E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

Erdoğan'dan kabine toplantısı sonrası kritik açıklamalar 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası canlı yayında kritik açıklamalarda bulundu.

26.09.2023 - 19:54
Erdoğan dan kabine toplantısı sonrası kritik açıklamalar

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:

Türkiye Yüzyılı'nı inşa hedefiyle çıktığımız yolculuğumuza kesintisiz bir şekilde devam ediyoruz. Ülkemizi dünyada hak ettiği yere getirmenin mücadelesini veriyoruz. Özellikle dış politika kulvarında yoğun bir gündemimiz vardı. Cezayir Dışişleri Bakanı ve Birleşik Devletler Müslüman Kuruluşlar Konseyi heyetini kabul ettik.

ORTA VADELİ PROGRAM

OVP'nin iş dünyasında memnuniyetle karşılandığını gördük. Uluslararası yatırımcıların programa tepkisi de son derece olumluydu. Dünya Bankası grubunun 18 milyar dolarlık yeni yatırım paketi eklemesi bunun bir işaretiydi. Ülkemize yönelik önyargılar kırıldıkça inşallah yatırım rakamların daha da yükseldiğini göreceğiz. Temel hedefimiz yatırım, istihdam, üretim ve ihracatı önceleyen politikalarla, sürdürülebilir büyümeyi sağlamaktır. Programın tekrar hayırlı olmasını diliyorum. 12. Kalkınma Planı'nı ve hükümet programını yakında milletimiz ve iş dünyamızın takdirine sunacağız. Türkiye Yüzyılı'nı biz ilan etmiş olsak da bu vizyon 85 milyon tamamının milli hedefi, ülküsü ve idealidir. Türkiye'yi büyütmek ve güçlendirmek hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun hepimizin ortak gayesidir. Siyaset arenasında verdiğimiz mücadelenin amacı da zaten budur. Milletimizin her bir ferdini orta vadeli programa destek olmaya davet ediyorum.

G20 LİDERLER ZİRVESİ 

Bu sene 18. G20 Liderler Zirvesi'nde ülkemizin tezlerini kararlılıkla savunduk. İklim değişikliği, terörle mücadele ve düzensiz göç meselesinde Türkiye'nin yaptığı katkılara dikkat çektik. Küresel adaletsizlikle ilgili atılabilecek müşterek adımları gündeme taşıdık. Dünyanın en büyük ekonomilerini aynı çatı altında buluşturan G-20'de aktif rol oynamaya bundan sonra da devam edeceğiz. Ulucanlar Cezaevi'nde düzenlenen yeni anayasa sempozyumunda darbecileri nefretle anarken 12 Eylül mağdurları saygıyla yâd ettik. Bir daha darbeler yaşanmamasını, milletimizin evlatlarını bir sağdan bir soldan mantığı ile asılmaması için daima teyakkuz halinde olacağız. Cumhur İttifakı olarak ülkemizi sivil ve özgürlükçü anayasaya kavuşturmak için yeni yasama döneminde çabalarımızı yoğunlaştıracağız.

GENÇLERE BİLGİSAYAR VE TELEFON DESTEĞİ 

Gençlerimize verdiğimiz tüm sözlerin takipçisi olduğumuzu söylemiştik. Örgün eğitimindeki üniversiteli gençlerimize vaadimiz olan cep telefonu ve bilgisayar desteğini hayata geçiriyoruz. Piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için 5 bin 500 lira teknolojik cihaz desteği vereceğiz. Piyasa fiyatının yüzde 44,4, bilgisayarlar için yüzde 16,7 tutarında destek sağlayacağız. Bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz. Gençlerimiz bu haklarını istedikleri üç mobil şebeke operatörlerinin üzerinden kullanabilecekler. Üniversiteli gençlerimizin teknoloji ve bilgiye erişimini artıracağız. Her iki desteğe ilişkin uygulama esasları bakanlıklarımızca belirlenecektir.

