E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Vefa Ödülleri” töreninde konuştu 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl 4’ncüsü düzenlenen “Vefa Ödülleri” töreninde konuştu.

12.12.2019 - 00:50
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Vefa Ödülleri” töreninde konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl 4’ncüsü düzenlenen “Vefa Ödülleri” töreninde konuştu.

“Vefa ödüllerini her yıl yapan, vefa duygusuyla bizi bir araya getiren Beylikdüzü ilçe teşkilatına ve bu geleneği başlatan Sayın Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ediyorum” diyen Kılıçdaroğlu, “Hiç endişeniz olmasın, yakın bir gelecekte göreceksiniz Mustafa Kemal’in Türkiye’sini demokrasi ile taçlandıracağız. Bu bizim görevimiz. Çünkü bu partiyi kuranlar, Cumhuriyeti kurdular. Çok partiyi hayata getirdiler. Bu partiyi kuranlar, sosyal demokrasiyi getirdiler. Ve şimdi bu partiyi kuranların çocuklarına, bu görevi yürütenlere tarihin yüklediği bir görev var. O görev de onların kurduğu Cumhuriyeti, demokrasiyle taçlandırmak. O da bize nasip olacak inşallah” şeklinde konuştu.

Galeri: Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu CHP Beylikdüzü'nün Vefa Ödülleri Töreni'ne katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 4’ncüsü düzenlenen “Vefa Ödülleri” töreninde bir araya geldi.

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine CHP’nin eski genel başkanları, partililer, milletvekilleri ve yaklaşık bin 200 kişilik vatandaş topluluğu katıldı.

Tören, halk ozanı Erdal Erzincan’ın saz ve türkü dinletisiyle başladı. Erzincan, salonu hınca hınç dolduran katılımcılara, verdiği resitalle müzik ziyafeti çekti.

Ünlü ozana türkülerinde bütün salon eşlik etti. Erzincan, sahneden alkışlarla ayrıldı.

Törende, sırasıyla Beylikdüzü CHP İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, jüri üyesi eski CHP milletvekili Süleyman Çelebi ve Kaftancıoğlu birer konuşma yaptı.

3 MERHUM BAKANA ÖDÜL VERİLDİ

İmamoğlu’nun konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. Bu yılın vefa ödülleri, sırasıyla, CHP’ye yıllarca hizmet eski Turizm ve Kültür Bakanı, gazeteci merhum Orhan Birgit, eski İmar ve İskân Bakanı merhum Ali Topuz, eski Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı merhum Fikret Ünlü, Beylidüzü CHP İlçe Başkanlığı üyesi emekli öğretmen Şükran Bingöl, 68 kuşağının önemli liderlerinden Cavit Savcı ve eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen’e verildi.

Merhum Birgit’in eşi Gülsen Birgit ödülü eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’ından, merhum Topuz’un oğlu Serdar Topuz babasının ödülünü eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin’den ve merhum Ünlü’nün kızı Oya Ünlü de babasının ödülünü eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay’ın elinden aldı.

Bingöl’ün ödülünü, Özer ve Çalık’ın elinden alırken, Savcı’nın ödülünü, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu birlikte verdi. Öymen ise ödülünü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan aldı.

KILIÇDAROĞLU: “ERDAL ERZİNCAN’I DİNLERKEN CUMHURİYET’İ DÜŞÜNDÜM”

Kılıçdaroğlu, Öymen’e ödülünü verdikten sonra, şu konuşmayı yaptı:

“Gerçekten de Erdal Erzincan’ı dinlerken, sazını dinlerken duygulanmamak, heyecanlanmamak, umutlanmamak mümkün değil. Onu dinlerken, bir anlamda Cumhuriyet’i düşündüm. Hangi kavgalar, mücadeleler verildi Cumhuriyet kurulurken? CHP’yi düşündüm. Genel başkanlarının hapse atıldığı, tutuklandığı, düşüncelerin yasaklandığı süreçleri geçtik.

Ama bütün bu süreçlerin içinde, çınar gibi ayakta kalan tek bir varlık var siyasette. O da CHP. Bir kurumu, 100 yıl yaşatmak kolay değil. 100 yıl yaşatmak için bir kurumu; ideal gerekiyor, amaç gerekiyor, hedef gerekiyor. O hedefi aslında bize, CHP’nin kuran kişi verdi. Çağdaş uygarlığı taşıdı. Öyle bir ufuk verdi ki bize, o ufka yaklaştığımız zaman o ufkun biraz daha ilerlediğini ve yeni kuşakların o ufku bulmak için yeniden mücadele ettiğini bize gösterdi. Ve bizler, çağdaş uygarlığı yakalamak ve ona ulaşmak için mücadele ediyoruz.”

