E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

Fahrettin Damga

Proje terör örgütlerinden sonra proje siyasi partiler devrede
23 Nisan 2018 Pazartesi

Türk siyasi tarihine kara bir leke daha eklendi. Millet iradesinin temsilcisi milletvekilleri talimatla mensubu oldukları partiden başka bir partiye gönderildiler.

Yanlış duymadınız gönderildiler. Yani bir anlamda pazarlandılar. Demek ki milletvekili onların gözünde pazarlanabilen bir meta. Milletvekili saygınlığı mı? Hak getire. Belki de o yüzden yüzlerinden düşen bin parça idi konu kamuoyuna açıklanırken. Halka bakacak yüzleri olmadığı için gözleri yerdeydi.

 1977’deki Güneş Motel Olayı’nda bakanlık karşılığı ayartılan vekillere şahit olmuştu siyasi tarih ama kendi genel başkanının talimatıyla başka bir partiye geçen milletvekili görülmemişti. Bunu da gördük .

Bu vekiller neye göre seçildi? Seçilirken hangi kriterler baz alındı?  Nasıl ikna edildiler? 

Henüz belli değil ama olan biteni de tahmin etmek zor değil.

Muhtemelen bu vekiller CHP’nin 24 Haziran 2018 listesinde yer alamayacak isimler. İP listelerinden aday gösterilme garantisiyle böyle bir işe kerhen rıza göstermiş gibiler.

Yaşanan bu rezilliğin daha dibi var mı? Yaşamadan bilemeyeceğiz elbette.Ne ilke kaldı ne etik. Oysa ‘’İlkeler İttifakı’’ kuracaklardı. 

Gerçi yaptıkları her şeyi  bize ‘’demokrasi’’ diye satma konusunda yeterince arsız oldukları için bu siyasi ahlaksızlığı da öyle pazarlayacaklardır. Ya da tek adam iktidarından ülkeyi koruma martavalını sıkacaklardır.

Tayyip Erdoğan’ı ‘’tek adam’’ olmakla suçlarken 15 milletvekilinin boynuna İP geçiren Kılıçdaroğlu ne oluyor acaba, bu konuda Parti Meclisi’nden karar mı çıkarmıştı yoksa ?

Tipik bir ‘’cambaza bak’’ hali. 

Bu hamleyle ana muhalefet partisi genel başkanı olmasına rağmen ülkeyi yönetmek için aday olamayan bir Kılıçdaroğlu gerçeğiyle yüzleşiyor halkımız. Koltuğuna sıkı sıkıya sarılmış, amaca giden her yol mübah diyerek tüm ilkesizlikleri erdem diye yutturmaya çalışan bir zihniyet iş başında.

Tek ilkelerinin ‘’Tayyip Erdoğan’’ gitsin olduğu çok net. Bunun için her tür değeri yozlaştırmaktan çekinmeyecekleri de ortada. Hiç şaşırtıcı değil. Siyasi tarihimiz boyunca tüm değerleri kendi amacı doğrultusunda yozlaştıran bir zihniyetten bugün farklı davranmasını bekleyemezsiniz. 

Aslında halkımız açısından çok faydalı bir gelişme bu. Bugüne kadar isimleri birbirinden farklı DEAŞ-PKK-PYD-FETÖ ve DHKP-C terör örgütlerinin sözde dost ve müttefik ABD’nin laboratuvarlarında üretilen proje kardeşler olduklarını acı tecrübelerle öğrendik. Ama öğrendik.

Şimdi de her ne kadar adları CHP-İP-SP-HDP olsa da aynı elin parmakları olan proje siyasi partilerle de yüzleşmiş oluyoruz. Halkımız için yeni bir aydınlanma iklimi. Bu bir kazanç bizim için.

En başından beri söylediğimiz gibi. Bu vesayet denen şey toplumun en sağından en soluna kadar tüm kesimlerden insan devşirmiştir. Mücadele artık son düzlükte ve topyekün mücadele olduğu için de bileşenleri bir araya toplayarak bir amaca matuf harekete mecbur kılıyorlar.

Tek amaç var. Bu ülke bağımsız olmasın. ABD vesayetiyle yaşamaya devam etsin. Azgın azınlığın hakim olduğu yönetimle Müslüman halk ‘’ Öz vatanında garip, öz vatanında parya’’ olsun. İstedikleri bu.

Fakat unuttukları bir gerçek var. O da bu millet dış kaynaklı projeleri bundan önce elinin tersiyle ittiği gibi yine itecektir ve oyunlarını başlarına geçirecektir.

24 Haziran 2018 bu ülkenin yaşadığı değişim ve dönüşüm sürecinin taçlandırılacağı tarihtir. Bu seçimlerden Cumhur İttifakı’nın galibiyetle çıkması demek vesayetin bir daha bu ülke topraklarına geri dönmemek üzere gitmesi demektir.

