E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

İmamoğlu İstanbul lansmanıyla seçim maratonuna başladı: Tam yol ileri! 

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul lansmanıyla seçim maratonuna başladı. Dikkat çeken açıklamalarda bulunan İmamoğlu, "İstanbul'a hizmette tam yol ileri" sloganıyla seçim konuşmasına başladı.

5.01.2024 - 13:54
İmamoğlu İstanbul lansmanıyla seçim maratonuna başladı: Tam yol ileri!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde İstanbul için Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu yeniden aday gösterdi.

Hem İstanbul'u alıp hem de parti meclisinde çoğunluğu sağlama hedefinde olan CHP, Haliç Kongre Merkezinde Genel Başkan Özgür Özel'in katılımıyla düzenlenen toplantıda İstanbul stratejisini kamuoyuyla paylaştı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel kürsüye geldi. 

Özel konuşmasında şunları kaydetti:

- Sivil bir anayasamız yok ama hepimizin mutabık olduğu maddelerin yer aldığı anayasamız var. Öyle yapay bir gündemle karşı karşıyayız, birileri çıkıp bu madde benim için yok diyor. Sebebi kendi güttüğü kan davası.

- Birileri devletin temeli olan anayasayı yok saymaya kalkıyor. Bütün yetki bende diyen birisinin kişisel kini yüzünden olmaktadır. Onun davası kini Gezi davasıdır. Elbette 16 milyon İstanbullu olanı biteni bilmektedir. Burada 16 milyon İstanbullunun temsilcileri var. 

- Burada iki büyük ailenin temsilcileri var. Birisi Cumhuriyet Halk Partisi ailesidir, diğeri İstanbul. Bu iki ailenin ortak bir çocuğu var: Tayfun Kahraman. Burada Tayfun Kahraman nezdinde, Can Atalay’ı, Osman Kavala’yı, Çiğdem Mater’i selamlamak isterim. 

- Bugün Gezi Parkı yerinde duruyorsa Mücella Yapıcı sayesinde, Can Atalay sayesinde, Mine Özerden sayesinde duruyor. Bugün AKM, AKM olarak duruyorsa arkadaşlarımız sayesinde duruyor. Şimdi diyorlar ki bunlar "bize darbe yapmaya çalıştılar." Mahkeme salsa da salmam diyor. Her şeye ben karar veririm diyor. Ama

- İstanbul’un iki güzide takımı 100’üncü yılın son derbisini oynayacak. Alıp onları Riyad’a götürüyorlar. Sanki bilmezmiş gibi onlar gelince Anıtkabir’e gitmiyorlar.

-Sanki bilmezmiş gibi senin bir adım önüne gelip ‘Merhaba asker’ diye Türkçe selamlamaktan yani Türkçe’yi saygıyla ağzına almaktan imtina eden birinin ne yapacağını bilmezmiş gibi İstanbul’un, İzmir’in Türkiye’nin hak ettiği son derbiyi götürüyor ve orada Gazi Mustafa Kemal’i utanmadan pazarlık konusu yapmaya niyetleniyorlar sonra biz çıkıp her şeyden sen sorumlusun da bu konuda neden sorumlu değilsin diye sorduğumuzda açıklama yaptırıyorlar cumhurbaşkanımızın bu konuda bir dahli yok, bunu kulüplere sorduk biz yaptık diye.

İMAMOĞLU KONUŞMASINA ATATÜRK'ÜN SÖZLERİYLE BAŞLADI

Özel konuşmasının sonunda İmamoğlu'nu sahneye çağırdı. Özel ve İmamoğlu sahnede kucaklaştı. Sahneye İBB çalışanları ile birlikte çıkan İmamoğlu, konuşmasına büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 10. Yıl Nutku'ndaki "Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Fakat asla yaptıklarımızı kâfi göremeyiz. Çünkü çok ve daha büyük işler yapmak mecburiyetinde ve azmindeyiz" sözlerini alıntılayarak başladı.