GENÇ KART MÜJDESİ 

18 yaşına giren gençlerimize 1 yıl süreyle geçerli olmak üzere Genç Kart vereceğiz. Tüm gençlerimiz müze, tiyatro, sinema gibi kültür ve sanatsal etkinliklerden ücretsiz ya da indirimli faydalanabileceklerdir. Zaman içinde imkanları daha da genişleteceğiz.

Seçim dönemindeki vaatlerimizden birisi Aile ve Gençlik Bankasının kurulmasıydı. Projeyle ilgili çalışmalar tamamlandı. İlerleyen günler kanun teklifi Meclis'in takdirine sunulacak. Bankaya gelir tesis etmek için madenlerden gelenlerin bir kısmını buraya aktaracağız. Yeni evlenenlere faizsiz kredi imkanı sunacağız. Bu uygulamayı deprem bölgesinde başlatacağız. 

Gazi Mustafa Kemal'in Türk kapısı dediği Nahcivan'da kardeşlerimizle kucaklaştık. Bizler için ayrı bir stratejik öneme sahiptir. 2020 yılında sözünü verdiğimiz Iğdır-Nahcivan doğalgaz boru hattının temelini attık. Nahcivan'ın doğalgaz ihtiyacı karşılanacak. 3 yeni anlaşmayla Azerbaycan'la iş birliğimizi güçlendirdik.

Karabağ'da Azerbaycan ordusunun gerçekleştirdiği operasyondan hepimiz gurur duyduk. Şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. İnsani yardımların ulaştırılmasında da Azerbaycan makamları olağanüstü bir çaba göstermiştir. Ermeni halkının refahı komşularıyla kavgadan değil barıştan geçiyor. Türkiye bölgenin huzura kavuşması için elinden geleni yapacaktır. Nahcivan üzerinden kara yolu bağlantımızı kesintisiz haline getireceğiz. Bölgemizi bir barış ve refah havzasına eriştirmeyi planlıyoruz. 

AZERBAYCAN ORDUSUNUN KARABAĞ'DAKİ OPERASYONU

Karabağ'da Azerbaycan ordusunun gerçekleştirdiği operasyondan hepimiz gurur duyduk. Şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. İnsani yardımların ulaştırılmasında da Azerbaycan makamları olağanüstü bir çaba göstermiştir. Ermeni halkının refahı komşularıyla kavgadan değil barıştan geçiyor. Türkiye bölgenin huzura kavuşması için elinden geleni yapacaktır. Nahcivan üzerinden kara yolu bağlantımızı kesintisiz haline getireceğiz. Bölgemizi bir barış ve refah havzasına eriştirmeyi planlıyoruz. 

Ulaştırma Bakanlığı Zengezur koridoru ve diğer ulaştırma projelerine ilişkin sunum yaptı. Sürdürülebilir kalkınma hükümete geldiğimizden beri tüm programların esasını oluşturdu. Ülkemizin eksiklerini gidermekle kalmadık ufkunu da aydınlattık. Dünya krizlerle boğuştuğu bir dönemden geçiyor, Türkiye'nin bu dönemde kalkınmasını sürdürmesi büyük bir başarıdır. 

Yenilebilir projelere kadar kendimizi yeni ufuklar açtık. İnsanlığa karşı hükümlülüklerimizi yerine getirmekten asla geri durmadık. Dünyanın önde gelen teknoloji geliştiricilerinden biri haline geldik. Her türlü platformda Türkiye'nin küresel statükoyla karşı karşıya kalması olağandır. Türkiye'ye tüm kapıların ardına kaçılması kadar beklenemez. 

