E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

Bülent Kuşoğlu

Bu Haftanın Gelişmeleri, Okuyucu Yorumları ve Bir Fıkra
5 Kasım 2010 Cuma

Bu hafta dikkate değer gelişmeler vardı. CHP’deki gelişmeyi ben olumlu olarak niteliyorum. (Demokratikleşmeden çok, değişime yönelik bir gelişme) Bu kapışma olmasaydı dengelerin değişme ihtimali hiç yoktu. 1960’ların hatta 1940’arın anlayışı bir süre daha devam edecekti. Şimdi bir ihtimal CHP farklı, çağdaş ve halkçı bir parti olabilecek. Ne demişler; Barika-i hakikat müsademe-i efkardan doğar. Yalnız CHP’nin kadrolarının da zenginleşmesi, diğer görüşlerden kadrolarla takviye edilmesi lazım. Sistem de bunu gerektiriyor. Diğer yandan, CHP’deki olayı, değişimi sadece CHP ile sınırlı görmeyelim. Tüm partiler ve dolayısı ile Türkiye etkilenecek, siyaset tablosunda ve dengelerde çok önemli değişiklikler olacak…

Obama’nın bu haftaki yenilgisi de Türkiye’yi etkileyebilecek bir gelişme. Eğer, Amerikan tarihinin en heyecan verici çıkışlarından birini yaşayan Obama, vaadlerini gerçekleştirmede bundan sonra da etkisiz kalır, ABD’nin gücünü daim kılamazsa, Başkanlık seçimini kaybeder. Obama’nın kaybetmesi demek sıkıntıya girmek demek. Çünkü, ABD, Obama gibi herkese sempatik gelen bir proje ile de kazanamıyor, geleceğini göremiyor ise, sertliğe hatta savaşa mecbur demektir. Zira, güç doğuya kayıyor ve ABD gelişmeleri engelleyemiyor durumda.

Bu haftaki diğer önemli olay ise, PKK’lı canlı bomba oldu. Bu olay PKK’nın artık tabanını kontrol edemediğini gösteriyordu. Yani, kısaca PKK ile (görüşmeler sürüyormuş) anlaşılsa dahi terör bitmeyebilir demek. Ancak, PKK’nın olayı üstlenmesinden önce Başbakan’a “Farklı bağlantılar çıkabilir” açıklaması yaptıranlar da halt etmişler. Devlet adamları böyle açıklama yapmaz, gereğini yapar, bu tür açıklamalar eğer, bir mesaj verme gereği varsa birilerine yaptırılır.

OKUYUCU YORUMLARI

Plansız Sohbet Yansımaları, başlıklı yazıma ilk yorumu yapan Totem’e çok iyi yorumları ve iltifatları için teşekkür ediyorum. Yine 15:04 Misafirime de övücü yorumları için teşekkür ederim. Gerçek Vatandaş’ın fıkra, yorum, espri ve iltifatlarına teşekkür ediyorum. Hasan Tahsin ile olan atışmaları bence her iki taraftan da çok güzeldi. Akıl dolu ve esprili sataşmalar, ayrıca ihmal edilemeyecek içerik de çok iyidi. Toparlayıcı, hassas ve üslup sahibi misafir’im mutlaka bir unvan alın. Sizi diğer misafirlerle karıştırmayayım. Teyze’nin özellikle bir yorumu bu kadar mı sıcak olur, samimiyet dolu olur, teşekkür ederim. Sabriye’ye geçmiş olsun diyor, iltifatları için teşekkür ediyor, Teyze’den öğrendiğimiz “savaşcı” yönü için başarılar diliyorum. Özlemiştik. Çapanoğlu’na da çok teşekkür ediyorum, özellikle son yorum gerçekten nefisti.

Yükselen Yorumcu Seviyesi… başlıklı yazıma ilk yorumları ve güzel cevapları için Hasan Tahsin’e teşekkürler. 11:25 Misafir’im: teşekkür ederim. Selam vermekte sünnettir ama bizler artık birbirimizden selamı-sabahı esirgeyen bir toplum olduk maalesef.  Teyze, teşekkür ederim, sözlüklerde dahi olmayan ‘cumudiye’ kelimesini sizden öğrenmiş oldum. Çapanoğlu, güzel yorumlarınıza özellikle son yorumunuza teşekkürler. E.B doğru yoruma ne denir? Güzel fıkraya teşekkürler. 19:14 Misafirim yine Teyze’ye güzelce takılmış. Gerçek Vatandaş, yorumlarınıza katılmamak mümkün değil. Teşekkür ederim ama daha sonraki artık klasikleşen Hasan Tahsin kapışmanıza girmiyorum. No Name, inşallah dediğiniz gibi olur. Teşekkürler. 01:04 Misafirim, negatif puan almışsınız ama bence anlamlı bir yorum yapmışsınız. Yanlış anlaşıldınız sanırım. 11:23 Misafirim güzel yorumunuza teşekkürler, şu “”herkesin bildiği ihtimali” de bir az açsaydınız memnun olurdum.

