E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

Fahrettin Damga

CHP bunu neden yapıyor?
20 Nisan 2020 Pazartesi

CHP’nin evdeki hesabı çarşıya uymadı. Hükümet krizi yönetemeyip altında kalacak CHP de bu başarısızlıktan siyasi rant elde edecekti.  

Beklenti buydu. Aksi oldu, CHP panikledi. 

Şimdi ‘’Hükümet siyasi rant elde ediyor’’ diye feryat etmeye başladılar. 

İyi de güneş balçıkla sıvanır mı?  

Yapılan kriz yönetimi dünyada yankılanıp parmakla gösteriliyorsa yandaş medyaları ve troller eliyle onu itibarsızlaştırmaya çalışmak yerine bir parçası olmaya çalışsalardı mutlaka onlara da başarıdan pay çıkardı. 

Yeri geldi, Çin, Rusya ve İran gibi bu konularda mimli ülkeleri bile göz ardı ederek Türkiye’nin ölümleri düşük gösterdiğini iddia ettiler. 

Hem de sözde meslek birliği olan Türk Tabipler Birliği üzerinden. Son günlerdeki sessizliklerine bakılırsa buna kendileri de inanmıyordu, millet de inanmadı. 

Artık sağlık altyapısı olarak dünyanın en iyilerinden olduğumuz tescil edilmesine rağmen ülkemizi bazı vekilleri ve trolleri üzerinden Uganda ile bile kıyasladılar. Başı da Gürsel Tekin çekti. 

Kimi zaman komünist damarları baskın çıkanlar eliyle Küba’nın yapmadıkları bile göklere çıkartılırken ülkemizin icraatlarına gözlerini kapattılar. Küba’yı bize örnek göstermeye çalıştılar. 

Türkiye hem teşhis hem tedavi konusunda tedbirlerini almış, ilaç ve tanı kitleri hazır bir şekilde hiçbir ülkeye muhtaç olmayan bir altyapıyla krizi karşılamışken görmezden gelip salgına teslim olmuş, sağlık sistemi çökmüş sözde gelişmiş çaresiz ülkeleri bize ısrarla örnek göstermeye çalıştılar. 

Kendi tedavi yöntemini uygulayıp ülkeler arasında bir başarı hikayesi yazan, en düşük ölüm oranına sahip olan ülkelerini görmezden geldiler. 

Sözde batılı ülkelerin halklarına yaptığını iddia ettikleri yardımları ise o ülkelerde gören olmadı. Hatta nedense haberi olan yok. O ülkede yaşayan vatandaşlarımızın feryatlarını her gün görür olduk. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘’Biz bize yeteriz Türkiye’’ sloganıyla başlattığı yardım kampanyasına ‘’Zırnık yok’’ diyerek karşı çıktılar ama daha sonra İBB üzerinden fitre ve zekat bağışı çağrısı yaptılar. 

O hayranlık duydukları ve Türkiye’den daha kötü durumdaki ülkelere yapılan teçhizat yardımlarının koyulduğu paketlerin üzerinde Türk bayrağı yanında yer alan Cumhurbaşkanlığı forsuna ve Cumhurbaşkanı’nın adına katlanamayıp eleştirdiler. 

Aslında onların derdi yıllardır aşağılık kompleksi gömleği giydirmeye çalıştıkları milletin o gömleği yırtıyor olmasıydı. 

Yetmedi. 

Ellerindeki belediyeler üzerinden sürece dahil olmaya çalıştılar.  

Fakat özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi üzerinden ve belki de İmamoğlu’nun kişisel ikbal planları sebebiyle tuhaf işler yaptılar. 

Beyefendi üzerine vazife olan işleri bırakıp hükümeti ve Bilim Kurulu’nu yok sayarak sokağa çıkma yasağı çağrısı yaptı. 

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirtecek türden bir tavırla Kandil akşamı sosyal mesafe falan dinlemeden kandil simidi dağıttı. 

İstanbul, ülkemizdeki salgının merkezi olmasına rağmen toplu taşıma araçlarında sanki salgını önlemek değil de artırmak için çalıştı. 

Sefer sayıları azaltıldığı için sosyal mesafe hak getire. 

Özellikle otobüsler ve metrobüslerdeki sosyal mesafe kuralına aykırı durumları troller ve organize hareketler olarak tanımlayıp yalanlayarak inkar etmeye çalışsa da geldiğimiz noktada en yakınındaki adamı danışmanı Murat Ongun’u Ulaşım A.Ş’deki görevinden almak zorunda kaldı. 

