Bu ayrıntı Önemli; Star Gazetesi'nde İki Yazar Cemaate Çaktı
Ankara Kulisi

Hükümete yakınlığı ile bilinen Star Gazetesi’nde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Star, bir yandan Hanefi Avcı’ya manşetleriyle sert bir şekilde yüklenirken, diğer yandan bazı yazarları örtülü de olsa Hanefi Avcı’ya destek veriyorlar.

Star Gazetesi’nde bugün yayınlanan iki yazı dikkat çekiciydi. Yazıların ikisinin de konusu Hanefi Avcı’nın mahkeme tarafından tutuklanmasıydı.

 

Mustafa Kaaalioğlu’nun sağ kolu, künyede 2 numarada Yayın Danışmanı olarak yer alan İbrahim Kiras, yazısında cemaati direkt hedef aldı. Star’ın yeni yazarlarından Gürkan Zengin ise isim vermeden cemaati hedef aldı.

 

Gürkan Zengin, Hanefi Avcı’nın kitabı çıktığında açıktan destek veren bir yazı kaleme almış ve bu yazı da tartışılmıştı.

 

İbrahim Kiras’ın yazısında en dikkat çekici bölüm Avcı’nın kitabında yazılanların bir kısmının doğruluğunu kabul ettiği bölümdü. Kiraz, kitabın cemaat kısmını kastederek, “Hanefi Avcı’nın yazdıklarının bütünüyle gerçekdışı olduğunu düşünmemekle beraber…” şeklinde devam eden cümlesiyle konuya ilginç bir noktadan giriyor.

 

Star’ın iki numaralı isminin yazısı bütün olarak cemaati hedef alıyor ve Hanefi Avcı’ya yapılanın haksızlık, hukuksuzluk, olduğunu anlatıyor. İşin en çarpıcı bölümü ise, Kiras’ın operasyonun savcılık tarafından yapılıp, tutuklamanın mahkeme kararıyla verildiği kısmına hiç girmemesi ve tıpkı Avcı gibi, “operasyonu yapan cemaat” demeye getirmesi. Kiras bunu güçlendirmek için 8 madde halince cemaate sert biçimde yükleniyor.

 

Kiras’ın yazısı bu nedenle Hanefi Avcı’ya en yakın isimlerden Ruşen Çakır’ın da dikkatini çekti. Ruşen Çakır, NTV’deki Yazı İşleri Programı’nda yazıdan oldukça uzun alıntı yaptı ve yazıyı herkese tavsiye etti.

 

İbrahim Kiras, bu yazısıyla Ruşen Çakır’ın tam desteğini alırken, kendisinin yayın danışmanı olduğu ve künyede 2 numarada yer aldığı gazetesi farklı şeyler söylüyordu.

 

Satar yazarlarının bu yorumlarının yanında, Hanefi Avcı’nın evinde bulunan ve kendi ismine düzenlendiği iddia edilen sahte pasaportlar ve ruhsatsız olduğu iddia edilen kalaşnikofla ilgili ayrıntılı haberler de Star’ın sütunlarını süsledi.

Operasyonun en kilit noktası olan Avcı’nın kullandığı başkalarının üstüne olan hatların sahiplerini de konuşturan Star, oldukça detaylı bir haber de vermişti.

 

Star’da ayrıca Ergun Babahan da benzer görüşleri savundu ancak Babahan’ın durumunun farklılığı biliniyor. Sayfa Adresi: http://www.turktime.com/yazar/bu-ayrinti-onemli-star-gazetesi-nde-iki-yazar-cemaate-cakti/2363