KILIÇDAROĞLU: “BU MÜCADELE, SIRADAN BİR MÜCADELE DEĞİL”

“Elbette bu mücadelede bedeller ödendi. Elbette bu mücadele, sıradan bir mücadele değil. Bir toplumu değiştirmek, bir tolumu geliştirmek, bir topluma çağdaş uygarlık hedefini vermek ve o hedefin peşinde milyonların koşmasını sağlamak kolay bir olay değil. Ve bunu yapanlar, bu toplumun kanaat önderleriydi, bu toplumun büyük insanlarıydı. Kendisini Cumhuriyet’e, Atatürk’e, devrimlerine adamış olanların partisiydi CHP. Ve CHP’liler bunu hep birlikte yaptı.

Partili olsun olmasın, aynı düşüncelerle yola çıktılar. Aynı adımları attılar. Aynı türküleri söylediler. Aynı umutları beslediler. Ve hep beraber, mutlu, güzel bir ülkeyi yaşatmak için, kurmak için, geliştirmek için mücadele ettiler. Aslında bizim mücadelemiz, bir hak mücadelesi. Bizim mücadelemiz, bir adalet mücadelesi. Bizim mücadelemiz, bir hukuk mücadelesi. Bu mücadeleyi verenlerin gönlünde, derin bir vefa duygusu var.”

KILIÇDAROĞLU: “VEFA, İNSAN SEVENLERİN DUYGUSUDUR”

“Vefa dediğimiz duygu, insanı sevenlerin duygusudur. Geleceğe umutla bakanların duygusudur. Vefa dediğiniz duygu, bir yerde bir çocuk aç yatağa giriyorsa, o gece rahat uyumamak demektir. Vefa sıradan bir olay değildir. Gerçekten de insana özgü bir kavramdır. İnsanoğlu bu kavramı büyütmek ve yüceltmek zorundadır. Elbette hepimizin eksiklikleri olabilir. Kusurlar olabilir.

Önemli olan çizgimizden sapmadan yolumuza devam etmektir. Son seçimlerde bir mesafe aldık doğrudur. Yetiyor mu ? Hayır. Daha büyük bir mücadeleyi sürdüreceğiz. Belki dün akşam siz evlerinizde uyurken ben, sabah 02.00’de evimin kapısını açıyorum. İstanbul’da bize hayatında hiç oy vermemiş kesimlerle uzun bir sohbet yaptım. Neden bize oy vermiyorsunuz?

Hangi gerekçe ile oy vermiyorsunuz? ‘Adalet’ diyorsunuz, adaleti savunuyoruz; ‘Hak’ diyorsunuz, hakkı savunuyoruz; ‘Kul hakkı’ diyorsunuz, kul hakkını savunuyoruz. ‘Yolsuzluk’ diyorsunuz, her türlü mücadeleyi veriyoruz. ‘İnsan sevgisi’ diyorsunuz, bizim yüreğimizin derinlerinde zaten insan sevgisi var. O zaman neden birlikte olmuyoruz? Neden birlikte mücadele etmiyoruz?

Ve Türkiye’de demokrasi, sadece bizim için geçerli bir kavram değil. Bizim gibi düşünmeyenler için de demokrasi dediğimiz o kavramın hayata geçmesi gerekiyor. Farklı düşünmemizin, Türkiye’nin en büyük zenginliklerinden biri olduğunun onlara anlattım. Farklı düşündüğümüz zaman farklı görüşleri dile getirdiğimi zaman Türkiye, daha da zenginleşecektir. Bunu da onlara ifade ettim.”

KILIÇDAROĞLU: “BU ÜLKENİN İNSANLARINA GÜVENİYORUZ”

“Dünyanın en zengin kimliğini, kendi topraklarında, Anadolu’da yaşatan bir devlettir Türkiye Cumhuriyeti. Her inançtan her kimlikten her yaşam tarzından insanımız var. Dolayısıyla bunlar bizim ayrışma aktörümüz ya da anahtarımız olmamalı. Tam tersine bu duygular bizim zenginliğimiz olmalı. Ve biz kimlik, inanç ve düşünce zenginliğini yaşayan bir toplum olmalıyız. Kendimizi dünyaya bütün zenginliğimizi tanıtmalıyız. Biz, bunu yapacağız birlikte. Dolayısıyla onların arasından ayrılırken hep birlikte aynı şeyleri düşündüğümüzü gördük.

