E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

Ankara Kulisi

Ankara Temsilcilerinin Olay Yeri Raporu...
7 Mart 2012 Çarşamba

“Gazetecilik” bir meslek olarak yazılı basında her geçen gün zayıflarken ve yazılı basını terk ederken; internet dünyasında hayat bulmaya başladı.

Bağımsız-bağlantısız-büyük patronları ve onların büyük işleri olmayan internet haber siteleri, yazılamayanlar için mecra olmaya başladı.

Ankara Temsilcileri ise erozyonun en çok etkilediği alan. Büyük haberler yapan, ortalığı sarsan Ankara Temsilcileri’nin nesli tükenmek üzere. Artık salon adamı, masa adamı, yemekten yemeğe koşan ama haber yazmayan Ankara Temsilcileri devrindeyiz.

Bu elbette ki uzun süre böyle devam edemez ama mevcut Ankara Temsilcileri’nin mihenk taşına vurulmaya ihtiyaçları var.

KURUM KURUM ANKARA TEMSİLCİLERİ (Alfabetik sıra)

Abdülkadir Selvi(Yenişafak) : Yıllarca haber müdürlüğü yaptı ve yaklaşık 3 yıldır boş tutulan Temsilcilik koltuğuna sonunda oturdu. Ak Partili üst düzey yetkililerle arasının çok iyi olması ve çalıştığı gazetenin iktidara yakınlığı da eklenince top koşturacak alan bulması mümkün gözükmüyor. Tüm bunlar toplanınca kendisi de durumu kabullenmiş gözüküyor. Gazetecilik refleksleri yüksek olmasına rağmen bu alan sıkışması sosyal medyada, “Hükümet sözcülüğü” olarak algılanabiliyor.  “Allah başımızdan Ak Parti’yi eksik etmesin” mealindeki iki yazısının twitter’da fazlaca tartışılması bu algıyı besledi. Yazılarındaki yüksek profil ekrandaki konuşmalarına yansımıyor. 

Adem Yavuz Arslan(Bugün):  Zayıf gazeteler kategorisinde bir gazetenin temsilcisi. Ama o güçlü bir gazete temsilcisi gibi hareket etmeye çalışıyor. İstanbul’dan gelip Ankara’ya kendini kabul ettirmek isteyen ateşli delikanlı ruh halinden kurtulursa ağırlığını artırabilir. Ergenekon-Balyoz ve Hrant Dink olaylarında sivrildi. Ancak, Hükümet-Cemaat kavgasında durumunun ne olacağı meçhul.  Aşırı hırslı ve ateşli olmasının yol açabileceği sorunlar var. En önemlisi de Ankara’da henüz ulaşamadığı kıdemin üstünde davranması.

Ahmet Takan (Yeniçağ): En büyük şanssızlığı Sabahattin Önkibar gibi bir isimden sonra temsilci olmasıydı. Önkibar şu ya da bu şekilde mutlaka yazdıklarına baktıran, kendisinden bahsettiren Yeniçağ ismini kendi ismiyle birlikte anımsatan bir gazeteciydi. Önkibar’dan sonra uzun süre kimse yerine kimin geçtiğini bile bilmedi. Ahmet Takan ismi geçtiğimiz günlerde birkaç kez Başbakanlık Basın Müşavirliği yaptığı dönemle ilgili anılarını aktarması ile gündeme geldi sonra yine kayboldu. Takan’ın en büyük avantajı bir dönemin canlı hafızası olması ama burada da deşifre edince güvenilmez, deşifre etmezse silik bir temsilci olarak kalma paradoksuyla karşı karşıya.

Bilal Çetin(Vatan): Son MİT krizinde gündemin en kritik yazılarını kaleme aldı. En netameli alana bile girmesi meslek aşkını sürdürdüğünün göstergesi oldu. AK Parti döneminde by-pass edilen gazetecilerden biri.  Elinin altında son derece zayıflatılmış bir büro var. Murat Çelik’in yeni patron Yıldırım Demirören’le aşırı samimiyeti de Çetin için oldukça rahatsız edici ve bir tehdit unsuruna dönüşmüş durumda. AKP-MHP-CHP gibi farklı partilerle aynı seviyede ilişki kurmasının avantajını yaşıyor ancak askerin güçlü olduğu bir Ankara’da yaşamaya fazlasıyla alışmış olmanın körelttiği yönleri hayli fazla.

