E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

Gül: Adaların sorunlarını çözeceğiz 

"Adalar'ın sorunları Türkiye'nin sorunlarından bağımsız değil." diyen CHP Adalar Belediye Başkan adayı Erdem Gül, "Bu sorunlar çözümsüz değil. Adalar'ın sorunlarını çözeceğiz" dedi.

14.03.2019 - 14:45
Gül: Adaların sorunlarını çözeceğiz


CHP Adalar Belediye Başkanı Adayı Erdem Gül Halk TV'ye konuştu:

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın Medya Mahallesi programına katılan CHP Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül, "Adalar'a deniz getirmemiz lazım. Çünkü Ada'da deniz sorunu var. Adalılar denize giremiyor. Temizlik sorunu var. Şezlong sorunu var. Adalılar ucuz ya da ücretsiz denize giremiyor. Dolayısıyla önümüzde yaz ilk önce Adalar'dan denize girme sorununu çözeceğim. Adalar'a deniz yeniden gelecek." dedi.

Erdem Gül, Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın Medya Mahallesi programına katıldı. Gül, Ayşenur Arslan'ın "Vaatleriniz neler Adalar'a deniz getirecek misiniz?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Adalar'a deniz getirmemiz lazım. Çünkü Ada'da deniz sorunu var. Adalılar denize giremiyor. Temizlik sorunu var. Şezlong sorunu var. Adalılar ucuz ya da ücretsiz denize giremiyor. Dolayısıyla önümüzdeki yaz ilk önce Adalar'dan denize girme sorununu çözeceğim. Adalar'a deniz yeniden gelecek."

CHP'li Erdem Gül, "En büyük vaadim konuşmak olacak. Herkesle konuşmaktan söz ediyorum. Ben Türkiye'de bir iletişim sorunu olduğunu düşünüyorum." dedi. Gül, Adalar'da belediye ile Adalılar arasında bir kopukluk olduğunu vurgulayarak, "Belediye halkın kurumu. Belediye'yi daha sivil daha halkın kurumu haline getireceğiz. Adalıların söz sahibi olduğu bir belediye olacak. Meclislerimiz olacak, kadın, çocuk, esnaf meclisleri. Herkese ulaşacağız" diye konuştu.

Gül, şunları söyledi:

"Ada kendi kaderine teslim edilmiş durumda. Tam bir keşmekeş var Ada'da. Biz Ada'yı her anlamda daha kaliteli bir hale getirmek için çalışacağız. Ada'nın gelirlerini attıracağız. Ada'daki bu keşmekeşten kaçan evlerini kapatıp giden Avrupa'ya yerleşen çok sayıda Adalı var. Biz Ada'dan gidenleri geri getirmek için çabalayacağız.

Adalılar herkes gibi kaliteli bir yaşamı hak ediyor. Adalıların şikayetlerini dinliyoruz, dinlemeye devam edeceğiz ve bunları ortadan kaldıracağız. Mesela Adalar'ın simgelerinden biri mimozalar. Talan ediliyor. Mimozalar Ada'ya gelir olabilir buna bir düzen getirilebilir. Bunu yapacağız."


Erdem Gül, yerelden genele demokrasinin önemine işaret ederek şunları kaydetti:

"Bu anlamda Adalar çok önemli. Buraya dikkat çekiyorum. Siyasetin mutfağını toparlayıp halkın önüne çıkması gibi bir sorunu var. Biz bunu Adalar'da çok hızlı yapacağız. Ada'da her insana ulaşmak beni çok mutlu edecek. Bunu yapacağız. Ve Adalar'dan Türkiye'ye söz söyleyeceğiz. Adalar'ın Türkiye'ye iki çift lafı olacak."


14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle sağlık çalışanlarını da kutlayan Erdem Gül, "Heybeliadamız'da Sanatoryum var. Yıllardır boş tutuluyor, kapattılar. Diyanet'e verildiği söyleniyor, resmi bir şey yok ama tahsis deniyor. Bu çok önemli hastaneyi neden boş tutuyoruz neden başka alanlarda kullanmıyoruz. Bir rehabilitasyon merkezine çevirebiliriz. İnsanın içi acıyor." dedi.

Gül, "Ada'da gençlerin büyük sorunu var." dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ada'da yapacakları hiçbir şey yok. İşsizlik sorunu çok büyük. Ayrıca gençlerimizin Ada'da gençlerin vakitlerini güzel geçireceklerini çalışmalar yapmamız lazım, yapacağız. Onlara istihdam yaratmamız lazım. Adanın gelirlerini artıracak projelerimizle buna eğileceğiz.

Ada'nın nüfusu önemli ölçüde yaşlı. Yaşlılarımıza saygı göstermemiz onlara sahip çıkmamız önemli. Evde bakım hizmetleri, sağlık sorunlarını kolay ve çabuk erişme gibi hizmetleri onlara sunmamız gerekiyor.

Diğer belediyelerle sağlıklı ilişkiler kurulamıyor. Biz bunu yapacağız. Sorunları işbirliği içinde çözeceğiz. Avrupa ile Adalıların kesilen ilişkilerini yeniden kuracağız.

Adanın ulaşım sorunu var, görkemli vapurlarımız yerine Adalılarımızın deyimi ile 'mülteci tekneleri' ulaşımı sağlıyor. Vapurlarımızı geri istiyoruz. Ekrem İmamoğlu ile ulaşım sorununu tümden çözeceğiz."