Çünkü iddia ettikleri gibi organize kötülük değil, işlerine gitmeye çalışan insanlardı onlar. Gariban otobüs şoförlerini bile ekranlarda yalan konuşmaya mecbur bıraktılar ama olmadı. 

Piyasadan ortalama 90-100 TL’ye mal edilebilecek yardım paketlerini 150 TL’ye pazarlamaya çalıştılar ama gelen tepkiler yüzünden önce içeriğinde olmayan şeyleri şunlarda vardı o yüzden fiyat öyle diye açıklamaya çalışsalar da vazgeçmek zorunda kaldılar. 

İBB, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Avrupa’nın en çok yoğun bakım ünitesine sahip 2680 yatak kapasiteli devasa kompleks olan Başakşehir Şehir Hastanesi’nin yolunu ödenek olmaması sebebiyle yapamayacağını ilan etti. 

Şehir Hastanesi’nin yolu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı devreye girerek açılışa yetiştirildi. Bakanlık yolu yaparken İmamoğlu sokağa çıkma yasağını fırsat bilerek resmi Twitter hesabından hafta sonu 500 bin ton asfalt serimi gerçekleştirildiğini iddia etti. Gelen tepkiler üzerine düzeltme yine kendisinden geldi. Meğer 5000 ton asfalt serimi yapılmış ve sehven 495 bin ton fazla asfalt serimi yapıldığı yazılmış.  

Bu nasıl bir yanlışlık artık siz karar verin.  

Ne desek boş. 

Bu arada İBB Başkanı İmamoğlu büyük bir erdem! Göstererek yolunu yapmadığı Şehir Hastanesi’nin açılışını Twitter hesabından yaptığı açıklamayla tebrik etti. Hem de emeği geçenlere şükranlarını sunarak.  

Çok acıklı değil mi? 

Yeri gelmişken Şehir Hastaneleri konusunda CHP’nin nasıl itiraz ettiğini hatırlatmamıza bilmem gerek var mı? 

CHP, dünyada bile belki örneği olmayan bu yüz akı komplekslere itiraz ederken bir taraftan ne yaptı peki? 

12 Nisan 2020 Pazar gecesi Habertürk’te Fatih Altaylı’nın programına katılan CHP Lideri Kılıçdaroğlu CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın 1000 yataklı sahra hastanesi kurduğunu ‘’devletin yapmadığını belediyemiz yaptı’’ sözleriyle açıkladı. 

Oysa Zeydan Karalar 4 Nisan’da bu sahra hastanesini kurduklarını açıklamış ama medya mensuplarının girmesine izin veremedikleri için yeterince duyurulamamıştı. 

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması üzerine valilik tarafından hastane olduğu iddia edilen alan yapılan incelemede sağlık hizmeti verilebilecek bir kapasite tespit edilemediğini açıkladı. 

Oysa Adana’da sahra hastanesine de gerek yoktu. 34 hastane ile hizmete devam edilen ilde yatak doluluk oranı %10, yoğun bakım doluluk oranı %13 idi.  

Keşke dert gerçekten hizmet olsaydı.  

Oysa bütün mesele siyasi rant.  

Dünya’da da örnekleri var bu yaşananların. 

Trump ABD’de eyalet yönetimleriyle yetki çatışması yaşarken, Merkel de Almanya’da eyaletlerin tedbirleri gevşetmelerinin salgınla mücadeleyi kötü etkileyeceğini belirterek eleştiriyor. Fransa’da ise Danıştay mücadelede merkezi hükümeti güçlendiren belediyelerin yetkilerini kısıtlayan karar almak zorunda kaldı. 

Türkiye’de ise CHP her ne kadar bizim belediyelerle değil de virüsle mücadele edilmesi lazım diyerek mağdur edildiklerine toplumu ikna etmeye çalışıyor olsa da durum tam tersi. 

CHP, mensubu olan belediyeler eliyle hükümetin salgınla mücadelede elini zayıflatmaya çalışıyor. CHP’li belediyeler il pandemi kurulları ile çalışmayı kabul etmiyorlar. Devlet bu salgına karşı bir mücadele yöntemi belirliyor ama özellikle İstanbul, Adana ve Mersin Büyükşehir Belediyeleri gibi belediyeler bu pandemi kurul kararlarını yok sayarak devletin salgınla mücadelesini zaafa uğratıyorlar.  

Bütün mesele bu. 

Sebep de bu salgından başarılı bir şekilde çıkacak bir hükümetin elinden iktidarın alınabilmesinin zorluğunu görmüş olması. 

Tüm bileşenleri, medya güçleri ve sosyal medyadaki trolleriyle Türkiye’nin bu parlak mücadelesini itibarsızlaştırma peşindeler. 

