ERGEN SEÇİM
Cengiz Altınsoy

 

 

Erken seçim değil,Ergen seçim lazım artık,

 

Tencereye tavaya oy veren, bana para ver oyum senin diyen,beni yada çocuğumu işe al oyum senin diyen ergensiz ve vatan hainlerinin değil aklı başında doğruyu gören ergenlerin oy atması lazım.Gencecik çocuklar bu ülke için şehit olurken sen hepimizin hayatını etkileyecek seçimlerde oy atarken, araştırmadan ,okumadan oy atarsan benide yakarsın ve kul hakkı alırsın.Bende hakkımı helal etmem sana.

Amerika gibi ülkeler önce o ülkede liderlik sistemini getirir ki meclisi ortadan kaldırsın.Sistemi  tek adam yapalım. Onunla anlaşmak kolay,ona hata yaptırmak kolay,Tıpkı Saddam ın Kuveyt'e girmesi gibi,Önce Saddamı lider yaptı Amerika sonra devirdi.Kaddafi'yi lider yaptı onuda devirdi ve bu  ülkeleri böldü, şimdi bu tuzağa biz düştük. Sayın Erdoğan'ı lider yaptık tıpkı Saddam gibi Kaddafi gibi,şimdi her olayda Tayyip Erdoğan'ı suçlu göstermek istiyorlar çünkü tek adam sistemi böyledir. Halbuki meclis olsa karşısında devlet olacak ,suçlamayı gözü yemeyecek nasıl mı? sınır ötesi operasyonlarda meclisten karar çıkınca dünya susuyor,ama Tayyip Erdoğan tek başına karar verse kıyamet kopuyor. Yani meclis önemlidir, meclis vatandır. Meclis krallığın sonudur. Meclis halkdır.

Laiklik neden geldi. Atatürk laikliği neden getirdi.Çok basit, hırsızlık yaparken,alçaklık ,yaparken dini kullanma diye,yani dini kirletme ,kendi pis çıkarlarına dini alet etme,adam ol,insan ol,medeni ol.kimsenin inancına karışma ,kimsede senin inancına karışmasın,insan gibi yaşa işine bak.

TÜGVA,Türkiye Gençlik Vakfı kısa adıyla olan bu vakıf,savcı,hakim ,öğretmen gibi devlete memur olmak isteyenlerinde atamalaraını yaptığını anladık. Bu işleri bedava hiç kimse yapmaz acaba ne kadar bağış aldı. Önce bağış sonra atama ,ben böyle anladım ,haberlerden çıkardığım sonuç bu,akıllı yöneticiler bu kayıtları saklasın yarın bir gün bunların hesabı sorulur ve sorulmalı ancak böyle ciddi cevlet olursun yani devlet olursun.

Ben bilmiyordum falan kimse yemez artık.kul hakkı yiyenin affı yoktur.

Mahkeme kararına uymayan ,adalar kaymakamı ,sende hukuğu çiğniyorsun,siyasi davranıyorsun. Yarın sende bunun hesabını verirsin. Doğrunun yanında olmayı her Türk çocuğu doğarken öğrenir, kimse çocuğunu birilerine askerlik yapsın diye dünyaya getirmez hiçmi anne sütü içmedin be adam.Hiçmi vicdanın yok.bu kadarmı korkuyorsun Tayyip Erdoğan ailesinden.Bence gelecek hükümetden korkmaya başla,çünkü sen ve senin gibilerden bunun,hesabı sorulacak ve ilk davacıda ben olucam sen ve senin gibi siyasi düşünüp bir yerelere getirilen ve doğru düşünemeyen insanlardan davacıyım,yaz bunuda katip.

Cumhurbaşkanı 160 000 bin kişiye dava açmış ,Cumhurbaşkanının avukatları bu hükümet gittik den sonra nereye kaçacaklar acaba ,ilk  yargılanmaları gereken bu para avcılarıdır bence, ilk davacıda ben olucam bu para avcılarından .Cumhurbaşkanına hakaret diye herkesi mahkemeye verip ceplerindeki paralara göz koyan bu avukatlatlardan bende davacıyım, bu davalara bakıp korkudan karar veren korkak savcı ve hakimlerden davacıyım.Hukuğu uygulamayan herkesden davacıyım.

Bu ülkede Süleyman Demirel'e neler söylendi.Turgut Özal'a neler söylendi.Her şeye güldüler.Çünkü büyük liderlik böyle olur.

Son sözlerim Ekrem  İmamoğlu'na ,Osmangazi köprüsünü ve Avrasya tüneli satın al,kredi bul bir yerlerden, buraları al ve kurtar bizi bu adamlardan,bu zamlardan. Bursa'dan İstanbul'a 10 tl ye geçelim,Avrasya tüneli 10 tl olsun tıpkı Turgut Özal ve Süleyman  Demirel'in yaptığı köprüler nasıl 10 tl ise, aynısını buralarada yapmalısın. Bu sana yakışır . Bunu başarmalısın.

Aradığın kudret damarındaki asıl kanda mevcuttur.

 

Şimdi sizlerle 2 şarkı sözmü paylaşmak istiyorum

 

Samanlık seyran oldu

Ganimet viran oldu

Ölümlü bu dünyada

Vurguncu kral oldu

 

Ye babam ye ye babam ye

Ne bulursan ye babam ye

Fakir hakkı  yetim hakkı

Ne bulursan ye babam ye

 

Ye babam ye ye babam ye

Ne bulursan ye babam ye

Utanmadan sıkılmadan

Nebulursan ye babam ye

 

Söyle sen kimin soyusun

Hırsızlar önden buyursun

Yedin yedin doymadın mı

Allah gözünü doyursun

 

VE

 

Sevmek artık burada,büyük suç olmuş

Nice sevdalılar ,buradan kaçmış

Kötünün elinde ,,çiçkler açmış

Boşver gülüm boşver ,,bu bizden değil,,

Son baharda açan ,,gül bizden değil

 

 

Buralarda dönen ,,her şey yutmaca

Konuşurlar yalan ,,düzme katmaca

Avcıya çalışır ,,zalim atmaca

Boşver turnam boşver ,,bu bizden değil

Her havada uçan,, kuş bizden değil

 

 

 

 

Elinde gücü var,,bir şeyler sanır

Zalimin elinde ,,güçsüzler kalır

Allahın verdiği ,,canıda alır

Boşver canım boşver,,bu bizden değil

Can almaya kalkan ,,can bizden değil

 

Cengiz altınsoySayfa Adresi: http://www.turktime.com/yazar/ergen-secim/6809