Çiğdem Toker(Akşam): Habertürk’te yaşadığı talihsiz kısa temsilcilik döneminden sonra Akşam’ın sakin sularında. Bürodaki iç huzuru kısa sürede sağladı. Yıllarca ekonomi alanında top koşturduğu için şimdi siyasette yavaş yavaş ısınıyor. Ancak hala sarsıcı bir haber yapabilmiş değil.

Deniz Zeyrek(Radikal): Haber üretme konusunda zaman zaman çıkışlar sergiliyor.  Gazetesi de ürettiği haberleri parlatıyor. Ancak Ankara’da ağırlığının olduğunu söylemek zor. Televizyon performansı ise felaket derecede kötü.  Sadede ne zaman gelecek diye beklemekten uykunuz gelebilir. Kendi döneminde bürosu işten çıkarmalarla oldukça zayıflasa da Radikal’in en önemli kozu haber müdürü Ömer Şahin olarak görünüyor. Haber müdürünün kendisinden daha parıltılı bir isim olması en büyük handikabı.

Fikret Bila(Milliyet): Temsilci dünyasının Fikret Abisi, TSK’nın gücünü kaybetmesiyle doğru orantılı olarak kendi gücü de gün be gün eriyor. “Fikret Bila Karargahtan bildiriyor” denilen günler çok geride kaldı. Genelkurmay’ın düşünce ve kanaatlerini anlamak için artık Bila’nın köşesine bakmıyor kimse. Cemil Çiçek’in Adalet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı döneminde aldığı haberlerle siyasi alandaki gücünü sürdürdü. Ancak Çiçek TBMM Başkanı olunca onu da kaybetti. Anayasa süreci hızlanırsa Bila yeniden parlayabilir ancak süreç çıkmazda. Yine de Bila, gündemdeki her konunun içinde olabildiğince bulunmaya  ve mesleğini icraya çalışıyor.  Yüzüne bakılmasa da Ak Parti Genel merkezine gitmeye, telefonlarına çıkılmasa da şartları zorlamaya, mesleğini icraya çalışıyor.

Hakan Çelik (Posta): Belki de Ankara’nın en suya sabuna dokunmayan temsilcisi. Belki Posta’nın suya sabuna dokunmayan yayın tarzına gösterdiği uyum, belki de kendi kişisel özelliği. Bunu henüz kimse bilmiyor. Kibarlığı ve nezaketi ile biliniyor ama bilinen bir başka şey de var ki kibarlık ve nezaket Ankara temsilciliği için yeter liyakat nişanı değil. 

Lale Kemal(Taraf): Gazetesine yönelik Başbakan tarafından uygulanan aleni ambargo ve savaş nedeniyle Ankara’da işi en zor olan temsilci. Savunma ve güvenlik alanlarındaki uzmanlığı ve işin teknik kısmına hakimiyetiyle yine de oldukça iyi haberler çıkartıyor. Bu haftaya Jandarmayı tamamen İçişleri Bakanlığı’na bağlayacak yasa taslağını özel haber yaparak girdi örneğin.  Yeni nesil temsilcilerden biri. Ancak özel haberlerle ortalığı sarsma geleneğini sürdürmeye çalışıyor. Televizyon programlarındaki performanslarında problem var. Özellikle kolay tahrik olup agresifleşebiliyor. Elinin altında sadece birkaç muhabirden oluşan bir büro ve uğraşması gereken ekonomik problemler nedeniyle işi hayli zor.

