E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

Adnan Küçük

14 MAYIS SEÇİMLERİ: İYİCE PRESLENEN İYİ PARTİ İLE HDP İTTİFAKI
1 Nisan 2023 Cumartesi

İyi Parti İstanbul İl Binasına Saldırıyı Lanetliyorum

Dün İyi Parti İstanbul İl Binasına elim bir silahlı saldırı gerçekleştirildi.

Saldırgan anında yakalanmış.

Dâhili ve harici güçler, 14 Mayıs seçimlerini sabote etmek için silahlı ve belki de bombalı saldırılar da olmak üzere var güçlerini ortaya koyacağa benziyor.

İyi Parti İstanbul İl Binasına yapılan saldırıda ölen ya da yaralanan kişilerin olmaması sevinilecek bir durum; rabbim bu eylemi gerçekleştirenlere bildiği gibi muamele eylesin.

Öncelikle bu saldırıyı, bütün benliğimle, en şiddetli şekilde kınıyor ve lanetliyorum.

Saldırı kimden kime gelirse gelsin, sadece İyi Parti’ye yönelik değil, milletimizin birlik ve bütünlüğüne, demokrasimize yapılmış demektir.

İyi Parti’nin HDP ile İttifakı

Burada önce bu köşemde İyi Parti HDP ittifakı meydana gelemden yıllar önce yaptığım bazı tespitlere yer vereceğim.

“(HDP)’nin, artık bölgesel, etnik değil, Türkiye’nin bir partisi olduğu izlenimi verilmek istenecek ve bu proje, muhtemelen harici mahfillerde de destek bulacaktır. Bu imaj değişimi sayesinde, PKK ile bütünleşik kimlikten uzak olduğu yönünde bir algı oluşturularak, HDP, CHP’nin çok daha aleni olarak ittifak yapabileceği noktaya getirilmeye çalışılacaktır.
Parti yönetimindeki ve milletvekillerindeki değişim ve dönüşümler neticesinde, İyi Parti’nin, merkez sağı da merkez solu da kucaklayacak merkezde bir parti kimliğiyle, artık Türkiye’nin bir partisi kimliğine büründürülen ve bu yönde algı oluşturulan HDP ile de aleni ittifak edebileceği zemin hazırlanmaya çalışılıyor. 

İyi Parti’de bu yeni oluşum kapsamında, milliyetçi çizgideki bazı sembolik şahsiyetler sırf görüntü oluştursun diye korunacak. Ama milliyetçi kimliğin bundan sonraki süreçte, İyi Parti’de etkin olma şansı kalmamıştır. İyi Partide bu şekilde şekillendirilen baskın kimlik, dönüştüğü izlenimi verecek HDP’nin de içinde yer aldığı “millet ittifakı”nın umumi kimliği ile uyumlu olacaktır. Elbette dönüşmüş HDP=İyi Parti olmayacak. Ama HDP yanında, Deva ve Gelecek Parti’nin de içinde yer alacağı bu geniş yelpaze içerisinde İyi Parti’nin de aleni olarak yer alabileceği bir siyasi ittifak atmosferi oluşturulmaya çalışılıyor”.

Yukarıda alıntıladığım paragrafların içinde yer aldığı CHP, HDP, Saadet Partisi ve İyi Parti Anayasası İnkâr Edildi, İyi Parti’de Neler Oluyor?” başlıklı yazımız 26 Kasım 2020 günü bu köşede (https://www.turktime.com/yazar/chp-hdp-sp-ve-iyi-parti-anayasasi-inkar-edildi-iyi-parti-de-neler-oluyor/15136/) yayınlanmıştı.

Yaklaşık 28 ay önce yazdıklarım, şu anda üç aşağı beş yukarı gerçekleşmiş görünüyor.

Her ne kadar İyi Partili yöneticiler, KIRMIZI ÇİZGİ olarak HDP ile aynı masaya oturmayacaklarını belirtseler de, KIRMIZI ÇİZGİ falan kalmadı.

Alıştıra alıştıra, bu aşamaya gelindi.

Bazen İyi Parti’den milliyetçilik kokan açıklamalar yapıldı ise de, fiili olarak yaşananlar, içinde İyi Parti’nin de yer aldığı Millet İttifakı ile HDP’nin ittifakı ile neticelendi.

Akşener’in Altılı Masayı devirme teşebbüsü akim kaldı. Çok geçmeden, Akşener, Masadan ayrılırken söylediği en ağır ithamları sanki hiç söylememiş gibi, Masaya geri döndü.

