oluşan durumun ilerdeki günlerde ne hal alacağı daha da ilginç bir nokta. 

Atalay’ın özellikle Ankara’da geçmişten bu yana kendisiyle organize hareket eden birkaç gazeteciden oluşan ekibi olduğu biliniyor. Daha çok bu ekibi üzerinden medyayı yönlendiren Atalay’ın,  bu yapıyı daha da güçlendirdiği ve etkili hale getirdiği son olayda görüldü. Ancak bu yapılanmanın Erdoğan’ın gündemi ve kritik konulara bakışıyla uyum aramadığı ve kendilerine ait gündem için operatif davrandıkları da açığa erken çıkan başka bir nokta oldu.

Yani,  hükümete yakın bu gazetecilerin Başbakan Erdoğan’ın görüşleriyle taban tabana zıt çalışmalar yapmaları gerçekten sıra dışı bir durum.

BOCALAMA DÖNEMİ

Beşir Atalay’ın ekibi üzerinden gelen mesajlar ile Başbakan'ın direkt açıklamaları arasında yaşadığı bocalamada kimin kazanacağı az çok belli. 

Yazdıklarımın karbon testi için ; hükümete yakın gazetelerin yayınlarını önümüzdeki birkaç gün aynı konuda karşılaştırmak yeterli olacak.

MİT RAPORUNU BİLE BİLE Mİ?

Tutuklamalar sonrası, Ersanlı 1972'de yapılan operasyonda Ferit İlsever ile birlikte bir İngiliz akademisyenin evinde basıldığı ortaya çıkmıştı.  Olayı anlatan MİT’in tarihi kişiliklerinden Mehmet Eymür….

MİT’in Kontraterör Daire Başkanlığı’ndan emekli olan Eymür’e göre Ersanlı, İngilizlere çok yakın ve bu konuda MİT’te kaydı bulunuyor.  Yani Büşra Ersanlı’nın ismi KCK'dan önce MİT’in İngilizlerle yakın temaslı Türk vatandaşları listesinde yer alıyor.

Bu durumda,  Ersanlı'ya, üstelik Başbakan Erdoğan’a rağmen sahip çıkılmasını nasıl anlamak gerekir?

Asıl kritik nokta burası.

DİP NOT: KCK konusunda kamuoyunu ilk bilgilendiren gazetecilerden birisiyim.  8 Ocak 2010 tarihinde aşağıdaki yazdığım yazı nedeniyle aylarca ağır tehdit altında yaşadım. Bana gönderilen 200 civarındaki tehdit mesajlarını hala muhafaza ediyorum.

KCK’YI İYİ TANIYALIM  8/Ocak/2010 Talat Atilla

KCK Hakkında FEHMİ KORU'nun ayakları yere basan hiçbir bilgisinin olmadığını ortaya koyuyor. Madem öyle biz öğretelim, isteyen öğrenir

Cumhurbaşkanı'nın işaret fişeğini attığı, MİT Müsteşarı ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın öncülüğünde devlet politikası haline getirilmeye çalışılan, bazı kesimlere göre ise AKP Hükümetinin ansızın kucağında bulduğu Kürt Açılımı tartışmaları devam ediyor.

Mahmur ve Kandil Kamplarından gelenlerin Habur sınır kapısında şovlarla karşılanmasında devletin aciz kalması, APO'nun hücresinin sadece 17 cm2 küçültülmesi sonrasında ülkenin her köşesinin ateş yumağına dönmesi, Anayasa Mahkemesinin DTP'yi kapatması sürece damgasını vuran olaylardan.

Ancak terör uzmanlarına göre süreçteki kırılma noktalarından en önemlisi şüphesiz, KCK'ya yönelik operasyonlar.

Kürt Açılımı ile ilgili ilk açıklamalarını ardından Nisan 2009'da PKK/KCK yapılanmasına yapılan operasyonlar, açılıma darbe vurulmak isteniyor eleştirisini aldı. Peki gerçekten açılıma darbe vurulmak mı isteniyordu.

 

KCK, PKK'nın Şehir Yapılanmasıdır

PKK'nın şehir kadroları olarak faaliyet gösteren KCK'ya yönelik geçtiğimiz Aralık'taki operasyonlar son günlerde bilgi kirliliğine sebep olacak ölçüde yanlış yorumlarla gündeme geliyor.

Konunun uzmanlarına göre; hem toplum hem açılımı yürüten bürokratlar KCK'nın ne olduğunu ne kadar tehlikeli olduğunun farkında değiller.
Yine terör uzmanlarına göre, KCK=PKK, PKK=KCK.

Gazetecilerin de KCK hakkında kafalarının karışık olduğu gözleniyor. Yeni Şafak yazarı Fehmi KORU'nun 29 Aralık 2009 günü Kanal 7 Haber bülteni/Arka Plan'da KCK ile ilgili değerlendirmeleri, KCK hakkında KORU'nun ayakları yere basan hiçbir bilgisinin olmadığını ortaya koyuyor.
Zayıf bir değerlendirme de, KORU'nun KCK hakkında bilgi sahibi olduğu, ancak gerek Cumhurbaşkanı gerekse Kürt Açılımının aktif uygulayıcıları ile olan yakın ilişkisi ve Kürt Açılımına kendisinin desteği nedeniyle KCK ile ilgili gerçekleri dillendiremediği görüşü.