Metehan Demir(Hürriyet) :  Medyanın Amiral Gemisi’nin Ankara Temsilcisi olmak zor iş. Hele o koltuğun eski sahiplerini düşününce.  Genel Yayın Yönetmenliği’ne giden yolun son adımı bu koltuk. Geçmişte hep böyle oldu. O koltukta oturanlar ya Hürriyet’te ya başka gazetelerde bir numaralı koltuğa oturdular. Ama hepsi büyük haberlere imza attılar. AKP İktidarı’nın en skandal haberi “Askerlerimizin başına çuval geçirilmesi” olayı hemen aklımıza haberi yazan dönemin Hürriyet Ankara Temsilcisi Sedat Ergin’i getiriyor. Mesela MİT krizinde olduğu gibi Demir de haber konusunda önceki temsilcileri aratmayacak bir performans sergiliyor. Gerçi şimdilik kendisine bir köşe verilmedi ama Twitter’dan bir köşeyi dolduracak kadar yayın yapıyor her gün. Demir’in patronaj ve gazete bürosuna kendisini kabul ettirdiği de açık.

Mustafa Kartoğlu(Star): Bir önceki temsilci Şamil Tayyar genel temsilci profilinin dışında birisiydi.  Ankara haberlerinin dışında, Ergenekon vb. konularda sivrildi. Koltuğu devralan Mustafa Kartoğlu, Tayyar’ın profilini devam ettiremedi. Ancak genel temsilci profilinde ağır haberler de çıkaramadı.  Aynı etkisizlik köşe yazılarında da kendisini gösteriyor. Televizyon performansında da durum farklı değil. 

Muharrem Sarıkaya(Habertürk): Elinin altında Ankara’nın en güçlü bürosu olması nedeniyle haber üretme konusunda sıkıntı yaşamıyor. Ancak, bireysel olarak temsilci kalibresine uygun haber üreteli yıllar geçmiş olmalı. Habertürk TV’yi kullanabilmesi nedeniyle gündemdeki yerini korumayı başarıyor. Köşe yazılarında siyasi takibini sürdürmeye çalışırken, CHP’nin içinden iyi haber alabilmesi de diğer bir avantajı. Temsilciler dünyasının dışında durmayı yeğliyor. Bu arada; Ankara gazetecilerin eğlence konusu olan Sarıkaya efsanelerine her gün bir yenisini eklediğini de kayda geçirmeden olmaz.

Mustafa Ünal(Zaman): Yıllardır tutturduğu ve istikrarlı biçimde devam ettirdiği çizgisini sürdürüyor. “Her şeyi bilen ama her şeyi yazmayan adam” çizgisi bu… Ankara’nın kilit noktalarındaki hemen her isimle oldukça samimi ancak bunun habere dönüştüğüne ya da bildiklerini köşesine akıttığına pek şahit olunmaz.  Ankara Temsilcileri için vazgeçilmez bir isim.

Okan Müderrisoğlu(Sabah): 20 yıla yakın bir süre Sabah’ta çalıştıktan sonra hep arzuladığı temsilcilik koltuğuna oturdu.  Ekonomi alanındaki başarısını temsilcilikte sürdürdüğünü söylemek güç. AKP’yle kuramadığı diyalog kadar Serhat Albayrak’la yaşadığı gerilimlerin de bunda etkisi var. Sabah’ta sayısız badireler görmüş birisi olarak “Bu da geçer” diyerek mevcut durumda koltuğunu koruma refleksi ile yaşıyor.  Bunda da başarılı olduğu rahatlıkla söylenebilir. Köşe yazılarının okunmaması ve gazeteciliğindeki erozyon ise gün be gün kendisini bitme noktasına götürüyor.

Saygı Öztürk (Sözcü): Saygı Öztürk hep derin gazeteci olarak bilindi. Gerçi kendisi ben derin değilim dese de o etiket üzerinde kaldı. Bu biraz da Öztürk’ün klasik Ankara gazetecisi/temsilcisi gibi kulislerden bildirmekten ziyade eskimeyen bir muhabir gibi haberin gizli dehlizlerine dalma merakının bir sonucu bu. Muhabirlik döneminde olduğu gibi temsilcilik döneminde de haber peşinde koşma refleksi kaybolmadı. Gerçi artık derin haberlere imza atmıyor ama özellikle Sözcü’nün durduğu yerle de ilgili olarak kritik haberler yine onun imzasıyla çıkıyor.