-Aziz Atatürk'ten aldığımız ilhamla her türlü engeli rağmen az zamanda çok ve büyük işler başardık" diyen İmamoğlu, tüm engellemelere rağmen başardıklarını ve bunun kendilerine güven ve cesaret verdiğini söyledi.

"25 YILI, 4.5 YILIMIZLA KIYASLAMAK ZORUNDA KALDILAR"

İmamoğlu, "Sizlerin iradesiyle 2019'da bu şehirde köklü bir değişim gerçekleştirmeyi başardık. Sizlerin desteğiyle biz başardıkça, onlar 25 yılda yaptıklarını bizim 4,5 yılımızla kıyaslamak zorunda kaldı. Başarı hepimizin başarısıdır. Başarı, İstanbul'un başarısıdır. Tüm inancımla söylüyorum ki, İstanbul olarak başarmaya devam edeceğiz. 31 Mart 2024'te sizlerin iradesiyle İstanbul'u yeniden kazanacağız. Ve Allah'ın izniyle daha büyük işler başaracağız. Çünkü engellemelere karşı bağışıklık kazandık. Hizmet ürettik, tecrübe kazandık. Önümüze çıkartılan zorlukları ve engelleri aşa aşa ustalaştık. Başarıya nasıl ulaşacağımızı artık çok iyi biliyoruz. İstanbul başardı" dedi.

"DURDURAMAYINCA KIZGINLIKLARI ARTTI"

- İstanbul’a hizmette tarihin en hızlı koşucusu olduk. Bizi  durduramayacaklarını anladıkça kızgınlıkları arttı. O kadar kızdılar ki, Ankara’da ne kadar müfettiş varsa üzerimize gönderdiler. Onlarca yıl kapısından tek denetçi girmemiş birimlerimiz ve iştirak şirketlerimiz müfettişlerin yeni daimi mesai mekanı oldu. 

- Durmadılar. Daha önce kazandığımız konularda bile yeni davalar açtılar. İçi boş gerekçelerle davalar açıp, özel görevlendirilmiş hakimlerle kararlar verdirdiler. Bakanından milletvekiline, gazetecisinden bürokratına her gün yeni bir yalana sarıldılar.

"İFTİRA ÜSTÜNE İFTİRA ATTILAR"

- Her gün bize karşı başka bir yeni algı operasyonu yaptılar. İftira üstüne iftira attılar. Peki, biz ne yaptık? Tüm engellemelere inat işimize baktık. Kazanan İstanbul oldu. Kazanan Türkiye oldu."

"İSRAF DÜZENİ İSTANBUL’UN KAYNAKLARINI TARUMAR ETMİŞTİ 

Başkanlık döneminin kolay geçmediğini, görevi devraldıklarında İstanbul neredeyse durmuş vaziyette olduğunu vurgulayan İmamoğlu “Bizden önceki yönetim, iktidarla aynı partiden olduğu halde hizmet üretmekten uzaklaşmıştı. İsraf düzeni İstanbul’un kaynaklarını tarumar etmişti. Metro projeleri durdurulmuş, iştirak şirketleri vergi borcuna batırılmış ve ihale yasaklısı olmuş... Müteahhitlere karşı boynu bükük ve otobüsüne aldığı akaryakıtın borcu icralık olmuş bir belediyeydi. Kasasında sadece 6 milyon lira bırakılmış bir belediye teslim aldık” dedi.

"ÇOK ŞÜKÜR İÇİM RAHAT"

Ekonomik kriz yüzünden İBB’nin de fakirleştiğini belirten  İmamoğlu “Çalıştığımız her işin, yürüttüğümüz her projenin maliyeti katlandı. Ama israfı bitirdiğimiz için bütçemizin bereketi arttı. Onların ürettiği işlerin iki katını, onların harcadıkları bütçenin yarısına bitirmeyi başardık.Onlar taksi sorununu çözmemizi engellerken…Onlar 300 metrobüs satın almamız ve Beylikdüzü - Sefaköy Metrosu’nun başlatabilmemiz için 2 yıldır tek bir imza bile atmazken...

