Yeni CHP Böyle Bir Şey!
Talat Atilla

Ortaya çıkardığım,”Atatürk’ün fotoğrafının indiren CHP Milletvekili “ haberim, CHP Milletvekilleri Muharrem İnce ve  Dr. Aytun Çıray’ın tanıklıkları ile belgelendi.
CHP’nin önemli isimlerden Şahin Mengü’ye göre, Atatürk’ün fotoğrafını indiren isim, CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok...
CHP tarihinin en önemli kırılmalarından birisi olmaya aday, “Atatürk Skandalı”nın ardından 2 aya yaklaşık süre geçmesine rağmen CHP yönetiminden üst düzey tek bir itiraz, kınama ya da açıklama gelmedi.
Ve dün CHP’nin yeni yönetimi belli oldu.
“CHP’li Milletvekili Atatürk’ün fotoğrafını gözlerimin önünde indirdi” diyen CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka Parti Meclisi’ne, Şahin Mengü’nün, “Atatürk’ün fotoğrafını indirdi” dediği Milletvekili Zeynep Altıok ise, CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.
Demek ki, “Yeni CHP” böyle bir şeymiş!
Kılıçdaroğlu’nun “Yeni CHP”sinde yaşanan ilginçlikler bunlarla da sınırlı değil.
Kılıçdaroğlu ile birlikte İzmir 5 CHP’li Milletvekili ile temsil edilirken, (MYK’ya alınan tüm Milletvekillerinin Aziz Kocaoğlu ile kavgalı olması dikkat çekici!) Türkiye’nin en büyük ili İstanbul’dan tek bir Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı olamadı!
Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’u neden feda ettiğini araştırınca, donup kaldık!
Nedeni, negatif haberlerle kamuoyunun gündeminden inmeyen Gamze İlgezdi’ymiş!
Bu çok ilginç gelişme, şu sözlerle gerçekleşmiş;
İlgezdi, Kılıçdaroğlu’na,”Beni yönetime alacak mısınız?” diye sorar.
Kılıçdaroğlu, “Gamze Hanım sizinle ilgili tepkiler dindikten sonra sizi değerlendireceğim” yanıtını verir.
CHP Liderinin bu sözlerine İlgezdi’nin yanıtı sert olduğu kadar da manidardır;
Sayın Genel Başkanım; Beni yönetime almayacaksanız, hiçbir İstanbul Milletvekilini de yönetime almayın!”
Kemal Kılıçdaroğlu İlgezdi’nin bu sözlerine çok şaşırsa da, kafası ile gülerek onaylar.
Ve gerçekten tam da İlgezdi’nin istediği gibi, Türkiye’nin en büyük ili olan İstanbul’dan, belki de CHP’nin tarihinde ilk kez yönetime hiçbir Milletvekili giremez!
CHP Milletvekili Gamze İlgezdi’nin, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun üzerindeki bu etkisi gerçekten çok boyutlu tartışmaya açık bir durum.
Kılıçdaroğlu’nun müzmin muhalifi ve Kılıçdaroğlu’nu parti otobüsünden kameraların önünde itekleyerek atan Hakkı Süha Okay’ın da, Kılıçdaroğlu’ndan genel başkan yardımcılığı sözü aldığını ama gerçekleşmediğini de notlarımıza ekleyelim.
Kılıçdaroğlu ve Okay birlikteliği, Önder Sav’a tırnak içinde söyleyelim, “İhanet” ederek gerçekleştirilmiş bir beraberlik olarak hatırlanacak CHP tarihinde…
Atatürk'ün fotoğrafını indiren Milletvekili'nin, "Aslında tozunu alıyordum. Pardon; simetri hastasıyım. Yok, yok; daha iyisini asmak için indirdim!" gibi komik gerekçelerle sahne almaya hazırlandığı duyumlarımızı da kenara not edelim.
Sözün özü şu; Cumhuriyeti kuran bir parti, bu kadar ağır bir savrulmayı nasıl ve neden yaşıyor?
Seçmen, kurucu iradeyi reddeden, ikili ve tuhaf ilişkilerle belirlenen parti yönetimi ve siyasetini henüz tam anlamıyla fark etmedi.
CHP seçmeni,  “Yeni CHP”’yi gördüğü anda, CHP’nin oyu en fazla yüzde 15’te kalır.
Son not; CHP’de 6 ay içinde yeni bir kurultay olursa, hiç kimse şaşırmasın!Sayfa Adresi: http://www.turktime.com/yazar/yeni-chp-boyle-bir-sey/4981