Utku Çakırözer(Cumhuriyet): Mustafa Balbay Cumhuriyet Ankara Bürosu’nun partnerini TSK olarak belirlemişti. Çakırözer bu çizgide ilerlemiyor.  Alanı dış politika ancak gazetesi nedeniyle Dışişleri Bakanlığı’na açılması da mümkün değil. Yine de Savunma alanında zaman zaman kaliteli haberler çıkartabiliyor.  Daha çok bu devir geçene kadar bürosunu yüzdürme derdinde.  

Yener Dönmez (Akit): Yeni jenerasyonun en ilginç temsilcilerinden. Herkesle iyi olayım tarzındaki klasik temsilciler yerine sözünü bıçak gibi söylüyor. Kaleminin Milliyetçilik ve İslamcılık ölçüsünü ayarlamakta zaman zaman problem yaşıyor. Genelkurmay’ın akreditesini delerek Karargah’ta ağırlandı. Tümgeneral Hıfzı Çubuklu gibi kritik komutanlarla kritik zamanlarda yaptığı söyleşiler Ankara’da hayli dikkat çekti. Habere ağırlık veren bir çizgiyle Akit’e yapışan etiketi değiştirmeye çalıştığı gözüküyor. Hırsını kontrol etmesinde yarar var. Ekranda oldukça heyecanlı gözüküyor.