Bizi tanımayan veya bizim rakiplerimizin vatandaşa bizi anlattığı dilin ötesinde, doğrudan doğruya kendimiz gidip, kendimizi onlara anlattığımız zaman daha sıcak ve samimi bir ilişkinin kapılarını aralıyoruz. Ve biz bunu yapmak zorundayız. Önümüzde elbette seçimler olacak. Göreceksiniz çok daha güzel ve çok daha başarılı adımlar atacağız. Kime güveniyoruz? Bu ülkenin insanlarına güveniyoruz. Kimliği, inancı, yaşam tarzı ne olursa olsun, bu ülkenin insanlarına güveniyoruz.”

KILIÇDAROĞLU: “GÜZEL BİR TÜRKİYE İNŞA ETMEK İÇİN YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”

“Onlara hep şunu söyledik ve söyleyeceğiz de: Cumhuriyet Halk Partili olmak kolay bir olay değildir. Cumhuriyet Halk Partili olmak için, yüreğinde insan sevgisi olacak. Vatan ve bayrak sevgisi olacak. Cumhuriyet Halk Partili olmak için hakkı, hukuku ve adaleti savunacaksınız. Yüreğinizin derinliklerinde vefa ve vicdan olacak.

Haksızlıklara karşı durmak, ‘CHP’ye, CHP’liye haksızlık yapıldı’ diye değil, kime yapılırsa yapılsın, haksızlıklara karşı durmak, vicdan terazisinde adaletli davranmak her Cumhuriyet Halk Partilinin görevidir. Ve biz bunu yapıyoruz. Güzel bir Türkiye inşa etmek için yolumuza devam ediyoruz. Jüride iki kadının olduğunu Ekrem Bey’e söyledim. ‘Ne kadar güzel bir şey’ dedim.

Partide kadınlara ve gençlere daha çok yer olması lazım. Vefa ödüllerini her yıl yapan, vefa duygusuyla bizi bir araya getiren Beylikdüzü ilçe teşkilatına ve bu geleneği başlatan Sayın Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ediyorum. Hiç endişeniz olmasın, yakın bir gelecekte göreceksiniz Mustafa Kemal’in Türkiye’sini demokrasi ile taçlandıracağız. Bu bizim görevimiz. Çünkü bu partiyi kuranlar, Cumhuriyeti kurdular. Çok partiyi hayata getirdiler. Bu partiyi kuranlar, sosyal demokrasiyi getirdiler. Ve şimdi bu partiyi kuranların çocuklarına, bu görevi yürütenlere tarihin yüklediği bir görev var. O görev de onların kurduğu Cumhuriyeti, demokrasiyle taçlandırmak. O da bize nasip olacak inşallah.”

ETİKETLER:
CHP , Kemal Kılıçdaroğlu
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.

Bu haber henüz yorumlanmamış...

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
AK Parti'den Davutoğlu'nun partisinin adına eleştiri
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni partisinin isminin 'Yaşam ve Adalet ...
Ahmet Davutoğlu’nun partisinin ismi ve ne zaman kurulacağı kesinleşti!
AK Parti’den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisini ne ...
AK Partili Kıyıklık: Yeni parti kuracak kişileri vazgeçirmeye çalışmadık
Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Cumhurbaşkanı ...
 
Ekrem İmamoğlu'ndan 'Kanal İstanbul' yanıtı
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cahit Turhan'ın Kanal ...
Kılıçdaroğlu, TBMM'de konuştu
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 2020 Meclis Bütçe görüşmelerinde konuştu. ...
Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na yanıt
Eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Yaşayan Cumhurbaşkanları dahil, ilgili ...
 
Komünist Başkan: Kadınların aldığı karar, tartışmaya bile açmıyoruz
Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, belediyenin kadın çalışanlarına ...
AK Partili Ünal: Amerika SİHA vermeyince kendimiz ürettik
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, ABD'nin Türkiye'ye SİHA vermediğini, ...
İYİ Partili Aydın: İktidar olacağız
İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, ilk seçimde partilerini iktidar ...
 
Mesa Mesken, Bodrum, reklam, banner,
tusas, banner, reklam,
Aydın, belediye, Özlem Çerçioğlu, Ege et, koronavirüs, önlem,
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
ANKET
Koronavirüse karşı önlem aldınız mı?Sonuçları göster Anket arşivi
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
  •SİTENE EKLE
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
Euroleague
hamza hamzaoğlu
nato
Kuzey Kore
Ahmet Kural
işte benim stilim
Dilma Rousseff
emrah yılmaz
Duygun Yarsuvat