Akşener, Masadan ayrıldıktan sonra neler yaşandı; neden Masaya geri döndü; harici güçler ve onların güdümündeki dâhili güçler mi devreye girdi; içeriden bazı mihraklar, bazı kasetleri mi Akşener’in önüne koydu da Masaya geri dönüldü? şimdilik bunlar bilinmiyor.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili elinde DOSYALAR olduğunu belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan, “(Akşener) Masayı devirirse onu sokağa çıkarmam” tehdidinde bulunmuştu. Okuyan, daha sonra CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi ve İyi Parti’den art arda gelen tepkiler üzerine CHP’den ayrıldı.

Bu olayı naklettikten sonra tekrardan sormak istiyorum:

Acaba Akşener, Okuyan’ın bahsettiği dosyalardan birisi ya da daha başka dosyalar önüne konduğu için mi, bazılarının deyimi ile “tıpış, tıpış Masaya geri dönmek zorunda kaldı”? şimdilik kaydıyla bilmiyoruz. İlerleyen tarihlerde de bilinip bilinmeyeceği meçhul.

Ama şu bir gerçek ki, İyi Parti Millet İttifakının ayrılmaz bir parçasıdır.

Millet İttifakı da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde HDP ile ittifak gerçekleştirdi.

İyi Partililer bu ittifakı örtmek için, “Kılıçdaroğlu, CHP genel başkanı olarak dilediği kişilerle ve partilerle görüşebilir; bu onların iç sorunu, bizi alakadar etmez” mealinde sözler söyleseler de, kazın ayağı hiç de öyle değil; şöyle ki:

 Bir kere Kılıçdaroğlu, HDP ile sadece CHP adına bir kişisel görüşme yapmadı. Bilakis, Millet İttifakı’nın müşterek Cumhurbaşkanı adayı sıfatı ile HDP ile görüştü.

Nitekim Kılıçdaroğlu ile HDP adına görüşme yapan HDP eş genel başkanları da, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile, Millet İttifakının müşterek (ortak) Cumhurbaşkanı adayı sıfatı ile görüştüklerini açıkladılar.

Diğer yandan, ittifak meselesini salt formel olarak izah etmeye kalkışmak, işin gerçekliğinin üzerini örtmek manasına gelir.

Esasen seçimlere yönelik ittifak iki şekilde gerçekleşir.

Birincisi, partiler, TBMM seçimlerine ortak liste ile katılarak ittifak gerçekleştirirler. Nitekim Millet İttifakı içinde yer alan Deva Partisi, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi ile CHP arasında CHP listesi üzerinden bu şekilde bir ittifak yapılıyor. İyi Parti, bu şekildeki bir ittifak içinde yer almıyor. Bir diğer ifadeyle İyi Parti kendi amblemi ile seçimlere katılacak.

İkincisi, Cumhurbaşkanı adayının desteklenmesi şeklindeki ittifaktır.

Millet İttifakı’na üye partilerin, ikinci tür ittifak bağlamında iki tür hedefleri vardır.

(1) Cumhurbaşkanı seçilmesi için, Millet İttifakı partileri üyelerinin Kılıçdaroğlu’na oy vermelerinin sağlanmasıdır. Millet İttifakında, seçimlere yönelik en büyük amaç budur.

(2) Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde, ülke yönetiminde ittifak ortaklarının hangi pozisyonda yer alacakları ile alakalıdır.

Millet İttifakı, bütün bu amaçlara yönelik protokolleri yapmış durumdadır.

Gelelim İyi Partili Millet İttifakı’nın HDP ile olan ittifakına.

Millet İttifakı adına yapılan açıklamalarda HDP’nin Millet İttifakı’nın bir üyesi olduğu yönünde bir açıklama yapılmış değildir. Esasen bu şekilde bir formel ilişkiden de söz edilemez. Ama ittifaklar sadece formel ilişkilerden ibaret değildir.

Kitabın TAM ORTASINDAN KONUŞMAK gerekirse; Millet İttifakı’nın resmî müşterek adayı Kılıçdaroğlu’dur. Bu formel bir ittifak görüntüsüdür. Bir de bu formel ittifakı tamamlayan fiili (de facto) ittifak ve birliktelik söz konusudur. O da Cumhurbaşkanlığına aday göstermeyerek, HDP’nin Kılıçdaroğlu’nun destekleme kararı almış olmasıdır. Yani, HDP’li seçmenler de, İyi Partili, Saadet Partili, Deva Partili, Gelecek Partili, CHP’li seçmenlerle birlikte Kılıçdaroğlu’na oy vereceklerdir. Bunun adı İyi Partili Millet İttifakı ile HDP arasında tesis edilen fiili (de facto) bir ittifaktır.