E-posta   Facebook   Twitter     Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
Bu yazı 35880 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu Yazıyı Unutmayın; Yolcudur Abbas, Bağlasan Durmaz!
12/5/2011
Erdoğan'ın İstemediği Gazeteciyi Bakanı Yine Temsilci Yaptı! Ve Ferit Şahenk...
10/13/2011
Başbakanlık Muhabirliği Bitiyor mu? Evet, bitiyor…
9/12/2011
PKK’lılar İçin Saygı Duruşu Yapan Gazeteci Kim? Ve Muhatabından Açıklama Geldi
9/7/2011
Murat Çelik’in Hikayesi Hep Böyle Başlar….
7/13/2011
Futbol Sadece Futbol Değilmiş, Ya da Bu Vatan ve Milliyet Kimin?
6/27/2011
12 Haziran Seçimleri Öncesinde Çok Gizli Cemaat Temasları
6/16/2011
Temel Soru Şu; Siyaset ve Medya Bu Muhtıra’yı Neden Görmezden Geldi?
4/7/2011
Başbakan’ın Basın Müşaviri Ankara Temsilcilerine Bodrum Katında Yemek Verdi!
2/23/2011
Başbakan’ın Basın Müşavirleri Neden Gidiyor?
2/10/2011
Sabah'taki Kavga Patronun İşini Bile Pas Geçirtti
12/25/2010
Sabah Ekonomi Daha İyi Olabilir!
12/24/2010
Mülkiye Dekanı Göle Yumurtadan Önce AKP'nin Baştacıydı!
12/9/2010
Meclis’in Tantan’ı, Sadettin Kalkan ..
10/24/2010
Bu ayrıntı Önemli; Star Gazetesi'nde İki Yazar Cemaate Çaktı
9/30/2010
Doğan ve Yenişafak Çalışanları Rahatladı, Sıra Star ve 24'de...
7/1/2010
Kalemleri, Yargı da Susturmamalı!
7/1/2010
İkisi de Gazeteci... Uçurumun Kenarındaki Parti: DP... Kurşunu Başkanın Adamı Sıktı...
7/1/2010
Ve Bomba: Komplonun Arkasından Baykal’ın Muhalifi mi Çıkıyor?
7/1/2010
Ankara'ya Düşen Son Bomba... Kasetin Çekildiği Evde Temizlik Yapıldığı İddiası...
7/1/2010
Medyanın İbretlik Sessizliği
7/1/2010
RTÜK’te Neler Oluyor? Mehmet Altan’ın Maaşı Ne Kadar Oldu?
7/1/2010
Karamehmet’e Yapılan Haksızlık, Çalık’ın Akşam Yayın Yönetmenine ‘RED’ Yanıtı, Star ve TV8...
7/1/2010
Başka Yerde Parlayan Gazeteciler; Çiğdem Toker, Aslı Aydıntaşbaş ve Mehveş Evin…
7/1/2010
Star, Yeni Şafak, Kanal 24, Ülke TV, TV Net ve Takvim'in Cumasız Gazetecileri!
7/1/2010
Nihat Bük Hem Doğruları Söylemiyor, Hem de Turktime'ı Tehdit Ediyor!
7/1/2010
Nihat Bük: Köksal Toptan Tarafından Haksızca Görevimden Alındım...
7/1/2010
Türk Medyası Sil Baştan Değişiyor….
7/1/2010
Tekzip: Nihat Bük TBMM TV Müdürlüğüne Hukuka Uygun Atanmıştır
7/1/2010
Tekzip
7/1/2010
TBMM TV'nin Müdürü Nasıl Atandı?
7/1/2010
Sarıkaya ve Bulut Kavga Etti, Sarıkaya'nın Habertürk Defteri Kapandı!
7/1/2010
Ünlü Ankara Temsilcisi Aylığı 35 Milyara Köfte Salonu Açtı!
7/1/2010
Fatih Karaca’nın Emniyet Ziyareti! CHP’nin İlginç Kulisi! Sarıgül Geliyor mu? DP'nin Çokoprens'i !
7/1/2010
Bir Acaip Yol Hikayesi....
7/1/2010
Denizaltıya Yakalanan Ünlü Gazeteci Kim?
7/1/2010
Sabah “Pasaklı Hemşireyle” Yetindi, Bila ve Yetkin Haberleri Patlattılar!
7/1/2010
Yine mi Sen Balçiçek Pamir!
7/1/2010
Ertuğrul Günay Mağdur Oluyor Ama Mağdur Kalamıyor!
7/1/2010
Habere Takla Attıran ve Aşıran Gazeteciler...
7/1/2010
Ne Yazık ki, Türk Medyasının Kare Kare Fotoğrafı Bu…
7/1/2010
Habertürk Gemisi'nin İlk S.O.S'i Balçiçek Pamir'den Geldi...
7/1/2010
İki Röportaj Arasındaki Farkı Bulun...
7/1/2010
Erdal Şafak'ın Yayın Yönetmenliğinin Perde Arkası Ve Okan Müderrisoğlu!!!
7/1/2010
Sabah’ın Yeni Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak’ı Tanıyalım…
7/1/2010
Olacak İş Değil! Anayasa Olur Diyor Ama Türkiye Kılıçdaroğlu’nu Tartışıyor!
7/1/2010
Özgönül, Öztürk, Tayyar, Özalp, Atik ve Seven Yok Ama; Sabah'ın Baykal'ı Şimdi Temsilci...
7/1/2010
13 atv Muhabirini Sürgüne Gönderen Babahan, Hangi Yüzle "Sürgüne Gidiyorum" Dedi?
7/1/2010
Sabah'ın Patronlarından Tekneli Kutlama! O Da, PKK Destekçisi Çıktı!
7/1/2010
Mesut Yılmaz'ın Sanat Merakı... Nüfusumuz 87 Milyon Oldu... Cemil Çiçek'in Kolestrolü...
7/1/2010
Mağdur Gazetecilere Müjde! Ergun Babahan'a Resmi Gazete Darbesi...
7/1/2010
RTÜK’de Korkunç Yenge Vakası… Sabah, Yeni Asır Ve Ciner Grubu...
7/1/2010
“PKK’lılar Aktütün’ü Basmaya 40 Jiple Geldi”
7/1/2010
Aydın Doğan'ın Ankara Zirvesi...
7/1/2010
Kaç “Akşam” Geçti Hala Maaş Yok Ama Serdar Turgut Amerika’da Golf Oynuyor…
7/1/2010
Bürokrat, Gazeteciyi Azarlayabilir mi? Başbakan, Aydın Doğan'a Çalışıyor!
7/1/2010
Basın Tarihi Şöyle Yazacak; Titanic’i Batıran Buz Dağı, Sabah’ı Batıran Babahan!
