E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

İşte BAV Gerçeği: Kilit Noktalar Masonların Elinde

Evrim teorisinin bilim karşısındaki yenilgisini konu alan çalışmaları ile bilinen ve “Harun Yahya” müstear isimli Adnan Oktar’ın Fahri Başkanı olduğu Bilim Araştırma Vakfı’nın (BAV) yıllardır süren davasıyla ilgili avukatlarından Kerim Kalkan’dan dikkat çeken açıklamalar geldi. Kalkan, 8 yıldır süren BAV davasının merak edilen tüm ayrıntılarını Vakit’e anlattı.

28.4.2008 - 00:21

Vakit Gazetesi’nden Aslan Değirmenci’nin röportajı…

 

Bir müddettir gazetelerde Bilim Araştırma Vakfı Davası ile ilgili çeşitli ilanlar yayınlanıyor. Bu ilanlardan sonra da hemen başka gazetelerde bunlarla ilgili haberler yer alıyor. Konu her ne kadar güncel olsa da yaklaşık sekiz senelik bir geçmişi var. İsterseniz, en başa dönüp olanları kısaca bir özetleyebilir misiniz?

Bilindiği üzere Bilim Araştırması Vakfı Davası 12 Kasım 1999 günü saat 03.00’da yapılan polis baskınına dayanıyor. Baskın, İstanbul Organize Suçlar Şubesi’ne bağlı polislerle vakıf camiasına ait olduğu düşünülen 50 ayrı eve yapılmış ve 100’e yakın kişi gözaltına alınmıştı.

 

İFADELER İŞKENCE ALTINDA VERİLDİ

Oldukça büyük bir operasyon. İnsan ister istemez böylesine bir büyük operasyon ve yıllarca süren yargılamadan sonra “iddiaları çok sağlam delillere dayanan bir dava olmuştur” diye düşünüyor? 

Durum tam tersi. Operasyon sonrası bugün delil olduğu iddia edilen tek şey işkence altında zorla imzalatılan sahte ifade tutanakları ile yapılan uydurma suçlamalardır.

Yani elle tutulur bir belge, bir resim gibi bir şey yok?

Evet yok. Zaten bu nedenle de 8 yıl süren davada İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 2006/26 Esas nosu ile görülen davada sanıklar hakkında beraat kararı verdi. Şu an yargılamayı yapan mahkemedeki savcı da, esas hakkında mütalaasında, “mahkememizce toplanan deliller arasında sanıklar aleyhinde delil bulunmamaktadır” diyerek beraat talebinde bulunmuştur.

 

Ama ortada hâlâ devam eden bir yargılama var?

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi beraat kararının yanında diğer tüm sanıklar için Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 313. maddesinden zaman aşımına girdiğine de hükmetti. Ancak Yargıtay 8. Ceza Dairesi bu kararı bozdu ve kalan sanıkların 4422 sayılı kanunun ihlali gerekçesiyle yeniden yargılanmasına hükmetti. Ancak Yargıtay 5. Ceza Dairesi de bu kararı ortadan kaldırdı. Yani olay başa dönmüş oldu. Buna göre; bugün, davanın zaman aşımı nedeniyle düşmesi gereklidir. Hadise budur. Tartışma bunun etrafındadır. Fakat mahkeme hem bazı basın organların tepkisinden çekindiği için, hem de üzerindeki baskılar nedeniyle yargılamayı sürdürmekte ısrar etmektedir.

Yani bir grup, isnat edilen ifadeler nedeniyle yargılanıyor ve beraat ediyor. Daha sonra aynı grubun bir kısmı aynı isnatlarla yargılanmaya devam ediyor. Bu durum nasıl oluyor?

Yargılama sürecinde birçok çelişki ya da hukuksuzluk yaşandı bu da bunlardan biri, belki de en önemlisi. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı 29.02.08 tarihli celsede, “Yasak usullerle alınan ifadeler delil olarak değerlendirilemeyeceği CMK’nun 148. maddede anlaşıldığından...” şeklinde belirterek emniyet ifadelerinin geçersizliğini kabul etmiştir. Ancak bir celse sonra, kararını yalnızca geçersiz belgeler üzerine bina etmiş olan Yargıtay 8. Ceza Dairesi’nin bozma ilamına uyma kararı almıştır.

 

İŞKENCEYİ BELGELEDİK

İfadelerin işkence altında alındığını belirtiyorsunuz ama bunun dayanağı nedir?

BAV mensupları hakkındaki mesnetsiz suçlamaları içeren polis ifadelerinin işkenceyle elde edildiği İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanlığı’nın 7 ayrı adli tıp raporuyla belgelenmiştir. Söz konusu sahte tutanakları düzenleyen görevliler hakkında “işkence yapmak” suçundan 216 yıl hapis istemiyle dava açılmıştır ve bu dava halen sürmektedir

Gazetelere verilen ilanlarla mahkeme üzerinde baskı kurmaya çalışıldığı söyleniyor. Buna ne diyorsunuz?