Yani Millet İttifakı üyesi her bir parti gibi İyi Parti de HDP ile ittifak yapmış görülüyor. İyi Partili yöneticiler tarafından İttifaktan uzak görüntü vermeye yönelik yapılan her bir açıklama, GÜNEŞİN BALÇIKLA KAPATILMASI çabasından başka bir şey değil.

Esasen İyi Parti, ülkücü-milliyetçi bir parti olan MHP’den kopan taban ve yöneticiler tarafından kuruldu.

Ama bu parti, geldiği son pozisyonla, Türk milliyetçisi ve ülkücü kimliğin en uzağına savruldu. Hatta bu parti, fiilen Kürt ırkçıları ve ayrılıkçıları, bir diğer ifadeyle, eli kanlı terör örgütü PKK’nın siyasi kanadını temsil eden ve en az PKK kadar karanlık ve terörden sorumlu olan HDP ile aynı masayı paylaşmaktadır.

Bu görüntüler, çoğu milliyetçilerin, ya partiden uzaklaşmalarına sebep oldu ya da bu kesimler bilinçli olarak İyi Parti’den teker teker uzaklaştırıldılar. Bunun son örneğini, İyi Parti İstanbul Milletvekili olan ve bu partide milliyetçi kanadı temsil eden Yavuz Ağıralioğlu’nun istifası teşkil etmiştir. Ağıralioğlu, İyi Partili Millet İttifakı’nın PKK’nın siyasi temsilcisi HDP ile olan ittifakına yönelik çok ağır ve yerinde, haklı, tutarlı eleştiriler yaptıktan sonra bu partiden istifa etti.

Bu istifa İyi Parti içinde depreme sebep oldu ise de, bu istifa işi SESSİZLİK içinde soğutulmaya çalışıldı. İyi Parti İstanbul İl Binasına yönelik silahlı saldırı, bu örtme işini çok daha kolaylaştırdı. Derhal, bu saldırı sebebiyle yapılan, AK Partiye yönelik salvolar, tehditler, korkmuyoruz söylemleri ile hem Ağıralioğlu’nun istifasının tahribatının, hem de HDP-İyi Parti ittifakının perdelenmesi amaçlandı.

Tekrar ifade etmek istiyorum, İyi Parti İstanbul İl Binasına yapılan saldırıyı, en az İyi Parti’liler kadar lanetliyorum. Fakat bu perdeleme işi, lanetlemeden tamamen farklıdır. Bu saldırıya bağlı olarak yapılan perdeleme işi, saldırının siyasî ranta dönüştürülmesi, bazı kirli ilişkilerin üzerinin örtülmesi çabasıdır.

Şu soruyu tekrardan sormak istiyorum: “İyi Parti’nin kırmızı çizgileri nerede kaldı”?

Ya da aslında İyi Parti’nin ta baştan itibaren böyle bir kırmızı çizgisi var mıydı; bu çizgi söylemi sadece kamuoyunun zihinlerinde algı oluşturmak maksatlı mı idi?

Bu sorular, zihinleri kurcalamaya devam ediyor ve hiç de öyle kırmızı çizginin var olduğu gibi bir gerçekliğin olmadığı kanaati zihinlerde baskın hale geliyor.

Neden mi? Şöyle:

HDP, Millet İttifakı ile gerçekleştirdiği güç birliğini durduk yere yapmış değildir.

HDP adına yapılan açıklamalar, Kılıçdaroğlu’nun kazanması halinde, Apo’nun hürriyetine kavuşturulacağı, terör suçundan hükümlü Demirtaş’ın cezaevinden çıkarılacağı, PKK’ya yönelik operasyonların bıçakla kesilir gibi kesileceği, “100 yıllık dönem sonunda Cumhuriyetin değiştirileceği”, özerkliğin ilan edileceği yönündedir.

Akşener’in, HDP’li Ahmet Türk’ün Apo’nun hürriyetine kavuşturulacağı yönündeki sözlerine karşı söylediği “Nevruz sevginin, kardeşliğin ve birliğin günüdür; katile özgürlük dilenme günü değildir” şeklindeki sözlerinin de esasen bir anlamı yoktur.

