E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

Akşener'den Erdoğan'a NATO tepkisi: Takip edeceğiz! 

Partisinin grup toplantısında değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti lideri Meral Akşener, Türkiye, Finlandiya ve İsveç arasında imzalanan mutabakata, "Üst perdeden atılan nutuklar müzakere masasında verilen tavizlerle taçlandırılmış gözüküyor." sözleriyle tepki gösterdi.

29.06.2022 - 12:23
Akşener den Erdoğan a NATO tepkisi: Takip edeceğiz!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu.

Türkiye, Finlandiya ve İsveç arasında imzalanan mutabakata tepki gösteren Akşener, “İktidarın, İsveç ve Finlandiya nezdinde herhangi bir somut gelişme olmaksızın attığı bu imza, maalesef ülkemizin çıkarlarıyla bağdaşmayan bir tavizdir” ifadelerini kullandı.

Akşener'in konuşmasından satır başları:

İktidarın attığı bu imza ülkemizin çıkarlarıyla bağdaşmayan bir tavizdir. Üçlü mekanizma İsveç ve Finlandiya NATO üyesi olduktan sonra devreye girecek.

Böyle durumlara Sayın Erdoğan ve arkadaşlarının imza attığı başka mutabakatlara da şahit olduk. Aldanmak ve aldatılmak sıradan alışkanlıkları olsa da bu Türk milleti için kabul edilebilir değildir.

PYD/YPG’ye yönelik mali yardımlar mutabakat dışında bırakılmış oluyor. Üst perdeden atılan nutuklar müzakere masasında verilen tavizlerle taçlandırılmış gözüküyor. İYİ Parti olarak süreci takip etmeye devam edeceğiz. Atılan geri adımın Sayın Erdoğan ile Biden arasındaki görüşmeyi de değerlendireceğiz.

EK BÜTÇE ELEŞTİRİSİ

Sayın Erdoğan inatla kafasının dikine gitmeye ülkemizdeki ekonomik krizi derinleştirmeye devam ediyor.

Bütçe kanunu enflasyonun 9,8 doların da 9 olmasını öngörüyordu. Bugün enflasyon TÜİK’le bile yüzde 73,5 dolar kuru ise 17 liraya dayandı.

Bunlara öngörü değil dilek diyebiliriz. Dünyanın hiçbir yerinde enflasyon 70 puan, kur oranı ise yüzde 100 sapan bir ülke göremezsiniz. Böyle bir rezalete imza atmak bay krize nasip oldu.

Bu teklif ek bütçe değil, ikinci bütçe teklifidir” diye konuştu. Akşener, “Fatura enflasyon vergisiyle milletimize kesilecek. Bay kriz ve ekibinin beceriksizliğini yine milletimiz çekecek.

Böyle bir faturanın enflasyonla boğuşan, artık sadece hayatta kalabilen milletimize kesilmesi zulümdür. Kriz o kadar derinleşti ki iktidar için milletin cebine el uzatmak da yetmiyor.

ŞEKERE ZAM

Geçen ay çaya gelen yüzde 47’lik zamdan sonra geçtiğimiz haftada şekere yüzde 67 zam geldi. Artık şekerli çay içmek bile zengin işi oldu. Gerçi beyaz çay içiliyor sarayda ama… Biz siyah çay içemez olduk.

Bundan birkaç ay önce bay kriz şeker için ‘Şekerde öyle pahalı bir fiyat uygulaması yok’ demişti. Maşallah dediği üç gün yaşamıyor. Demek ki neymiş şeker fabrikalarını satar ihtiyacı da ithalatla çözeriz demek olmuyormuş.

Cumhuriyetin değerlerine saldırmak için devletin fabrikalarını üç kuruşa satınca sofraların tadı da, ekonominin istikrarı da kalmıyormuş. Sayın Erdoğan biz seni bundan 4 yıl önce uyarmış, ‘Şeker vatandır, satma’ demiştik.

Cumhuriyet değerlerine düşmanlığının ve yaptım oldu zihniyetinin bugün memleketi getirdiği noktadan memnun musun? Sen smoothie içmeye devam et.

ERZİNCAN’DA SİYANÜR FACİASI

Bay Kriz ve arkadaşlarının basiretsiz yönetimiyle yaşadığımız kriz çevre felaketleriyle de karşımıza çıkıyor.

Erzincan İliç’te siyanür sızıntısı hepimizi dehşete düşürdü. Kirliliğin tespiti için bağımsız kurumların yapacağı testlerin sonuçlarını bekliyoruz. Altın madeni de bunlardan birisiydi. Geçen sene heyetimiz bölgeye gitti.

