Sabah Ekonomi Daha İyi Olabilir!
Ankara Kulisi

 

Sabah Gazetesi’nde uzunca bir süredir Türkiye’nin en önemli ve değişmez gündemi olan ekonomi yok sayılıyor.
Gazetenin 1. sayfasına ekonomi servisinden gelen hiçbir haber konulmuyor. Bunda ekonomi servisinin zayıf olması değil başka faktörlerin rol oynadığı öğrenildi.
 
Gazetenin bu politikası nedeniyle Ekonomi Servisi’ndeki muhabirlerin arayış içerisine girdiği ve önümüzdeki günlerde bazı muhabirlerin “Büyük Gazetelere” transfer olacağı konuşuluyor.
 
Olayın perde arkasındaki sebep ise Gazetenin bir çok kişiyle kavga eden yayın yönetmeni Erdal Şafak’ın, Oğuz Karamuk’la da kavga etmesi.
 
Star Gazetesi’nden Sabah’a transfer olan ve bu nedenle Erdal Şafak’ın sevmediği Oğuz Karamuk, geldiği günden beri Şafak tarafından bloklanıyor. Neredeyse tamamı Habertürk’e transfer olan ekonomi servisi Karamuk dönemiyle birlikte toparlanmaya girdi ve hem İstanbul’da hem Ankara’da kadrosunu güçlendirdi. Ancak bu güçlendirme Ekonomi sayfalarına yansısa da gazete yönetimi tarafından vitrine edilmiyor.
 
Herkesi fırçalayan ve ağır üslupla konuşan Erdal Şafak, ilk günden itibaren Karamuk’a yayın toplantısında herkesin içinde sert sözlerle müdahale etmeye başlamış ve ip kopmuştu. Karamuk’un Şafak’a aynı üslupta cevap verdiği toplantı sonrası kavga patlayınca yönetim krize el koymuştu.
 
Sorun dondurulurken, Karamuk’a yönelik bir cezai işlem uygulanmamıştı. Karamuk, Şafak özür dileyene kadar yayın toplantılarına katılmama kararı almış ve toplantıya yardımcılarını göndermeye başlamıştı.
 
Döviz fiyatlarının fırlamaya, dünyada pekçok ekonomik gelişmenin yaşanmaya başladığı bu günlerde Sabah’ın ekonomi alanını yok saymasına patronajın ne diyeceği ise merakla bekleniyor.Sayfa Adresi: http://www.turktime.com/yazar/sabah-ekonomi-daha-iyi-olabilir/2496