Peki bu işe niye kalkıştılar?

Cumhur İttifakı karşıtı cephe özellikle Saadet Partisi üzerinden Abdullah Gül’ü iknaya çalışıyor. Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı sürecinde yakın çalıştığı bazı isimler de bu işi kotarmaya çalışanlarla işbirliği halinde. Fakat Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adayı olmak için ısrarcı olduğu bu sebeple de onu ikna etmek için böyle bir yola başvurulduğu iddia ediliyor.

Abdullah Gül kendisinin eşi başörtülü diye 367 ucubesini ortaya koyan ve 27 Nisan 2007’de Genelkurmay’ın internet sitesine konan e-muhtıra’dan medet uman  CHP zihniyetinin adayı olmaya razı olur mu bilmem? Onu ilke bazında henüz test edemedik.

Fakat CHP’nin dün seçtirmemek için e-muhtıra bile verdirdikleri birine bugün adayımız ol diye yalvarması gayet ‘’ahlaki’’ ve gayet ‘’etik’’. 

Bu arada unutmayalım. Meral Akşener ‘’abidik gubidik’’ yapmadan 100 bin imzayla aday olacağını açıklamıştı. Böyle bir abidik gubidik yapıldığına göre anlaşılan o ki imza toplamak o kadar kolay değilmiş.

Yaşananlara bakılırsa muhalefetin seçim  stratejisi değişiyor gibi görünüyor. En azından çabalar o yönde. İlk turda herkesin kendi adayını göstermesi fikrinden vazgeçip tek aday üzerine yoğunlaşıyorlar. Fakat ne kadar bir araya gelebilirler hep birlikte göreceğiz. HDP onlar açısından hala büyük bir sıkıntı. HDP denklemde yer aldığı müddetçe işleri zorlaşıyor. Bunu millete anlatabilmeleri de mümkün değil.

Saadet Partisi’nde ise yönetici düzeyinde merhum Erbakan’ı eleştiren ve hatta hakaret eden insanlar görmek mümkün. Artık Milli Görüş’ün temsilcisi olmadıkları da net. Böyle bir iddiaları da yok zaten. Bugün Ak Parti hükümetinin yaptığı yatırımlarının çoğunun merhum Erbakan’ın planı olduğunu bilmelerine rağmen karşı çıkıyorlar. Merhum Erbakan’ın manevi mirasından ziyade maddi mirası peşinde olan bir siyasi parti haline büründü Saadet Partisi.
Merhum Erbakan’ın siyasi mirası başında Fatih Erbakan’ın olduğu Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı tarafından sahipleniliyor ve yaşatılmaya çalışılıyor. Saadet Partisi’nin Fatih Erbakan’a yaklaşımı da malum. Bir arada olmaları imkansız görünüyor. 

Seçim öncesi Fatih Erbakan’ın Ak Parti tarafından davet edilmesi ve onun da şu anki şartlar çerçevesinde milletin bekası için bunu kabul etmesi muhtemeldir. Madem dış destekli proje siyaset devrede, yerli ve milli cephenin de safları sıklaştırmasından daha doğal bir şey yok.

Bu arada gözden kaçırılmaması gereken  bir durum da CHP’nin içinden yaşananlara dair tepkiler. İlhan Cihaner sosyal medya hesabından buna dair bir çıkış yaparak işaret fişeğini çaktı. 

Bakalım gelecek günler ne gösterecek.

Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler.

E-posta   Facebook   Twitter     Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
Bu yazı 11189 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçim tarihi açıklandı, muhalefet çarşısı karıştı
4/19/2018
MHP ve Devlet Bahçeli neden ilkeler ittifakından bahsedenlerin hedefinde?
4/16/2018
3. Dünya Savaşı’nın eşiğinde miyiz?
4/12/2018
Esad katliamlarıyla ABD-Avrupa ve İsrail’e can suyu mu veriyor?
4/9/2018
En büyük kabusları enerji açığını kapatan Türkiye
4/5/2018
Türkiye artık hafife alınacak bir ülke değil
4/2/2018
Bayram değil seyran değil ABD ve Avrupa bizi niye öpmeye çalışıyor?
3/29/2018
Batıyı Türkiye’yi kaybetme korkusu sardı
3/26/2018
Türkiye’nin yapım projesi ile Batının yıkım projesi!
3/22/2018
Mehmetçik ve Devlet Bahçeli’nin kesişen kaderi
3/19/2018
Kazanacakları seçimi niye boykot etsinlermiş. Duy da inanma.
3/15/2018
Cumhur İttifakı, getirdikleri, itirazlar ve çaresizlik
3/12/2018
ABD’nin DEAŞ maymuncuğu ve psikolojik harekat
3/8/2018
ABD’nin Türkiye çaresizliği
3/5/2018
Saadet Partisi için normal olan ne, bir tuhaflık yok mu?
3/1/2018
Türk, neden beklenen ve özlenen?
2/26/2018
CHP AGRESİFLEŞMESİN DE BİZ Mİ AGRESİFLEŞELİM?
2/23/2018
Sahada ne kadar varsan, masada o kadar varsın
2/19/2018
ABD tiyatroyu daha ne kadar sürdürebilir
2/15/2018
100 yıllık hesap ve ABD’nin planı
2/12/2018
ABD'nin talepleri CHP'ye Atatürk'ü unutturuyor mu?
2/8/2018
CHP KURULTAYI’NA DAİR
2/6/2018
YORUMLAR
Toplam 5 yorum var, 5 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Misafir 25 Nisan 2018 Çarşamba 11:02

