E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

Bahçeli, İmamoğlu'na yüklendi 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "CHP adayı bölücü planlara taşeronluk yapmaktadır. 23 Haziran çalınan oyların sahibine teslim edildiği bir seçim olacaktır. İstanbul hak ettiği değere kavuşacak, İstanbul'u oyalayanlardan hesap sorulacaktır" dedi.

16.06.2019 - 13:33
Bahçeli, İmamoğlu na yüklendi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hemşeri dernekleri temsilcilerine hitap etti. Bahçeli'nin açıklamalarının satırbaşları şöyle:

" İstanbul'a anılarını, ata mirasını taşıdınız. 3 kıtanın sevdalıları İstanbul'da buluştu. Biz Türkiye'yiz. Adımız birdir, anımız birdir, acımız birdir. Biz büyük bir aileyiz. Hep birlikte İstanbulluyuz. Hemşerilik yabancılığa ilaç, kimsesizliğe çaredir. İstanbul'da hayat ve varlık mücadelesi veren kardeşlerimin yöresi, kökeni neresi olursa olsun birdir, eşittir, onurlu vatan evlatlarıdır. Hem geldiğimiz yeri unutmayacağız, hem geleceğimiz yeri ihmal etmeyeceğiz.

 

23 Haziran'da İstanbul'un kaderi belirlenecek. İstanbul'un geleceği belli olacak. 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçimi tarihi niteliktedir. MHP, 5 ana stratejiyle hazırlanmaktadır. 11 Mayıs'ta bu stratejileri paylaşmıştık. Tekraren, birinci olarak bütün teşkilatlarımız Cumhur İttifakı'nın başarısı için sahada olacak, tam saha pres yapacak. İkinci olarak AK Parti ile uyumlu ve ahenkli dil kullanılacaktır. Üçüncü olarak yüz yüze iletişime önem verilecek, herkese ulaşılacaktır. Dördüncü olarak, Cumhur İttifakı'nın 24 Haziran'da aldığı oy oranının gerisine düşülmeyecektir. Beşinci olarak temaslar derinleştirilecektir. Birlikte İstanbul'a sahip çıkalım istiyoruz, emaneti ehline teslim edelim arzusundayız. Kardeşliğin kazanması dileğindeyiz. Huzurun kazanması arayışındayız. Milli birlik ve dayanışma ruhuyla hemşerilik duruşunun öne çıkması amacındayız.

Milli beka hasımlarının ülkemizin istikrarına göz koyanların fırsat bulamayacağı bir neticenin çıkmasını ümit ediyoruz. Partimizin İstanbul'daki varlığını görmemek için at gözlüğü takanların gereken cevabı 23 Haziran'da alacağından şüphe duymuyoruz. Oturduğu yerden ahkam kesenlerin İstanbul'a serdiğimiz mitil üzerine sözleri ancak mizah konusu olabilecektir. Cumhur İttifakı'na gölge düşürme çalışmaları beyhudedir. Attıkları nutuklarda boşlukta kalmaya mecburdur. Cumhur İttifakı etle tırnak olmuştur. Cumhur İttifakı İstanbul'a sahip çıkmaya kararlıdır.

Cumhur İttifakı'nın aldığı yüzde 52 oy oranının üzerinden Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini tartışmaya açmak isteyenler umduğunu bulamamıştır. Cumhur İttifakı güç kazanmış, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi de milli iradenin onayını almıştır. Cumhur İttifakı istikrarlıdır, gücüne güç katmıştır. Milli bekaya ters bakan mihraklar boş durmamış sinsi bir oyun kurmuşlardır. İstanbul'da sandıklara gölge düşmüş, karanlık eller devreye girmiştir. İstanbul seçimleri ile yapılan itirazlar sonucu oy farkının 13 bin civarında olması, 42 bin kuşkulu oy pusulası seçimlerin yenilenmesi için yeterli sebeptir.

 

"HESAP SORULACAKTIR"

Şaibe bulaştıranlar CHP'nin adayına sıkı sıkı sarılmıştır. Göz göre göre İstanbullulara ihanet edilmiştir. 23 Haziran çalınan oyların sahibine teslim edildiği bir seçim olacaktır. İstanbul hak ettiği değere kavuşacak, İstanbul'u oyalayanlardan hesap sorulacaktır. İstanbul'un ümitlerini israf edemeyiz. İstanbul'a leke düşerse, Türkiye'ye leke düşer. İstanbul'un iradesi elinden alınırsa, Türkiye'nin iradesi zehirlenir.

 

"23 HAZİRAN BİR BEKA SEÇİMİDİR"

Bizim milli beka duruşumuzu idrak edemeyenler, İstanbul hassasiyetimizi anlayamazlar. 31 Mart öncesi HDP ile ittifak yapmıyoruz diyenler, 31 Mart sonrası teşekkür mesajları unutulmuş değildir. Terör örgütü beyanatları 23 Haziran seçimlerinin bir beka seçimi olduğunu doğrulamaktadır. CHP Genel Başkanı, PKK'nın anadilde eğitim talebine yeşil ışık yakmakta, CHP adayı terör tutuklusuna övgüler düzmektedir. CHP adayı Karadenizli kimliğine sığınarak bölücü örgüte taşeronluk yapmaktadır. Yunan medyası tarafından övülen, Kandil tarafından desteklenen birisinin Karadenizlilik üzerinden prim sağlaması, Karadenizli kardeşlerime hakarettir.