Çünkü, HDP’nin içinde yer aldığı bir denklemde, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde, Millet İttifakı ile bütünlük içinde görevini sürdürmesi, her şeyden önce HDP’nin taleplerini karşılamasına bağlıdır. Neticesi, PKK’lıların Kürdistan dedikleri bölgenin bağımsızlığına ve ülkemizin bölünmesine varması ile neticelenmesi planlanan “özerklik”, demokratiklik görüntüsü altında ilan edilecektir. İyi Partili yöneticilerin bunu görmemesi için KÖR olmaları gerekir. Ama hiçbir İyi Parti’li yönetici kör falan değil. Bunu çok net bir şekilde gören Ağıralioğlu, aslında sadece İyi Parti’den değil, İyi Parti’nin de içinde yer aldığı PKK’nın siyasi kanadı HDP’li ittifak konsorsiyumundan ayrılmış oldu. Bu sebepledir ki bu kopuşun çok anlamlı olduğu kanaatindeyim.

Özet olarak ifade etmek gerekirse, İyi Parti ne kadar HDP ile ittifak görüntüsünden uzak durmaya çalışsa da, tabiri caizse PRESLENE PRESLENE HDP ile İttifakın içinde yer almak durumunda kaldı.

Bu HDP ile İttifak işi, İyi Partililerin gönüllü istekleri ile mi oldu, yoksa bazı harici ve dâhili güçlerin zorlamaları ile mi bu ittifak sağlandı, bu işte bazı kasetler, kirli dosyalar İyi Parti liderinin önüne konuldu mu?

Bütün bu soruların şimdilik cevabını en azından ben bilmiyorum.

Ama bütün netliği ile bir gerçeklik var ki, artık 28 ay önce haberini verdiği İyi Parti-HDP ittifakı, fiili zeminde aleni olarak kendini göstermektedir. Bunun inkârı, mutlak ve aleni olan gerçekliğin tamamen perdelenmesi çabasından başka bir şey değildir.

Seçmenlerimizin bu gerçekliği görerek oy vermeleri gerekiyor.

Elbette ki, seçmenler, hür iradeleri ile İyi Partiye oylarını vereceklerdir. Bu, onların demokratik hakkıdır. Fakat tek temennim, seçmenlerin oylarını bu aleni gerçekliği bilerek ve görerek vermeleridir.

Eh ne diyelim! Bir kişi hem Türk milliyetçisiyim, hem PKK, bu ülkeye en büyük zararı ve tahribatı yapan en büyük düşmanımız deyip hem de bu terör örgütünün siyasi kanadı olan ve doğrudan Kandilden yönetilen HDP ile aleni ittifak yapan İyi Partiye oy verirse, içinde bulundukları bu derin ve dramatik çelişkileri görerek, ibretle seyretmek düşer bize.

Son bir ilave daha yapmak istiyorum.

Millet ittifakının fiili bileşenleri sadece “HDP eklemesi”nden ibaret de değildir. FETÖ ihanet şebekesi militanları tüm güçleri ve sesleri ile Millet İttifakına DESTEK açıklamaları yapıyorlar. Bitmedi, PKK’nın DAĞ Kadrosu, kendilerinin siyasi temsilcileri konumunda olan HDP’nin desteğini tamamlayıcı mahiyette Millet İttifakına avazları çıktığı kadar bağırarak DESTEK açıklamaları yapıyorlar. Eli kanlı terör örgütü DHKP-C militanları, yöneticileri aynı desteği esirgemiyorlar. Tüm bu destekler küresel EMPERYAL GÜÇLER tarafından verilen GÜÇLÜ DESTEKLERLE tamamlanıyor. Anlayacağınız, 14 Mayıs 2023, bir seçim olmanın ÇOOOK ama ÇOOOOK ötesinde bir şey görünüyor. Takdir NECİP MİLLETİMİZİN!!!

Bu sebepledir ki, 14 Mayıs seçimleri, ülkemiz adına çooook büyük hadiselere gebedir.

Ya HDP destekli Millet İttifakının kazanması halinde, HDP’nin, harici emperyal güçlerin ve terör örgütlerinin aleni bir şekilde desteklediklerini açıkladıkları bir kişi, onların güdümünde bu ülkeyi yönetecek ya da yönetemeyecek, ülke bir uçuruma sürüklenecektir ya da aksi yönde gelişmelerin yaşanacağı bir netice ortaya çıkacaktır.

İkinci seçeneğin gerçekleşmesi, harici güçler için bir hayal kırıklığı, tüm planlarının bozulması ya da ileriye ertelemesi ile neticelenecektir.

Yazımızı İbrahim Hakkı Hazretlerinin şu mısraları ile noktalayalım:

Hak, şerleri hayr eyler; Zannetme ki gayr eyler,

Ârif ânı seyr eyler; Mevlâ görelim neyler; Neylerse, güzel eyler...