FEHMİ KORU gibi çok iyi gazeteci olarak tanımlanan ve çok okunan bir gazetecinin KCK hakkındaki görüşlerini, bir terör uzmanının değerlendirmeleri ile kritik etmeye çalışacağız.

29 Aralık 2009 günü Kanal7 Haber Bülteni Arka Plan'da Fehmi Koru'nun KCK ile ilgili değerlendirmeleri;

F. KORU: Devlet daha önce izine rastlamadığımız bir örgütle karşı karşıya kaldı. KCK diye bir örgüt. Bu örgütün ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Birileri PKK'nın daha sivil görünen bir uzantısıdır diyor. Kimi DTP'lileri yönlendiren bir beyin takımıdır diyor. Kimi Halkla bütünleşmiş yepyeni bir örgüt diyor. Devlet bunu tanımadığı için de nasıl muamele edeceğini bilemiyor.

KCK NEDİR, NE DEĞİLDİR?

Öncelikle, KCK yeni oluşmuş ve Devletin yeni yeni haberdar olmaya başladığı bir yapı değildir. KCK; PKK'nın, Apo'nun görüşleri yörüngesinde yıllardır oturtmaya çalıştığı bir sistemin adıdır.

PKK'nın sivil kanadı tanımlaması KCK'yı," PKK'nın silahsız, üniformasız, demokratik bir birimi gibi göstermekte, DTP'lileri yönlendiren beyin takımı tanımlaması KCK'yı think tank kuruluşuna indirgemekte, Halkla bütünleşmiş yepyeni bir örgütlenme tanımlaması ise KCK'yı sivil toplum örgütü olarak görmek demektir ki PKK ya da APO yerine KCK'nın muhatap alınmasını önermek ise, konunun özünden hiç haberi olmamak anlamına gelmektedir.

Öcalan, KCK'yı tarif ederken KCK illegal bir yapılanma. Başı Kandil'dedir. Bir sürü yerde örgütlenmeleri vardır. Türkiye içinde de yapılanmaları vardır Mahmur Kampı, bir KCK birimidir. Meclisi, yürütmesi ve öz savunması (güvenlik gücü) vardır diyerek KCK birimlerinin özerk yapılanmalardan oluşan konfederal bir sistemi öngördüğünü açıklamıştır.

Nisan 2009 KCK Operasyonları

Terör uzmanları, Apo'nun yakalanması sonrası PKK'nın stratejik ve taktik olarak önemli değişikliklere gittiğini belirtiyor. Öcalan'ın PKK için öngördüğü Demokratik Konfederalizm adlı yeni programa göre Kürdistan denen coğrafyayı kapsayan Türkiye, Irak, İran ve Suriye'de konfederalist bir devlet oluşturulması amaçlanıyor. Bu yapıda toplumun en alt birimlerine kadar oluşturulacak meclislerle örgütlenmesi öngörülüyor.

İşte tamda burada, Nisan 2009'da KCK'ya yapılan operasyonların Kürt açılımına zarar verdiği ve süreci baltalamak amacında olduğu söylemi boşa çıkıyor. Çünkü bu operasyonlarla APO'nun planladığı konfederalist yapının Türkiye Meclis'i deşifre edilmeye çalışılmıştı.

Öcalan'ın cezaevinden verdiği talimatlarla örgüt, daha 2005 yılında örgüt yapısını değiştirerek Koma Komalen Kurdistan-Kürdistan Demokratik Konfederalizmi (KKK) adını almış, başkanlığına da Murat Karayılan isimli terörist getirilmiştir. Apo'nun yapısal değişiklikleriyle sistem 2007'de Koma Civaken Kurdistan-Kürdistan Topluluklar Birliği (KCK) olarak değiştirilmiş, Murat Karayılan ise KCK Başkanı olarak pozisyonunu korumuştur.

PKK'nın televizyonu ROJ TV'de, örgütün basın-yayın organlarında her gün KCK mahreçli açıklamaların yayınlanmasına rağmen, KCK'yı Devletin yeni haberdar olduğu bir örgüt olarak değerlendirmek ise, değil başyazarlara, ortalama gazete okurlarına dahi yakışmayacak ölçüde büyük bir aymazlıktır.

F. KORU: KCK diye bir örgütün şöyle bir faydası olabilir ilerde. En ciddi örgütlenmiş olan bir Kürt oluşumu olarak karşımıza çıkıyor. Halkla bir biçimde kaynaşmış gibi görünüyor. Eğer ben Devlet olsam, böyle bir örgütle karşılaşmışken, bunun halkla irtibatı da varsa, bunu ciddiye alır ve onların ne talep ettiklerini dinlemeye çalışırdım. Sanırım bir süre sonra böyle bir gelişmeyle karşılaşabiliriz. Demokratik açılım bir sonuca ulaşacaksa halkın bir biçimde temsil edildiği bir tarafla konuşularak bu yapılacak. İMRALI ve PKK olmaması gerektiğine göre o zaman ya DTP olacak ya da KCK gibi bir oluşum olacak. Belki de KCK daha uygun bir oluşum olarak devletin karşısına çıkabilir. Bence halkı da böyle bir biçimde temsil ettiği açıkça görülen bir örgüt belki daha da iyi bir temsilci olabilir diye düşünüyorum…”

SİLAHSIZ ŞİDDET ÖRGÜTÜ: KCK

KCK'nın 2 Stratejisi

Apo'nun talimatlarıyla oluşturulan KCK, Kürdistan'ı kurma amacına ulaşmak için ortaya attığı Demokratik Meşru Savunma Stratejisi kapsamında 2 taktik belirledi.

