Sabah'ın Patronlarından Tekneli Kutlama! O Da, PKK Destekçisi Çıktı!
Ankara Kulisi

Kandil dağındaki PKK kamplarında olduğu halde, Adana'daki seçmen listesinde yer alan, DTP'li Fatma Kurtulan'ın eşi Salman Kurtulan'ın adresi, PKK'ya destekçisi Belediye Başkanının evi çıktı. Kurtulan'ın seçmen listesinde yer alan adresinde halen DTP'li Küçükdikili Belediye Başkanı Leyla Güven oturuyor. Güven'in, Abdullah Öcalan'a destek mitinglerine katılıp, ölü ele geçen PKK'lı teröristler için cenaze aracı tahsis etmekten gözaltına alındığı belirlendi.

Adana'da 15 Ağustos günü düzenlenen operasyonda Adana Küçükdikili Belde Belediye Başkanı DTP'li Leyla Güven'in de aralarında bulunduğu 19 kişi gözaltına alınmıştı. PKK terör örgütü propagandası yaptığı belirtilen Leyla Güven, 13 Nisan'da Tunceli kırsalında ölü ele geçirilen Fuat Turgay adlı teröristin Adana'da yapılan cenazesine katılıp, belediyenin resmi plakalı ambulansını da cenaze için tahsis etmişti.

ASLINDA LOJMAN

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Adana Seyhan'daki seçmen listesinde halen dağda olan ve gıyabi tevkifli olarak aranan Salman Kurtulan'ın da adının bulunduğunu belirtmiş ve kayıtlara göre, ev adresi olarak da, ''Adana ili Seyhan ilçesi Söğütlü Mahallesi 141. Sokak 2/2 nolu dairede gözüktüğünü açıklamıştı.

1992'den bu yana aranan ve Kandil dağında olduğu halde Adana'daki seçmen listesine yazılan Salman Kurtulan'ın, kayıttaki adresinde ise, halen Küçükdikili Belediye Başkanı Leyla Güven oturuyor. Bu daire belediye tarafından başkan lojmanı olarak kullanılıyor. 44 yaşındaki Konya Cihanbeylili olan Leyla Güven, 2004 yerel seçimlerinde, bin 400 oyla Belediye Başkanı seçilmişti.

 

 

SABAH'IN PATRONLARI

Katar'ın Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Milli Gün resepsiyonuna damgayı, dev "kokteyl teknesi" vurdu. Sabah ve ATV'ye ortak olarak, kamuoyunda  tartışılan bir ülke konumuna giren Katar'lılar, Türk konuklarına yöresel yemeklerini ikram etti. Swiss Otel'de düzenlenen gecede yerel kıyafetler ile davetlileri karşılayan Katar'ın Ankara Büyükelçisi Abdülrezzak Al Abdulgani, tekne önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Resepsiyona katılan Maliye Bakan Kemal Unakıtan, Katar yemeklerini tattı ve ikram edilen Arap kahvesi mırra içti.Sayfa Adresi: http://www.turktime.com/yazar/sabah-in-patronlarindan-tekneli-kutlama-o-da-pkk-destekcisi-cikti/1785