Ada'nın gündüz gidilen gece dönülen bir yer olmaktan çıkarılması gerektiğini söyleyen Erdem Gül, Adaların yaş ve kış iki hayatı olduğuna dikkat çekti ve çalışmaların buna göre düzenlenmesine dikkat çekti.


CHP Adalar Belediye Başkan adayı Erdem Gül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun 18 Mart'ta seçim çalışmalarını Adalar'da sürdüreceğini de duyurdu ve "18 Mart Çanakkale zaferinin yıldönümü. Ekrem İmamoğlu Çanakkale zaferine kazandıran gazilerimizle birlikte Adalar'a gelecek birlikte çalışacağız" dedi.

İmamoğlu'nu çok başarılı bulduğunu ve İstanbul'u kazanacağını söyleyen Erdem Gül, "İmamoğlu değişik bir siyasetçi. Millete bağırıp çağırıp küfür etmiyor. Samimi ve halkı kucaklayan bir dil kullanıyor." diye konuştu.

AKP'nin adayı Binali Yıldırım'ın mutlu olmadığını da söyleyen Gül, "Kendisi alınmasın ama izlediğim kadar mutlu değil. Bu adaylığı bir vazife gibi görüyor. Kendisini adaylıktan kurtarmak istedi ama başaramadı." şeklinde konuştu.

Gül, yerel seçimin bir beka seçimi olmadığını, halkın ihtiyaçlarına çözüm bulma seçimi olduğunu söyledi. Ada'da AKP ve MHP dışındaki tüm siyasi partilerle birlikte hareket etmeye çalıştıklarını vurgulayan Gül, "AKP ve MHP seçmeni arasında bizimle birlikte hareket edenleri görüyorum. Amacımız herkese ulaşmak" dedi.

"ADA TÜRKİYE'YE ÖRNEK BİR PROFİL"

Ada'da Ermenilerin, Rumların, Süryanilerin, Musevilerin, Kürtlerin, Sünnilerin, Alevilerin birlikte barış içinde yaşadığına dikkat çeken Erdem Gül, "Adeta 72 millet var ve hep birlikte mutlu, barış içinde birbirlerinin kimliklerine bakmaksızın yaşıyorlar. Bu modeli Türkiye'ye yaymak lazım. Ada bu anlamda Türkiye'ye örnek bir profil." dedi.


"Adalar'da birçok AKP seçmeninin "Artık yeter" dediğini duyduğunu anlatan Erdem Gül, sözlerine şöyle devam etti:

"AKP'nin kimi adayları çok tedirginler. Ama esas adayların kendileri olmadığını görüyorlar. Esas aday Erdoğan. Gittiğim yerlerde tedirginlik ve sessizlik görüyorum. Acaba kaygısı var.

Bence AKP düşünce ve söylem olarak da bakış açısı olarak da yolun sonuna gelmiş bir parti. Türkiye'ye söyleyecek sözü kalmadı. Beka dedikleri kendi gelecekleri. Yolun sonuna geldiler, gidiyorlar, gidiş başladı. AKP seçmeni de partisini savunamıyor"

Yerel seçimlerde AKP'nin "Gönül işi" sloganını kullandığını hatırlatan Gül, "Gönül işi diyorlar ama gönül bağı kopmuş durumda. O yüzden bu sloganı kullanıyorlar. Gönül yok, seçmenle gönül bağlarını kopardılar." dedi.


Gül, Türkiye'nin sadece ekonomik anlamda değil her alanda yoksullaştığını söyledi. Erdem Gül, siyasette, kültürde, sanatta, sporda, entelektüel alanlarda yoksullaştığına vurgu yapan Gül, "Örneğin üniversiteler, önceki yıllarda üniversitelerimizin dünya sıralamasını konuşurduk. Şimdi üniversite var mı ? Ses çıkıyor mu ? Herkes köşesine çekilmiş müthiş bir moralsizlik var. Her alanda dibe doğru gidiyoruz" dedi.

Gül, AKP'nin yasaklar, yolsuzluklar ve yoksulluk diyerek geldiğini ama artık tümünün de tersini yaptığını sözlerine ekledi.

ETİKETLER:
Erdem Gül , Adalar , CHP ,
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.

Bu haber henüz yorumlanmamış...

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Binali Yıldırım: İstanbul tarihinde ilk kez göç vermeye başladı
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "Türkiye’nin ...
Kemal Kılıçdaroğlu: Bir ülke üretirse beka sorunu olmaz
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Fabrikada, tarımda, kültürde, sanatta ...
HDP'nin Mardin adayı Türk: Fren görevi görüyoruz
HDP tarafından Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen ...
 
İttifak adayının abisi: HDP'nin yanındayız
Cumhur İttifakı'nın Van Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Necdet Takva'nın ...
Yavaş: Ağızlarının payını verdim
Hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili olarak konuşan Mansur Yavaş, ...
Destici: BBP 30 ilde patlama yapacak
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 31 Mart 2019'da ...
 
DSP lideri Aksakal: Birçok yeri alacağız
Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, Habertürk TV'de gündeme ...
"Suriyelilere 35 milyar dolar buluyorsun asgari ücretliye bulamıyor musun?"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hükümet diyor ki 2020 lira yapacağım, ...
Yavaş: Duvarlara benimle ilgili Kürtçe slogan yazan adam atılacak
CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, "Atacağımız ...
 
tusas, banner, reklam,
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
ANKET
Yenilenecek seçimlerde kazanan değişir mi?Sonuçları göster Anket arşivi
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
  •SİTENE EKLE
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
Haber
Euroleague
TÜİK
barcelona
Adana Demirspor
Beycan ÜÇKARDEŞ
A Milli Takım
iflas
istanbul 10