T.C'yi bırak yolsuzluklara bak...!
Ankara Kulisi

Logosunun önünden TC’yi çıkaran, tepkiler üzerine yeniden koyan Sağlık Bakanlığı’nda akıl almaz gelişmeler yaşanıyor. GÜNEŞ, Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nden emekli olan Mümtaz Ergin isimli vatandaşın, kurumuyla ilgili, Cumhurbaşkanlığı Denetleme Kurulu, Maliye Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na gönderdiği usulsüzlük belgelerini ele geçirdi. İddiaya göre, bağımsız ve yıllık bütçesi 150 milyon civarında olan Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nde inanılmaz usulsüzlükler yaşanmış.

 

‘Müsteşar Tour’, Devlet parasıyla akrabasını uçurmuş!

 

Cumhurbaşkanlığı kayıtlarına giren belgelere göre, Bakanlıktan TC’yi kaldıran bürokrasinin bir numaralı ismi Müsteşar Prof.Dr. Nihat Tosun, Rahman Tosun ve Şenol Tosun isimli devlet memuru olmayan iki yakın akrabasını, Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün ödediği 778930 sıra nolu faturalı parayla uçak yolculuğu yaptırmış. Harcamanın yapıldığı kurum olan Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Dr. İbrahim Şentürk, aynı zamanda Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun’un akrabası.

 

Maliye: sahte belgelerle para çekilmesini açıklayın!

 

Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü ile ilgili bir başka iddiayı araştıran Maliye Bakanlığı Müfettişleri, Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün promosyon paralarını yatırdığı Ziraat Bankası İstanbul Şubesi’nde de ilginç para hareketleri tespit etti. Vergi Başmüfettişi Yakup Tokat imzasıyla, Sayı: B-2/12-5 ve 12 ve 09.08.2012 tarihli, Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’ne yazılan resmi yazıda, genel müdür İbrahim Şentürk’e şu sorular soruluyor:

1)Faturaların, Genel Müdürlüğünüz yerine, neden banka şubesine yatırıldığı anlaşılamamıştır?

2) Alınan şeyler, faturalarda genellikle, “Muhtelif malzeme” olarak yer almasına rağmen, ne oldukları belli değildir?

3) Sahte belgelerle ilgili banka şubesinden para çekilmesini nasıl açıklarsınız?

 

Bakan ne yapacak?

 

Ele geçirdiğim belgelerin tamamı resmi ve devlet kayıtlarına girmiştir. Hakkını yemeyelim; Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, henüz yeni bir Bakandır. Yayınladığım belgeler, Bakan Müezzinoğlu göreve gelmesinden birkaç ay önce gerçekleşmiştir. TC’yi logodan kaldırma hazırlığı da eski Bakan Akdağ’ın döneminde planlanmıştır ama devletin devamlılığı esas olduğuna göre, Sağlık Bakanlığı’ndaki tüm gelişmelerin siyasi sorumluluğu Bakan Müezzinoğlu’nundur. Eski bürokratların TC örneğinde olduğu gibi bundan sonra da Bakan Müezzinoğlu’nu yıpratabileceğini ön görmek için kahin olmaya gerek yok.

 

*Bu yazı Talat Atilla'nın Güneş Gazetesi'ndeki özel haberinden alınmıştır...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Sayfa Adresi: http://www.turktime.com/yazar/t-c-yi-birak-yolsuzluklara-bak-/3662