E-posta   Facebook   Twitter     Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
Bu yazı 17384 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ: BİRİNDEN NUR AKAR, BİRİNDEN KİR (3)
3/15/2023
KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ: BİRİNDEN NUR AKAR, BİRİNDEN KİR (2)
3/4/2023
KAHRAMANMARAŞ DEPREMİ: BİRİNDEN NUR AKAR, BİRİNDEN KİR (1)
2/21/2023
VAKİT, KİN VE HUSUMET DEĞİL, DUA VE VEFA VAKTİDİR
2/10/2023
BAŞÖRTÜSÜNE ANAYASAL GÜVENCE SAĞLANMASINA GEREK VARMI?
1/27/2023
6’LI MASANIN 6+1 FORMÜLÜ YÖNETİMDE NE KADAR İŞLEVSEL OLABİLİR?
1/12/2023
İMAMOĞLU, MENDERES VE ERDOĞAN’IN MAHKÛMİYETLERİ: HANGİSİ MAĞDUR?
12/25/2022
CHP GAYRI MİLLÎ BİR PARTİ MİDİR?
12/12/2022
SAHİPSİZ KÖPEKLERE BARINAK YAPMAYAN BELEDİYE BAŞKANLARININ GÖREVLERİNE SON VERİLMELİ
11/28/2022
PKK DİYE MÜSTAKİL BİR TERÖR ÖRGÜTÜ YOKTUR: “NOKTA”
11/17/2022
AB ÜYESİ ÜLKELERİN POLİTİKA ÜRETME YETERSİZLİĞİNİN AĞIR BEDELLERİ
11/8/2022
AİLENİN SAPKINLIK VE SALDIRILARA KARŞI KORUNMASI: 30 EKİM YÜRÜYÜŞÜ
10/28/2022
AVRUPA ADALET DİVANI: SEVSİNLER SİZİN ÇOĞULCULUK ANLAYIŞINIZI
10/16/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (6)
10/5/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (5)
9/25/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (4)
9/14/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (3)
9/4/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (2)
8/24/2022
CHP’NİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI? (1)
8/13/2022
NATO’NUN KURULUŞ AMACI VE TERÖRİZMLE İMTİHANI (5)
8/2/2022
NATO’NUN KURULUŞ AMACI VE TERÖRİZMLE İMTİHANI (4)
7/23/2022
NATO’NUN KURULUŞ AMACI VE TERÖRİZMLE İMTİHANI (3)
7/13/2022
NATO’NUN KURULUŞ AMACI VE TERÖRLE İMTİHANI (2)
7/3/2022
NATO’NUN KURULUŞ AMACI VE TERÖRLE İMTİHANI (1)
6/22/2022
AMERİKADA BİR CİNSEL SAPIK DAHA “VAHŞİCE” İDAM EDİLDİ(!?!?)
6/10/2022
II. ABDÜLHAMİD: MUTLAK İSTİBDADÇI, KIZIL SULTAN MI?
6/2/2022
EVLADLARINI BU VATAN UĞRUNA ŞEHİD VERENLER İÇİN EN ACI OLAN…
5/26/2022
DEMOKRATİK YOLLARLA DEMOKRASİYE GEÇİŞ: 14 MAYIS 1950
5/17/2022
İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİN FESHİ KARARININ İPTALİ: YENİ BİR 367 VAKASI OLUR
5/7/2022
VAAAYYY BEEEE OSMAN KAVALA MELEKMİŞ(!?!?)
4/27/2022
PAÇALARI KANLA KİRLİ BİR ÜLKE “TÜRKİYENİN SİCİLİ BOZUK” DEMİŞ
4/20/2022
MANSUR SAVAŞ’IN CUMHURBAŞKANLIĞINA ADAY OLABİLME İHTİMALİ VAR MI?
4/12/2022
PAKİSTAN’DA NELER OLUYOR?
4/5/2022
GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM: SİSTEMİN “FİŞ”LE CİHAZA BAĞLANMASI
3/27/2022
AYM’NİN MEVCUT HÜKÜMET SİSTEMİNİ KİTLEYEN KARARI
3/19/2022
UKRAYNA: BÜYÜKLER TEPİŞİR, OLAN KÜÇÜKLERE OLUR!
3/11/2022
GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM AÇIKLAMASI: BOOOOM
3/4/2022
TÜRKİYE’DE MUHALEFET NEDEN İKTİDAR OLAMIYOR?
2/25/2022
HDP AYM TARAFINDAN KAPATILMAZSA NE OLUR?
2/17/2022
İNSAN HAKLARI AVRUPA SINIRLARINDAN İÇERİ GİREMİYOR!!!
2/9/2022
DEMOKRASİ NEREDEN GEÇER; DİYARBAKIRDAN MI YOKSA…?
2/2/2022
İNANANLARIN İNANCINI YARALAYAN SERÇE (!?!?)
1/26/2022
ENES KARA İNTİHAR ETTİ, CEMAAT VE TARİKAT DÜŞMANLIĞI DEPREŞTİ
1/19/2022
