Gül kimin için,”Peşine gazeteci takıyor” dedi
Talat Atilla


Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığına aday olma isteği yüzde yüz.
Aksi bir durum olsa idi, “İsmimi polemik konusu haline getirmeyin” diyerek tek kelimelik açıklaması adını gündemden düşürmeye yeterdi.Saadet Lideri Karamollaoğlu ve Kılıçdaroğlu’nun da Gül’ü aday yapma istekleri yüzde yüz.
İyi Parti lideri Meral Akşener’e CHP’nin verdiği 15 Milletvekilini, Akşener’i Gül’ün adaylığına ikna için yapılmış bir siyasi manevra olarak algılamak mümkün.
Akşener tüm bunları gördüğü için hem açıklama, hem de parti kararı ile adaylık kararını bir de resmiyete döktü.Gül, Ali Babacan başta olmak üzere bazı önemli siyasi aktörlerle bağımsız aday olmak ve Saadet’in yanında CHP ve İyi Parti desteği ile çıkmak istiyor.
Akşener ikna edilirse Gül’ün adaylığı yüzde yüz.                     
İkna edilemezse, Saadet ve CHP’nin ilkeler bazında desteği ile bağımsız aday olmak istiyor.Bir başka paradoks da Kılıçdaroğlu aslında Muharrem İnce’nin de adaylığına sıcak bakıyor.
Milletvekili olamayan İnce’den kurtulmuş oluyor!
Gül’ün; Sağ, sol neredeyse her cenahtan oy alma potansiyeli olan İlhan Kesici ile de temas kurmak istediğini de bir not olarak iletelim.
Dikkatinizi çekti mi bilmem, aniden Davutoğlu ve Bülent Arınç isimleri siyaseten dirildiler!
Gül cephesinin bu konudaki sessiz tepkilerine bakarsak, Gül her ikisine de mesafeli duruyor.Son bilgileriniz nedir diye soracağınıza eminim.
Yine hiç bir yerde olmayan bilgiler arz edeyim.
Son zamanlarda Gül’ün mesafe koyduğu Arınç, Erdoğan’a yaklaştı!
Ya Davutoğlu?
Eski Başbakan Davutoğlu’nu siyasete koyan Abdullah Gül.
Başbakan olduktan sonra Gül’ü aramayan Davutoğlu’na sanıldığından daha mesafeli durduğu söyleniyor Gül’ün.
Peki, İstanbul’da nasıl bir araya geldiler?
Gül yakın çevresine, “Israrla benimle görüşmek istedi. Sonra da gazetecileri peşine takarak benim üstümden siyaset geliştirmeye çalışıyor!” iddiasında bulunuyormuş.
Son dönem yeniden yıldızı parlayan Davutoğlu'nun bu konudaki değerlendirmelerinin ne olacağını şimdilik bilmiyoruz...Sayfa Adresi: http://www.turktime.com/yazar/gul-kimin-icin-pesine-gazeteci-takiyor-dedi/5771