23 Haziran'da sandık başına giderken, yaşanan skandalları, oy hırsızlıklarını, FETÖ'nün 'Her şey çok güzel olacak' sözünü değerlendirecektir. Organize usulsüzlükte kimlerin dahli vardır? Şaibenin arkasında hangi güçler vardır? PKK ve FETÖ iltisaklılar belli olacaktır. CHP adayına kimler, hangi güvenceyi vermiştir ki, YSK resmi kararını açıklamadan Anıtkabir'in yolunu tutmuştur. CHP'nin İstanbul adayı başka yerlerin kontrolüne girmiştir. Her şerde bir hayır vardır, İstanbul için hayırlı olan 23 Haziran'da yapılacak seçimdir.

Ülkemiz 15 Temmuz'da işgal ve istila edilmek istenmiş ama kahraman milletimiz buna izin vermemiştir. Tankla, topla, tüfekle ulaşamadıkları hedefleri siyasi, sosyal ve ekonomik dayatmalarla elde etmek istemişlerdir. Bu durum ülkemizin beka sorunu olduğu gerçeğini göstermiştir. Zalimler hedeflerine ulaşana kadar devletimizle uğraşmaya devam edecektir. Bizim de duyarlı olmamız, birlik ve beraberliğimize sahip çıkmamız gerekmektedir. 15 Temmuz hain ve kanlı darbe girişiminden sonra, güçlü ve hızlı karar alabilen bir hükümet sistemine ihtiyaç olduğunu söyledik. 15 Temmuz'da istediğini alamayanlar, 16 Nisan'ı fırsat bilerek içişlerimize burnunu soktular.

 

"S-400 İŞİ BİTMİŞTİR"

NATO şemsiyesi altında hukukumuzun bulunduğu ABD, Rusya'dan S-400 almamıza niye karşıdır. ABD'nin savurduğu tehditler malumdur. Ülkemizin S-400'den çekilmemizi istemekte, tehdit etmektedir. ABD nereye varmak istemektedir? İdlip gözlem noktamıza yapılan saldırılar bölgenin kaynadığını göstermektedir. Bizim vatanımıza, bekamıza göz diken hiçbir güce ne eğecek başımız, ne eyvallah diyecek sözümüz vardır. Türkiye kendi güvenliği ve menfaatleri doğrultusunda S-400 alacaksa bu iş bitmiştir. Ülkemiz ABD'nin ne sömürgesi, ne de eyaletidir.

 

"YENİ BİR FETİH RUHUYLA"

23 Haziran birlik ve beraberlik mesajı olmalıdır. 31 Mart'ta tek gayemiz, her vatandaşımızın kabul edeceği şaibesi bir sonucun ortaya çıkmasıydı. YSK'nın kararlarına saygılı olduğumuzu ifade ettik. YSK üyelerine çete yakıştırması yaptığında, kendisine dokunulmazlığının kaldırılması için ilk oyu verecek olan benim dedim. O gün bugündür Kılıçdaroğlu'ndan ses çıkmamaktadır. Kimse kusura bakmasın haksız kazancın karşısında olmayan CHP hükmen kaybetmiştir. CHP adalete karşı siper almıştır. Cumhur İttifakı yeni bir fetih ruhuyla başarıya ulaşmalıdır. Sefer bizden, zafer Allah'tan. İstanbul Türkiye'nin özetidir, özelidir, özgüvenidir. Burada aşacağımız her siyasi engel bütün zorlukları aşmakta bize ilham verecektir. Burada elde edeceğimiz netice beka mücadelesinde motivasyon kaynağı olacaktır."

YORUMLAR
Toplam 1 yorum var, 1 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Misafir 17 Haziran 2019 Pazartesi 02:52

ak partinin elinde bir video varmış, onun yüzünden 180 derece değişti diyorlar senin için. doğru mu?

Yorumu oyla      0      0  
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
CHP'den MHP'ye video tepkisi
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ...
Bahçeli'den 'Cumhur İttifakı' yorumu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul'da ...
Karamollaoğlu: İki taraftan birini seçme mecburiyetine karşıyım
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "23 Haziran tarihinde ...
 
Buldan: Hiç kimse Kürtler üzerinden siyasi hesap içine girmesin
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, hiç kimsenin Kürtler üzerinden siyasi ...
Kılıçdaroğlu: Şehit cenazesinde beni linç etmek için hazırlık yapılmış
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ortak yayında gazetecilerin sorularını ...
Ekrem İmamoğlu: Dinlendiğim zaman yoruluyorum
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, sandık görevlileriyle bir araya geldi.
 
Akşener: Ülkenin gerilime değil, normalleşmeye ihtiyacı var
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Haksızlığa rağmen hodri meydan ...
Kılıçdaroğlu'ndan Adalet Yürüyüşü açıklaması
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KRT’deki canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.
Mansur Yavaş’tan öğrencilere müjde!
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, öğrenci evlerinde kullanılan ...
 
Rahmi Turan, Memleketim,
İnternet oku, Turktime, medya,
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
ANKET
A Milli futbol takımı gruplardan çıkabilir mi?Sonuçları göster Anket arşivi
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
  •SİTENE EKLE
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
rusya
fenerbahçe
Avrupa Ligi
İsrail
Acun Ilıcalı
Belçika
sanayi
Euro
Murat Yıldırım