E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

Aziz Yıldırım'dan flaş adaylık açıklaması 

Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım, 2024'te düzenlenecek kongrede aday çıkmaması halinde başkanlığa aday olacağını söyledi. Aziz Yıldırım açıklamasında, "Fenerbahçe hiçbir zaman başkansız kalmaz. Aday çıkar, çok rahat çıkar. Hiç kimse çıkmazsa ben adayım. Bu böyle biline." dedi.

23.06.2023 - 14:18
Aziz Yıldırım dan flaş adaylık açıklaması

Aziz Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Ali Koç'u başkanlığa getiren kongre üyelerine seslenen Yıldırım, "İstemesek de böyle toplantılar yaparak Fenerbahçe'yle bilgi vermek ve almak için toplantılar düzenliyoruz. 5 yıl önce biten kongreden sonra Fenerbahçe'yle ilişkimi keserek yeni bir hayat kurdum. Ancak siz beni rahat bırakmıyorsunuz. Ben emekli oldum. Açıklama yapsam, neden yaptı... Yapmasam, 'Ben Fenerbahçe'yim' diyen adam neden konuşmuyor... Ali Bey'i seçen kongre üyeleri ortada yok. 16 bin kişi oy verdi. Seçtiniz. Dünya yıldızları gelsin, şampiyonlar gelsin diye seçtiniz. 5 senede nerede verilen sözler."

Ali Koç başkanlığındaki Fenerbahçe yönetiminde güçlü insanların olmadığını belirten Aziz Yıldırım, "Ben sizlerin karşısına geçmeyecektim ama kongrede yapılan konuşmalar bizi üzdü. Bunlara bir cevap vermenin gerektiğine inandık. Samimi konuşmalar yapacağız. Kongreden önce bir açıklama yaptık. Fenerbahçe yönetimi, 5 senedir çok güçsüz. Gücü yok. Ali Bey'in şahsı ile bu iş yürümez. Benim dönemimde her sene yönetimde çok güçlü insanlar vardı. O insanlar hem maddi hem manevi hem de fikir anlamında destek veriyordu. Bugün Fenerbahçe yönetiminde bu yok. Olağanüstü kongre yap, dememdeki sebep buydu. Olağanüstü kongre yap, güven oyu iste dedik. Güçlü bir yönetimle, camia olarak birleşelim hep beraber yürüyelim demeni istedik. Bizim açıklamamız buydu. Sen kongre yap, karşına aday çıksın, tarzında bir amacımız yoktu" diye konuştu.

"BİZ UYARMAK İÇİN BUNLARI SÖYLEDİK"

Geçmişte kendisinin güvenoyu almak için kongre kararı aldığını hatırlatan Aziz Yıldırım, "Geçmişte Pendik ile kupa maçı oynadığımızda devreye 1-0 önde girmiştik. Ben uçağa bindim, Polonya'ya gittim. Uçaktan indik, telefonlar çalıyordu. Pendik'e 2-1 yenilmiş ve kupadan elenmişiz. O yenilgiden sonra Ali Şen başta olmak üzere birçok kişi kongre yapalım demeye başladı. Konuşmaları dinledim ve 'Geliyorum, kongre yapacağız' dedim. Kongre kararı aldık ve aday çıkmadı. 1999 yılında oldu bu. 17-18 sene devam ettik. O zaman yönetimi değiştirdik ve devam ettik. 2006'da Denizli'de kaybettik, bıraktık. Yeniden yönetim yaptık, Ali Bey de o yönetime girdi ve güvenoyu alarak devam ettik. Bunlardan korkmamak lazım. Güvenoyu istiyorum, kongre yapacağım dese yıl sonuna kadar kendisini tenkit etmekte çekineceklerdir. Ama güvenoyu almaz ve devam ederseniz, bu tribünler bir başarısızlıkta ayağa kalkacak. Ve belki de Fenerbahçe, seneye kongre zamanı gelmeden kongre yapacak. Biz uyarmak için bunları söyledik. Başka bir amacımız yoktu. Benim ona önerim, acilen güven oylaması yapılacak bir kongre yapması" ifadelerini kullandı.