Anlayamadım, Yardımcı Olur musunuz? Başlıklı yazım çok seviyeli 37 yorum almış. Teşekkürler. Çapanoğlu, hem iltifatlarınıza hem fıkranıza teşekkür ederim. Özellikle, sonraki kültürlerarasında kalan Türkler yorumunuz çok güzeldi. Düşünen adam olmak farklı şey. 12.58 Misafiri iltifat ve güzel yorumunuza teşekkür ederim. Teyze, haklısınız bu konular bıktırıncaya kadar sormayı, düşünmeyi gerektiriyor. Totem, çok haklısınız. Farklı kavramlarla birbirimizi anlamadan tartışıyoruz. Hasan Tahsin, çok doğrusunuz. İnanın bende kime, neye hak vereceğimi zaman zaman karıştırıyorum. Sonraki yorumlarınızda hep dikkat edilmesini önerdiğiniz “halk”ı siz de unutmayın, lütfen. 18:48 Misafirim nazik üslubunuzla beni ezdiniz. Haklısınız, hepimiz asimile oluyor, sonuçta birer kopya “Amerikalı” oluyoruz. 22.16 Misafirim inşallah hepimiz Yaradan’ın rızasını alanlardan olabiliriz. 16:22 Misafirim lütfen beni mahcup etmeyin, şımartmayın. Gerçek Vatandaş, mukabil sevgi ve saygılar. Desteklerinize teşekkürler. N.Dönmez, teşekkür ederim. Yolcu, hoş geldiniz, yorumunuz çok isabetli teşekkür ederim.

BİR FIKRA

Uçak yolcuları camlardan bir bakmışlar ki, uçak şirketinin minibüsü yanlarında durmuş, içinden kaptan pilotla, yardımcı pilot iniyorlar. Fakat, kaptan pilotun elinde bir beyaz baston, kolunda üç noktalı bant. Yardımcı pilotun elinde bir köpek tasması, tasmanın ucunda bir köpek, sağa sola çarparak ilerliyorlar uçağa. Günlerden 1 Nisan değil ama, "Şaka herhalde" demiş yolcular. Neyse saati gelince uçak hareket etmiş, pistte hızla ilerlemeye başlamış. Yolcuların gözleri camda. Uçak hızlanmış. Yolcular endişelenmeye başlamışlar. Uçak daha hızlanmış. Pistin sonu hızla yaklaşmaya başlamış. Uçak iyice hızlanmış. Bazı yolcular paniklemiş, dua etmeye başlamışlar. Uçak son hıza ulaşmış. Bu arada pistin sonuna da ulaşılmış. 10 metre sonra betonun bitip çimlerin başladığını gören yolcular dehşet içinde çığlığı basmışlar. Tam o anda da kaptan pilot levyeyi sonuna kadar çekmiş. Uçak tam pist biterken tekerleklerini yerden kesmiş, havalanmış. Kaptan pilot arkasına yaslanmış derin bir nefes almış ve yardımcı pilota,  Biliyor musun, bir gün çığlık atmakta gecikecekler ve hep birlikte öleceğiz”

Kıssadan hisse; Hiçbir zaman yöneticilerinize sonuna kadar güvenmeyin, seçiminizi mantıklı yapın, boş bırakmayın, katiyen şımartmayın. Ve çığlık atın, yani eleştirin…