Bunlar demokratik bir hakkın, hukuk kuralları içerisinde kullanılmasıdır. Bu ilanlarla, yargılama sürecinde kamuoyunun bilmesinde yarar bulunan eksikleri, aksayan yönleri hukuka saygılı bir biçimde ortaya koyuyoruz. Aslında ilanlar mahkeme üzerindeki mevcut baskının yok edilmesine yönelik açıklamalardır. Baskının kaldırılmasıyla kamu vicdanı devreye girer ve haksızlıklar yapılamaz olur.

 

TÜRKİYE’DEKİ MASONLAR

Pek sizce bu baskının sebebi nedir?

BAV Fahri Başkanı Adnan Oktar’ın da dile getirdiği gibi Türk Masonluğudur. Türkiye’de kayıtlı 5 bin ve gizli kayıtlı olan 2 bin yani toplam 7 bin Mason var.

Bunlar gidip tarlalarda çalışan yahut dışarıda seyyar satıcılık yapan sıradan insanlar değil. Bunlar devletin çok önemli kilit kademelerine yerleşen insanlar. 

 

 

YORUMLAR
Toplam 26 yorum var, 10 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

• İmlası çok bozuk,
• Büyük harfle yazılan,
• Habere değil yorumculara yönelik,
• Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
• Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
• Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
tekin alp 28 Nisan 2008 Pazartesi 

BAV a yapılan hukuksuzluk derhal durdurulmalıdır. Bitmiş ve zaman aşımına uğramış bir dava, Yargıyat bilmem kaçıncı dairesinin işkence altında alınmış polis ifadelerini dayanak yapmasından dolayı hukuksuzca devam ettiriliyor. BAV a ve Harun Yahya ya karşı derin komunist devletin yaptığı linç derhal durdurulmalı. Bu hukuksuzluğu yapanlara karşı gerekli işlemler yapılmalıdır.

Yorumu oyla      0      0  
rauf orbay 28 Nisan 2008 Pazartesi 

bir grup ve bir insan düşünün, hem darwinizmle, hem masonlukla, hem komunizmle, hem Allahsızlıkla, hem bölücü terörle hem fikren hem akılcı olarak arslanlar gibi mücedele ediyor. ve biz Türk Milleti olarak sessizce seyrediyoruz. ve Türkiye düşmanları bu ekibe ceza vermek için yargıya baskı yaptıkları aşikar. ama sap döner devran döner gün gelir hesap döner. bu sözü özellikle masonlar ve derin komunist devlet çetesi unutmamalıdır. Türk Milleti BAV a yapılan aleni HUKUKSUZLUĞUN farkında!!!

Yorumu oyla      0      0  
avni tace 28 Nisan 2008 Pazartesi 

BAV ve Harun Yahya Darwinizmi dünya çapında darmekeşan yaptılar. DArwinizm olmazsa materyalizm olmaz. materyalizm olmazsa komunizm olmaz. komunizm olmazsa bölücü terör olmaz. işte BAV a savaş açan derin komunist devlet çetesine dikkat edilmnelidir. ve 70 milyon önünde olan hukuksuzluk derhal durdurulmalı ve bu çete devlet kurumlarından temizlenmelidir..

Yorumu oyla      0      0  
abbas guclu 28 Nisan 2008 Pazartesi 

1980 lı yıllardan beri evrim teorisine ve darwınızmle mucadele eden BAV a karşı resmen ADALETSIZLIK yapılıyor. TEK BİR suç delili yokken ceza verilmeye çalışılıyor. BAVda bu hukuksuzluğu gazetelere verdiğkleri ilanlarla herkese duyuruyor. yani yapılan hukuksuzlıka ve zulme hepimiz şahidiz. Zulme rıza göstermekte zulümdür. peki bu zulmun kaynagı nedir.

Yorumu oyla      0      0  
berfin 28 Nisan 2008 Pazartesi 

BAV davasını bu kadar uzatıp, hakimlerin BAV üyelerinin suçsuz olmalarına rağmen aleyhlerinde karar verme çabaları bu işin arkasında gizli bir elin olduğunun göstergesi. Bu el de Adnan Oktar'in, çirkin faaliyetlerini deşifre ettigi masonlardır. Adnan Oktar, bu ülkeyi zarara uğratmak isteyen, bölmek isteyen herkesle savaşıyor, bunlar mason bile olsa...

Yorumu oyla      0      0  
erkan sağlam 28 Nisan 2008 Pazartesi 

Adnan Oktar ve arkadaşları Türkiye'ye büyük hizmetleri olmuş önemli şahıslardır.Elbette Türkiye'nin gelişmesini istemeyen, dolayısıyla faaliyetleri Avrupa'daki mason localarının çıkarlarıyla çatışan masonlar Adnan Oktar'ı hep durdurmaya, engellemeye çalıştılar. İftiralar,karalama kampanyaları ve hukuksuzluk.Yargıdaki mason kadrolaşmaları çözülürse adalet yerini bulur.