Ali Koç'un güvenoyu alması ve yoluna bu şekilde devam etmesi gerektiğinin altını çizen Yıldırım, "2024 seçimlerinde adaylar çıkmalıdır, diyor. En doğru adayı camia destekleyecektir. Biz de camianın fertleri olarak buna destek olacağız. Fenerbahçe hiçbir zaman başkansız kalmaz, kalamaz. 50 bin tane kongre üyesi var ama tam rakamı bilmesem de 15 bin kişi başkanlık şartlarını yerine getirecek üyeler. 'Benden başka kimse olmaz, aday çıkarsa kongre yaparım' şeklinde tehdit edilemez. Bu camia o kadar büyüktür ki o büyüklüğünü hiç ummadığın anda gösterir. Şimdi buradan söylüyorum, 'Ali Bey ya bir kongre yap ya da bu konuyu kapat.' Bir aday çıksın kongre yapalım jestlerinden de kendini kurtar. Böylece hem kendini hem de Fenerbahçe'yi küçültüyorsun. Böyle devam edersen bir aday çıkar. Hiç kimse aday olmazsa ben adayım. Bu da böyle biline. Camiayı zorlama. Herkes haddini bilsin. 1 yıl daha süren var. Bizim için aslolan Fenerbahçe'dir. Ona zarar gelecek olayları önleriz. Şunu da söyleyeyim, FETÖ'cü, hocacı, Fenerbahçe'den geçmişte kazanç sağlamış kişiler aday olursa ben gelir orada bulunur ve aday olurum. Bunlar bu kulübe giremez. Bugün geldiğimiz noktada sıkıntılarımızın asıl nedeni FETÖ'nün kumpaslarıdır" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'deki başkanlık dönemini sona erdiğinde bıraktığı borç ile şu anki borcu karşılaştıran Yıldırım, şu anki yönetim kurulu üyelerinin doğru olanı söylemesi gerektiğini vurgulayarak, "En çok üzüldüğüm şeylerden bir tanesi de 612 milyon Dolar borç bıraktık. O zaman Dolar, Euro borcumuz o kadar değildi ki. Ben size hepsini göstereceğim. Bundan sonra kim yanlış konuşma yaparsa, kamuoyuna açıklama yaparsa, onu mahkemeye vereceğim. Öğrensinler, namuslu ve şerefli olsunlar. Doğru olanı anlatsınlar. Ben 3 tane arkadaşımı vereyim, oturun inceleyin. Bu incelemenin sonunda Fenerbahçe zarar etmişse ben o zarar neyse ödeyeceğim dedim. Yine taahhüt ediyorum. Ama artıysa bunu da kamuoyuna deklare edin. 'Adamlar doğru söylüyor, bu kadar borç yok, bu kadar mal varlığı var. Bundan dolayı durumumuz budur' desinler. Ama basın mensupları sizler, mal varlığını hiç yazmıyorsunuz. Hiç demiyorsunuz Topuk Yaylası'nı kaça yaptı bunlar, şu anda satsa kaç para eder. Fenerium, değeri bugün kaç paradır. Salon ne kadar eder, neden hiç yazmıyorsunuz, etmiyorsunuz? Stada biz ne kadar para harcadık. Stat gök kubbeden inip, oraya konmadı. Biz onu yaptık. Yaparken, Migros'tan 3 milyon para aldık. 3 milyon Uzan'lardan aldık. 2 tarafa da teşekkür ediyoruz. 10 milyona yakın da Fenerbahçeliler 1907 tribününü yaparken destek oldular, etti 16. 4 de ben vermiş olayım 20. 100 milyona mal oldu. 80 milyon nereden geldi. Hangi bankadan aldık. Bütün bankalardan aldık, harcadık yaptık. Bunun için kongreye geldim, 'önce stadın yapalım' dediler. Tuğla koyalım, kim alıyorsa 1 milyon Dolar vereceklerdi. Kimse yapmadı, öyle kaldı. Orada 2'nci şartta bankalardan para alıp, yapacaktık. Biz onu yaptık. Niye hiç yazmıyorsunuz. O kongrede suçluyor ben de sizleri suçlayayım biraz. Demiyorsunuz ki bu borçların için de bunlar da var bunları düşelim demiyorsunuz. Şimdi tahtada göstereceğim öğretmen gibi. Bir daha da kim söylerse mahkemeye vereceğim. Namuslu ve şerefli olalım. Öyle atmasyon yok. Erol Bilecik de yalan söylüyor, Burhan Karaçam da yalan söylüyor. Ali Koç da aynı şeyleri söylüyorsa yalan söylüyor. Ben hepsini anlatacağım. Bir daha da bu konuda hiç konuşmayacağım" açıklamasında bulundu.