E-posta   Facebook   Twitter     Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
Bu yazı 12131 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Günlük Tartışmalarımızı Küresel Pencereden Yorumlayabilir misiniz?
11/4/2010
Günlük Tartışmalarımızı Küresel Pencereden Yorumlayabilir misiniz?
11/3/2010
Anlayamadım, Yardımcı Olur Musunuz?
11/1/2010
Anlayamadım, Yardımcı Olur musunuz?
11/1/2010
Yükselen Yorumcu Seviyesi, Yolsuzluklar ve Bir Fıkra
10/30/2010
Plansız Sohbet Yansımaları
10/27/2010
Sürprizli Genel Seçime Kafa Olarak Hazır mısınız?
10/25/2010
Okuyucu Yorumları
10/22/2010
Enayi Yerine Konduğunuzu Hissettiğiniz Oldu mu?
10/20/2010
Kamyoncu Şerif'in Oğlu ve HALK!
10/18/2010
Okuyucu Yorumları , Başbakan’ın Yanlışlığı, ABD’nin Talebi ve Bir Fıkra
10/15/2010
Ankara Başkent Kalabilecek mi?
10/13/2010
Edepsizleşiyoruz!
10/11/2010
Okuyucu Yorumları, İki Empati, Üç Ziyaret ve Bir Fıkra
10/8/2010
Yeni Dönemde Siyasete Hazır Mısınız?
10/6/2010
Ekonomi Sever misiniz?
10/4/2010
Okuyucu Yorumları, Hanifi Avcı, Anadil, Anayasa ve Bir Fıkra
10/1/2010
Makul, Masum ve Mağdur Çoğunluk!
9/29/2010
KLUGE
9/27/2010
Okuyucu Yorumları, Başkanlık Sistemi ve Bir Fıkra
9/24/2010
İşaretler Ne Yönde?
9/22/2010
DP ve AKP'nin Sosyal Yapıları ve Ahlak
9/20/2010
Okuyucu Yorumları, İşin Özü ve Bir Fıkra
9/17/2010
Garip Referandum Sonucu Nasıl Yorumlanmalı?
9/14/2010
Hayırlı Olsun
9/13/2010
U2, Okuyucu Yorumları, Rererandum ve Bayram
9/9/2010
Asabinin Referandumu Olmuş
9/6/2010
Referandumda Devlet?
9/3/2010
Hep Birlikte Gerçeği Arayalım!
9/2/2010
Geliyor!
8/29/2010
YORUMLAR
Toplam 38 yorum var, 5 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Misafir 8 Kasım 2010 Pazartesi 09:36

Sabriye kardesim sakin ölme bir oy, bir oydur.Bu sefer insallah yanlis yazmadim ismini.Talihsiz kaderiniz derken hepimizi icine alan (pulural)olarak ima yaptim.Ne Mutlu Türküm´le ilgili H.Tahsin beyin ve benim yorumlarimi okudugunuz takdirde görüslerinizin degisecegi hususunda hic süphem yoktur.

Yorumu oyla      57      49  
Misafir 8 Kasım 2010 Pazartesi 00:16

SABRİYE:2:Benim talihsiz kaderim ne imiş af buyurdunuz?Hem kpnin sayesinde talihim değişecekse,ÖLMEYİ TERCİH EDERİM...Adımda Sabriye,Sabire değil.Her seçim nasıl oy aldıklarını ise artık EZBERLEDİM.Herkeste biliyor nasıl oy aldıklarını bu güruhun;dip not:ÜYE oldum ama,hala üye değilsiniz diye not geliyor,bilginize sevgili site emektarlarım.

Yorumu oyla      54      49  
Misafir 8 Kasım 2010 Pazartesi 00:11

Vatan ve Millet sevgisini her satirinda görebildigimiz büyük dava Insani H.Tahsin,yazilarinin her zaman tazeligini bugünde koruyacak yarinlarda da,sizin yorumlarinizi takip etmek baska bir ayricaliktir,Sizin böyle bir derdiniz olmamasina ragmen müsade edin bu kelimeyi sizin icin kullanayim.Bülent Bey bu karsilikli yazismalari lütfen "Chat" olarak algilamasin,Ülkenin gerceklerini yazan ve yorumlayanlara hasret kaldik.

Yorumu oyla      56      49  
Misafir 8 Kasım 2010 Pazartesi 00:08

SABRİYE:NE MUTLU TÜRKÜM bile diyemeyen ve ATAMIN İLKELERİNDEN TRMVA YAŞADIKLARINI AÇIKÇA BEYAN EDEN,kendi PİSLİKLERİNE SÜREKLİ BİR KILIF ayarlayan,sürekli MUHALİFLERİ eşeleyen,kendi pisliklerini deşifre edenleri bir ÇETEYE MENSUP eden,hatta o çetenin KARANLIK GEÇMİŞLİ SAVCISIYLA sürekli görüşen,kendinide savcı ilan eden,yoluna ENGEL anayasayı değiştiren,Türklüğün simgesi ANDIMIZI ve MARŞIMIZI kaldıran sevgili başbakanınızlamı TÜRKÜN kaderi değişecek?Yapmayın ya komik olmayın.

Yorumu oyla      54      51  
Misafir 7 Kasım 2010 Pazar 23:19

AKOM ANKETİ..akp 31 chp 19.9 mhp 10.4 dp 4.3...kararsız 17 ama dp.sp.tp ittifakı 12.7..akşam gazetesi internet sayfasında yazdı gazeteye koyamadı anketi..4 parti meclise girecek akp attaa gi,decek care bu milli olanlara..N.Dönmez

Yorumu oyla      53      52  
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
abd
ÖSYM
yangın
Suudi Arabistan
passolig
eyfel kulesi
Mehmet Şimşek
Çaykur Rizespor
Numan Kurtulmuş