Gerilla Mücadelesi

Demokratik Siyasal Serhildan (Başkaldırı) Mücadelesi.
İlk mücadelesini dağda silahlı güçleriyle sürdüren terörist örgüt, ikinci mücadelesini şehirlerde meclisler oluşturup halkı örgütleyerek, örgütün istekleri doğrultusunda isyan havası oluşturarak ve kurtarılmış bölgeler kurarak gerçekleştirmeye çalışıyor.

KCK kesinlikle ve kesinlikle PKK'dan ayrı bir yapılanma değildir. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından KCK soruşturması için hazırlanan iddianameye bakılacak olursa, siyasi partilerin belediye başkanı/milletvekili adaylarının Kandil'de belirlenerek halka dayatıldığı, örgüt kamplarına, yurtdışına çağrılarak talimatlandırıldıkları beyan ediliyor.

Hatta yine aynı iddianamede, bazı belediye başkanlarının KCK'nın mahkemelerinde yargılandıkları, Başbakan'ı karşılamaya gitmekten KCK'nın talimatıyla geri çevrildikleri delillendiriliyor. Belediyelerin örgütsel faaliyetler için mali bir kaynak olarak kullanılması, belediye işçilerinin maaşının bir kısmının bağış denilerek kesilmesi, belediye ihalelerinden pay alınması, hatta KCK'nın Diyarbakır'da karargah olarak kullandığı binanın parasının belediye bütçesinden karşılanması KCK'nın etki alanını göstermesi açısından ibret verici nitelikte.

Yine KCK, örgütsel amaçlarına ulaşmak için bir taktik olarak benimsediği serhildan (sivil itaatsizlik) eylemlerini organize ediyor. Örgüt tarafından çeşitli bahaneler ileri sürülerek gerçekleştirilen bu tür eylemlerle devlet-karşıtı bir hareketi ateşlemeyi, vatandaşla devleti karşı karşıya getirmeyi, ülkede karışıklık çıkararak bunun üzerinden propaganda yapmayı amaçlıyor.

Son dönemde Apo'nun cezaevi koşulları bahane edilerek gerçekleştirilen araç yakma olayları, taşlı, sopalı, molotof kokteylli saldırılar, sokaklarda yapılan şiddet gösterileri KCK organizesinde düzenleniyor. KCK'ya yapılan operasyonlar sonrası kanunsuz sokak eylemlerinde meydana gelen nispi düşüş de bu yapının eylemlerdeki rolünü gösteriyor zaten.
Tüm bunlar ortadayken, kimi yorumcular gibi
İmralı ve PKK'yla görüşülemez, fakat KCK'yla görüşülebilir demek, Murat Karayılan isimli teröristle görüşülebilir demekle aynı kapıya çıkar.

F. KORU: çok nahoş görüntüler oldu. Elleri kelepçelenerek tek sıra halinde bir yerlere götürüldüler. O uygulamaları yapanlar hangi akla hizmet ederek bunu yaptılar, bilemiyorum.

Operasyonlarda gözaltına alınanların terör suçu iddiasıyla yakalandığını unutup kelepçelenmelerini çok nahoş görüntüler, hangi akla hizmet ederek yapıldı gibi sorgulamalara girmek ise, soruşturmanın şu aşamasında, terörü alkışlamaktan öteye bir anlam ifade etmiyor.

PKK'nın Yeni Makyajı: KCK

Sonuç olarak şunu akıldan çıkarmamak gerekir ki KCK; PKK'nın zaman zaman tazelediği yeni makyajının adıdır. Halk meclisleri, yürütme organları, kendi güvenlik güçlerinin bulunduğu özerk-komünal birimlerle kurulacak Sosyalist bir Kürdistan hayalindeki bölücü bir yapı, amacı için toplumsal şiddeti körüklemeyi taktik olarak benimsemiş terörist bir örgüttür.

Onun için yapılan operasyonlarda gözaltına alınan KCK üyelerinin kelepçelenmesinden daha doğal bir şey yoktur. Kelepçe konusunun Kürt Açılımına zarar verdiğini bahane ederek görevlerini yapan özellikle adliye görevlilerinin idari soruşturmalara muhatap edilmesi, PKK ile mücadelede savcı ve hakimlerin geri durması ile sonuçlanacaktır.