TÜRKİYE’DE BAŞKANLIK (CUMHURBAŞKANLIĞI) SİSTEMİ NEDEN YERLEŞEMEDİ?
1/12/2022
CHP, HALA DİNDARLAR İÇİN KORKUTUCU VE ÜRKÜTÜCÜ
1/5/2022
CHP’NİN “FETÖCÜLERLE DE HELALLEŞMEK” POLİTİKASI
12/29/2021
TÜRKİYE’DE İTTİFAKLAR VE MİLLET İTTİFAKI-HDP İLİŞKİSİ
12/22/2021
QUEBEC’DE BAŞÖRTÜSÜ TAHAMMÜLSÜZLÜĞÜ VE İSLAMA YÖNELİK FARKLI UYGULAMALAR
12/15/2021
OKUL ÖNCESİ ÖĞRETİMDE DİN EĞİTİMİ VE LAİKLİK TARTIŞMALARI
12/8/2021
28 ŞUBAT ZİHNİYETİ “CELLADINA ÂŞIK” BAZI MAĞDURLARINDA DEVAM EDİYOR
12/1/2021
CHP’DEN HDP’YE “PKK İLE İLİŞKİLERİNİ MİNİMİZE ETME” ÖNERİSİ
11/24/2021
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE %50+1 ÇOĞUNLUK DEĞİŞMELİ Mİ?
11/17/2021
İYİ PARTİNİN KİMLİĞİNİ BİLEN VAR MI?
11/10/2021
ANAYASADAKİ DEĞİŞTİRİLMESİ YASAK HÜKÜMLERİN VESAYETÇİ TEMELİ
11/3/2021
İŞKENCE YAPMAK, DEMOKRATİK(!?) ABD İÇİN MEŞRU, TÜRKİYE İÇİN SUÇ!
10/27/2021
ÇAĞDAŞ UYGARLIK KAVRAMININ ANAYASADA NE İŞİ OLABİLİR Kİ?
10/20/2021
“YÜCE DEVLET”TEN GÜÇLÜ DEVLETE
10/13/2021
1982 ANAYASASININ İLK DÖRT MADDESİ DEĞİŞMELİ MİDİR?
10/7/2021
KASETÇİ DÜKKÂNININ ÜSTÜNDEKİ MAHKEMELERDEN YENİ YARGITAY BİNASINA
9/28/2021
YENİ BİR 367 ÖZLEMİ: RECEP TAYYİP ERDOĞAN 2023’DE ADAY OLAMAZ
9/19/2021
YENİ YARGITAY BİNASINDA DUA EDİLDİ, LAİKLİK ELDEN GİTTİ(!!!)
9/10/2021
YÜZDE ON MİLLİ SEÇİM BARAJI NE OLMALI?
9/1/2021
28 ŞUBATIN KUDRETLİ(!) PAŞALARI LAYIK OLDUKLARI YERE MARŞ MARŞ
8/23/2021
FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI HANGİ PARTİLER ACABA?
8/9/2021
TUNUS’TA CUMHURBAŞKANLIĞI DARBESİ
7/29/2021
ÇANAKKALE’DEN 15 TEMMUZA: KAHRAMAN HALKIMIZIN VATAN SAVUNMASI
7/15/2021
TÜRKİYE’DE YAKIN GELECEKTE ERKEN SEÇİM OLABİLİR Mİ?
7/8/2021
BİZ DE BAŞÖRTÜSÜ HUSUMETİ BİTTİ ZANNEDİYORDUK; MEĞERSE…
6/28/2021
BAŞKANLIK SİSTEMİ ŞAHANE, “TROLLÜK” YAFTALARI GERİ İADE!
6/19/2021
HDP, KAPATILMALI MI; KAPATILABİLİR Mİ?
6/8/2021
KORSAN İSRAİL DEVLETİNİN ZULMÜNE UĞRAYAN MAZLUM FİLİSTİN HALKI
5/23/2021
TÜRKİYE’DE PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI: ÇOK KÖTÜ BİR ŞEY Mİ?
5/10/2021
DÜNYANIN EN BÜYÜK KORSAN DEVLETİN BAŞI: ERMENİ SOYKIRIMI DEDİ
4/30/2021
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: FİKRÎ İKTİDARIMIZI HÂLÂ TESİS EDEMEDİK
4/21/2021
VESAYETÇİLERLE DEMOKRASİ YANLILARI İÇİN TURNUSOL KÂĞIDI: 104 AMİRALİN E-BİLDİRİSİ
4/11/2021
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NİN FESHEDİLMESİ KARARI İPTAL EDİLEBİLİR Mİ?
4/2/2021
TÜRKİYE’NİN İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN ÇEKİLMESİNE NİÇİN BU KADAR SERT TEPKİ VERİLİYOR?
3/24/2021
TAKLİTCİ DEĞİL TÜRKİYE’NİN GERÇEKLERİNE UYGUN BİR ANAYASANIN YAPILMASI
3/15/2021
1000 YIL SÜRECEK DENİLEN 28 ŞUBAT’IN TAHRİBATLARI VE TAMİRATLAR
3/6/2021
YENİ ANAYASA: BAŞKANLIK SİSTEMİ Mİ GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM Mİ (2)?
2/25/2021
YENİ ANAYASA: BAŞKANLIK SİSTEMİ Mİ GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM Mİ (1)?
2/16/2021
CUNTA ANAYASASINDAN DEMOKRATİK SİVİL ANAYASAYA: TAŞLI YOLLAR
2/7/2021
YARATILIŞ MODELİ KONGRESİ EVRİMCİLERİ NİÇİN RAHATSIZ ETTİ?
1/29/2021
VESAYETÇİ ZİHNİYETE GÖRE ÖZDE CUMHURBAŞKANI(!?) NASIL SEÇİLİR?