7/1/2010
Çölaşan Yeni Kadraja Sığar mı? Aydın Doğan, Deniz Baykal, Şaban Dişli ve Fatih Altaylı...
7/1/2010
Bir Büyük Gazetenin İki Muhabiri Rüşvet Parasında Anlaşamayınca Ortalık Karıştı...
7/1/2010
Babahan, İzmirli Değil, Bitlisli’ymiş! Taha Kıvanç Bu Sefer Yanıldı!
7/1/2010
Hürriyet, Milliyet, Sabah ve Kanaltürk'te Son Vaziyetler...
7/1/2010
Ahmet Hakan'a Küçük Bir Not, Ve Yine Sabah...
7/1/2010
Kanal1, Bülent Çöltekin, Erdoğan Aktaş, Murat İde ve Sabah…
7/1/2010
Spikerden Anchor, Polis-Adliyecilerden Haber Yöneticisi Olmaz!
7/1/2010
TRT Hesapları Duygusal Mı? Melemen Kimin? Ve Yine Deniz Bölükbaşı...
7/1/2010
Ünlü Medya Patronu ve Ünlü Yayın Yönetmeni, ‘Ergenokon Radarına’ Takıldılar…
7/1/2010
Fatih Altaylı : Can Çobanoğlu’nu Zapsu Değil, Ben Göreve Getirdim…
7/1/2010
Enis Berberoğlu’nun Parmak İzleri… Can Çobanoğlu…
7/1/2010
Demirel'in Güniz Sokakta Yaptığı Gizemli Kutlama! Ciner, Çalık ve Hürriyet!
7/1/2010
Dündar! Özdil! Birand! Barlas!
7/1/2010
Ciner Grubu, Sabah Grubu ve Dündar...
7/1/2010
AÇIKLIYORUZ! 2. YOLLUK VAKASI…
7/1/2010
Şovalye Hıncal, Kılıç Sesleriyle, Murat Çelik Sessizce Gider...
7/1/2010
Murdock’un Fox TV’si Milliyetçilikte Tüm Medyayı Yaya Bıraktı...
7/1/2010
Sabah Sokağının Öksüz Çocukları !!! Akşam, Star ve Yenişafak Mahallesi !!!
7/1/2010
Eski Başbakan’la İş Ortaklığı Olan Genç Lider Adayı…
7/1/2010
Radikal Karar; Adnan Keskin ve Soner Arıkanoğlu'na Çin İşkencesi! Ve Fatih Çekirge!!!
7/1/2010
Olan, Koltuğunu Kaybeden Gazeteciye Oluyor, Diğerleri Aslan Gibiler!
7/1/2010
Hipnotizma Sürüyor!!! Altaylı’nın Unakıtan Haberi İnternet Medyasını Bile Susturdu!!!
7/1/2010
Buradan Arayın Balçiçek Hanım: 0532 458 35 ..
7/1/2010
Sabah&ATV İhalesinde Sürpriz Faktör
7/1/2010
Aydın Doğan Sabah&ATV İhalesinde Vatan Gazetesi'ndeki Taktiği İzleyecek
7/1/2010
Bir Sabah Belgeseli...
7/1/2010
Ahmet Altan'ın Gazetesi
7/1/2010
Yalman Kokteyli ve Demir Hindi...
7/1/2010
AKP TEMSİLCİLERİ SALLARKEN...
7/1/2010
ORASI PARİS KUAFÖR….
7/1/2010
Büyük Gazetenin Vefasızlığı da Büyük Oluyor...
7/1/2010
Akşam, Güneş ve Tercüman’ın Yakın ve Orta Vadede Geleceği
7/1/2010
Yazıları bir dakikada unutulan adam tası tarağı toplayıp kaçtı
7/1/2010
Kaçan Bir Adam: Yılmaz Özdil
7/1/2010
Berkan, Radikal Muhabirlerini Tehdit Etti, Yetkin Bu tehditi iletti! Kanal 1 Meydan Muharebesi!
7/1/2010
Sabah Ankara Yeniden Dizayn Ediliyor... Çetingüleç Gidiyor! Fox Ankara Seçime Endeksli!
7/1/2010
Bir gazeteci torpilsiz hastaneye giderse
7/1/2010
KOLTUK İÇİN AĞLAYAN GAZETECİLER…
7/1/2010
Gazeteci, CHP'li Danışmanı Yumrukladı, Sabah ve Akşam Muhabirleri Zor kurtardı!
7/1/2010
Türk Basınının Genlerini Bozan Virüs: DENGE
7/1/2010
Hürriyet Yazarı Yalçın Doğan'ı Kim İşletiyor?
7/1/2010
Kraldan Fazla Kralcı Bir Gazetecinin Sonu?
7/1/2010
Tandoğan'da kedi olan TRT, Çağlayan Mitinginde Tam Bir Aslan Gibiydi
5/1/2007
Yavuz Onursal Sabah Gazetesi'nde İki Kişiden Hiç Haz Etmez!
4/5/2007
Otel Bedava, Yemek Bedava; Sazak, Babahan, Çalışlar, Koru ve Bayramoğlu!
3/26/2007
İranlı Asgari Hürriyeti de Karıştırdı
3/14/2007
Yazı İşleri Müdiresi ve Belalısı!..
2/27/2007
Ankara Kulislerinden Canlı Yayın!
9/2/2007
Sabah Şaha Kalktı
2/3/2007
Esat Karakolunu Küfür Yağmuruna Tutan Başbakan Çocuğu
1/31/2007
BİZİM YAZARLARIMIZ!
1/23/2007
ATV'nin Binası Tezek Kokmuyor. Peki Niye Köylülük Ediyorlar?
1/15/2007
Muhabir Haberi Söker Alır, Yayın Yönetmeni Ne Yapar?
1/9/2007
İki Yazar! Ne Yazar?
12/18/2006
Emin ve Tansel Çölaşan
12/5/2006
Balçiçek Vakası
11/18/2006
Sabah ve ATV Ders Çıkarmalı ve Tüm Medya İçin Yeni Bir Sayfa Açılmalı
11/9/2006
Hürriyet, Milliyet, Sabah, Vatan ve Akşam Gazetelerinin Analizleri
10/16/2006
Ertuğrul Özkök'ün Sekreterliğinden Vatan'da Köşe Yazarlığına
9/30/2006
Ankara’sıyla İstanbul’uyla Bir Star Analizi
9/21/2006
Çekirge, Eski Muhabirlerinden Medet Ummaya Devam Ederse Daha Çok Çuvallar
9/14/2006
Emektar Yüzümüze Veda, Yeni Yüzümüzle Merhaba
9/10/2006
Radyo Muhabiri Yok Ama, TV Muhabiri Var mi?
9/2/2006
YORUMLAR
Toplam 5 yorum var, 5 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Misafir 9 Mart 2012 Cuma 16:11

