E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

Fahrettin Damga

CHP ve Kılıçdaroğlu şehitlerimizden iktidar devşirmeyi mi planlıyordu?
3 Mart 2020 Salı

 

 

Geçmişte ‘’Esad gitmezse Erdoğan gider‘’ propagandası yaptılar. O zamanlar da Erdoğan’dan kurtulmayı Esad sevgisini perdelemek için kullanıyorlardı.

Erdoğan kurtulmak amaçlarıydı elbette ama ya Esad sevgisinin sebebi neydi?

Canhıraş bir şekilde Esad’ı desteklediler. Hem de kendi insanını çoluk-çocuk, kadın-erkek demeden gözü kapalı bir şekilde katleden, ülkesinde taş taş üstünde bırakmayan, nüfusun büyük çoğunluğunu ülke dışına çıkmak zorunda bırakan eli kanlı katili.

Destekledikleri  katil  öyle bir katil ki gün geldi askerleri mezardan ceset çıkarıp yaktılar ve bunu video olarak çekmekten bile çekinmediler.

Bugüne kadar darbe destekçiliği dahil her türlü numarayı çektiler, her fırsatı değerlendirmeye çalıştılar. Türkiye yanmış yıkılmış umurlarında değil. Yeter ki Esad değil Erdoğan gitsin.

Erdoğan’ın gitmesi onlar için her şeyden, ülke menfaatinden bile önde olsa da üst düzey bir şartlanmışlıkla, hiçbir ilke ve etik değeri umursamadan ‘’hedefe giden her yol mübahtır’’ adanmışlığıyla Esad’ı desteklediler.

Ona parti olarak heyetler gönderdiler. Yapılan görüşmelerde ‘’kendi insanını öldürme, masumlara dokunma’’ telkininde bulundular mı bilinmez ama Türkiye’ye o caninin zulmünden ‘’kaçan masumlara kucak açma,  kol kanat germe’’ dediler.

İstedikleri olmadı elbette. Zira bu millet tarihin her döneminde mazlumların, masumların en büyük sığınağı, güvenli limanı olmuştur. Yine öyle oldu. Olmaya da devam edecek.

Dediklerini yaptıramamanın kızgınlığıyla bu kez insanlarımızı mültecilere ve özellikle Suriyeliler’e karşı kışkırttılar. Kimi zaman bizim askerimiz onlar için Suriye’de ölürken onlar oturup nargile içiyor diye söylendiler, kimi zaman sahillerimizde keyif çatıyorlar diye. Kimi zaman insanımız onların yüzünden iş bulamıyor diye insanlarımızın nasırına basarken kimi zaman ekonomi onlar yüzünden bozuldu diye fısıldadılar kulaklara.

Mütemadiyen tahrik ettiler halkı. İstediler ki o masumlar eli kanlı katilin insafına terkedilsin.

Şükür halkımızın feraseti sayesinde istedikleri sonucu alamadılar ama iz bırakmadıkları da söylenemez.

Bu kez de ülkemizde istemedikleri mültecilerden Avrupa’ya gitmek isteyenler için kapıların açılmasından rahatsız oldular. Birden bire hem insanlıklarını hatırladılar hem etik değerleri. Gerçekte ise Avrupalı dostları için endişe ediyorlar. ‘’Nasıl başa çıkarlar bu sıkıntıyla?’’ diye. Oysa onlar için makbul mülteci Esad’ın insafına terk edilen ya da Erdoğan’ı yıpratmak için kullanılandır.

Erdoğan’ı yıpratmak için içeride tepe tepe kullanıp günah keçisi yaptıkları mültecilere İdlib’ten eli kanlı dostları sayesinde yeni ilaveler olacak, onlara yeni istismar konusu çıkacaktı.

Fakat olmadı, hesap şaştı.

Ne yaptılarsa olmadı. Türkiye, yaptığı müdahaleyle İdlib’te dönen Ali Cengiz oyununu bozdu. Geri adım atmayacağını açıkladı ve rejimin Soçi Mutabakatı sınırlarına çekilmesi gerektiği görüşünden taviz vermedi. Rejime Şubat sonuna kadar süre verdi. Eğer gerekeni yapmazsa güç kullanarak yapacağını deklare etti.

Feryatlar yükseldi. ‘’Ne işimiz vardı Suriye’de?’’  Bizim kimsenin toprağında gözümüz yoktu. Gerçi onlara göre başkasının bizim toprağımızda gözü olmasında sakınca yok. Öyle olsa hazırlattıkları haritalarda Hatay’ı kendi toprağı olarak gösteren Esad rejimine tepki gösterirlerdi.

