E-posta :
  Şifre :
    ► Üye olmak istiyorum
    ► Şifremi Unuttum

Akşener seçim startını verdi 

İYİ Parti  Genel Başkanı Meral Akşener, 100 bin imza ile aday olduğu Cumhurbaşkanlığı adaylığı için seçim çalışmalarına Ankara'da start verdi.

14.05.2018 - 12:10
Akşener seçim startını verdiAkşener'in seçim kampanyasını açıklayacağı Ankara Congresium Kongre Merkezi'nin erken saaatlerde dolması dikkat çekerken çok sayıda vatandaşın da salonda yer bulamadığı bildirildi.Açılış konuşmasını Parti Sözcüsü Aytun Çıray yaptı.

Kısa bir konuşma yapan Çıray, "Bugün hep birlikte Türkiye’nin siyaset tarihindeki önemli bir ana şahitlik ediyoruz. 6 ay gibi kısa bir sürede Türkiye’nin en uzak köşelerinde bile örgütlenmeyi başaran bir hareketle mücadele ediyoruz. Bizler hep birlikte 25 Haziran sabahında karamsarlık ve krizden kurtulmuş bir Türkiye’ye uyanacağız. Kampanyamızın tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Çıray'ın açıklamalarının ardından saygı duruşuna geçildi ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra illere canlı yayınla bağlanılarak programa katılamayanların selamları alındı.


Canlı bağlantıların ardından Meral Akşener'in hayatını anlatan bir tanıtım videosu gösterildi.Videonun ardından sahneye gelen Akşener, salonun hınca hınç dolduran vatandaşın coşkulu tezahüratlarıyla karşılandı.“Engelleri aşmak istiyorsan önce insanı seveceksin, önce insanı seveceksin ki engel aşma azmi nedir göreceksin” diyerek sözlerine başlayan Akşener’in açıklamaları şöyle:"Çocuk üşürken, benim evim, benim yastığım diyemezsin. Cumhurbaşkanlığına karar verirken, bir düşüncem vardı.
Devlet ile millet arasında uçurumu kaldırmak vardı.(Cumhurbaşkanı Meral Akşener sloganları) Gittikçe artarak hırpalan insanlarımıza yalnız değilsiniz diyoruz. Ben bugün sizlere 16 yılını yaşamakta olan iktidarı eleştirmek için konuşmayacağım. Buna lüzum olmadığı için değil. Bir parti 16 yılın ardından özgürlük adı altında manifesto yayınlamaya ihtiyaç duyuyorsa kendi tükenmişliğini itiraf ediyordu. Artık bu yorgun ve yıpranmış defterin kapanması gerekir.

Türkiye'de 7 milyon 500 bin çocuk geçen yılı üşüyerek, yeterli beslenemeden geçirdi. İstanbul’da bir genç kız ‘Hak ettiğim bir gelecek istiyorum' diye isyan etti. Tüm bir tarihimiz umutların ülkesi olduğumuz gösteren işaretlerle doluyken bugün gençlerimizin üzerindeki umutsuzluk örtüsünü kaldırmak zorundayız.

Yeni, dünyadaki pozisyonumuzu yükseltmek zorundayız. ‘İyi de nasıl?’ dediğinizi duyar gibiyim. Bugün sizinle Cumhurbaşkanı olduğumda nasıl bir politika uygulayacağımı anlatacağım. Devletin geleceği geçici gündelik iktidar hırslarına feda edilmiştir.Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten şunu öğrendik ki; Türkiye zirveye çıkacak bir ülkedir. Yeter ki ülke devlet adamları tarafından yönetilsin. Benim ve arkadaşlarımın devlet yönetme politikası ülkemizi karanlıklardan çıkarıp ilkbaharın güneşiyle buluşturmaktır.