Onlar Allah’ın her günü devasa medya güçleriyle tek bir ağızdan ‘İstanbul için ne yaptınız, neyi başardınız’ diye algı operasyonları yaparken... Biz İstanbul’da her gün yeni temeller attık, her gün projeler tamamladık. Çok şükür içim rahat...”

CEKETİNİ ÇIKARIP 5 YILI ANLATTI

İmamoğlu 5 yıl boyunca kente sundukları hizmetleri ulaşım, altyapı, sosyal yardımlar, çevre, afet olmak üzere 5 başlık altında sıraladı. Bu sırada salondan yükselen sloganlar eşliğinde ceketini çıkaran İmamoğlu “Sayın genel başkanım biz 6 Mayıs’ta (İstanbul seçiminin iptal edildiği tarih)çıkarttığımız o ceketi hiç giymedik, Türkiye’de iktidar olana kadar da giymeyeceğiz” diyerek İBB’nin hizmetlerini anlattı.

İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: 

Yeni bir hizmet, yeni bir fayda sunmadığımız, geçmişte almakta olduğu hizmetin kalitesini ve miktarını artırmadığımız tek bir yurttaşımız kalmadı. Hangi kriterle bakarsanız bakın, her alanda bizden önceki 25 yıllık dönemin ortalamasından çok daha fazla yatırım ve çok daha hızlı icraat yaptık.

Çok daha az bütçeyle bu şehrin her ilçesine, her mahallesine çok daha fazla çözüm ürettik. Bütün bunlar, Türkiye tarihinde benzeri görülmemiş adil, halkçı ve demokrat uygulamalar oldu. Yaptığımız her işte, aldığımız her kararda İstanbul’un muhafızı olma bilinciyle hareket ettik. 2019’da biz seçilmemiş olsaydık neler olurdu bir düşünün...Bu şehrin halka çevrilmiş kaynakları israf düzeni temsilcilerinin ceplerine akmaya devam ederdi...

Bu şehrin gurur kaynağı olan halkçı belediyecilik yerine 'ben yaptım oldu belediyeciliği’ çevreyi talan etmeye devam ederdi. Biz seçilmemiş olsaydık, bu halkın çocukları, ücretsiz süt, burs, yurt ve kreş gibi kamusal desteklerden mahrum kalırdı.

İstanbullu kendi hakkına sahip çıkmasaydı şimdiye bunlar çoktan beton kanal ile İstanbul’u baştan başa yarmış, temiz su kaynaklarımızı kirletmiş, İstanbul’un Trakya ile bağlarını koparmış, kentimizi kocaman yalnız bir ada haline getirmişlerdi.

Sadece bununla da kalmaz, kamu kaynaklarını, atalarının emanetini saçıp savuran bir mirasyedi gibi har vurup harman savururlardı. 

"İKTİDAR KAVGA İÇİNDE"

-İktidar bugün yetişmiş insan kaynağımız ve milletin ortak değerleriyle kavga içinde. Milletin yetişmiş evlatlarını elitlikle suçlayıp milli olmamakla ötekileştirirken ülkemiz yetersiz insan kaynağı ile yönetilmeye mahkûm ediiyor. Türkiye bunu hak etmiyor.

"DAHA HIZLI ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ"

* Çağımızda bir şehri aklınıza estiği gibi tek başınıza aldığınız kararlarla yönetemezsiniz. Hele İstanbul’u hiç yönetemezsiniz. Önce şehrinizi nereye taşıyacağınıza karar vermelisiniz.

* Biz şehrimizi stratejik bir plan dahilinde yönetiyoruz. Dünya krizde, bölgemiz krizde, ülkemiz siyasal, ekonomik ve toplumsal olarak krizde. Bizim iddiamız yalnızca İstanbul için değil dünyaya, bölgeye ve ülkeye örnek ve öncü bir İstanbul vizyonu hayata geçirmektir. Çünkü İstanbul hem bu ülkenin hem de dünyanın gözdesi. Biz çocuklarımıza bırakacağımız bir şehri planlıyoruz.  

