Suikast Güncesi!
M. Kürşat Türker

DEKOR  :  Verzalit kahve masaya ay gibi doğan tepe lambasının ışığında iki kişi. Sorgucu ( S ) ve zanlı ( Z ).., Zanlı uykusuzluk ve bozulmuş transmitter uçlarından dolayı makul şeyler söylememektedir.., ya da belki söylemektedir.. 
 
Z   : Bir krallığın inşasına önce şatoların inşasından başlarsın.., Yönetenlerin zahmetlerine karşılık adına konfor denen şeye sahip olmalarının hak olduğuna inanır , tuğla üzerine tuğla koyarsın.., kendi bilek gücünle , sadece izleyerek gurur duyabileceğin bir ihtişamın inşasına faydalı olursun..., Ve ey kalabalık .., sonra , açlık ve vebanın hatıralarına kapılıp bastille'i kuşatmaya yeltenirsin...
 
S  :  Beni kastetmediğinizin farkındayım.., Kalabalıkla ilgili bir probleminiz mi var ?
 
Z  :  Bundan yüz yıl önce istanbulun şaşaalı bir mahallesinde böyle bir sual için aleni inzibat tavrı denilebilirdi.., her neyse.., merak ettiğiniz kalabalık korkusunun psişik bir hal değişimine uğrayıp uğramadığı ise ; karasafra cümlesiyle özetlenemeyecek nevrotik bir süreç diyelim..
 
S  :  Yalnız yaşanılan bir süreç olduğuna inandırma çabasında iseniz .., şimdiden vazgeçin derim !
 
Z  :  Bu tip hüzün dönemleri , festival kalabalığında geçmez emin olun..
 
S  :  Kalabalık mevzusuna tekrardan geldiniz..?
 
Z  :  Eh .., siz de habire harç temin ettiniz.., Ayrıca neden yalnız yaşanmayan bir süreç olduğu fikrine saplanıverdiniz..?
 
S  :  Elimizde bu tür eylemlere ilişkin yeterince malumat mevcut.., genellikle bir ya da daha çok ortak bulunur..
 
Z  :  İşsiz ve daha önce ticaret yapmamış biri olarak şu ortak arayışınıza karşı durmak zorundayım.., San francisco sokaklarındaki gibi bir devriye arkadaşım da olmadı ki , "ortak ne haber" diyeyim..
 
S  :  Demek ki bu düzeyli sorgulamamdan pek hoşlanmadınız..?
 
Z  :  Amacınızı sormak için acele edemiyorum.., algılarım yavaşlamış durumda ., ama şemsiyem nerede diye merak ediyorum doğrusu ..?
 
S  :  Balistik ve laboratuvar incelemelerinden sonra , eğer sadece şemsiye ise size iade edilecek.., Biz de bu süreyi daha verimli değerlendirelim istedik .., yazık ki bize yardımcı olmaya direnmektesiniz..
 
Z  :  Sormadan geçemeyeceğim ..., bu durum sizin türe özgü bir bulaşıcı paronaya mı ..?
Ya da belki de esneklik noksanlığıdır.., yaş geçtikçe fiziki egzersizlerin azalması da etkili mi bu süreçte ..? Bilmelisiniz ki , vücutta hareket yoluyla çıkamayan enerji , insanda lüzumsuz vesvese ve şüphelere yol açabilir.., insanoğlu adeta aklından duman çıkarır..
                    ... Kısa sessizlik ...
     Tabii bir de ; yemekten bir iki saat sonra yükselen kan şekerini dengeleyecek pankreas da lazım.. Asabiyeti artırır tatlı cisimler ve sözler..
 
S  :  Mevzuyu dolandırma yeteneğin ve halen bu işin içindekilerden bize bahsetmemiş olman manidar .., ( Bu esnada şemsiyenin şemsiye olduğu ve uzun menzilli bir silah olmadığı bilgisi iletilir )
       Diğer yandan .., başta karadenizli olmanız şüphelerimi bayağı bir artırmıştı...
 
Z   :  Şemsiyem var, baston olarak da kullanıyorum , romatizmalarım da olabilir.. ( Ayağa kalkar )
        Şayet kelepçemi çözerseniz sizi doyasıya alkışlamak istiyorum .., ek olarak da inşaat işlerinde başarılarınızın devamını temenni ediyorum ...Ve son bir tavsiye ..; Kameralarınız , bilişim sistemleriniz ve x-ray cihazlarınızla Azraili tespit edebileceğinizi düşünen amirleriniz mevcutsa şayet.., şimdiden vazgeçsinler derim ben....!Sayfa Adresi: http://www.turktime.com/yazar/suikast-guncesi/3807