Tüm milletimizin böyle bir yaklaşıma ihtiyacı var.Ülkemiz son yıllarda birlikte başarmak fikrinden uzak kalmış, yapay kamlara ayrılmıştır. Güçlenen bir devlet anlayışına sahip olmalıyız. Biz bu nedenle bayram sofrasında buluşmaktan söz ediyoruz. Çünkü biz milletimizin bayram sofrasında toplanan büyük bir aile olduğuna inanıyoruz. Her ailede olduğu gibi kadınlar hayati önemdedir.Tüm dünya milletlerini kıskandıracak büyük bir ülke olacağız. Ama her zaman tavrımızı ve tercihimizi yaşatmak üzerine kuruyoruz. Milletimizin yüzde 82’si geçmişe özlem duyuyor. Bizim anlayışımız milletin yüzünü geleceğe döndürmek üzerinedir. Yoksulluk iktidarı sürdürme aracı olamaz olmamalıdır. Bizim devlet anlayışımız dünyaya örnek olacak bir anlayıştır. Son yıllardaki itilip kakılmaya son vermeye geliyoruz. İlk amacımız insan ve devlet arasındaki uçurumu kaldırmaktır. Devlet hizmet eşitliğini sağlamakla yükümlüdür. Devleti hantal yapısında kurtararak o hantallıktan beslenenleri bertaraf edeceğiz. Yandaş müteahhitlerin devlete yük olmasına son verilmelidir.

KULELİYİ YENİDEN AÇACAĞIZ

Üniversite camiasının kamburu olmaktan başka özelliği kalmayan YÖK’ü tarihin sayfalarına gömmek bize nasip olacak. FETÖ’nün sızmasına göz yumularak bertaraf edilen Kuleli Askeri Lisesi’ni yeniden açacağız. (Musfata Kemal’in askerleriyiz sloganları)Elbette biz de köprüler, yollar, hastaneler yapacağız. Ama bizim yaptıklarımızın sahibi müteahhitler değil millet olacak. Bizim yaptığımız köprülerden geçen de geçmeyen de para ödemek zorunda kalmayacak. Yaptığımız yollar üç beş yıllık olmayacak. Şehirlere hançer gibi saplanan rezidans müteahhitliği değil karakteri olan şehir planlamalarımız hazır. 700 yatak üzeri hastanelerin düzgün işlemeyeceğini biliyoruz. Daha ulaşılabilir hastaneler yaparak insanların eziyetine son vereceğiz.Tarım ve hayvancılıkta yeniden dünyanın en gözdesi olmak için projeler hazırladık. Biz adımız gibi iyi olan hiçbir şeyi değiştirmeyeceğiz. Yanlış olan işlemeyen şeyleri düzeltmeye geleceğiz. Einstain’in dediği gibi ‘Her şey olabildiğince kolay olmalı ama basitçe geçiştirilmemeli’ daha yola çıkarken ilan ettik güçlü bir Türkiye istiyoruz. Herkes çok ne görüyor milletimizin yeni bir nefese, kendini tazelemeye ihtiyacı var.

YÖNETİM BOŞLUĞU VAR

Ülkeyi yönetenlerin seçim vaatlerine bakınca ülkeyi daha önce başkalarının yönettiğini düşünüyoruz. Millete olduğu kadar kendilerine de uzaklaşmışlar. Ülkemizi 21. Yüzyıla yakışır bir çizgiye taşıyacağız. Savrulan sürüklenen Türkiye'yi, yükselen bir Türkiye yapmak istiyoruz. Bizim anlayışımızda devlet herkese kapısı açık olandır. Bir kişinin ayağına taş değse sahip çıkandır devlet. Öyle yönetmeli ki kimse kendini garip ve yalnız hissetmemeli.Aziz milletimiz, değerli misafirler açıkça ifade ediyorum Tüm bir devlet yapısı tek bir kişinin gönlünü hoş etme odaklı olduğu için yönetim boşluğu oluştu. Türkiye’nin politikaları sarsılıyor çünkü yönetim boşluğu var. Eğitimden adalete, ekonomiden güvenliğe çözülme var çünkü yönetim boşluğu var. Çocuklarımız taciz ediliyor, genç kızlarımız sokaklarda öldürülüyor. Kadınlarımız cinayetler kurban gidiyor çünkü yönetim boşluğu var. Ve biz bu yönetim boşluğunu doldurmaya geliyoruz.