- 31 Mart 2024, İstanbul’da 5 yıl önce başlattığımız büyük yolculuğun hızlanacağı yepyeni bir dönemin başlangıcı olacak. İstanbul, gelecek güzel günlere doğru daha sağlam, daha kararlı, daha hızlı adımlarla yürüyecek.

"TAM YOL İLERİ"

İmamoğlu “İstanbul’da kendimizle de yarışacağımız büyük ilerleme hamlesi başlatacağız” diyerek “İstanbul’a hizmette tam yol ileri” şeklinde tarif ettikleri ana hedeflerini sıraladı.

İmamoğlu “Daha adil İstanbul için,  daha yeşil İstanbul için, daha özgür İstanbul için, daha ulaşılabilir İstanbul için,  krizlere ve afetlere daha dayanıklı İstanbul için,  girişimciliğin ve yaratıcılığın merkezi İstanbul için, tarihi mirasa sahip çıkan İstanbul için, gençlere eşit fırsatlar sunan İstanbul için tam yol ileri” dedi.  

"İSTANBUL’A İHANET EDENLER O MAKAMLARA BİR DAHA OTURAMAYACAK"

İmamoğlu konuşmasını şöyle tamamladı:

- Biz İstanbul’da geride bıraktığımız bu 5 yılda işleri rayına oturttuk. İstanbul, bu sağlam raylar üstünde ilerliyor, daha da ilerleyecek. İstanbul’a ihanet ettirmeyeceğiz.

-İstanbul’a ihanet ettik diyenler bir daha o makamlara oturmayacak . İstanbul’u yönetmek için çok hazırlıklı ve çok kararlıyız. Bizim bir farkımız var. Biz adaletli, halkçı, Atatürk milliyetçisiyiz. Biz bu ülkeye yurttaşlık bağlarıyla bağlı her vatandaşımızı aynı derecede eşit, onurlu ve saygın kabul eden insanlarız. 

BÜTÜN PARTİLERE ÇAĞRI

-Sözlerime son verirken, başta benim partim CHP olmak üzere her siyasi partiye üye olan, her siyasi görüşten İstanbulluları bir kez daha liyakati ve İstanbul’u ileriye taşıyacak ekibi seçmeye davet ediyorum.

-İstanbul senin kalendir. İstanbul’u birilerinin hırslarına kurban edilmeyecek kadar değerlidir. Hep birlikte başaracağız. Tam yol ileri, her şey çok güzel olacak.

YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.

Bu haber henüz yorumlanmamış...

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu CHP'nin İstanbul lansmanına katılmadı
Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ikinci kez aday gösterilmesinin ...
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu açıklaması: Hayal kırıklığına uğrattı
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, eski CHP Genel Başkanı ...
İYİ Parti'de istifa krizi sürüyor: Kopuş yaşanmaya devam edecek
İstifaların peş peşe yaşandığı İYİ Parti'de kurmaylar, partiden kopuşların ...
 
Ömer Çelik Gazze için gözyaşı döktü: Dakikada 10 çocuk ölüyor
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Gazze'deki vahşeti anlatırken gözyaşlarını tutamadı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayla Algan için başsağlığı mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayatını kaybeden sanatçı Ayla Algan ...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Türkiye'de rejim değişikliğinin karşısındayız
Filistin ve şehitler için yapılan mitingde yaşanan olaylar üzerinden başlayan ...
 
Meclis'i olağanüstü toplantıya çağıran CHP'den yargı mitingi kararı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Türkiye İşçi ...
AK Parti'de belediye ve il genel meclis üyeliği aday adaylığı başvuru süresi uzatıldı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, belediye ve il genel ...
Yeniden Refah'tan seçim ittifakı açıklaması: Kapı kapanmış değil
Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, AK Parti ile ...
 
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
abd
ÖSYM
ygs
Ukrayna
sınav stresi
Ankara
Elif Erbakan
hdp
GİB