Milletvekilimiz soru önergesi verdi. İktidar uyarılarımızı dikkate almadı ve korkulan oldu. Nasıl oluyor da Fırat Nehri’nin yanı başında siyanürle altın aramaya izin veriliyor?

Bu gruplar yol ve köprü, enerji, maden ihalelerinde var. İliç’te yaşanan felaketin kapısı yine 5’li çeteye çıkıyor.

Vatan toprağını kupon arazi olarak gören zihniyetin siyanürle altın çıkarılmasına ses etmemesi doğaldır.

Bu iktidar doların yeşilini doğanın yeşiline tercih eden rant iktidarıdır. Bu iktidar bir sömürge valiliği iktidarıdır. Haram, yalan, yolsuzluk düzenidir.

“ÇOK MERAK EDİYORUM BİLMEDİĞİ NE VAR?”

Bildiğiniz üzere bizde memleketi il, il, ilçe, ilçe gezerek dinliyoruz. Başta sarayda yan gelip yatanlar olmak üzere tüm Türkiye’ye duyuyoruz. Geçtiğimiz hafta Tekirdağ’daydık. Ne sanayi ne tarım kalmış. İcra daireleri dolup taşar olmuş.

Sayın Erdoğan baş ekonomist, tıp doktoru hem de profesör, her bir konuda en üst noktada bilgi sahibi…

Çok merak ediyorum bilmediği ne var? Bende şükrediyorum Allah’tan her şeyi bilmiyorum. Bildiğimizi çok iyi biliyoruz. Her şeyi bilen bu arkadaşımız sağlık konusunda da uzman oldu, ilk işi doktorları kovmak oldu.

HASTANELERDE RANDEVU KRİZİ

Muayene süreleri beş dakikaya indirmek ve hekimlerin günde 90’dan fazla hasta bakmasını istemek hem hastaya hem hekimlerimize karşı yapılacak en büyük kötülüktür.

DSÖ standardını 20 dakika olarak belirlerken, Sağlık Bakanlığı’nın beş dakika gibi bir süreyi öngörmesi hem şiddet vakalarının artmasına hem de hekimlerimizin mesleki tatmin duygusunun zedelenmesine hem de tanı ve tedavinin iyi yapılamamasına yol açıyor. Bu uygulamadan derhal vazgeçin.

İYİ Parti iktidarında, ilk işimiz, ücretlerin iyileştirilmesi, iş-yaşam dengesinin sağlanması, çalışan haklarının korunması, ve çalışma güvenliğinin tesisi olacak. Sağlık çalışanlarımızı küstürmeyeceğiz.

Performans sisteminin, hekimlerimiz üzerindeki baskısını kaldıracak, artık bu eziyete son vereceğiz.

*Sonrasında; Sağlık çalışanlarının, istihdam modelini değiştireceğiz. Daha az yük, daha çok gelir sağlayacak, bir çalışma düzeni kuracağız.

*Sağlık çalışanlarımıza, güvenceli ve kadrolu iş ortamı sağlayacağız. Bunu da, sağlık sektöründeki çalışan sayısını artırarak yapacağız.

*Sevk zincirinin, etkin çalışmasını sağlayacak, ilk ve en önemli adım,birinci kademenin, fiziksel ve beşeri sermayesi ile güçlü olmasıdır. O nedenle, birinci basamak sağlık hizmetlerini güçlendireceğiz.

* Bu çerçevede; Aile hekimliği kurumunu, amacına uygun hâle getireceğiz. Aile hekimlerinin, ikinci ve üçüncü basamak kurumları ile etkileşimde olmasını sağlayacak, teletıp altyapısını geliştireceğiz. Kiracı aile hekimlikleri uygulamasını sonlandırıp, aile hekimliklerini güçlendirerek, birer semt polikliniği altyapısına kavuşmalarını sağlayacağız.

“YAP- İŞLET -HÜPLET”

*İYİ Parti iktidarında; Şehir hastanelerinde de kullanılan, Yap-işlet-hüplet sistemine son verip, yandaşlara akıtılan, rant musluklarını kapatacağız.

*Mevcut hastanelerin tümünün, sözleşmelerini yeniden ele alacak, gereken durumlarda, hukuki süreçleri çalıştıracağız.

*Mevcut şehir hastanelerinin, daha etkin çalışması için; mimari ve sağlık hizmeti açısından, yeniden planlama yapacak, ve hastaların, hastane içindeki çilelerine son vereceğiz.

*Uygun görülen şehir hastanesi kampüslerinde, sağlık teknolojilerine yönelik, Ar-Ge merkezleri kuracağız.

*Ayrıca, üniversite hastanelerimize de, doğrudan finansal desteği artıracağız. Üniversite hastanelerinin, hastalardan ek bedeller talep etmek durumunda kalmaları, AK Parti iktidarının, sağlık sistemimize verdiği en büyük zararlardan biri oldu.

