Yükselen Yorumcu Seviyesi, Yolsuzluklar ve Bir Fıkra
Bülent Kuşoğlu

Geçen haftaki “Enayi Yerine Konduğunuzu Hissettiğiniz oldu mu?” başlıklı yazıma yorum yapan Hasan Tahsin ve Çapanoğlu’nun yorumları çok güzeldi. Hasan Tahsin’in misafirimizle atışmasını tam anlamadım. Çünkü, H.Tahsin’de bir anlamda iktidarları eleştiriyordu. 16:24, 21:17 ve 22:50’de yazan Misafirlerin yorumları da çok nefisti. Teşekkür ederim. Teyze artık klasik olmuş yorumuyla çok başarılıydı. 00:07’de yazan Misafirime de teşekkürler. Yıldıray, alınmasın dağlar değil, site kendisinin. Ayrıca objektif olması da gerekmiyor. Yürüyüş Arkadaşım’a da çok teşekkür ediyorum.

Geçen haftaki Okuyucu Yorumları başlıklı yazım 38 yorum almış. Tüm yorumculara peşinen teşekkür ederim. İlk yorumcu Misafirin yorumu güzeldi. Çapanoğlu, siz siyasi takılın, ben mutlu olurum. Totem, sorun bahsettiğiniz gibi. Bize sunulan ama bize ait olmayan çözümlerden yana olmayalım. No Name Hükümet başarılı ise ve ben katkı yapıyorsam, katkı yapmaya devam edeyim mi? Neden kızıyorsunuz? İltifalarınıza teşekkürler. Siz de iyi ki varsınız. E.B. “Biz de sorun olması normal” demek istemiyorum, haksızlık etmeyin. Yorumunuz güzel. 2:39 Misafiri birleştirici yazmışsınız, teşekkürler. H.Tahsin, “Akla, tavsiyeye ihtiyaçları yok” ama torpile ihtiyaçları var mı? Teyze tulumbacı sendromu ile müthiştiniz.  Gerçek Vatandaş’ın 3 yorumuna da teşekkürler. Çok güzel. N.Dönmez ve eğitim üzerine yazan Misafirime de teşekkürler.

Sürprizli Genel Seçime Hazır mısınız? Başlıklı yazıma ilk yorumu H.Tahsin yapmış, kendinse bende hatırlatayım, galip belli ise maç zevkli geçmez. 13:14 Misafirim inşallah günle beraber hayır doğar. Owleye güzel bir yorum yapmışsınız. Size ve Teyze’ye teşekkürler. Çapanoğlu, oyların Tayyip’e gittiği doğru da memleket nereye gidiyor? 2.Yorumunuza katılıyorum ama 3. nefisti. 18:40 Misafirim kızmayın, partili misiniz? 20:54 Misafiri farklı ve güzel bir yorum yapmışsınız. A.B yorumlarınız güzel ve mantıklı. N. Dönmez’e teşekkürler. Gerçek Vatandaş, bam teli, püf noktasını yazdınız, en çok alkışı aldınız. Kutlarım. No Name, “Tayyip” kimin dumanını sökecek? 22:07 Misafiri yorumunuza teşekkürler. 00.17 Misafiri partili misiniz, çabuk suçlamışsınız? Totem güzel yorumlar yapmışsınız. Herkese teşekkürler.

NASIL OLUYOR DA YOLSUZ DEĞİLLER?

Dikkatinizi çekmiştir, bu hafta İTO Başkanı’nın dahil olduğu hukukçular soruşturması ve askerlerin dahil olduğu bir casusluk soruşturması gündemdeydi. Özellikle askerlerin casusluk soruşturmasının baştan, “Deniz Kuvvetlerinde fuhuş operasyonu” yada “Genelkurmay’da fuhuş operasyonu” başlıkları ile duyurulması belleklerimizde askere karşı farkında olmadan olumsuz bir iz bırakmaya devam etti. Daha doğrusu ettirildi. Sonradan anlaşıldı ki konu fuhuş değil casusluk ama işi işten geçmişti. Başlıklar belleklerde kaldı.

Bir konuya daha dikkatinizi çekmek istiyorum; askerler, özellikle generaller soruşturuluyor, üniversite hocaları, polis şefleri, iş adamları, gazeteciler, sanatçılar soruşturuluyor, yolsuzlukları ortaya konuyor veya konmaya gayret ediliyor fakat özellikle bir kesim yolsuzluk işleri içersinde asla yok. Kim bu kesim? Bildiniz, siyasiler. Birkaç küçük belediye başkanı dışında siyasilerle ilgili yolsuzluk soruşturmaları olmadığı gibi, medyada da siyasilerle ilgili yolsuzluk iddiaları azalmış, nerede ise hiç yok. Eskiden sık sık siyasilerle ilgili yolsuzluk iddiası medyada yer alırken şimdi en alt düzeye inmiş.

Sizce bunun sebebi nedir?

a-)Siyasiler düzeldi, yolsuzluk yok b-)Medya vermiyor c-)Halk ilgilenmiyor d-)Güvenlik güçleri ve medya tespit edemiyor e-)Dokunulmazlıklar f-) Hepsi g-)Başka bir ihtimal daha var…

Ne dersiniz?

BİR FIKRA

Hakim sanığa sormuş,
“Karakolda suçunu itiraf etmişsin sen, peki şimdi niye inkar ediyorsun?”
“O zaman henüz avukat tutmamıştım. Şimdi suçsuz olduğuma ben bile inandım”

Siyasetçiler de seçilene kadar hırsızlık ve yolsuzluğun suç olduğunu biliyorlar ama seçildikten sonra unutuyorlar.

 Sayfa Adresi: http://www.turktime.com/yazar/yukselen-yorumcu-seviyesi-yolsuzluklar-ve-bir-fikra/2414