Hiçbir projenin Türkiye olmadan başarılı olamayacağını gördük, başardık. Hepsi gün geldi Türkiye'nin desteğine muhtaç oldular. Olmazların hepsi denendikten sonra onlar da gelip Türkiye'nin kapısını çalacaktır. Bizi rakip görenler ise kimi sömürge geçmişiyle tek taraflı dayatmalarla masanın üzerinde tepinmeye çalıştılar. Altılı Masa'da olduğu gibi tepindiler hepsi yok oldu. Türkiye'yi oyun dışına itme gayretleri hep başarısız oldu. kim hangi oyunu kurarsa kursun biz oyunları boza boza yolumuza devam edeceğiz. Türkiye'ye dost olan kazanır husumet besleyen kaybeder. Tüm dünyada barışı, birlikte kazanmayı, insanı esas alan bir siyaset yürütüyoruz. 

Gençlerimiz başta olmak üzere manevi hedeflerimizi hedef alan kampanyaların amacının bu güçlü durumu yıkmak olduğu açıktır. Milletimize karşı boynumuzun borcu olan bu mücadeleyi sürdürmek için daha fazla destek bekliyoruz. Terör örgütlerine karşı mücadelemiz başarıyla devam ediyor, son terörist de ülkemiz için tehdit kaynağı olmaktan çıkarılana dek bu mücadeleyi içeride ve dışarıda sürdüreceğiz.

Hayat pahalılığını da gidermek de bizim görevimizdir, vatandaşın lokmasına göz dikenlere göz açtırmıyoruz. Çeşitli adımlarla otomobil piyasasındaki balonu söndürdük. 1 Kasım itibarıyla sahte ve aldatıcı ilanlardan uzak duruyoruz, 100 bin TL'ye kadar para cezası uygulayacağız.

Deprem bölgesinde de inşaat malzemeleriyle ilgili benzer durumlar yaşandığını görüyoruz, idari ve yasal tehditleri de alarak bu fırsatçıların üzerine gideceğiz. Devleti, milleti, özel sektörüyle her kesimden insanıyla birlikte göstereceğimiz ferasetle başarıya ulaştıracağız. Günübirlik kazanç için milletini tehlikeye atan insan tipi bu memlekete ait değildir. Güreş, yüzme ve voleybol başta olmak üzere göğsümüzü kabartan tüm sporcularımızı şahsım ve milletimiz adına teşekkür ediyorum. 

ETİKETLER:
Recep Tayyip Erdoğan
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.

Bu haber henüz yorumlanmamış...

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Bursa'da kan donduran infaz!
Bursa'da gece kulübü işletmecisi Bülent Karakuş’u dövüp, tabanca ile başından ...
Ayasofya'nın bir kapısı daha kırıldı
Müze statüsünden çıkarılarak ibadete açılan Ayasofya'nın ana kapısı olmak ...
Kastamonu'da DEAŞ'a operasyon!
Kastamonu'da terör örgütü DEAŞ üyesi olduğu tespit edilen 3 kişi gözaltına alındı.
 
Ankara'da DEAŞ operasyonu: 3 gözaltı
Ankara'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda yabancı uyruklu 3 şüpheli yakalandı.
Kırıkkale'de uyuşturucu operasyonu: 11 gözaltı
Kırıkkale'de polis ekiplerince düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına ...
26 Eylül 2023 Turktime Günün Özeti
26 Eylül 2023 / Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan tüm önemli gelişmeleri ...
 
IŞİD'e finansman sağlayan zanlı yakalandı
Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, IŞİD Silahlı Terör Örgütüne yönelik ...
Türkiye Noterler Birliği’nden Türktime’a açıklama
Gazeteci-yazar Talat Atilla, geçtiğimiz günlerde ‘Türkiye Noterler Birliğinde ...
D-100'de hareketli anlar: Yoldan geçenlere saldırdı
Beylikdüzü'nde elindeki kesici aletle kendisine zarar verip D-100 kara ...
 
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
şampiyonlar Ligi
MHP
Sosyal Medya
Endonezya
Mehmet Şimşek
haşim kılıç
İslam
Binyamin Netanyahu
Duygun Yarsuvat