1/20/2021
BAŞÖRTÜLÜ HÂKİMLER Mİ BAŞI AÇIK HÂKİMLER Mİ TARAFSIZ KARAR VERİR?
1/11/2021
1876 KÂNÛN-I ESÂSÎ’DE ÇEVİRİ HATALARI: TBMM BAŞKANINA ÇAĞRIMDIR
1/2/2021
HARF DEVRİMİNİN TÜRK DİLİNDE MEYDANA GETİRDİĞİ SONUÇLAR
12/23/2020
TÜRKİYE’DE BAŞKANLIK SİSTEMİNİN FİKİR BABASI: PROF. DR. BURHAN KUZU
12/14/2020
FRANSA’DA ÇOĞULCULUK VE HOŞGÖRÜ YERİNİ FAŞİZME Mİ BIRAKIYOR?
12/5/2020
CHP, HDP, SP VE İYİ PARTİ ANAYASASI İNKÂR EDİLDİ, İYİ PARTİ’DE NELER OLUYOR?
11/26/2020
HANGİ CUMHURİYET YAŞASIN?
11/17/2020
ABD’DEKİ SEÇİMLER Mİ, YOKSA VENEZUELA’DAKİ SEÇİMLER Mİ DAHA AZ HİLELİ?
11/8/2020
İZMİR DEPREMİ VE HÜKÜMETE BİR ÖNERİ
10/31/2020
Tarikatlar Atatürk’ün 1924 Anayasası’nda teminat altında idi
10/24/2020
ENİS BERBEROĞLU MİLLETVEKİLLİĞİNE GERİ DÖNEBİLİR Mİ?
10/14/2020
CHP’NİN SÖZÜNÜ ETTİĞİ “GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM” MÜMKÜN MÜDÜR?
10/4/2020
RECEP TAYYİP ERDOĞAN 2023 SEÇİMLERİNDE CUMHURBAŞKANLIĞINA ADAY OLABİLİR Mİ?
9/23/2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE GÖRE, DEVLET KADINA YÖNELİK 'ALKOL TEMELLİ ŞİDDETLE' MÜCADELE ETMEMELİ Mİ?
9/13/2020
TÜRK TOPLUMUNUN TEMELİ OLAN AİLEDE “ALARM ZİLLERİ” ÇALIYOR?
8/27/2020
15 YAŞ ALTI KIZLARLA İMAM NİKÂHI İLE EVLİLİK SUÇ MU, DEĞİL Mİ?
8/16/2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ: “BAL”IN İÇİNE ZEHİR KATILARAK SERVİS EDİLMESİ
8/5/2020
ZİNCİRLERİNİ KIRAN AYASOFYA-İ KEBİR CAMİ-İ ŞERİF’İNDE İLK CUMA NAMAZI
7/25/2020
15 TEMMUZ BENZERİ YENİ BİR İHANET KALKIŞMASI YAŞANABİLİR Mİ?
7/15/2020
27 MAYIS ASKERİ DARBESİNİN YASSIADA CİNAYET MAHKEMESİ İLGA EDİLDİ
7/6/2020
FETH-İ MÜBİN’İN SEMBOLÜ AYASOFYA SAN’AT VE İMAJA FEDA EDİLEMEZ
6/20/2020
AYASOFYA’YA DANIŞTAY KARARIYLA CAMİ STATÜSÜ KAZANDIRILMASI
6/9/2020
TÜRKİYE’DE ASKERÎ DARBELERİN ANASI: 27 MAYIS 1960
5/31/2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ: AİLE VE KADINLAR KORUNUYOR MU TAHRİP Mİ EDİLİYOR?
5/18/2020
ALİ ERBAŞ’IN ŞAHSINDA HUTBELERE LGBTİ+ AYARI MI ÇEKİLMEK İSTENİYOR?
5/5/2020
CORONA SÜRECİNDE YAŞANAN KÜRESEL EKONOMİK SAVAŞLARIN GALİBİ KİM OLACAK?
4/24/2020
CORONA VİRÜSÜ KÜRESEL OPERASYONA MI DÖNÜŞÜYOR?
4/13/2020
CORONA VİRÜSÜNE KARŞI “DUA İLE MÜCADELE” ÇOK MU SAÇMA?
4/1/2020
CORONA VİRÜSÜNE KARŞI HANGİ ÜLKELER BAŞARILI, HANGİLERİ BAŞARISIZ?
3/21/2020
İDLİB’DE NE İŞİMİZ Mİ VAR? ŞEHİTLİK TEPESİ BOŞ MU KALMALI?
3/10/2020
28 ŞUBAT, RAND CORPORATİON: YENİ BİR DARBE Mİ GELİYOR?
2/29/2020
SORUYORUM: FETÖ İHANET ÖRGÜTÜ’NÜN SİYASİ AYAĞI KİMLER OLABİLİR?
2/18/2020
ANAYASA MAHKEMESİ KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ ÇABALARINI SABOTE Mİ ETTİ?
2/9/2020
ELAZIĞ VE MALATYA DEPREMİ SONRASI SKANDAL MAÇ ERTELEME KARARI
1/28/2020
HAKİKATEN TÜRK ASKERİ’NİN LİBYA’DA NE İŞİ Mİ VAR?
1/18/2020
İNSANCIL(!) BATIDA FAŞİST BİRİNE VERİLEN NOBEL ÖDÜLÜ
1/8/2020
KANAL İSTANBUL KAMPLAŞMASI: YENİ GEZİ EYLEMLERİ HAZIRLIĞI MI YAPILIYOR?
12/30/2019
YENİ PARTİLERİN TOPLUMDA KARŞILIĞI VAR MIDIR?
12/24/2019
YORUMLAR
Toplam 3 yorum var, 3 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
ADNAN METİN 14 Nisan 2023 Cuma 18:52

