​Sözcü muhabirlerini koruyun, Celal Ülgen’i değil!
Talat Atilla

İnsan yaşadıkça nelere şahit oluyor.

Sözcü’nün FETÖ ile ilişkisi olduğu iddialarını, program yaptığım kanal, konuk olarak çıktığım kanallar ve bu satırlarda, “Saçma ve bir FETÖ oyunu” olarak değerlendirdim.
Ve tam da bu yüzden mail ve sosyal medya yolu ile bana ağzına geleni yazan bazı sosyal medya çakalları ve kimliği karanlık bazı şahıslar 180 derece dönüş yaparak, “Aslında Sözcü masum” demeye başladılar.

Yerkürenin Türkiye bölgesi, insanın dengesini bozacak kadar hızlı dönüyor.

Oysa artık internet parmak izi gibi…

Şak diye yalanı tekzip ediyor.
Hayat bazen gerçekten çok yorucu.

Neyse…

Şu Fehmi Koru meselesi çok ilginç.
Sözcü’ye tuzak kuran kendisi değilmiş gibi, bir de Sözcü’ye destek numaraları çekmeye başladı.

İnsan aklını yitirecek.

Sözcü’nün Fehmi Koru’nun bu çark eden yaklaşımını birinci sayfadan görmesini anlıyorum ama daha müstehzi bir başlık bulabilirdi!

Koru, Sözcü’nün patronunu itham eden kelimelerine tek bir kanıt bulamadı ama herkes bu sözlerin üzerine atladı!

Koru’yu ciddiye almayanlar, Koru’nun sözlerini ciddiye aldılar!
Akla ziyan durumlar bunlarla da sınırlı değil.

Sözcü’nün mağdur muhabiri Mediha Olgun hapisten çıkar çıkmaz feryat etti;
 
MEDİHA OLGUN’LA İLGİLİ HABER ŞÖYLE

““Başından itibaren benimle ilgili gazetenin avukatları yanlış bilgiler verdiler, dertleri bizi çıkarmak değil, siyasi şov yapmaktı’’ dedi. İtiraz dilekçesini kasıtlı bir şekilde doğru yazmadıklarını söyledi.
 
“Ben avukatlara defalarca ikisinin de gelip tanıklık yapmaları için çağrıda bulundum. 4 aydır her avukat görüşmesinde bunu yaptım. Kaç kez haber gönderdim. Bakın, onların tutuklanması gerektiğini filan söylemiyorum. Lütfen yanlış anlamayın, sadece zahmet edip yönettikleri siteyle ilgili bir dava varken gelmediler. Bunca zaman o kadar gürültü kopardılar, güya bizim tutukluluğumuza itiraz ettiler, şayet samimi idiyseler savcıya gidip ‘Bu kadının bu haberlerden haberi yok, talimatı veren, yaptıran biziz ama bunlar zaten suç değil’ demeleri gerekmez miydi? Yapmadılar.”
 
AVUKATLAR KENDİ ADAMLARINI KURTARMAK İÇİN BİZİ YAKTILAR’
“Onca zaman bir kez çocuğumu arayıp teselli bile etmediler. Ama oğlum aramış, ‘Neden annemi yayın yönetmeni gibi gösteriyorsunuz?’ demiş, ‘Öyle yapmak zorundayız’ diye karşılık vermişler. Avukatlar da kendi adamlarını kurtarmak için bizi yaktılar.”

‘GÖKMEN ULU DA ONLAR YÜZÜNDEN IÇERIDE’

“Gökmen hâlâ onlar yüzünden içeride. Bu işlerle hiç ilgisi yoktur. O gün ‘O haberi yap’ demişler, yapmış. Başlığı atan, haberin nasıl verileceğine karar veren o değil ki...

Peki Mediha Olgun kimden bahsediyor.

Sözcü’nün avukatı Celal Ülgen’den…

Sözcü dahil neredeyse hiçbir yerde Mediha Olgun gibi sadece işini yapan bir gazetecinin feryadı duyulmadı.

Bu olmaz.

Celal Ülgen’i mahkum etmiyorum ama Mediha Olgun’un bu sözlerini kimsenin görmemesi ve Sözcü’nün avukatı Celal Ülgen’in mesleğini değil, sov yaptığı iddiası görmezden gelinecek gibi değil.

Ama Türkiye burası.

Sağcısı da, solcusu da şova ve güçlüye bayılıyor.
Mediha sadece bir muhabir. Ve şöhreti yok diye Sözcü’nün avukatının bu sözlere rağmen el üstünde tutuluyor olması Sözcü’nün seyir tarihine hoş geçmeyecek.
Olmadı. Yakışmadı.
 
 
 
 Sayfa Adresi: http://www.turktime.com/yazar/8203-sozcu-muhabirlerini-koruyun-celal-ulgen-i-degil/5601