Demirören AVM'ye Türk Bayrağı Atkısıyla Girilemiyor mu?
Talat Atilla

Bugün (17.Temmuz.2011) tarihinde saat 22:40’da Gürcan Baysal isimli okurum başından geçen ilginç bir olayı Facebook hesabımdan bana göndermiş. Kelimesine dahi dokunmadan yayınlıyorum.

 

 Gürcan Baysak
 Gürcan Baysak
Talat Abi Merhaba.
Ben Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisiyim. Adım Gürcan Baysak. Bugün Şehitlerimiz için bayraklarımızla Taksimdeydik ve başımıza bu olay geldi. Sizinle paylaşmak istedim..Sizce biz provokatörcü müyüz? İyi çalışmalar, saygılar.
Bugün Provokatör olduğumu anladım. Şöyle ki Taksimde Türk Bayraklarımızla yürüyüşümüzü yaptıktan sonra Demirören AVM'ye girdik. Girişte güvenlikler arkadaşımın Türk Bayraklı atkısını işaret edip "Onunla giremezsiniz" dediler.

Nasıl olur dedik, bildiğin giremezsiniz dediler. Söylene söylene girdik. İçeride ben bayrağımı taşırken bir güvenlik gelip "lütfen o bayrağı sarılı şekilde taşıyın, provokasyona gerek yok" dedi. "Türk Bayrağı bu, burası da Türkiye" dedim. Kendi ülkemde kendi bayrağımı taşıyınca provokatör oldum. Dünyanın başka hangi ülkesinde böyle bir durumla karşılaşılır? Yazıklar olsun... 

 

NOT: Bir kişinin yaptığı yakışıksız davranış elbette Demirören gibi kurumsal bir yapıyı bağlamaz ama kurumsal olmanın ön şartı da kurumunuzda kimlerle çalıştığınızı önemsemenizdir.  Demirören'in bu çirkin hareketten haberi var mı, yok mu? İşte bunu merak ediyorum! Bu sorunun cevabını alırsam, sıkı bir yanıtım olacak! Türk bayrağına sakıncalı madde muamelesi yapanlara bu topraklarda yaşayan Türk, Kürt, Çerkez, Laz, Arnavut, Göçmen, Alevi, Sunni vs. Hepsinin yanıtı tektir: HADDİNİZİ BİLİN!Sayfa Adresi: http://www.turktime.com/yazar/demiroren-avm-ye-turk-bayragi-atkisiyla-girilemiyor-mu/2756