Yorumu oyla      0      0  
Cessy 28 Nisan 2008 Pazartesi 

Masonlar artık Türkiye'nin gizli gücü olamayacaklar. Çünkü Adnan Oktar beklenen İslam ahlakını tüm dünya ya yayıyor.

Yorumu oyla      0      0  
sibel 28 Nisan 2008 Pazartesi 

Yahudilik ve Masonluk kitabı çıktığından beri Adnan Oktar'a yapılmadık baskı kalmamış, meyve veren ağaç taşlanır tabi, Adnan OKtar Türkiye'nin ve tüm İslam aleminin ümididir, tek başına yıllardır mücadele veriyor, bütün kitaplarını okuyorum ve okutturuyorum.

Yorumu oyla      0      0  
hasan gülçim 28 Nisan 2008 Pazartesi 

5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 148. maddesinin 4. bendine göre: "MÜDAFİ (AVUKAT) HAZIR BULUNMAKSIZIN KOLLUKÇA ALINAN İFADE, HÂKİM VEYA MAHKEME HUZURUNDA ŞÜPHELİ VEYA SANIK TARAFINDAN DOĞRULANMADIKÇA HÜKME ESAS ALINAMAZ." Ve gördüğüm üzere bu davanın tek delilide baskı altında imzalatılan uydurma ifadelerdir. Sonuç basittir, beraattir. Hadi onu vermekten korktunuz, ozaman hukuk kanunlarına göre zamanaşımını vermek zorundasınız. Yoksa hukuksuzluk yaparsınız.

Yorumu oyla      0      0  
haberci 28 Nisan 2008 Pazartesi 

Masonların ve masonluğun ne büyük bir tehlike olduğunu bugüne kadar anlamamıştım. çoğu kimse benim gibi bundan habersiz olabilir. Ama Adnan Oktar'ın suçsuz yere yargılanmasından tahmin bile edemeyeceğiniz birçok konuya parmakları uzanıyor bunların.Adnan Oktar bu tehlikeyi afişe etmeye cesaret eden tek kişi olduğundan hukuksal deliller TAMAMEN LEHİNE olsa dahi işte böyle hala yargılanıyor.Masonlar yargıya da mı sızdı?Yoksa yargı,son günlerde birçok köşeyazarının ele aldığı gibi baskı altında mı?

Yorumu oyla      0      0  
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Kızılay Başkanı Küçükali Turktime'a Konuştu: Veli Küçük'ün Kızılay’dan İhale Aldığını Sizden Öğrendim!
Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali'den Turktime'a çarpıcı açıklamalar: ...
Türköne Konuşuyor: Eşimle Aram Kötü Olursa, Ak Parti'ye Muhalefet Ediyorum… MİT İşe Yaramaz, İlhan Selçuk Faşist, Çatlı Arkadaşımdı... Türkeş Bana Komünist Derdi…
Zaman’dan başka gazetede yazmam… Çok yakında medya savaşı çıkacak… Milliyetçilik ...
Cem Uzan Turktime'a Konuştu: Beni Kesebilirsin, Öldüerbilirsin ama Bana İnananlara İhanet Ettiremezsin!!!
Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan Türk Basınında evinin kapılarını ilk ...
 
MENDERES TURKTİME'A KONUŞTU! : “AĞAR, DEMOKRASİNİN YANINDAN BİLE GEÇMEMİŞTİR!”
Sağ siyasetin patent sahibi ve DP’nin biyolojik ve siyasi varisi Aydın ...
BAŞÖRTÜSÜ ÖZ DEĞİL, SEMBOLDÜR!
(TURKTİME-ERSİN TOKGÖZ) 5 bini aşkın üyesi ile Türkiye’nin ...
Emin Çölaşan Turktime'a Konuştu
(ÖZEL-TURKTİME) Türk basının usta kalemi, Hürriyet Gazetesi yazarı Emin ...
 
HALA VE YİNE O KAFA...
1977'de yaşanan olayların ardından 1980 darbesinin yapıldığını söyleyen ...
'Derin Devleti Araştıranları Öldürürler'
İtalyan derin devleti ’Gladio’yu çözen savcı Felice Casson, Türk savcılara ...
Perinçek'ten Tuncay Güney'e Yanıt
İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski gazeteci Tuncay Güney'in iddilarına ...
 
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
ANKET
Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?Sonuçları göster Anket arşivi
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
  •SİTENE EKLE
 
 
  •Medya
  •Güncel
  •Siyaset
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Teknoloji
  •Sağlık
  •Spor
  •Kültür
  •Güncel
  •Siyaset
  •Medya
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Sağlık
  •Spor
  •Kültür
  •Aktüel
  •Güncel
  •Aktüel
  •Kültür
  •Spor
  •Sağlık
  •Dünya
  •Ekonomi
  •Medya
  •Siyaset
•hamza hamzaoğlu
•poyraz karayel
•Barack Obama
•Numan Kurtulmuş
•New Orleans Pelicans
•Yemen
•Eurolague
•Jan Wouters
•Siyaset