TALAT ATİLLA/TURKTIME   8 /Ocak/ 2010

E-posta   Facebook   Twitter     Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
Bu yazı 31873 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AÇIKLIYORUM ;Dinç Bilgin, Habertürk Matbaasının Yakınına Kendi Matbaasını Kurdu!
11/3/2011
Cumhuriyet Kutlamalarının İptal Nedeni PKK'nın Canlı Bombaları mı?
11/2/2011
Gül ve Erdoğan’ın Van İptalinin Sebebi Habur Rezaletinin Sorumlusu Beşir Atalay!
10/29/2011
İnsanlık, artık başka bir yol bulmalı. Ben bu siyasi partilerden de, siyasetçilerden de bıktım…
10/22/2011
”Yazıcıoğlu yaşıyor, koordinatları bende!” diyen MDHP Lideri Yusuf Erikel’di!
10/18/2011
Zapsu, Doğan Grubunun Ortasına Pimi Çekilmiş Bombayı Neden Koydu?
10/11/2011
Helikopterin enkazının Yanlış Yerde Arandığını Söyleyen Lider Şimdi Neden Susuyor?
10/5/2011
Tanrıyı Bulmak Değil, Tanrı Olmak İstiyorlar ve CERN PLANI: Dünyayı Yok Ederek, Mars’a Taşınmak!
9/23/2011
Beşir Atalay, Şahin'den Rol Çalınca Hükümete Yakın Gazeteler Başbakan'ı Dinlemedi!
9/21/2011
Erdoğan’ın İsrail Resti… Taha Akyol Hürriyet’te Yazacak…
9/7/2011
İtirazım Var!
9/1/2011
Şehit Kutsal, Terörist Lanetlidir!
8/21/2011
Radikal’in Zararı 9 Milyon Dolar… NTV ve CNN’de El Cezire Rahatsızlığı…
8/16/2011
Sinan Çetin'in Son Filmi; ÇARK
8/16/2011
Hoş geldin Efsane… Hoş geldin, “BABA RAHMİ”
8/14/2011
İlker Başbuğ İfade Verecek! Neden Habertürk?
8/9/2011
Şamil Tayyar; Cemil Çiçek Bana Karşı Usül Hatası Yaptı!
8/5/2011
Başbakan Koşaner'e 10 Gün Önce Ne Dedi?
8/2/2011
Erdoğan Orduyu Değiştiriyor... Selçuk Dereli'nin İtirafı...
7/26/2011
9 Yıldan Sonra AK Parti’deki İlk ve Şamil Tayyar’ın İstifasının Perde Arkası
7/21/2011
Demirören AVM'ye Türk Bayrağı Atkısıyla Girilemiyor mu?
7/18/2011
Şehitler Birkaç Dakika, Alçaklar Sonsuza Kadar Yanar!
7/15/2011
CHP'de Süheyl Batum/ İsa Gök Krizi ve Habertürk'ün İntiharı!
7/13/2011
Berna Yılmaz'ın Otel Faturası, Kılıçdaroğlu ve CNN Vakası!
7/5/2011
KEŞKE, Böyle Olmasaydı!
6/30/2011
Balkon ve Aşağıdakiler, Ya da; Roma Yanarken Neron Ne Yapıyordu?
6/26/2011
Dua Rica Ediyorum! Başbakan; Kraliçe Elizabeth’e, “Economist Yüzünden Risk Alıyorsunuz” Der mi?
6/5/2011
1991 Yılında TBMM’de, “Özerklik Kanunu” Kabul Edildi... İmzayı Demirel Attı!
5/24/2011
Vatan/Milliyet Son Durum; Bilal Çetin Gidiyor, Patronlar Her Şeye Müdahil!
5/11/2011
MHP’nin ‘Ahlak Travması’ İktidar Partisine de Yönelebilir (mi) ?
5/9/2011
Ankara Büyükşehir’in Sularına Demir Atan Pasifik’in Tayfaları: İki Erdoğan Bir Fırat…
5/3/2011
Akıl Alır Gibi Değil...
4/25/2011
Kemal Beyin Başka Çaresi Yoktu...
4/11/2011
CHP, PM ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kader Günü
4/10/2011
CHP Genel Merkezi’nde Kılıçdaroğlu İle 1 Saat…
4/6/2011
Cindoruk, Kılıçdaroğlu'ndan 4 Kişinin Milletvekili Olmasını İstedi! ve DP!
3/23/2011
DP ve MHP El Sıkıştı; Demokratik Hareket Geliyor!
3/21/2011
Gazeteci Tuzak Kurar mı?
3/8/2011
Türkiye’yi Bu Medya ve Aydınlar Bölecek!
2/22/2011
Odatv Karanlık da, PKK Aydınlık mı?
2/14/2011
Baykal’a Kurulan Kaset Komplosu Aydınlanıyor mu, Şantaj mı Yapılıyor!
2/1/2011
Bir DP Trajedisi: Zeybek Oyunu! Bu CHP Çöker!
1/26/2011
“Bekir Coşkun’a 3 günlük yayın yasağı” Haberimin Kaynağı Emin Çölaşan’dı!
1/10/2011
Aydın Doğan’a Tasfiye Listesi verdiler” ve “Coşkun’a yayın yasağı” Yazılarım Nihayet Belgelendi…
1/6/2011
AÇIKLIYORUM! TBMM Başkanına 5. Zırhlı Geliyor! 2 Yıllık Maliyeti; 440 Bin TL
1/2/2011
Fehmi Koru Markasında Problem Var
12/26/2010
Kılıçdaroğluna Şöyle Dedi, “Sarıgül’ün Adamını Aldın, İstifa Ediyorum…”
12/19/2010
Bildiğiniz Gibi Değil… İşte Lordlar Kamarası
12/14/2010
Esas Duruştakiler Yumurta Atamazlar!
12/10/2010
Türk Solunu Zorlayan Söylem; Kapıcının Çocuğu Okumasın mı?
12/5/2010
Başbakan'ın Wıkıleaks'in İddilarına Verdiği Yanıtı Tatminkar Buldum
12/3/2010