YÜREĞİNİZE SAĞLIK SAYIN HOCAM KOLAY GELSİN BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUZ. CUMANIZ MÜBAREK OLSUN SELAMÜNALEYKÜM.

Yorumu oyla      39      39  
ADNAN METİN 1 Nisan 2023 Cumartesi 23:25

BAŞTAN BERİ TÜM BU 8 Lİ MASANIN OLAN OLAYLARI ARALARINDAKİ YAPTIKLARI ANLAŞKLI DÖVÜŞÜK PERŞEMBE NİN GELİŞİ ÇARŞAMBAN BELLİYDİ ZATEN TENCERELER YUVARLANIP KAPAKLARINI BULDU NUR TOPU GİBİ BİR HAİN İTTİFAKI ADAYI DOĞMUŞ OLDU ALLAHIM HİÇ BİR ZAMAN FIRSAT VERMESİN İNŞAALLAH AMİN. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUZ SELAMÜNALEYKÜM.

Yorumu oyla      41      39  
Hatice 1 Nisan 2023 Cumartesi 12:58

PKK ile aynı masaya oturan hiçbir partiye oy vermem .

Yorumu oyla      41      39  
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
Güney Kore
Ak Parti
barcelona
İstanbul Başakşehir
ygs puan hesaplama
Alba Berlin
Ersun Yanal
deprem
siyanürlü mektup