"BU MAL VARLIKLARINI BU DEĞERLER ÜSTÜNDEN SATIŞA ÇIKARTSINLAR, BEN HEPSİNİ ALACAĞIM"

Fenerbahçe Koleji'nin kapatıldığını ifade eden Aziz Yıldırım, Ali Koç ve yönetimini birlik içerisinde adımlar atmaya davet ederek, "612 milyon dolar diyor ya biz de ne diyoruz 420 milyon. 100'ü düşüyoruz, 320 milyon. Aldığımız borcu kabul edelim, iddia ediyorum ve söylüyorum. Mal varlıklarını benim söylediğim rakamlar üzerinden kongreyi toplasınlar, bu mal varlıklarını, bu değerler üstünden satışa çıkartsınlar. Ben hepsini alacağım. Arkadaşlarımı toplayacağım, devlete gideceğim bunları alacağım ve Fenerbahçe'nin borcu sıfırlanacak. Ülker Arena'nın değeri bugün 150 milyon Dolar. Her şeyiyle birlikte alıcısı var. Fenerbahçe Koleji ve arsası bugün değeri 50 milyon Dolar. Zaten koleji kapatmışlar. Bu çocuklar bizim çocuklarımız, bu çocukları dışarı atamayız. Ailelerden önce çocukları düşünmemiz lazım. Acilen aile birliği Sayın Ali Koç ile gidip konuşsun, bir yer bulsunlar. Ben oranın kirasını, her şeyini ödemeye hazırım arkadaşlarımla beraber. Bina yıkılacaksa hemen yıkalım, orada yapılacak koleji de ben kendim yapacağım. İsteyen varsa katılsın. Çocuklar 1 yıl sonra oraya gelip, okumaya devam edecekler. Biz koleji, üniversiteyi para kazanma düşüncesiyle yapmadık. Fenerbahçeliliğin ruhunu geliştirmek için yaptık. Dereağzı'nda spor okulları var. Aileler gelip, içeri giremiyor. Çocuklar orada antrenman yapıyor, seyredemiyor. Eski üyeler Dereağzı'na giremiyorlar. Bu kulüp taraftarın, kongre üyelerinin, Fenerbahçe'nin, şahısların değildir. Birlik ve beraberlik istiyorsanız bunları ortadan kaldıracaksınız. Geçen sene Ozan Balaban, 12 yaşında çocuğuyla bilet almış basket maçına gidiyor iptal ediyorsunuz, olmaz. Bu sene Selim Kosif, yanlış yapıyorsunuz diye tweet atmış. Söyleyebilir, ne olacak. İptal ettiler. Birlik, beraberlik istiyorsan bunları kaldır. Bir taraftan bize yardım edin diyeceksin, öbür taraftan bize söveceksin, olmaz. Buna müsaade etmeyiz" şeklinde konuştu.

"FENERBAHÇE BORÇ BATAĞINDADIR, BU BORCU ONLAR YAPTI"

Kongre üyelerinin mevcut yönetime hesap sorması gerektiğini aktaran Aziz Yıldırım, kulübün borcunun önümüzdeki yıl 12 milyar TL'yi bulacağını belirterek, "Ben 3 milyar borç bıraktım diyorum. Şimdi borç 7 milyar 600 milyon. Burada kongre üyelerine, onu seçenlere söylüyorum. Fenerbahçe tarihinde geçen sene yüzde 25, bu sene yüzde 30 harcamayı fazla yapacağız diye yetki istediler ve aldılar. Bizim tüzük yüzde 10'dan fazlaya müsaade etmez. Ancak genel kurul yetkisi alırsan olur. Yüzde 30 fazla harcayacağım diye yetki aldı. Ne kadar, 2 milyar 300 milyon. Bunları topla seneye oğlumuz oldu 9 milyar 900 milyon. Buna artı olarak yüzde 11, 12 faiz var. Bu sene başından 320, 330 faiz ödemişler. 750 milyar faizle gelmiş ana parayla beraber onu ödemiyorlar. Onu ödememişler. Burası seneye, seçimden sonra falan 12 milyarı bulur borç. E biz borcu nerede bıraktık. Hep 612 milyon Dolar'ı anlatıyor, herkes de yiyor. Ayıp. Fenerbahçe kongre üyelerine ayıp, hesap sorsunlar. Kimse bir şey sormuyor. Aziz Yıldırım çıksın konuşsun, söylesin. Banane ya, ben 20 yıl başkanlık yaptım, bıraktım. Hesabı kitabı da verdim. Satın malları ödeyin borçları. Satamıyorsanız ben alacağım diyorum, daha ne diyeyim. Arkadaşlar Fenerbahçe borç batağındadır. Bu borçlandırmayı da onlar yaptılar, söylemiyorlar. İstediğini aldın da bu parayı ne yapacaksın. Ben biliyorum ne yapacaklarını. İşte o sol beki aldılar. Samet'i aldılar. Onun dışında oyuncu transferi yaptılarsa, onların ödemesi var 300 milyon TL. Gerisi ne olacak" açıklamasında bulundu.