Wıkıleaks’in, “Başbakan’ın İsviçrede’de Hesapları Var!” İddiası Hemen Yanıtlanmalı…
11/30/2010
Bu Yazıyı Bir Kenara Not Edebilirsiniz!
11/17/2010
Türk Medyasının Son Halini Merak Edenlere Arzımdır
11/11/2010
Önder Sav Turktime’a Konuştu: Yanlış Yapan kendini Tasfiye Eder
11/5/2010
CHP’liler, Neden CHP’yi Yönetemiyor?
10/29/2010
Bahçeli Özdağ’ı Çağırdı... Dinç Bilgin’in Tarafı ve TRT’nin Mengüsü!
10/25/2010
Fethullah Gülen Hoca Günaha Giriyor...
10/13/2010
Milliyet, Vatan ve Star’ın Satışı Yılbaşında İlan Edilecek! Avcı, Tipik bir Türk Memuru!
9/30/2010
Yiğit Bulut ve Bazı İnternet Siteleri Kendilerini Yeniden Gözden Geçirmeli ve CHP'nin 'Şero'su!
9/26/2010
İroni Değil! Numan Kurtulmuş İçin, “Katli Vaciptir” Fetvası Çıktı… Bekir Coşkun Vakası…
9/22/2010
Vicdan Dilenciliği Sana Yakışıyor mu Bekir Abi?
9/12/2010
Bir Direniş Öyküsü: Turktime
9/2/2010
Hani Solcular Irkçılığa, Faşizme Kızardı? Yalanmış Meğer...
7/1/2010
Geliyoruz…
7/1/2010
656 Milyonluk Şirket Hisseleri, “Devlet Sırrı” Yapıldı!
7/1/2010
İsrail’in Kıyamet Sırrı ve Hz. Muhammed...
7/1/2010
Cüppeli Ahmet Hoca Baykal’a Nur Suresini Okudu, Baykal Hoparlörden Dinletti!
7/1/2010
Deniz Baykal Olayında Aslında Neler Oldu?
7/1/2010
Bu Kadar Tesadüf, Biraz Fazla Değil mi?
7/1/2010
Başkent Ankara Bunları Konuşuyor…
7/1/2010
İlhan Selçuk’un Yerine Kongar Geliyor, Çetinkaya Gidiyor!
7/1/2010
Hz. Muhammed, Tolstoy, Bismarc, Goethe ve Deniz Baykal…
7/1/2010
MİT Müsteşar Adayının Önü Nasıl Kesilir? 2 Gazeteci Yeter!
7/1/2010
Schindlerin Listesi Ya Da Dinç Bilgin…
7/1/2010
Yalçınkaya Burnunun Ucunu Gösterince…. Köşe Yazarlarını Toplama Kampına Alalım!
7/1/2010
Cemil Çiçek Kanadoğlu Hattı! Nimet Abla ve Murat Çelik’in Psikolojik Savaşı…
7/1/2010
Özkök Odasını Boşaltmadı, Berberoğlu 2. Ayına Girerken Tek Yazı Yazamadı!
7/1/2010
Senin Ülken Bir Melekti Yavrum!
7/1/2010
Sarıgül, Yaşar Nuri Hoca'nın Partisini 3 Arkadaşıyla Teslim Aldı!
7/1/2010
İşte Bizim Hikayemiz; Kimler Geldi, Kimler Geçti?
7/1/2010
AK Parti'deki Kırılmayı Vahit Erdem Başlatacak!
7/1/2010
Doğan Grubu Hürriyet, Kanal D ve Milliyet İçin Şu Fiyatları İstiyor…
7/1/2010
Kış Geliyor; PKK Dağlarda Üşümesin! Ve Şu Muharrem!
7/1/2010
Teslim Olmayan Tasfiye Düzeneği ve Önümüzdeki Haftaya Dikkat!
7/1/2010
Türkiye ve Aydın Doğan Bu Haberi İlk Kez Duyuyor...
7/1/2010
Aydın Doğan: “Coşkun, Aşık, Mutlu, Özdil ve Bayer’i Tasfiye Etmemi İstiyorlar…”
7/1/2010
Kürt Açılımı Kürtlerle Türkleri Çarpıştıracak (mı)?
7/1/2010
DTP’ Şunu İstiyor; “Ne Alırsak Kardır Ama Bizi Federasyon Keser…”
7/1/2010
Hükümeti yönetemeyip, Devleti Yönetmek İsteyenler; Kızılay’da Gezemezler!
7/1/2010
Andıç Başarıya Ulaşmazsa, O’nu Öldürün!
7/1/2010
Dikenden Bal Yalayan Adam: Erdoğan
7/1/2010
Eyüp Can: "Bunlar dedikodu..." " Oktay Ekşi"di Artık!
7/1/2010
Cindoruk, İzmir ve Ankara’nın Blok Oylarıyla Kazandı...
7/1/2010
Fehmi Koru Nasıl Kurtulur? Bülent Arınç Yeniden Geldi…
7/1/2010
“Rahat Uyu Özkök! Sana Gelen Ruh Değil, Cin idi!...”
7/1/2010
İnsan Vazgeçebildiği Şeylerin Karşısında Güçlü Durabilir…
7/1/2010
Yerel Seçim Sonuçları İcraattan Çok, Üslup Uyarısıdır..
7/1/2010
Türk Seçmeni Doya Doya İntikam Alıyor…
7/1/2010
Gürsel Tekin İlk Seçimde AK Parti Milletvekili Olur…
7/1/2010
Gazeteci, Yazmadığı Bir Haberle Övünebilir mi?
7/1/2010
Mehmet Sevigen Kemal Kılıçdaroğlu’na Tuzak mı Kuruyor?
7/1/2010
Peres Üzgün, Türk Medyası Üzgün! Kemal Kılıçdaroğlu… Ah Demirel!
7/1/2010
Emre İtaat Eden Askere Komutan Neden Köpürsün?
7/1/2010
Erbakan Susurluk İçin “Fasa-Fiso” Demişti, Baykal da Ergenekon İçin Aynı Şeyi Diyor!
7/1/2010
İsrail'in Terörist Devlet Olduğu Belli, Ya Diğerleri? İstanbul'un Ankaralı Turgut'u!
7/1/2010
“Özür Dilerim” Diyenler Neden Obama’yı Bekledi?
7/1/2010
Gazetecilik Putu, İnsan Olmaya Engel Olabilir (mi) ?
7/1/2010
Fatih Altaylı Aradı...