*İYİ Parti iktidarında; Üniversite hastaneleri yeniden, bu ülkenin, en nitelikli hekimlerinin çalıştığı, ve en nitelikli hekimlerini yetiştiren kurumlar hâline gelecek.

*İlaç yokluğuna son vermek için ise; İlaç fiyatlarını belirleme ve ilaç tedariğinde, sadece ilaç firmaları ile anlaşmak yerine; eczacılar, ecza depoları ve eczacılık meslek odalarını da kapsayan, katılımcı bir mekanizma geliştireceğiz.

*Kur ayarlaması da, piyasa koşulları dikkate alınarak, yılda birkaç defa yapılabilecek. Ayrıca, eczane ve ecza depolarında da, “ilaç yokluğu uyarı sistemini” devreye sokacağız.

İktidarın, sağlıkta dönüşüm diye başlattığı; ama sağlıkta çöküşe götüren bu düzeni, beraber değiştireceğiz.

*Devri iktidarlarında kaçırdıkları, yetişmiş insanlarımızın, ülkemize dönüşünü beraber mutlulukla izleyeceğiz.

*Mutsuz, değersiz ve çaresiz hisseden sağlık çalışanlarımızın, mesleklerini huzurla yapmalarını sağlayacak, Türkiye'yi hak ettiği gibi bir sağlık sistemine, birlikte kavuşturacağız. Emin olun, çok az kaldı!

*Atatürk'ümüzün, o büyük Cumhuriyet vizyonundan aldığımız ilhamla, Güçlü, zengin ve mutlu bir Türkiye için; enerjimiz de, kadrolarımız da, çözümlerimiz de hazır.

*Sadece bir yıl içinde, enflasyonu da, faizi de tek haneye indireceğiz. Sadece bir yıl içinde, milletimize kaybettiği alım gücünü geri vereceğiz.

*Sadece bir yıl içinde, Türkiye'ye huzuru getireceğiz. İYİ Parti iktidarında; Türk lirası da değerli olacak, alın teri de değerli olacak, emek de değerli olacak.

“HAZIR OLUN, SANDIK UFUKTA GÖRÜNDÜ”

*Bu ülkede, hukuk da olacak, adalet de olacak, liyakat de olacak. Demokrasi olacak, özgürlük olacak, saygı olacak. Hazır olun. Sandık ufukta göründü. Allah'ın izni, milletimizin de, her geçen gün artan desteğiyle, iktidarı devralmamıza, çok az kaldı!

İYİ Parti, hakkı yenilen milyonların iktidarı olacak!
İYİ Parti, ezilenlerin iktidarı olacak!
İYİ Parti, umutları çalınan gençlerin iktidarı olacak!
İYİ Parti, sesleri kısılmaya çalışılan kadınların iktidarı olacak!
İYİ Parti, bir başına bırakılan emeklilerin iktidarı olacak!
İYİ Parti, fikri hür, vicdanı hür nesillerin iktidarı olacak!
İYİ Parti, istibdatın sonu, hürriyetin başlangıcı olacak!
Bir kişi kaybedecek, 84 milyon kazanacak.
Rantçılar gidecek, söz yeniden milletimizin olacak.
Hiç merak etmeyin, güneş yeniden doğacak,
Ve Türkiye İYİ Olacak!

YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.

Bu haber henüz yorumlanmamış...

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Erdoğan ile Macron görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya’nın başkenti Madrid’deki NATO ...
AK Parti'den NATO açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Çelik, "Türkiye, NATO’nun ...
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Hanefi Avcı'ya seslendi: Sökülen rütbeleri aynen iade edeceğiz!
Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı konuşmada son dönemde ...
 
Erdoğan ile Biden görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Biden arasında yarın bir görüşme gerçekleşecek.
Erdoğan'dan Yunanistan'a net mesaj: Kapattık kapıyı
Ankara Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ...
Bahçeli'den idam çıkışı: Desteğe hazırız
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda ...
 
Gözler Madrid'de: Erdoğan'dan kritik görüşme
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Madrid'de İsveç ve Finlandiya'nın liderleriyle ...
HDP'den 'polise yumruk' savunması: Refleksti
İstanbul'daki terör başı Abdullah Öcalan yürüyüşünde polise yumruk atan ...
Numan Kurtulmuş'tan Yunanistan açıklaması!
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Yunanistan'la ilgili son ...
 
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
ANKET
Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı Adayı Olsa Oy Verir Misiniz ?Sonuçları göster Anket arşivi
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
  •SİTENE EKLE
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
borsa istanbul
Afganistan
sınav stresi
İstihdam
TV8
İthalat
GİB
Avustralya
Microsoft