Bu Yazarin yerli ve milli dedigi cephe.. 18 Türk adasinin yunan tarafindan isgaline cit cikarmaya.. osloda teröristlerle pazarlik yapan.. Haburdan cadir mahkemesi kuran.. Sivan perver ile megri megri oynayan.. TC nin baskentinde terörist pacavrasi dalgalandiran.. muhterem hocaefendi ile 12 yil ülkeyi talan eden..mirac gecesinde müslümanlari bombalayanlari kutlayan.. egitimi dünya siralamasinda dip yaptiran milli cephe mi.. vay be. Ben bu yazari cok sevdim. inanmadigini bize kakaliyor.

Yorumu oyla      13      0  
Misafir 24 Nisan 2018 Salı 18:28

Sayin yazarcik, RTE ve AKP nin 2002 den hemen önce icinde bulundugu yasakli dönemde yine CHP nin yardimi ile bugünlere geldigini ne sekilde yorumlar merak ediyoruz. en cok güldügüm de "Bugün Ak Parti hükümetinin yaptığı yatırımlarının çoğunun merhum Erbakan’ın planı olduğunu bilmelerin...." Ahh bir de bu yatirimlarin ne oldugunu söylese Sayin yazarcik.. Fakat lütfen köprü, tünel ve otoyol disinda birseyler bulup yazarsa seviniriz icabinda.. bekliyoruz

Yorumu oyla      13      0  
Misafir 23 Nisan 2018 Pazartesi 18:44

Sayın Yazar, yaşınız gereği hatırlamazsınız o yılları. En iyisi, Merdan Yanardağ anlatsın size,"Operasyon Partisi - Bir ABD Projesi Olarak AKP" kitabın adı. Bu sayfalara uğrayan sayısı parmakla sayılsa da sadece sizin için bu yorum. Aynı projenin uzatmaları oynaması için siz de bu sayfadasınız, en büyük proje partisi için. Bu partiden kurtulmak için gerçek milli ve yerli güçler kurdu İYİPARTİyi. Farkındaysanız yerinizi İYİ seçin, ülkeye ve millete zarar vermeden. Saygılar.

Yorumu oyla      14      1  
Misafir 23 Nisan 2018 Pazartesi 10:23

"Tek amaç var. Bu ülke bağımsız olmasın. ABD vesayetiyle yaşamaya devam etsin". Haklısınız sayın yazar, zaten "Biz Büyük Orta Doğu Projesi'nin eş başkanlarından biriyiz" sözü de aslında CEHABEnin başkanı Kılıçdaroğlu'na aitmiş,, son gelen trol-pedia bilgilerine göre. Üzülmeyin bu da geçer, hayat çok kısa, fazla üzülmeye değmez.

Yorumu oyla      12      1  
Misafir 23 Nisan 2018 Pazartesi 10:18

bu yazı çıkmadan, bir önceki yazıya iki saat önce attığım yorum tam onikiden. Son CHP-İYİPARTİ manevrası belli ki çok ama pek çok üzmüş kimilerini. NumanKurtulmuş ve TuğrulTürkeş'in transferinin mürekkebi henüz kurumadı. Galiba sorular çalışmadıkları yerden çıktı bu defa. Hanım yaparsa kaza, hizmetçi yaparsa suç, öyle mi? Alışacaklar, yavaş yavaş, yol bu defa yokuş aşağı, dibe az kaldı. Gendini kurtaran kaptan, bizden söylemesi. Bumranga benzedi, yapılan hazırlık dönüp geldi atanı vurdu. Kısmet.

Yorumu oyla      6      1  
Mesa Mesken, Bodrum, reklam, banner,
Aydın, belediye, Özlem Çerçioğlu, Ege et, koronavirüs, önlem,
tusas, banner, reklam,
meclis kulisi,
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
ANKET
Koronavirüse karşı önlem aldınız mı?Sonuçları göster Anket arşivi
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
  •SİTENE EKLE
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
Avrupa Ligi
abd
şampiyonlar Ligi
Gökhan Töre
BBP
kardeş
pkk
Tarsus
tekne