7/1/2010
Fehmi Koru Yanılıyor… Yalnızca Bir Bankada 500 Milyarı Olan Yayın Yönetmeni Kim?
7/1/2010
Bir Ömür Böyle Geçti…
7/1/2010
Büyükelçi Atayan Gazeteci ve İsmail...
7/1/2010
Çocukluk Hayaliydi “Budist Ahmet” Oldu, Kara Çarşaf Baykal’a Gelince Beyaz Oldu!
7/1/2010
Süleyman Soylu…Emin Çölaşan ve Başbakanlığın Gazetecilere Koyduğu Yasak…
7/1/2010
Büyük Gazetecilerin Ruh Hali…
7/1/2010
Emin Çölaşan’a Yumruk Atmak İsteyenler Yaptığım Röportajı Eldiven Yapmasınlar!
7/1/2010
Bir Haber Yüzünden CHP’li Haber Kaynaklarım Kurudu…
7/1/2010
Emin Çölaşan Röportajının Perde Arkası...
7/1/2010
Buna Güçlülerin Terörü Derler...
7/1/2010
Çankaya Belediye Başkanı ‘Rüşvet’ Kasetini Bilinçli Bir Şekilde Basına Vermiş Olabilir
7/1/2010
Diyanet, “Faturasız Bağış Günahtır” Fetvası Vermeli...
7/1/2010
Güler Kömürcü Beni de Tehdit Etmişti!
7/1/2010
TBMM’ye Bu Sefer de 55 Adet Wolksvagen Passat Geliyor! Gazetecileri Asker Durdurdu!
7/1/2010
Sayın Başbakan Diyor ki, “Aydın Doğan Bana Dokunmasın da Kime Dokunursa Dokunsun!”
7/1/2010
Muhalefet, Gazeteci ve Askere Bırakıldığı Sürece AK Parti 1000 Yıl Daha Kalır…
7/1/2010
Nükleer Medya Geliyor... Ciner, Star TV ve Milliyet'le Pazarlık Yapıyor...
7/1/2010
AK Parti Ötekisi Olmaktan Çıktı Ama Hikayesi Yine de Bitmiyor…
7/1/2010
Bir Tek Ben Bilemedim…
7/1/2010
Ergenokon İddianamesi: Talat’ın Terbiyesizin Haddini Bildirin, Gerekeni Yapın, Harekete Geçin!
7/1/2010
Semih Tufan Gülaltay
7/1/2010
“Gazeteciler Ligi” Diye Bir Şey, Gerçekten Var mı?
7/1/2010
Astsubay İçin, “İyi çocuktur” Diyen Büyükanıt Orgeneral’ler İçin Neden “İyi komutanlardı” Diyemedi?
7/1/2010
Ciner Medya Grup Başkanı Kenan Tekdağ Aradı, “Didem Ciner’den Rahatsız Değilim!”
7/1/2010
Kenan Sönmez’in Ciner Grubu’ndan Ayrılışının Perde Arkası… Ve Babahan Finans Arıyor!
7/1/2010
Profesör Richard Lynn Keşke Zeki Bir Adam Olsaydı, Ama Değil...
7/1/2010
Cumhurbaşkanı’nın Danışmanını Çankaya’da Bir Barda Dövdüler, Yanında Ünlü Bir Gazeteci de Vardı…
7/1/2010
Turktime’a Verilen Muhtıra’ya Cevap
7/1/2010
AK Parti Herkese Racon Kesme Alışkanlığını Bırakmalıdır! Şeyh Edebali'in Kemikleri Sızlıyor!
7/1/2010
Erdoğan’ın 19 Mayıs Törenlerine Katılamama Sebebi Bu Olabilir mi?
7/1/2010
Militanlıktan Başka Çare Yok Mu?
7/1/2010
AK Parti Rahat Olsun; Anavatan ve DP Birleşemez!
7/1/2010
AK Parti Kapatılacak Ama, Erdoğan’a Yasak Gelmeyecek!
7/1/2010
Sabah’a Saldırı Aydın Doğan’ın Değil, Ertuğrul Özkök’ün Talimatı…
7/1/2010
Bunları Merak Ediyordunuz…
7/1/2010
Bunları Yazmadan Olmaz…
7/1/2010
Herkes Aynı Fikirdeyse, Hiç Kimse Yeterince Düşünmüyor Demektir
7/1/2010
Zapsu Ciner Holding'e Yönetici Olabilir...
7/1/2010
Süleyman Soylu'yu Liderlikten İndirmek İçin İlk Ateşi Hüseyin Kocabıyık Açtı...
7/1/2010
Kolu Kırık Adam, Türkiye'nin Gururunu Kırdı... Çelik Gibi Karizma Güme Gitti! Çömez Siyaset!
7/1/2010
Rabia Kazan’a Tiksinti, Babahan'a Acıyorum...
7/1/2010
Yeni Çıkacak Gazete, Ferit Şahenk, Borsa Operasyonu ve Hürriyet…
7/1/2010
Dinç Bilgin, Yeniasır’ı Almak İçin Yenişafak’ı Seçti…
7/1/2010
Oray Eğin, Genelkurmay Şeref Salonu ve Murdock!
7/1/2010
Çalık Grubu 1 Hafta Önce Zahid Akman’la Görüştü! Ciner’in Tercihi Alman KBA Markası!
7/1/2010
Şu Sözlerime İtiraz Edecek Bir İlahiyat Profesörü Varsa Düzeltmeye Hazırım...
7/1/2010
Çalık, Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği İçin Enis Berberoğlu'na Teklifte Bulundu...
7/1/2010
Koordinatları Veriyorum ; Çalık Grubu 7 Milyar Dolarlık İş Peşinde...
7/1/2010
Ciner'in Sert Muhalefet Yapabileceğini Sanmıyorum...
7/1/2010
Turktime Raporu…
7/1/2010
Güle Güle Kardeşim
7/1/2010
Kürsüden İndirilen Demokrasi…
7/1/2010
Benim Aldığım Bilgilere Göre; Bayık Değil, Karayılan Yakalandı…
7/1/2010
Tekrar Ediyorum ; Dağlıca’daki Türk Birliği’ne Amerikalılar da Saldırdı…
7/1/2010