Fakat olmuyor, başaramıyorlar. Çünkü Türkiye başarıyor.  

E-posta   Facebook   Twitter     Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
Bu yazı 11031 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Süleyman Soylu neden istifa etti?
4/13/2020
Bu salgından şüphelenmek için çok sebebimiz var
4/7/2020
Türkiye’nin Koronavirüs mücadelesindeki eşgüdüm ve başarı kimi rahatsız etti?
3/19/2020
Ali Babacan ve ‘’DEVA’’ metaforu üzerine
3/10/2020
Türkiye-Rusya arasındaki ek protokol nasıl geldi, ne içeriyor?
3/6/2020
CHP ve Kılıçdaroğlu şehitlerimizden iktidar devşirmeyi mi planlıyordu?
3/3/2020
Erdoğan ve Ak Parti’nin kamburu: Bülent Arınç
2/28/2020
YOKSA DEJAVU MU?
2/25/2020
Darbe ruhu hala damarlarında dolaşanlar
5/28/2018
Son çareleri dövizdeki yükseliş ve ekonomik kriz mi?
5/24/2018
Kudüs nöbetini devralma sırası ve 24 Haziran
5/21/2018
İsrail politikasında artık yeni şeyler söylemek lazım
5/17/2018
Takke düştü gerçek Karamollaoğlu göründü
5/14/2018
Uyursak Ölürüz
5/10/2018
İnce İnce siyaset ve Sisi
5/7/2018
Hani ittifaka karşılardı?
5/3/2018
Abdullah Gül Ak Parti tabanından neden tepki gördü?
4/30/2018
Abidik Gubidik İttifakı’nda Abdullah Gül denklemden çıktı mı?
4/26/2018
Proje terör örgütlerinden sonra proje siyasi partiler devrede
4/23/2018
Seçim tarihi açıklandı, muhalefet çarşısı karıştı
4/19/2018
MHP ve Devlet Bahçeli neden ilkeler ittifakından bahsedenlerin hedefinde?
4/16/2018
3. Dünya Savaşı’nın eşiğinde miyiz?
4/12/2018
Esad katliamlarıyla ABD-Avrupa ve İsrail’e can suyu mu veriyor?
4/9/2018
En büyük kabusları enerji açığını kapatan Türkiye
4/5/2018
Türkiye artık hafife alınacak bir ülke değil
4/2/2018
Bayram değil seyran değil ABD ve Avrupa bizi niye öpmeye çalışıyor?
3/29/2018
Batıyı Türkiye’yi kaybetme korkusu sardı
3/26/2018
Türkiye’nin yapım projesi ile Batının yıkım projesi!
3/22/2018
Mehmetçik ve Devlet Bahçeli’nin kesişen kaderi
3/19/2018
Kazanacakları seçimi niye boykot etsinlermiş. Duy da inanma.
3/15/2018
Cumhur İttifakı, getirdikleri, itirazlar ve çaresizlik
3/12/2018
ABD’nin DEAŞ maymuncuğu ve psikolojik harekat
3/8/2018
ABD’nin Türkiye çaresizliği
3/5/2018
Saadet Partisi için normal olan ne, bir tuhaflık yok mu?
3/1/2018
Türk, neden beklenen ve özlenen?
2/26/2018
CHP AGRESİFLEŞMESİN DE BİZ Mİ AGRESİFLEŞELİM?
2/23/2018
Sahada ne kadar varsan, masada o kadar varsın
2/19/2018
ABD tiyatroyu daha ne kadar sürdürebilir
2/15/2018
100 yıllık hesap ve ABD’nin planı
2/12/2018
ABD'nin talepleri CHP'ye Atatürk'ü unutturuyor mu?
2/8/2018
CHP KURULTAYI’NA DAİR
2/6/2018
YORUMLAR
Toplam 1 yorum var, 1 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Misafir 21 Nisan 2020 Salı 11:31

bence AK PArti çok doğru yapıyor, herkese, muhalif herkese terörist-FETÖ-bölücü diye sıfat takarak en büyük işi yapıyor, bence devam etsin. Vatana ve millete en büyük hizmeti yapıyor. ve hepimiz o dediklerine inanıyoruz.

Yorumu oyla      2      5  
meclis kulisi,
tusas, banner, reklam,
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
ANKET
Koronavirüse karşı önlem aldınız mı?Sonuçları göster Anket arşivi
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
  •SİTENE EKLE
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
trabzonspor
fransa
Euroleague
Torku Konyaspor
film
Manchester City
Necmettin Erbakan
Faruk Bal
İtalya