SİYASET BU VEBALDEN KURTULAMAZ
Uğur Özteke

 

 

Zaman zaman korkumuzdan, zaman zaman da işinde gücünde, ekmeğinde aşında ki güzel insanların aklına “karpuz kabuğu” nu kaçırmama adına üstü kapalı olarak ülkemizde son yıllarda cirit atan yabancı teröristlere gönderme yaparız.
Çünkü güvenlik güçlerindeki dostlarımızdan duyduklarımızı yazma konuşma ya da birileri ile paylaşma gibi bir şansımız yoktur.  
Eğer İçişleri şu resmi açıklama yapılmasaydı ben bugün yine ya ekonomiyi yazacaktım, ya da Sayın Cumhurbaşkanımıza sunup okuttukları o anlamsız ve gerçekçi olmayan SU Şurasını değerlendirecektim.
Allah’tan Bakanlık şu kadarını resmen açıkladı.
“TÜRKİYE 2011'DEN BERİ 8 BİN 585 YABANCI TERÖRİST SAVAŞÇIYI SINIR DIŞI ETTİ
İçişleri Bakanlığı, sınır içinde ve sınır ötesinde Türkiye'nin güvenliğine yönelik çalışmalarda 2011'den bu yana 102 farklı uyruktan 8 bin 585 yabancı terörist savaşçının sınır dışı etti. 
PKK/PYD VE DEAŞ GİBİ TERÖR ÖRGÜTLERİNE KATILMAK ÜZERE ÜLKELERİNDEN GELEN YABANCI TERÖRİST SAVAŞÇILARIN SINIR DIŞI EDİLMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR SÜRDÜRÜLÜYOR.
Suriye'de 2011'de başlayan iç savaştan bugüne kadar 102 farklı uyruktan 8 bin 585 yabancı terörist savaşçının sınır dışı edildi. 
SINIR DIŞI EDİLEN YABANCI TERÖRİST SAVAŞÇILARIN UYRUK DAĞILIMINA BAKILDIĞINDA AB ÜYESİ ÜLKELERE ÇOK SAYIDA TERÖRİSTİN GERİ GÖNDERİLDİ, 2011'DEN BU YANA ABD UYRUKLU 44, AB ÜYESİ ÜLKE UYRUKLU 1075 TERÖRİST SAVAŞÇININ SINIR DIŞI EDİLDİ. 
2019'da 12 AB ülkesinden 126, geçen yıl 8 AB ülkesinden 95 teröristin ülkelerine geri gönderildiği belirtilerek, bu yılın 10 aylık döneminde ise 8 AB ülkesinden 61 yabancı terörist savaşçının sınır dışı edildi. 
Son üç yılda ülkelerine geri gönderilen yabancı terörist savaşçıların uyruklarına göre Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika, Finlandiya, İsveç, Romanya ve İngiltere'nin ilk 8 sırada yer aldı.”
………………………….
Rakamların farkındasınız değil mi?
Dile kolay.
8 bin “savaşçı” (!) fırsatını bulsa bir ülkeyi ne hale getirirler hayal edebiliyor musunuz?
Allah muhafaza.
Şükürler olsun ki bunlar adı üstünde paralı uşak, paralı savaşçı.(!)
Silahla yetiştirilmiş soytarı.
Bunlarda öyle yürek filan yok.
Ancak alçaklık ile beslenip kalleşlik ile yaşarlar.
Ama sinek gibi mide bulandırırlar mı? 
Bulandırırlar.
……………
Bu hata ki yazımıza niye böyle bir giriş yaptık?
İçimizde binlerce paralı şerefsiz elini kolunu sallaya sallaya dolaşırken, evlenip çocuk yapıp aile görüntüsü verirlerken bizi yönetenler hala küçük hesaplar uğruna toprak, ülke, vatan bayrak meselelerinde bir araya gelemiyorlar ya, bu çok canımı acıtıyor. 
İçimi yakıyor.
Bizim kaderimizle ilgili karar alanların halini görüyorsunuz değil mi?
……….
Başta ABD olmak üzere 10 Avrupa ülkesine geri adım attırmada bile birlik olamıyoruz.
Yazıklar olsun size.
Bu bir Türkiye başarısıdır.
Ve bu ülkenin başındaki bir Recep Tayyip Erdoğan başarısıdır.
Bunu niye hep birlikte alkışlayamıyoruz?
Ağırınıza giden nedir?
Tamam alkışa alkış, eleştiriye eleştiri.
Sayın Cumhurbaşkanımızın TBMM de ki konuşmasında gösteriminde Kılıçdaroğlu’na linç girişimi de yanlış ve keskinlikle eleştirilmelidir.
Ama biri iç mesele, biri dış mesele.
…………….
Depremde, selde, yangında bile bir olamayan bir millet olduk farkında mısınız?
Ama bizi bu hale getirenler kesinlikle koltuk uğruna, iktidar tutkusu adına bizi yönetenlerdir.
Bu millet kesinlikle böyle değildi.
Bunu kabul edemiyorum.
Bu dünyada kral olabilirsiniz ama öbür dünyada milyonların vebali var.
Bunu da asla unutmayın olur mu?  
Birilerinin yatacak yeri kalmıyor demedi demeyin.Sayfa Adresi: http://www.turktime.com/yazar/siyaset-bu-vebalden-kurtulamaz/6832