Her biri çok doğru dört dörtlük yorumlar... Gazete olsun televizyon olsun 'temsilci' demeye bin şahit ister.. Hepsi birbirinden beter... Nerede o eski bilgisine-birikimine-derinliğine-sohbetine doyulmayan kalite çıtası yüksek temsilciler... O makam da da ucuzladı... Şimdikilere 'atanmış' desek...

Yorumu oyla      55      50  
Misafir 8 Mart 2012 Perşembe 13:27

Gazeteler, futbol takimları gibidir. Sadece futbolcuların iyi olması yetmez. Yöneticinin de, takımın önünü açması gerekir. Okan Müderrisoğlu, göreve gelir gelmez, Kadir Ercan,Osman Aydoğan, Nergiz Demirkaya gibi isimleri attı. Bülent Aydemir, Olcay Aydilek gibi muhabirleri kaçırdı. Aslında o, başarılı muhabirlerle çalışmak yerine, emrinden çıkmayanlarla çalışmayı tercih ediyor. Ne yazık ki bu gidişle takımı küme düşürecek!

Yorumu oyla      57      55  
Misafir 8 Mart 2012 Perşembe 10:59

Muhabirlerini maraba yerine koyan temsilciler kahrolsun! Hepsi yansın.

Yorumu oyla      56      49  
Misafir 8 Mart 2012 Perşembe 10:59

Haber yapamıyorlar, haber. Haber yapamayan, yazı yazamayan temsilciler, temsilci midir?

Yorumu oyla      56      49  
Misafir 7 Mart 2012 Çarşamba 21:44

mukemmel analizzzz

Yorumu oyla      56      49  
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
İstanbul
japonya
dolar
Acun Ilıcalı
Belçika
A Milli Takım
Ezgi Mola
pkk
Fatih Erbakan