Dünya’dan Saklanan Gerçek: Birliğimize Saldıran 2 Terörist Amerikalı Çıktı!
7/1/2010
Al O Kalemi, Tarihin Göbeğine Sapla Artık!
7/1/2010
Fehmi Koru, Rodos Protokolü İle Hürriyet’e Geçebilir.
7/1/2010
Okuyucularımızın Sordukları İlginç Sorular ve Cevapları…
7/1/2010
Sabah'ın Yayın Yönetmenliği İçin İki Gazeteciye Söz Verildi...
7/1/2010
Mahalle Baskısı mı?..
7/1/2010
Turktime Nereye Koşuyor?
7/1/2010
Sabah’ın Sahibi Belli Oldu… Mevcut Kadronun Yüzde 80’ni Aynı Kalacak…
7/1/2010
Kime Yutturuyorsun Sen...
7/1/2010
Sabah, Sanki Fox’lanacak Gibi… Bir Medya Grubuna Operasyon Olabilir…
7/1/2010
Kediler Yine Bin Yıllık İftiranın Kurbanı Oldular...
7/1/2010
7 Gazeteci ile Tunalı Hilmi Turu...
7/1/2010
Açık Hava Sinemalarının Olduğu Dönemlerde, Altyazılı Filimler Yoktu…
7/1/2010
Çölaşan, 40 Gazeteci İle 'Ankara Çıkarması' Yaptı...
7/1/2010
Trilye Zirvesi...
7/1/2010
Kasaba'nın Yeni Sheriff'leri Oldu...
7/1/2010
Sabah Yazarı Ertürk’e Dedi ki; Ben İmam Hatipliyim, Beni Temsilci Yapın!..”
7/1/2010
Hani Şehitler Ölmez di? Şehitler Ölmese "Dağ Kokan Kadın" Vekil Olur Muydu?
7/1/2010
Aslında Her Şey Şamil Tayyar'ın Başının Altından Çıktı...
7/1/2010
O Büroları Başınıza Yıkarlar!
7/1/2010
Racon kesmek gazetecilerin değil, milletin hakkıdır…
7/1/2010
Gazeteciler, liderlerin yanında niye ayak ayak üstüne atar?
7/1/2010
Fatih Altaylı sorularına cevaplar ve Okan Bayülgen tiyatrosu
7/1/2010
İmaj hiç bir şey, gerçek her şey! 3 CNN TURK, 1 Kanal A etmiyorsa ben ne yapayım?
7/1/2010
Gazetecilerin Küçük Dünyası
7/1/2010
Basın Efsanesi Olabilecekken, Bir Basın Meczubu Olup Çıktı...
7/1/2010
Mümtaz Şahsiyet Beni Tehdit Etti! (görevinden alındı)
7/1/2010
Vatan Demek İstiyor ki; Sabah Kazanırsa, Bu İşte Bir Dümen Var..
7/1/2010
Fatih Altaylı
7/1/2010
Bir Gece Ansızın Ne demek?...
7/1/2010
‘Mağdurlar İmparatorluğu’nun Zalim Komutanları
7/1/2010
Bu Ne Çirkin Bir Yazı Böyle?...
7/1/2010
Tayyip Erdoğan, Deniz Baykal, Devlet Bahçeli ve Cem Uzan...
7/1/2010
Tayyip Erdoğan, Deniz Baykal, Devlet Bahçeli ve Cem Uzan!...
7/1/2010
Tayyip Erdoğan, Deniz Baykal, Devlet Bahçeli ve Cem Uzan!...
7/1/2010
Cem Uzan’ın ‘ASLA’sının Gücü
7/1/2010
Darağacına Alışkın Demokrat Parti, İki Lideri Daha Sandığa Gömecek!
7/1/2010
Özür Dilemeye Hazırım Ama, Rezervim Halen Var!
7/1/2010
Bu kesindir ki; DYP Anavatan İttifakı olmaz, olamaz!
4/18/2007
Ağız Tadıyla Darbe Yapamadıktan Sonra
3/31/2007
Gözcü’nün İnanılmaz Anketi
3/28/2007
İhanet Güneşinde Kuruyan Şehit Toprağını Gözlerimin İbriğinden Suluyorum
1/3/2007
Hangi Anne Çocuğunu Aldatılsın Diye Kundaklar Ki?...
2/3/2007
Size Bir Müjdem Var ; Kötü Adamlar Geliyor
1/30/2007
Turktime’ın 4.Yılında Kendime Yönelik Bir Özeleştiri
1/8/2007
Ve Hiç Bir Kötü Adam, Bir Darağacında Bu kadar Büyümedi..
1/2/2007
Kadınların Pin Kodları: Havalı Olmak, Anlaşılmak, Gezmek! Azıcık ta Aşk!
12/24/2006
Seçmenin Ruh Hali Şöyle
12/14/2006
Tevfik Diker Yeni Bir 28 Şubat mı İstiyor?
12/9/2006
2 Kat Alt Komşum Bana Ne Diyor Öyle?
12/4/2006
Erdoğan, Baykal, Ağar, Mumcu, Bahçeli ve Uzan’ın Psikolojik Analizleri
11/26/2006
Sonar'ın Anketinin Doğru Olmadığı DYP'nin Oy Oranından Belli
11/21/2006
Genç Parti Yüzde 12.5 Oy Alacak
11/15/2006
Vaktiyle, Ayniyle Bir Zamanlar
10/25/2006
Vaktiyle, Bir Zamanlar
10/25/2006
Emniyet Ve MGK'ya Yeni İsimler Geliyor
10/18/2006
Köşk Özel Kalemi
10/17/2006
Türklerin Türküsü: Seni Ben Ellerin Olsun Diye Sevmedim
10/9/2006
Başarsanızda, Başarmasanızda Aynı Koro: ‘Belliydi Zaten’ Demez mi?
10/4/2006
En Çok Haklı Olduğunda Sessiz Kalanlar
10/1/2006
Kadınlar Artık 'İhtimaller Bataklığında' Boğulmuyor!
9/22/2006
Turktime’ın Yazarları Başka Yerde Yok! Kısaca Tanıyalım mı?
9/13/2006
Ankara'ya Düsecek Bomba
9/22/2006
YORUMLAR
Toplam 13 yorum var, 5 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
TOTEM 16 Kasım 2011 Çarşamba 01:44