Bu Esad güzellemesinde, hükümetin onunla görüşmesi konusundaki ısrarda, Suriyeli sığınmacı karşıtlığında CHP üst yönetiminin mezhep taassubunun etkisi var mı bilinmez ama sebebin bu olduğu yönünde ciddi iddialar var. Hatta bu durumun Erdoğan’ın gitmesini istemenin önüne bile geçtiği iddia ediliyor. O derece bir taassub hakim yani.

Ne olduysa Regaib Kandili gecesi oldu, İdlib’te Rusya ve rejim işbirliği imzalı hain bir hava saldırısıyla 33 Mehmetçiğimiz şehit edildi ve 31 askerimiz yaralandı.

Birden bire sosyal medya hareketlendi. Twitter’da yakın dönemde açılan az takipçili bot hesaplar eliyle ve Fetöcü hainlerin destekleriyle şehit sayısı çok yüksek ifade edilerek bir hareketlenme amaçlanıyor gibiydi. Devlet müdahale etti. Erişim kısıtlandı ve yangına körükle gitmek isteyenler hayal kırıklığına uğratıldı.

Hatay Valisi’nin düzenli bilgilendirmesiyle de manüpülasyon beklentileri boşa çıktı. İstedikleri olmadı.

İnternete erişim kısıtlaması sebebiyle ilk şaşkınlık üzerlerinden atıldıktan sonra twitter üzerinden organize edilmeye çalışılan ‘’Erdoğan istifa’’ hastag’i ortaya çıktı ama erişimin kısıtlı olması yüzünden etkili olamadı.

Sonra şehit sayısıyla ilgili yalan yanlış haberler yayıp algı oluşturmaya çalışan hesaplar hakkında savcılığın hızlı bir şekilde soruşturma açması da planı bozdu sanki.

Acaba 33 evladımızı şehit eden bu saldırıdan CHP haberdar mıydı ve hatta o manüpülasyon yapan hesapların zikrettiği gibi ‘’daha yüksek bir şehit sayısı mı bekleniyordu?’’ diye sormamak mümkün değil.

Nedeni de şu;

CHP lideri Kılıçdaroğlu, geçen hafta önce teşkilatları uyararak yakın bir dönemde iktidara geleceklerini ifade ederek buna hazır olmalarını istedi. Hatta bu uyarı medyada tartışıldı ‘’yoksa bir darbe beklentisi mi var?’’ diye. Sonra, AB Temsilcileriyle yaptığı görüşmede CHP olarak erken seçime hazır olduklarını ifade etti. Ne olacaktı da erken seçim sandığı halkın önüne konulacaktı?

Bunları şehit haberlerinden sonra organize edilmeye çalışılan ‘’istifa’’ söylemiyle birleştirince ACABA? demeden edemiyor insan.

Beklenen etki oluşmamış olacak ki CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın twitter hesabından şehit haberini aldığında Kılıçdaroğlu’nun halini ifade eden ve Saygı Öztürk tarafından çekildiği söylenen fotoğraf paylaşıldı. Acaba ‘’Bu algı operasyonuna neden ihtiyaç duyuldu, yoksa  yolunda gitmeyen bir şeyler mi vardı?’’

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘’Şehitler tepesi boş kalmayacak’’ sözlerine ‘’bizim iktidarımızda şehitler tepesi boş kalacak’’ şeklinde cevap vererek konuya çok da hakim olmadığını gösterdi. Bu cevabı verdiği açıklamayı yaparken sesinin titremesi de çalışılmış bir senaryoyu çağrıştırdığı iddiasıyla karşılık buldu sosyal medyada.

Oysa bu milletin şanlı tarihi boyunca şehitler tepesi hiç boş kalmadı. Bundan sonra Kılıçdaroğlu’na ve CHP zihniyetine rağmen de boş kalmayacak.

Ve, şehit cenazesinde MHP lideri Devlet Bahçeli’nin yaptığı gibi bir taraftan terör örgütü PKK’nın siyasi ayağı HDP ile perde arkasından ittifak yaparken diğer taraftan da şehit cenazelerinde boy gösterme iki yüzlülüğü yüzlerine hep vurulacak.          

