Hakim Özkan: Yüksek yargıdan, yeni hakimlere baskı var!
Talat Atilla

Ankara İdare Mahkemesi Başkanı ve Yargıda Birlik Platformu kurucu üyesi Hakim Gürsel Özkan’a, yaklaşan HSYK seçimlerini sordum.

 
Güzel açıklama!
Kısa süre önce, Türk Milli Bayan Futbol takımının teknik direktörü Nur Mustafa Gülen’le ilgili, “Bazı bayan futbolculara objektif kriterlere göre davranmıyor. Milli olmak için bayan futbolcuların 10 maç oynaması gerekiyor. Gülen’in bazı bayan futbolcuları 8-9 kez oynatarak milli olmasını engellediği, örneğin büyük bir ilin başsavcı vekilinin kızı olan Damla Demirdön’e negatif ayrımcılık yapılıyor.” mealinde bir yazı kaleme aldım.
Futbol Federasyonu’ndan üst düzey bir yetkili arayarak, Nur Mustafa Gülen’in Fatih Terim tarafından getirilmediği, Gülen’in objektif bir hoca olduğunu belirterek, “Şayet gözünden kaçmış bir hatası var ise, hocamız bu hatasını da telafi eder.” şeklinde oldukça medeni bir açıklama yaptı.
Futbol Federasyonu’nun, yazdığım konuya gösterdiği ilgiyi teşekkür ediyor, Nur Mustafa Gülen Hoca’nın gözünden kaçtığını düşündüğüm hataları düzelteceğine inanıyorum.

*Bu yazı Talat Atilla'nın Güneş Gazetesi'ndeki köşesinden alınmıştır...Sayfa Adresi: http://www.turktime.com/yazar/hakim-ozkan-yuksek-yargidan-yeni-hakimlere-baski-var/4390