Rağmen sitenizi takip edip yorumlar yazıyorum ama sizde taktir edersiniz ki bir oluşumu takip ettmek için ona saygı duymak gerekli ve bir haber organından benim beklentim,olayları farklı açılardan yorumlayıp değerlendiren tazar kadrosunun olmasıdır.Peki bu sitede böyle bir durumdan sözetmek mümkünmü?olayları sürekli tek pencereden değerlendirip yorumlayan birdolu yazarı neden okuyayım ki?Bu bana ne kazandırır?Eğer fanatiksem ve kendimi tatmine çalışıyorsam belki ama bilgilenmek istiyorsam HAYIR.

Yorumu oyla      53      49  
TOTEM 16 Kasım 2011 Çarşamba 01:40

Sayın Atilla..Bir yayın organını kaliteli ve objektif kılan nedir?Çokseslilik değilmi? Peki Türktime haber sitesinde bu çok seslilikten bahsetmek mümkünmü?Tamam kabul ediyorum haber bandınız ve editöryal yapınız oldukça objektif ama ya yazar kadronuz??Burada,bir çok seslilikten bahsetmeniz mümkünmü?Hayırr! Emin olun yazar kadronuz yurttan sesler kadınlar korosu gibi!Aynı şarkıyı söylüyorlar.Aynı söylemi dillendirmek için bence bukadar çok kaleme hiç gerek yok.Biliyorsunuz ki yıllardır herşeye-

Yorumu oyla      54      49  
TOTEM 15 Kasım 2011 Salı 17:42

Sayın Atilla, Çok önemli gördüğüm ve sizinde irdeleyip bilgilendirmenizi istediğim bir konu için köşenizi işgal edeceğim için özür dilerim! Konu;Avrupanın son dönemlerde bize dayatmaya çalıştığı VİCDANİ RED YASASI!Bu basit ve sıradan bir konu gibi görünsede ileride Bdp nin ve pkk nın bütün bölge halkını vicdani redci olmaya zorlayacağı,bu cenahlar için önemli ve tehlikeli bir propaganda ve eylem aracı olacağını düşünüyorum.ve bence bu başımızı çok ağrıtmaya gebe sinsi bir plan.

Yorumu oyla      53      49  
Misafir 15 Kasım 2011 Salı 12:10

KCK bir turnusol...gerçekten PKK nın bitmesini isteyenler ile bitmesini istiyormuş gibi görünenlerin savaşına şahid olacağız.dost kim düşman kim daha iyi görmüş olacağız.

Yorumu oyla      53      49  
Misafir 14 Kasım 2011 Pazartesi 20:24

teşekkürler sayın Atilla bey hep bu kişiliğinizle kalırsınız inşallah yolunuz hep aydınlık olsun.

Yorumu oyla      53      49  
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
Türkmenistan
Gökhan Töre
Beyaz Saray
ygs sonuçları
Kızılyıldız
passolig
işte benim stilim
ygs soru ve cevapları
Murat Yıldırım