E-posta   Facebook   Twitter     Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
Bu yazı 12259 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan ve Ak Parti’nin kamburu: Bülent Arınç
2/28/2020
YOKSA DEJAVU MU?
2/25/2020
Darbe ruhu hala damarlarında dolaşanlar
5/28/2018
Son çareleri dövizdeki yükseliş ve ekonomik kriz mi?
5/24/2018
Kudüs nöbetini devralma sırası ve 24 Haziran
5/21/2018
İsrail politikasında artık yeni şeyler söylemek lazım
5/17/2018
Takke düştü gerçek Karamollaoğlu göründü
5/14/2018
Uyursak Ölürüz
5/10/2018
İnce İnce siyaset ve Sisi
5/7/2018
Hani ittifaka karşılardı?
5/3/2018
Abdullah Gül Ak Parti tabanından neden tepki gördü?
4/30/2018
Abidik Gubidik İttifakı’nda Abdullah Gül denklemden çıktı mı?
4/26/2018
Proje terör örgütlerinden sonra proje siyasi partiler devrede
4/23/2018
Seçim tarihi açıklandı, muhalefet çarşısı karıştı
4/19/2018
MHP ve Devlet Bahçeli neden ilkeler ittifakından bahsedenlerin hedefinde?
4/16/2018
3. Dünya Savaşı’nın eşiğinde miyiz?
4/12/2018
Esad katliamlarıyla ABD-Avrupa ve İsrail’e can suyu mu veriyor?
4/9/2018
En büyük kabusları enerji açığını kapatan Türkiye
4/5/2018
Türkiye artık hafife alınacak bir ülke değil
4/2/2018
Bayram değil seyran değil ABD ve Avrupa bizi niye öpmeye çalışıyor?
3/29/2018
Batıyı Türkiye’yi kaybetme korkusu sardı
3/26/2018
Türkiye’nin yapım projesi ile Batının yıkım projesi!
3/22/2018
Mehmetçik ve Devlet Bahçeli’nin kesişen kaderi
3/19/2018
Kazanacakları seçimi niye boykot etsinlermiş. Duy da inanma.
3/15/2018
Cumhur İttifakı, getirdikleri, itirazlar ve çaresizlik
3/12/2018
ABD’nin DEAŞ maymuncuğu ve psikolojik harekat
3/8/2018
ABD’nin Türkiye çaresizliği
3/5/2018
Saadet Partisi için normal olan ne, bir tuhaflık yok mu?
3/1/2018
Türk, neden beklenen ve özlenen?
2/26/2018
CHP AGRESİFLEŞMESİN DE BİZ Mİ AGRESİFLEŞELİM?
2/23/2018
Sahada ne kadar varsan, masada o kadar varsın
2/19/2018
ABD tiyatroyu daha ne kadar sürdürebilir
2/15/2018
100 yıllık hesap ve ABD’nin planı
2/12/2018
ABD'nin talepleri CHP'ye Atatürk'ü unutturuyor mu?
2/8/2018
CHP KURULTAYI’NA DAİR
2/6/2018
YORUMLAR
Toplam 2 yorum var, 2 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Kenan Özkaya 5 Mart 2020 Perşembe 08:28

Zaman öyle bir zaman ki iletişim çağında yaşıyoruz. Müthiş bir hızla hemde. İletişimin bu denli hızlı ve hemen herkesin anlık olarak gelişmelerden haberdar olması "Yalan" denen mekanizmanın işini zorlaştıracağı yerde daha hızlı yayılmasını sağlaması da ironiktir. Yetkili kişilerin değil de adı sanı belli olmayan, sureti sicili bilinmeyen twitter hesaplarına itimat edilmesini sosyoloji, psikoloji ne ile açıklayabilir? İnsanların hak yerine batıla inanma eğilimi nereden gelmektedir? Şeytanın varlığı tam burada hissedilmektedir. Allahım, kovulmuş şeytanın şerrinden sana sığınırım...

Yorumu oyla      0      0  
Misafir 3 Mart 2020 Salı 20:24

ISINMA hareketleri, bir ikinci darbe, HİLAFET DARBESİ için, her türlü itiraz bastırılacak, sesler kısılacak ki, ardından KORONA virüsü bahanesiyle SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI, ve bingo, HİLAFETİN İLANI. Hazırlık bunun için. Tıpkı 15 temumuzdaki gibi, "ALLAHIN BİR LUTFU" olacak, ben yapmadım elim yaptı , yersen...

Yorumu oyla      0      0  
Mesa Mesken, Bodrum, reklam, banner,
Aydın, belediye, Özlem Çerçioğlu, Ege et, koronavirüs, önlem,
tusas, banner, reklam,
meclis kulisi,
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
ANKET
Koronavirüse karşı önlem aldınız mı?



Sonuçları göster Anket arşivi
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
  •SİTENE EKLE
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
Ak Parti
NBA
sanayi
EURO2016
ismail kartal
anap
çin
Özbekistan
Boşanma