EKONOMİ POLİTİKASI

Önce ekonomiyi ele alacağız. Dünyanın en iyi ekonomilerini örnek alıp, örnek alınacak bir politika izleyeceğiz. Çok önemli isimlerle planlar yaptık. O plana göre Türkiye’yi kişi başı milleri gelirde dünyanın ilk 10 ülkesi arasına yükselteceğiz. Bu ilk 5 yıldaki hedefimiz. Gerekli reformlar ve altyapıları düzenleyeceğiz. İnsanlarımız gelecekte dünya ile rekabet edecek bir hale getireceğiz. Alacağımız her karar, her adım mülkiyet analizlerine saygı duyarak atılacak. Ekonomiyi siyaset erbabının zenginleştiği bir ağ olmaktan çıkarmak gerekiyor. Böyle olmazsa her seferinde kazandıklarını kaybeden bir ülke olmaya devam ederiz. Bugünkü manzara şu yönetim boşluğunun faturasını milletimiz ödüyor. Ekonomiye duyulan güvensizliğin maliyetinin yükü vatandaşa biniyor. Dünyanın en karmaşık vergi ve teşvik sistemi Türkiye’de. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir sistem yok. Artık dünya bu sistemi basit ve sade hale getirdi. Biz de bu politikaya uygun bir sistem getireceğiz.Son 16 yılda 4.5 trilyon liraya yakın para toplanmış. Milletin parası har vurup harman savrulmuş. Bu iş aynı zamanda akıl ve ahlak meselesidir. ‘İtibardan tasarruf olmaz’ denilerek işin içinden çıkılamaz. İtibar kişinin sözünde durması, dürüst olması, hırsızlık ve yolsuzlukla anılmaması gibi üstün değerlerle anılmasıdır. (İktidar olmamız engellenemez) Siler çalışırsanız engellenemez. (Alkış sesleri)Ne büyük devletmişiz ki tüm bu yaşananlara rağmen yıkılmadık. 
 

YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.
  Yorumcuların dikkatine…

İmlası çok bozuk,
Büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen,

yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.

Bu haber henüz yorumlanmamış...

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
AK Parti'den Öksüz iddialarına yanıt
AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, İYİ Partili Koray Aydın'ın, "Adil Öksüz'ü ...
Erdoğan'dan Şener'e en net tepki
AK Parti'nin eski kurucu üyesi Abdullatif Şener sorusu, Cumhurbaşkanı ...
'Sözleşmeli öğretmenliğe son vereceğiz'
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce, "Sözleşmeli öğretmenliğe son vereceğiz. ...
 
'Türkiye çiftçisine borçludur'
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Manisa'daki mitinginde tarım alanında vaatlerde bulundu
Başbakan'dan anneler günü vurgusu
Başbakan Yıldırım, "Rahmetli anam bizim büyüdüğümüzü, ne halde olduğumuzu ...
BBP'li başkan adayı İYİ Parti'ye katıldı
Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünden sonra BBP Genel Başkanlığına adaylığını ...
 
İnce'nin açıklamalarına AK parti'den tepki
AK Parti Sözcüsü Ünal, "Yarış halindeki iki siyasetçinin, iki cumhurbaşkanı ...
İnce: 2. turda Akşener'i desteklerim
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, ikinci tura kalması halinde ...
CHP’li Böke: Adil seçim için adayların her şeyden önce özgür olması gerekiyor
CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı ...
 
SOSYAL MEDYADA TAKİP ET
FACEBOOK'TA TURKTIME
TWITTER'DA TURKTIME
ANKET
En etkili transferleri hangi takım yaptıSonuçları göster Anket arşivi
 
KATEGORİLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ETİKETLER
  •KÜNYE
  •İLETİŞİM
  •REKLAM
  •SİTENE EKLE
 
 
  •Güncel
  •Siyaset
  •Dünya
  •Medya
  •Magazin
  •Spor
  •Kültür
  •Sağlık
  •Ekonomi
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
  •Dünya
  •Spor
  •Kültür
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Medya
  •Siyaset
  •Güncel
  •Aktüel
ÖSYM
Türkmenistan
Netanyahu
A Milli Takım
poyraz karayel
ygs 2015
ygs soru ve cevapları
pkk
kardemir karabükspor