"FENERBAHÇE YENİLMEZ LAFI ÖNEMLİ BİR SÖZDÜR"

Aziz Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü, "Fenerbahçe, dönem dönem başarısız olmuş, taraftarını üzmüştür. Taraftarlarımızın bugün yaşadığı üzüntü bunun ötesindedir. Bizlerin Fenerbahçeliliği, rakip kim olursa olsun kazanacağına inanan zamanlardan gelmektedir. Bizler de böyle yaptık. Rakiplerimize her alanda psikolojik üstünlük kurduk. Sahamızda onlarca yıl süren yenilmezlik serileri elde ettik. Yeni nesilleri Fenerbahçeli olmaya yönelten bir iklim oluşturduk. Fenerbahçe yenilmez lafı önemli bir sözdür. Çünkü gerçekten de böyle idi ve böyle olmalıdır. Üzülerek söylemeliyim ki biz bu duyguları yitirdik. Çocuklarımız mutlu değil. Her yerde umutsuz, hayal kırıklığı yaşayan taraftarlarımızca yolumun kesilmesi, dertlerini ifade etmeleri ve eski güzel günlere özlemin nedeni de budur. Sportif başarı olmayabilir, kazanabilirsin. Borç olabilir, altından kalkabilirsin ancak; mevcut yönetim sayesinde Fenerbahçelilere has o Fenerbahçelilik ruhunu kaybediyoruz. İşte onun asla telafisi yok. işte en büyük sorun da bu. Taraftarımızın bugünkü büyük üzüntüsünün sebebi de budur. Büyüklük kolay kazanılmayan ama kolay kaybedilen bir olgudur. Bunun için Ali Beye, yeni Alex'ler, Appiah'lar, Van Hooijdonk'lar, Ortega'lar, Kuyt'lar al. Tuncay gibi, Serhat gibi, Volkan örneğinde olduğu gibi, genç yıldızları elinde tut. Arda'yı Ferdi'yi elinden kaçırma diye tavsiyede bulunduk."

Aziz Yıldırım, genel kurula gitmediği için yapılan eleştirilere şu şekilde yanıt verdi, "Genel kurula ve divana gelirim de beni çağıranlar kendi emniyetlerini sağlayacaklar mı? Neler olacağını farkındalar mı? Taraftar 'istifa' diye bağırdı, dağıldılar ve ne yapacaklarını şaşırdılar. Onlara bir şey olmasın diye gitmiyorum. 2021'de genel kurula gidecektik. Maraton tribünün altını ayıracağız dediler. Sonra arabalar karşıya konulacak dediler. 'Üç arabayla gelelim ve alttan yukarı çıkalım.' dedik. Vefa Küçük evet dedi ama akşam üzeri vazgeçtiler. Kendi yaptığım stada 3 arabayla gidemiyorsam, gitmem. Genel kurullara katılmama sebebim bu. Ayıp. Ben giderim. Kendimi de korurum. Ama onlar kendilerini koruyamazlar."

YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.

Bu haber henüz yorumlanmamış...

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Bir dönemin Premier Lig yıldızı Pendikspor için geliyor
İngiliz futbolunun önemli isimlerinden biri olan Theo Walcott'a, Süper ...
İşte Jorge Jesus'un yeni adresi! 30 milyon euroya imzayı attı
Fenerbahçe'nin yollarını ayırdığı teknik direktör Jorge Jesus, Suudi Arabistan ...
Anadolu Efes'te Doğuş Balbay ile yollar ayrıldı
Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Anadolu Efes'te 12 sezondur ...
 
Fenerbahçe transferde vites yükseltiyor! Dzeko'dan sonra Ivan Perisic hamlesi
Geçtiğimiz sezonu şampiyon Galatasaray'ın ardından ikinci sırada tamamlayan ...
Galatasaray, Mauro Icardi için kesenin ağzını açtı!
Galatasaray'dan yıldız golcü Mauro Icardi için flaş bir hamle geldi. Sarı-kırmızılılar ...
Kızılyıldız'ı mağlup eden Partizan şampiyon oldu
Adriyatik Ligi'nde Obradovic'in takımı Partizan, ezeli rakibi Kızılyıldız'ı ...
 
Suudi Arabistan adaylıktan çekildi!
2030 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmak için teklif yapmayı planlayan ...
Burak Yılmaz, Beşiktaş'a dönüyor!
Kısa bir süre önce futbolu bıraktığını açıklayan Burak Yılmaz, yeni sezonda ...
Fenerbahçe'den ceza tepkisi
Fenerbahçe Kulübü, Ziraat Türkiye Kupası Final müsabakasında yaşanan saha ...
 
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
konya
passolig
DEAŞ
Ezgi Mola
Beycan ÜÇKARDEŞ
survivor
ROMA
Microsoft
terör